Skocz do zawartości

Wskazówki dla ADC

matizal77

Rekomendowane odpowiedzi

Witam założyłem konto na euw żeby sobie posmurfować i wpadłem na pomysł aby zamiast tyrać w lesie a tyram już od 2 lat bez przerwy to zabrać się za inną rolę jaką jest adc.Zamierzam grać otp Ashe,głównie przyszło mi to na myśl dlatego że ashe to mój first champ na koncie,również była w tutorialu,a chęć podniósł mi drop z case Project Ashe.I teraz tak oprócz ashe będę musiał znaleźć też innego adc podobny stylem gry do ashe.

Pozycjonowanie adc to kolejna rzecz i będe się musiał tego nauczyć gdyż różni się sporo od pozycjonowania Leśnika.Orbwalking mam opanowany (kite minionów w jg) oraz pykanie kogmawem oraz twitchem na jg zmusiło mnie do nauki tej sztuki.Moje kwestie są następujące:

1.Jak skutecznie pozycjonować adc ?

2.Jaki champion o podobnym playstyle do ashe ?

3.Jak powinny wyglądać prawidłowe trade na linii ?

4.Streamer który mainuje ashe bądź streamerzy mainujący adc

5.Wasze inne sugestie mile widziane

Tak,wiem na co się piszę i jak wygląda adc in 2k17 bo zazwyczaj to ja dręczyłem adc a teraz będą dręczyć mnie :D

Z góry dzięki,Pozdrawiam.

Niestety jesli grales w jungli to przejscie na bota bedzie spora zmiana glownie dla tego, ze jestes po czesci uzalezniony od supporta(wiec lepiej znajdz jakiegos ogar mietka do gry w przeciwnym razie mozesz byc dobry a i tak przegrasz).

Hmm podobny championem moze byc varus

Pozycjonowanie zalezy od przeciwnej druzyny, jesli nie maja za bardzo mozliwosci "zlapania cie" nie koniecznie musisz trzymac sie z tylu, w duzej mieze tez zalezy od tego czy zdobyles przewage w alei.

Z takich porad to , harasuj przeciwnika kiedy tylko sie da, graj spokojnie farm sie a w teamfightach bij zawsze tego kto jest najblizej ciebie i nie wbijaj sie w srodek

u1lc.png

nie wiem jak byłbyś lepszy od gosu, to sam nie wygrasz :v

swego czasu mainiłem  adc i mogę Ci powiedzieć, że głównie trzymaj się z tyłu i nie daj się złapać przykładowo Zedowi, bo cie zje w 2 s. Zależy również od teamcompu tak jak Loth Sugan wspomniał.

Toś sobie wybrał odpowiedni sezon na mainowanie ADC :D

Ja bym odpuścił Ashe. Fajna postać na linii, global ult z po*ebanym stunem, ale są lepsi, tym bardziej że aktualnie wziąć coś co bije z większej odległości lub nie skupia się tak na na AA (czytaj : Jhin, Varus, Caitlyn). Dlaczego tak chyba wiadomo, Ashe może fajnie pokować ale oprócz tego i stuna nie powala :p

Wracając do tematu:

1.Jak skutecznie pozycjonować adc ? Po prostu myśl co robisz, nie wiem jakie doświadczenie masz z lolem, ale często B5-P5 ludzie front line'ują tym ADC i się dziwią czemu umierają, Ashe w dużej mierze opiera się na AA i slowie z pasywki, dlatego też będziesz miał ciężko się nauczyć dobrze ustawiać, trzymaj się blisko suporta/tanka, jeżeli nie musisz, nie engaguj z ultem, a zostaw go na wypadek Rengarów, kha zixów i zedów :p

2.Jaki champion o podobnym playstyle do ashe ? Nie ma, najbliżej byłby Varus, nic poza tym.

3.Jak powinny wyglądać prawidłowe trade na linii ? W, W, W, W... Nie wiem co masz na myśli mówiąc prawidłowy :D Udany Trade Ashe różny zależnie od przeciwnika, np. Jhin wypier*oli ci z pasywki kryta za 200 to musisz mu wywalić AA + W, objaśnianie jak tradować to nie moja specjalność...
4.Streamer który mainuje ashe bądź streamerzy mainujący adc- Imaqtpie, jedyny którego czasami oglądam :p
5.Wasze inne sugestie mile widziane Zostań w jungli, aktualnie życie adc jest ciężkie, więc albo jesteś na ADC 5/6 ew 6/6 (master tier +) albo nie wykerujesz, takie moje zdanie. Prosty przykład - Rengar Gold I > Varus Diament 5. Nawet jak Varusik użyje heale, flasha, ulta to szanse że zginie są znacznie większe niż to że przeżyje a tym bardziej zabije :p

Musisz być na poziomie Gosu żeby sukcesywnie radzić sobie z assasynami w tym sezonie, a nawet on ma problemy. Oczywiście na low dywizjach nie jest to tak trudne.

Pozdrawiam :)

+ Jeżeli pomogłem                                    :-]

Jeżeli chcesz się skontaktować zapraszam ts3 : 178.33.168.235:10113

1.Jak skutecznie pozycjonować adc ?

~ Musisz wiedzieć, czy jak wbijesz się teraz, to nie dostaniesz całego comba na ryj i nie zdechniesz w ułamku sekundy. Mamy 2k17, więc wszystko może cię zoneshotować.

Ogólnie chodzi o to, aby wbić się wtedy, kiedy twój team już wbił się w sam środek. W adc chodzi o to, aby cały czas trzymać się z dala i bić tego, co najbliżej. Nie ważne czy to tank,

czy nie. Użyj mózgu
2.Jaki champion o podobnym playstyle do ashe ?

~ Nie ma takiego champa. Ashe skupia się na AA i stackowaniu swojego Q, po czym i tak napie*****sz z AA
3.Jak powinny wyglądać prawidłowe trade na linii ?

~ Najlepiej to wiedzieć jaką ty wyrządzisz szkodę, a jaką enemy. Tradeować się opłaca wtedy, kiedy wiesz również, że nie dostaniesz żadnego dps od enemy suppa. Różnie to bywa,

musisz wyczuć.
4.Streamer który mainuje ashe bądź streamerzy mainujący adc

~ Ja oglądam gosa. Są playsy, są faile no i jest poziom.
5.Wasze inne sugestie mile widziane

adc in 2k17 lul. Piszę to jako były main, odszedłem z początkiem reworku Assassinów. To już adc raczej nie jest, a marksman na bocie

Bez nazwy-2.png

Dodam coś od siebie.

Jeżeli w enemy jest zed, hecarim czy inne postacie które skupiają sie na zabiciu ciebie staraj im się nie pokazywać przed team fightem. Oni będą czekać aż podejdziesz więc ty czekasz aż oni znajdą sobie inny cel i dopiero wtedy wchodzisz. 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający forum Wskazówki dla ADC   0 użytkowników
    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • Dodaj nową pozycję...