Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kompatybilność podzespołów


smoking112

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy moja karta graficzna jest kompatybilna z resztą podzespołów, komputer jak i części najnowsze nie są ale do tej pory wszystko się sprawdzało i działało znakomicie, oprócz karty graficznej.

Monitor: Daytek 17"  LCD HL711S

Płyta główna: Tseries Biostar TA75M

Procesor: AMD A8-3800 APU 4x2.4Ghz

RAM: 4GB

Karta Graficzna: Radeon hd4890 1gb

Zasilacz: LC500H-12 500w

Karta Graficzna u poprzednich znajomych działała bez zarzutu, u mnie chodziła idealnie 6 miesięcy, potem zaczęły sie problemy, karta raz działała raz nie, więc zacząłem sie zastanawiać nad kompatybilnością,

Pozdrówki, licze na pomoc od was ;)

Opublikowano

Witam, chciałbym się dowiedzieć czy moja karta graficzna jest kompatybilna z resztą podzespołów, komputer jak i części najnowsze nie są ale do tej pory wszystko się sprawdzało i działało znakomicie, oprócz karty graficznej.

 

Monitor: Daytek 17"  LCD HL711S

 

Płyta główna: Tseries Biostar TA75M

 

Procesor: AMD A8-3800 APU 4x2.4Ghz

 

RAM: 4GB

 

Karta Graficzna: Radeon hd4890 1gb

 

Zasilacz: LC500H-12 500w

 

Karta Graficzna u poprzednich znajomych działała bez zarzutu, u mnie chodziła idealnie 6 miesięcy, potem zaczęły sie problemy, karta raz działała raz nie, więc zacząłem sie zastanawiać nad kompatybilnością,

 

Pozdrówki, licze na pomoc od was ;)

 

Co znaczy, że przestawała działać? Jak dla mnie to się po prostu zaczęła sypać. Zresztą - zasilacz mógł nie trzymać napięć i udupić kartę.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Karta działała dobrze wszystko git. Następnego dnia jak chciałem włączyć komputer karta zaczynała strasznie głośno chodzić a monitor nie reagował. Zostawiłem komputer na 3 dni nieużywany, potem włączam wszystko ok. Następny dzień znowu to samo, i tak parę razy, aż wkońcu przestała całkowicie działać. Byłem z tym w serwisie, karta działała normalnie na moim jak i na ich komputerze- przyjechałem do domu, podpiąłem kompa i lipa- nie działa.

Również wziąłem na test inną kartę graficzną, zapewniali że działa, jak podpiałem u siebie na monitorze pojawiły sie poziomie różowe i czarne kreski jak przy zawieszeniu. I na tym się skończyło.

Póki co używam zintegrowanej karty i zamierzam kupić nową, ale co jak też nie będzie działało :/

Opublikowano

Karta działała dobrze wszystko git. Następnego dnia jak chciałem włączyć komputer karta zaczynała strasznie głośno chodzić a monitor nie reagował. Zostawiłem komputer na 3 dni nieużywany, potem włączam wszystko ok. Następny dzień znowu to samo, i tak parę razy, aż wkońcu przestała całkowicie działać. Byłem z tym w serwisie, karta działała normalnie na moim jak i na ich komputerze- przyjechałem do domu, podpiąłem kompa i lipa- nie działa.

 

Również wziąłem na test inną kartę graficzną, zapewniali że działa, jak podpiałem u siebie na monitorze pojawiły sie poziomie różowe i czarne kreski jak przy zawieszeniu. I na tym się skończyło.

 

Póki co używam zintegrowanej karty i zamierzam kupić nową, ale co jak też nie będzie działało :/

 

Chwila - ale to jest tak, że karta działa poza twoim domem, a u ciebie nie chce działać? Spróbuj podpiąć inne urządzenie wyświetlające obraz. Jeśli komp działał w serwisie, to nie jest wina kompa a czegoś innego.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Wychodzi na to że uszkodzony zasilacz. Wystarczy podpiąć inną kartę o podobnym zużyciu prądu by się przekonać albo wymienić zasilacz. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

W sumie to tak, karta jakby Nie działa tylko u mnie w domu, chociaż raz sprawdzałem u kolegi cały komputer i raz się właczyl a po resecie już nie. Albo padła i trzeba nową ogarnąć albo komputer żyje własnym życiem i sam sobie wybiera kartę...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...