Skocz do zawartości

Perfekcyjny scam (strona gambling)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Na wstępie chciałem powiedzieć, że jest to zwykłe ostrzeżenie, jeżeli wybrałem zły dział - proszę o przeniesienie, natomiast wolę, aby tematu nie usuwano, ponieważ może się to komuś przydać.

Wczoraj wieczorem (25.02.2017) na Steam dodał mnie koleś z nickiem Sharkyz. Napisał mi, że chciałby trochę rozreklamować swoją stronę, csgobwin .net (nie wchodzić pod żadnym pozorem) i zapytał, czy mógłbym dodać jej nazwę do nicku. Powiedział mi, że jeśli chcę coś za reklamę - może dać mi wygrać raz na tej stronie bo jest adminem. Aby udowodnić, że jest - kazał mi wskazać jakąś osobę, aby wygrała - wskazałem osobę z najmniejszym procentem i... wygrała. Oczywiście się podnieciłem, a że miałem (miałem) odpowiednie skiny (potrzeba co najmniej 20$) - postanowiłem się zgodzić. W międzyczasie, kiedy leciał czas do końca rundy koleś napisał mi, żebym zobaczył punkt w FAQ (zasadach strony), który mówi, że jeżeli chce się wypłacić skiny, trzeba WYGRAĆ co najmniej 2 razy, jeżeli jest się na stronie pierwszy raz. Wygrałem 500$ mając 4% szans. Dopiero po sytuacji z FAQ zacząłem coś podejrzewać (żałosne to było, wiem). Kazałem mu poczekać10-15 min, bo muszę gdzieś pójść. Zacząłem obserwować stronę, głównie czat i okazało się, że wiadomości na nim powtarzają się. Gdy zobaczyłem, że nie mogę zobaczyć profili Steam piszących ludzi - zorientowałem się o co chodzi. W znajomych tego gościa znalazłem jeszcze kogoś z nickiem zakończonym na nazwę tej strony. Po chwili zobaczyłem, że napisał on na czacie, że strona to scam i ci wszyscy to boty. Dodałem go do znajomych. Koleś zrobił o tej stronie posta na Reddicie. Gdy powiedziałem o tym Sharkyz'owi - zablokował mnie na Steam z moimi 20$.

Pomyślałem po prostu, że warto napisać to tutaj, na Reddicie, jeżeli macie jeszcze jakieś strony to piszcie to tam, przestrzegajcie wszystkich, bo mówię wam - scam jest zrobiony niemalże perfekcyjnie, strona, zwłaszcza z piszącymi na czacie - też jest bardzo przekonująca.

Niestety - nie zrobiłem ani jednego screena z rozmowy, czego strasznie żałuję, bo byłyby pewnie pomocne.

Dzięki za uwagę.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Perfekcyjny scam (strona gambling)   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...