Skocz do zawartości

Sprzęt do domowych ćwiczeń.

0FF3NS1V3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałem was prosić o poradę dotyczącą sprzętu do domowych ćwiczeń. Chciałbym na początek kupić sprzęt do 200 zł, ale zastanawiam się co tak na prawdę potrzebuje. Zaczynam dopiero ćwiczyć, myślałem o siłowni, lecz to dopiero po zdaniu prawa jazdy. Myślałem nad zakupem Hantli, Drążka do podciągania, jakiejś maty do ćwiczeń. Co o tym sądzicie? 

Hantle się przydadzą, drążek też, co do maty to nigdy nie używałem, jeżeli musiałem robić coś na leżąco to zazwyczaj robiłem to na łóżku. Może ławka, sztanga ale o tym się zbyt dużo nie wypowiadam bo sam nie mam żadnego sprzętu lecz wiem, że wiele efektywnych ćwiczeń wykorzystuje te 4 komponenty.

Spoko rozumiem. Jeśli chodzi o łóżko do ćwiczeń to wydaje mi się, że raczej nie bardzo, ponieważ mam miękkie materace i raczej utrudniałoby to wykonywanie ćwiczeń.

Hantle się przydadzą, drążek też, co do maty to nigdy nie używałem, jeżeli musiałem robić coś na leżąco to zazwyczaj robiłem to na łóżku. Może ławka, sztanga ale o tym się zbyt dużo nie wypowiadam bo sam nie mam żadnego sprzętu lecz wiem, że wiele efektywnych ćwiczeń wykorzystuje te 4 komponenty.

Spoko rozumiem. Jeśli chodzi o łóżko do ćwiczeń to wydaje mi się, że raczej nie bardzo, ponieważ mam miękkie materace i raczej utrudniałoby to wykonywanie ćwiczeń.

Pierwsze słyszę żeby ktoś ćwiczył na łóżku. Nigdy tego nie rób a nawet nie próbuj bo sobie narobisz problemów z kręgosłupem. Za ławeczkę możesz zrobisz np dwa krzesła i kawałek jakiejś grubej deski żeby nie złamała się pod Tobą , możesz położyć na desce jakąś gąbkę ale nie za grubą dla poprawienia wygody np karimate . Zainwestuj póki co w drążek który się przyda i hantle tak jak napisał kolega wyżej pamiętaj że możesz również wykonywać ćwiczenia bez używania drążka czy hantli.

Pozdrawiam i życzę powodzenia

Kup sobie dwa hantelki z obciążeniem minimum 10kg-15 na jeden(tylko żeliwne) i gryf łamany. Z takim małym sianem nie ma sensu brać jeszcze gryfu prostego i innych bajerów, bo nie masz ławki i obciążenia itd. Najlepiej i tak jest podciągać się na drążku/pompki.

A do czego niby Panu się przyda gryf łamany bo nie rozumiem ? A jestem bardzo ciekaw

Kup sobie dwa hantelki z obciążeniem minimum 10kg-15 na jeden(tylko żeliwne) i gryf łamany. Z takim małym sianem nie ma sensu brać jeszcze gryfu prostego i innych bajerów, bo nie masz ławki i obciążenia itd. Najlepiej i tak jest podciągać się na drążku/pompki.

A do czego niby Panu się przyda gryf łamany bo nie rozumiem ? A jestem bardzo ciekaw

@Loser92

W sumie może wykorzystać go za drążek, jakby się uparł xD.

Live a life you'll remember.

@Loser92

W sumie może wykorzystać go za drążek, jakby się uparł xD.

Ciekaw jestem podnoszenia się na sztandze łamanej. Nie wiem co tacy ludzie robią w takich tematach ale jest coraz bardziej śmieszne to co wypisują i jak doradzają innym nie mając pojęcia. Na sztandze łamanej ile zrobi ćwiczeń 2/3 ? A na drążku jest tego trzy razy tyle i większa ilość mięśni jest angażowana podczas treningu. Te ćwiczenia które miałbyś robić sztangą łamaną zrobisz hantlami :) Pozdro

Do robienia bicepsa. Taki znawca z cb wychodzi, a się pytasz na chuy nwm. Sztanga sztanga sztanga, nazwy "gryf" nie znasz? ty mnie śmieszysz, bo zawsze taki znajdzie się wszech wiedzący, a c**j tam się znasz na prawdę. Jesteś odpowiednikiem typa (Ktosiu) z działu elektronika równie wkurwiający.  To jest "wolne" forum, więc każdy może sobie napisać jak ktoś zadaje pytanie, więc nq.

