Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Ogólnie wszystko sprowadza się do tego wideo-poradnika: https://www.youtube.com/watch?v=4wF0daGf-e8 , ale postaram się to wytłumaczyć słownie.

Do poprawnego działania spolszczenia potrzebna będzie wersja gry 1.2

Wchodzimy na stronę: http://www.dosbox.com/download.php?main=1 i pobieramy DosBox na nasz system. Po pobraniu instalujemy ten program. Po instalacji wchodzimy do jego ustawień START -> DOSBOX -> DOSBox 0.74 Options i tam konfigurujemy cykle:

- CTRL + F

- Wpisujemy cycles

- Szukamy do linijki cycles=auto

- Zmieniamy wartość auto na 20000So

W rezultacie uzyskamy to:

cycles=20000So

Zwijamy (nie zamykamy, bo jeszcze się przydadzą) ustawienia DosBox'a.

Pobieramy grę oraz spolszczenie:

- gra: https://www.emuparadise.me/Abandonware_Games/Warcraft_Orcs_And_Humans_1.2_(1994)(Blizzard_Entertainment)/95571

- spolszczenie: http://noktis.ovh.org/?id=spolszczenie-do-warcraft-1-orcs-and-humans

Tworzymy folder gdzie wypakujemy grę. Zalecam, aby to było np. na C:\DosGame (żeby później w DosBox'ie tego folderu nie szukać). Spolszczenie instalujemy do głównego katalogu gry.

Gdy już grę mamy wypakowaną, a spolszczenie zainstalowane to wróćmy na chwilę do ustawień DosBox'a.

Schodzimy na sam dół pliku. Tam znajdziemy:

[autoexec]
# Lines in this section will be run at startup.
# You can put your MOUNT lines here.

Pod tym dopisujemy kilka linijek.

Jeśli grę mamy na C:\DosGame to wpisy będą wyglądały w ten sposób:

mount C: C:\DosGame
C:

Dzięki temu, gra będzie uruchamiała się na automatycznie po uruchomieniu w DosBox.

 

Jeśli ktoś nie rozumie wpisanych komend to wyjaśniam:

- mount służy do zamontowania dysku w DosBox, może to być folder - w tym przypadku montujemy folder gdzie mamy katalog z grą.

- cd służy do otworzenia folderu. My chcemy otworzyć folder z grą, a ten folder domyślnie nazywa się Warcraft Orcs And Humans 1.2 (1994)(Blizzard Entertainment) jeśli zmieniliście nazwę katalogu, to musicie ją wpisać zamiast tej domyślnej.

- WAR.EXE no cóż.. to aplikacja uruchamiająca grę :)

[autoexec] - (w DosBox) wszystko co jest napisane pod tym wykonuje się automatycznie po uruchomieniu DosBox.

cycles, nie do końca rozumiem jak to działa. Wiem, że jest to powiązanie z emulacją procesora, który był całkiem inny na system DOS. Domyślnie jest wartość auto. W Warcraft i Warcraft 2 trzeba tą wartość zmieniać na 20000So ponieważ gdy tego nie zrobimy szybkość gry wtedy jest za duża i wszystko dzieje się za szybko.

 

@Edit

Wdał się mały błąd.

Jeśli chcemy uruchomić grę, to robimy to maualnie:

Uruchamiamy DosBox:

- automatycznie zamontuje nam dysk C:

- wpisujemy cd w po czym trzeba kliknąć w przycisk TAB

powinno automatycznie nam dopisać resztę, która u mnie wygląda tak: cd WARCRA~1.2(1

- ENTER

- jesteśmy w folderze z grą. Wpisujemy WAR.EXE po czym wciskamy ENTER.

- gra nam się uruchamia i miłego grania :)

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...