Skocz do zawartości

Mikrofon do 150-200zł.

Hayasho

Rekomendowane odpowiedzi

A konkretne wymagania na usb czy mini jack + karta dźwiękowa. Bo jestem pewny ze masz integre ktora obniza jakosc.

Mój komputer:

CPU: i5-750 3.2 GHz OC GPU: GB GTX 1060 3 GB RAM: 4 x GR1333D364L9/2G
MOBO: GA-P55A-UD3 HDD: STM3500630AS SSD : SiliconPower A55 256GB PSUSupremo FM2 Gold 750W

CASE: SPC RG1

W tym przedziale cenowym rewelacji się nie spodziewaj, ale mogę ci polecić dwa mikrofony - dobrej/poprawnej jakości (w moim odczuciu).

Pierwszym takim będzie znany: Reloop Spodcaster, pragnę nadmienić, że jest to charakterystyczny mikrofon lektorski. Przy podcastingu sprawdza się dobrze, zresztą właśnie dlatego, że jest to mikrofon lektorski. Wymienny kabelek, jak najbardziej na plus, jakościowo mikrofon ten klasyfikuje się na poziomie dobrym. Jego poziom szumów oceniam również na dobrym poziomie, dodatkowo dobre odwzorowanie dźwięku. Jest to mikrofon pojemnościowy o charakterystyce kardioidalnej, przez co głównie będzie zbierał dźwięki z przodu, a te z tyłu znacznie słabiej, ale skoro chcesz podkładać tylko dodatkową ścieżkę dźwiękową w filmach, to będzie to dobry wybór. W zestawie dostaniemy jeszcze stojak i oprogramowanie, czyli wyposażanie całkiem przyzwoite, jak na pułap 200zł (czasami cena ta może wahać się między 200, a 250zł). Mikrofon nie posiada przełącznika mute (wyciszenia), dla mnie byłaby to dosyć istotna cecha, no i skoro chcesz nagrywać na yt, to polecam zakupić/zrobić pop filtr. No i pamiętaj też o końcowej obróbce dźwięku profile szumu etc.

Drugą propozycją, którą znam bardziej powierzchownie jest:

Samson Go Mic, swego czasu bardzo popularny i ceniony mikrofonik - za nieco ponad 200zł. W końcowym efekcie prezentuje się podobnie do Reloopa, takim dobrym konkurentem bym go określił (natomiast odradzam "kostkę" - zauważyłem, że jest ona gorsza, jeśli chodzi o brzmienie i droższa). Mikrofon jak warty polecenia, jego zaletą nad reloopem (oprócz kompaktowości), jest przełącznik trzech trybów nagrywania: -10dB, nagrywanie kardioidalne i omnidirectional, dodatkowo ma wejście na słuchawki, a co za tym idzie odsłuch mikrofonu. Minusem tego mikrofonu; jak dla mnie jest brak statywu.

Powyżej pułapu cenowego jest jeszcze Samson C01U/PRO ~300/350zł

Osobiście z twojego pułapu cenowego i preferencji użytkowania, jakie przedstawiłeś poleciłbym ci reloppa.

W razie pytań, czy obiekcji pisz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Mikrofon do 150   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...