Do robienia bicepsa. Taki znawca z cb wychodzi, a się pytasz na chuy nwm. Sztanga sztanga sztanga, nazwy "gryf" nie znasz? ty mnie śmieszysz, bo zawsze taki znajdzie się wszech wiedzący, a c**j tam się znasz na prawdę. Jesteś odpowiednikiem typa (Ktosiu) z działu elektronika równie wkurwiający.  To jest "wolne" forum, więc każdy może sobie napisać jak ktoś zadaje pytanie, więc nq.

Założyciel tematu piszę że ma mały budżet i każesz mu kupować gryf łamany do robienia jednego zasranego ćwiczenia na biceps? Nie masz pojęcia a się udzielasz  wiesz że to ćwiczenie o którym myślisz z łamanym gryfem lepiej robi się hantlami? Wiesz dlaczego bo każdy człowiek ma jedną rękę silniejszą a drugą słabszą, a propo reszty  to samo ćwiczenie może zrobić na dwóch hantlach czy też na tym drążku który by sobie kupił zamiast pieprzonego łamanego gryfu do tego na drążku robi plecy triceps biceps brzuch a na tym gryfie co zrobi 1 ćwiczenie na biceps. Wszech wiedzący może i nie jestem ale z tego co wypisujesz w tym temacie to jesteś sto lat za murzynami co do sportu siłowego.

Założyciel tematu piszę że ma mały budżet i każesz mu kupować gryf łamany do robienia jednego zasranego ćwiczenia na biceps? Nie masz pojęcia a się udzielasz  wiesz że to ćwiczenie o którym myślisz z łamanym gryfem lepiej robi się hantlami? Wiesz dlaczego bo każdy człowiek ma jedną rękę silniejszą a drugą słabszą, a propo reszty  to samo ćwiczenie może zrobić na dwóch hantlach czy też na tym drążku który by sobie kupił zamiast pieprzonego łamanego gryfu do tego na drążku robi plecy triceps biceps brzuch a na tym gryfie co zrobi 1 ćwiczenie na biceps. Wszech wiedzący może i nie jestem ale z tego co wypisujesz w tym temacie to jesteś sto lat za murzynami co do sportu siłowego.

Skąd masz informacje, że każdy człowiek na Świecie ma jedną rękę słabszą?! Daj jakieś rzetelne źródło. Wiesz o tym, że na drążku nie jest łatwo, a jak dopiero zaczyna to nie pójdzie i nie będzie robił podciągnięć po 5 czy 10 razy x powtórzeń. Ja tu nic wypisywałem o sportach siłowych, więc po co mi chcesz wmówić, że nic nie wiem i że napisałem coś nieprawidłowo?! Napisałem co może sobie kupić i tyle. Ja tak zrobiłem to się wypowiedziałem. Wolność słowa.

Słabość ręki posiada większa część ludzi i wywnioskować można to po wykonywaniu czynności prawą ręką czy też lewą. Przecież to normalne że osoba prawo ręczna ma mocniejszą prawą rękę i na odwrót i zaczynając przygodę z treningami może założycielowi to przeszkadzać dźwigając sztangę, prawa ręka czuje nie dosyt a lewa ucieka i drży, a to bardzo przeszkadza :) Dlatego ćwiczenia wykonuje się lepiej hantlami indywidualnie każda ręka ma pracować i dzięki temu można właśnie wyrównać tą słabość. Na drążku może i nie jest łatwo ale nikt mu nie mówi by robił tyle podciągnięć nie od razu Rzym zbudowano też miałem z początku problem z podciągnięciem się ale prosiłem drugą osobę żeby mi pomagała raz pomogła drugi raz trzeci a potem już sam śmigałem i się podciągałem.

• 1 miesiąc temu...

Uchwyty do pompek, poręcze do dipów oraz drążek i hantelki. To będzie dobry zestaw na początek. Ja osobiście mam jeszcze ławkę skośną (gdyż urozmaica brzuszki, a swego czasu skupiłem się na brzuchu) ale na początek to niekonieczne.

W sumie chcąc być totalną cebulką można kupić tylko drążek. Albo zrobić go samemu. Ja zaczynałem z samym drążkiem.

wychodzi na to ze jestem cebulakiem bo cwicze na samym drazku :D to smieszne a wygladam lepiej jak 80% przechodzniow w mojej okolicy a nigdy nie bylem na silce :D

Chodziło mi bardziej o to, że totalne cebulki i Janusze nie kupują drążka a robią go z rurki PCV znalezionej u sąsiada na podwórku :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum Sprzęt do domowych ćwiczeń.   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...