Skocz do zawartości

Stworzenie własnego serwera Metin2 - pytania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Przychodzę do was z pytaniem, a mianowicie chciałbym zrobić swój własny prywatny serwer Metin2.

Serwer ma być dostępny dla wszystkich graczy. Nie chcę żadnych tzw. singleplayrów.

Planuję zrobić swoją stronkę, forum itp.

Odnośnie tego, mam do was kilka pytań:

-Od czego zacząć? Co pobrać?

-Jak dopasować serwer do swoich upodobań? (np. bony 6/7, bronie w grze itp.)

-Z jaką kwotą pieniężną musiałbym się liczyć mniej-więcej?

-Jaki jest najskuteczniejszy sposób na reklamę serwera?

-Co zrobić, żeby po utworzeniu danego serwera, mogli grać na nim moi znajomi/inni gracze?

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź, która ma na celu mi pomóc, pewnie będę jeszcze o kilka rzeczy pytał.

Pozdrawiam. :)

Twoje trzy pierwsze pytania to po prostu szczyt lenistwa. :D Informacje o tym jak zacząć, co niezbędnego pobrać do stworzenia serwera, jak go pod siebie dostosować oraz różne inne poradniki, znajdziesz tutaj i tu.

Sama strona i forum to spory wydatek, szczególnie od strony graficznej (myślę, że około 200 zł - 1,5 tys. zł) plus kodowanie (nie znam cen). Za frajer nikt nie będzie tracił czasu na robienie szablonu, a ten kto jest w środowisku Metina bardziej rozchwytywany jako grafik, będzie dużo bardziej cenił swoje usługi.

Sposobów na reklamę może być wiele. Na pewno podstawą jest porządna prezentacja forumowa na MPCforum (dolicz ją do powyższego bo nie sądzę by ktoś ci ją zrobił w cenie szablonu) i innych polskich i zagranicznych forach, która ma zachęcić przyszłych graczy do zainteresowania się twoim serwerem. Dużo chętnych mogą zagwarantować trailery serwera i prezentacje/serie let's play prowadzone przez popularnych youtuberów. Dodatkowo możesz dodać serwer do toplist by pozycjonować stronę główną serwera. Pomocne może być też ustawianie bannerów, sygnaturek czy avatarów na forum itd.

Uważam, że nie przyciągniesz nawet i tym graczy jeżeli masz zamiar, jak to ująłeś, robić serwer "pod siebie". Pamiętaj, że serwer jest robiony dla graczy (skoro o tym myślisz) i to im musi się podobać, inaczej się nim nie zainteresują. Powinieneś najpierw sprawdzić, czego przyszli gracze oczekują a następnie stworzyć serwer, który trafi w ich gusta. Miej też na uwadze, że istnieje nieuczciwa konkurencja, która może ci przeszkodzić w reklamie/prowadzeniu serwera.

By grać mogli znajomi i inne osoby musiałbyś postawić serwer na maszynie. Na pewno że jest to wydatek największy ze wszystkich, który wymaga sporych nakładów finansowych (postawienie + opłaty) ale będzie lepiej jak wypowie się w tym punkcie ktoś to miał z tym już styczność i wie dokładnie jak to wygląda oraz jakie są tego koszty.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Stworzenie własnego serwera Metin2   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...