Skocz do zawartości

Zbrickowana Nokia Lumia 630 Dual Sim

Rekomendowane odpowiedzi

Telefon prawie został "odbrickowany" próbą zainstalowania nowego systemu (wcześniej też był ceglą, i wysłałem do naprawy, gwarancja i naprawili) Niestety przy 90% telefon się wyłączył i instalacja się zjeb*ła. Telefon nie odpowiada już na ładowanie, nie włącza się logo Nokia. Reaguje tylko na podłączenie do laptopa hp.

Jak zainstalować mu firmware? Próbowałem różny programami, ale nie udało się. Poprałem już pliki .tff do telefonu

Nokia Lumia 630 Dual SIM RM-978

117-AwardImgMaster-1475160600.png

@ CiasteczkoMen

Nie unbrickowałem do 100%. Program Windows Device Recovery instalował nowego firmware'a, doszło do 90% i telefon jeszcze bardziej się zbrickował. Wcześniej jeszcze odpowiadał na ładowanie, a teraz już nie. Przy próbie "unbrickowania" tym programem, telefon zaczął reagować. Włączyło się białe logo Noki, a potem przy instalacji logo Nokia z różowym tłem.

pełna nazwa programu;  WindowsDeviceRecoveryToolInstaller

To w czym masz problem, wywal na śmietnik skoro sam tak stwierdzasz że to cegła. 

Jak nie znalazłeś rozwiązania na windowsmani gdzie cię odesłałem  to nie licz że raczej ktoś gdzie indziej znajdzie ( może na XDA, poszukaj sobie ).

Lumię naprawdę ciężko uceglić  nawet przez wgrywanie softu albo problemy z wgraniem. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Nie wiem, pewnie bym sobie poradził jeśli tylko telefon zablokowany i wystarczyło by wgrać soft.

Przecież napisałeś że czyta go laptop a nie widzę byś cokolwiek innego przy nim robił albo wgrywał w jakikolwiek inny sposób soft. 

Nie wiem, pewnie bym sobie poradził jeśli tylko telefon zablokowany i wystarczyło by wgrać soft.

Przecież napisałeś że czyta go laptop a nie widzę byś cokolwiek innego przy nim robił albo wgrywał w jakikolwiek inny sposób soft. 

@Ktosiu to jak mam niby wgrać soft, jak windows oczytuje telefon, ale wszystkie jeb*ane programy do recovery nie działają. Więc jak ja mam to niby zrobić?

A skąd ja mam widzieć jakie ty WSZYSTKIE użyłeś skoro piszesz tylko o jednym. 

Przecież masz windowswmanię wystarczy poszukać rozwiązania czy spytać, nie mam zamiaru szukać bo nawet nie mam takiego telefonu by sprawdzić. Często robię unbrick  i po sprawdzeniu kilku programów tam zawartych, kilku sterowników w większości przypadków się udaje zwykle dopiero po zmianie kompa na którym zwykle jest inny system czy inaczej wszystko zainstalowane. Zwykle Nokia Care Suite wystarczy użyć  do naprawy uceglonego telefonu. 

W tematach z tutorialami też często pisze jak omijać problemy, poszukaj i sprawdź. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Zbrickowana Nokia Lumia 630 Dual Sim   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...