Skocz do zawartości

Jak zbanować gracza tak aby nie mógł już nigdy wejść?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mam na serwerze takiego gościa który może używać wszystkich komend operatora mając rangę Gracz. Kompletnie wszystko, może dawać unban, banować itd. O co tutaj chodzi ? dodam tylko że wszystko było dobrze testowane, gracz nie posiada innych uprawnien niż z rangi ani nic. po prostu pisze /unban NICK i już unbanował. Co z tym mogę zrobić ? 

Za pomoc daje like !

PS. Słyszałem że jest też coś takiego jak ban Maca, jak go wykonać ?

Tylko problem jest w tym że on może na wszystkich serwerach tak robić, tylko nie wiem czy on na takich większych też tak robi. Wbija na serwer nawet nie wpisuje żadnej komendy (bo sprawdzałem w logach na konsoli) i nagle wyskakuje: [CONSOLE: Opped Nuajs12]

no i gość może zastopować serwer itd. Nie ma może jakiegoś pluginu/skryptu który podmienia komende /op na np /dajop i za /op Banuje IP gracza który próbował nadać op ?

usuń plugin permissionsex, wgraj plugin luckperms ( jest trudny w konfiguracji, ale wierzę że dasz radę )

https://www.spigotmc.org/resources/luckperms-an-advanced-permissions-plugin.28140/

nie pobieraj pluginów/skryptów z nieznanych/niezufanych źródeł ( jak takie masz, to je szybko usuń )

wgraj silnik paperspigot w możliwie najnowszej wersji na swój serwer

https://yivesmirror.com/downloads/paperspigot

na takiego bana nie ma innej metody jak whitelista + forum, only premium lub zmiana adresu ip serwera

Adres MAC działa tylko w obrębie sieci lokalnej. Pierwszy z brzegu router go zetnie (bo tak to działa)

Poza tym wiele kart sieciowych umożliwia zmianę adresów MAC na drodze programowej.

opencraft.pl << { na takim jeszcze nie grałeś }

TDepLbR.gif

a może gość ma dostęp do konsoli... bo piszesz że CONSOLE: opped nick więc bież pod uwagę że może ma konsolke... Nie wiem na jakim silniku pracuje serwer ale może też się zdarzyć że np. gracz ma ForceOP itp... polecam zmienić hasło od konsoli oraz dokładniej przeanalizować permissionsex od strony tego gracza bo mógł użyć ./per user NICK add '*' i już ma wszystko i to nie koniecznie musi byś akurat wina konfiguracji pexa ;)

SPRAWDŹ I NAPISZ :P

TheMinecraft

#LetsPlayOnceAgain

#TheMinecraft

Śledź nas na FaceBook/TheMinecraftpl!

Nie da się w Minecraft zbanować na adres mac, w ogóle to jakąś głupotę ktoś Ci powiedział, to do czego innego służy. Zacznij od sprawdzenia plików serwerowych, ewentualnych dziur w nich.

Zabawa w banowanie nic nie da, zmienny adres IP teraz ma większość ludzi, nawet jak nie ma, to dostępne są VPN'y, a dziura, dzięki której ktoś się opuje będzie nadal.

5465845486.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Jak zbanować gracza tak aby nie mógł już nigdy wejść?   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...