Skocz do zawartości

C# i mysql

Rekomendowane odpowiedzi

cn.ConnectionString = @"Data Source=PHANNY-PC\PHANNY; Initial Catalog=db_stuRegisterPay; Integrated Security=SSPI";
cn.Open();
SqlCommand com = new SqlCommand();
com.Connection = cn;
com.CommandType = CommandType.Text;

com.CommandText = "insert into Persons_info(perID, latinName, gender, dob, pob, phone, passport, curAdd, status) values('" + txtID.Text + "','" + txtLatinName.Text + "','" + cbGender.Text + "'" + dTPdob.Text + txtPob.Text + "','" + txtPhone.Text + "','" + txtPassport.Text + "'" + txtCurAdd.Text + "'" + cbStatus.Text + " )";
com.ExecuteNonQuery();
MessageBox.Show("Saving is done!");

ja to podpiąć pod serwer? inny niż na moim kompie np ip user password 

Gość 67d64b62d9

C# + PHP + Mysql

ja chce bezpośrednio z c# 

Jezeli nie bedziesz nikomu udostepniac aplikacji to mozna bezposrednio z C#, w innym wypadku jest to ryzykowne.

to nie jest ryzykowane tylko zwyczajnie udostępniasz komuś swoje dane do mysql lol

C# + PHP + Mysql

ja chce bezpośrednio z c# 

musisz napisać api w php i wysyłać żądania http do niego

Nie musi robić przecież API w php, może w C#(ASP.NET) co nie zmienia faktu że wklepanie pasów do bazy i puszczenie ich w obieg nie jest najlepszym pomysłem :P

Po za tym nigdzie autor tematu też nie powiedział że to ma być apka dawana userom do łapek, bo jeśli np działać ma na jego serwerze, to API jest zbędną rzeczą spowalniającą jedynie prace i tak jak wyżej warto by było dowiedzieć co daje ADO.NET czy czym np jest Entity Framework :) I jakie są inne ORM'y, lub czym w ogóle są.

Gość 67d64b62d9

Nie musi robić przecież API w php, może w C#(ASP.NET) co nie zmienia faktu że wklepanie pasów do bazy i puszczenie ich w obieg nie jest najlepszym pomysłem :P

Po za tym nigdzie autor tematu też nie powiedział że to ma być apka dawana userom do łapek, bo jeśli np działać ma na jego serwerze, to API jest zbędną rzeczą spowalniającą jedynie prace i tak jak wyżej warto by było dowiedzieć co daje ADO.NET czy czym np jest Entity Framework :) I jakie są inne ORM'y, lub czym w ogóle są.

to prawda ale jak widzisz autor w szczegóły nie raczył wchodzić. na podstawie jego query w sql wywnioskowałem, że to jest apka dla userów jednak

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

• Ostatnio przeglądający forum C# i mysql   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...