Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

"Przedłużacz" do karty dźwiękowej + taśma do karty córki.


qiuas

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Posiadam kartę AIM SC808. I chciałbym do niej przedłużacz do wejścia jack 6,3mm  i 3,5mm do mikrofonu. Tylko problem jest w tym, że nie chciałbym zwykłej przedłużki tylko taką, że mogę postawić na biurku by mieć do niej dostęp (coś w kwadratowej obudowie czy coś w tym stylu, tak jak DAC się kładzie na biurku). Oraz chciałbym dłuższą taśmę do karty córki bo obecna jest zbyt krótka... przekładanie karty dźwiękowej do innych slotów, bliżej karty-córki nie wchodzi w grę bo karta nie da rady wejść do innych slotów. Słyszałem też coś o jakichś "riserach" czy coś takiego, że można kartę zamontować z dala od slotu. Ktoś coś wie na ten temat?

 

PS: Przy okazji by nie zakładać nowego tematu... Gdy kupiłem monitor i podłączyłem dołączony kabel wszystko było ok. Natomiast gdy wymieniłem kabel HDMI na nieco lepszy (głównie chodziło o to by był dłuższy bo PC stoi kawałek od biurka...) to po wyłączeniu PC na monitorze pokazuje sie "sprawdź kabel sygnałowy". Dlaczego to się pojawia na tym kablu, a na poprzednim już nie? Trochę męczące jest ciągłe wyłączanie i włączanie monitora przyciskiem (który do tego jest z tyłu monitora i ciężko po ciemku wyłapać). Ktoś spotkał się z podobnym problemem?

 

Edit: Jeszcze jedno... czy da się ustawić w karcie AIM SC808 tak bym nie musiał odłączać słuchawek, aby używać głośników i na odwrót? Gdy słuchawki są podłączone to karta wykrywa je nie na polu "headphones" tylko "speakers" (Na jacku 6,3mm) przez co mogę mieć podłączone tylko słuchawki lub tylko głośniki.

 

Jak zawsze będę sypał plusami za każdą pomoc (ale za posty typu "google nie boli" już nie, umiem szukać w google ale lubię zaczerpnąć opinii innych).

Opublikowano

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-2-1025&search_scope=&string=RISER%20PCI-E%20

co do panelu z jackami, to nie wiem czy ktoś coś takiego robi, na bank da się znaleźć jakieś do zatoczek 3,5" na przód budy, ale to tylko na jacki 3,5mm

Jak nie masz dwóch lewych rąk, to na Twoim miejscu bym kupił po prostu 2 przedłużki na kablach, obudowę zrobić z jakiegoś pudełka po VHS czy z drewna i tylko odpowiednie wiertło dobrać i jakoś to ładnie spasować ze sobą, na necie znajdziesz coś tego typu.

http://allegro.pl/przedni-panel-portow-usb-2-0-audio-firewire-5-25-i5289927315.html?reco_id=fe5bb324-e28c-11e6-bf5e-6c3be5c00ef8&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9

Co do kabla HDMI, to może jest za długi. Pewnie dałeś się omotać marketingowemu shitowi na temat "lepszych" kabli HDMI, pewnie dali Ci coś ekranowanego i na tyle długiego, że monitor od strzała nie łapie sygnału, tylko potrzebuje resetu, żeby sam puścił sygnał sprawdzający na interfejs. Ogólnie przez HDMI leci sygnał cyfrowy, więc tak długo jak 0 jest zerem, a 1 jest jedynką, tak długo obraz będzie taki sam na kablu za 10zł jak i na tym za 100, różnić się mogą trwałością, użytymi materiałami, wypchanymi kieszeniami producentów i pustymi laików. Co do karty, to nie możesz po prostu w sterownikach wyłączać i włączać poszczególnych portów? Nawet w zwykłym biedackim realteku jest taka opcja.

@qiuas

zamiast się pieprzyć z tym panelem na 6,3 to może po prostu kup coś takiego? Łatwiej będzie znaleźć panel na 3,5 niż 6,3.

http://allegro.pl/adapter-redukcja-wtyk-jack-3-5-na-jack-6-3-zloty-i6654804982.html

436951440626370320491.png

Opublikowano

http://allegro.pl/listing/listing.php?order=d&bmatch=base-relevance-floki-5-uni-1-2-1025&search_scope=&string=RISER%20PCI-E%20

co do panelu z jackami, to nie wiem czy ktoś coś takiego robi, na bank da się znaleźć jakieś do zatoczek 3,5" na przód budy, ale to tylko na jacki 3,5mm

Jak nie masz dwóch lewych rąk, to na Twoim miejscu bym kupił po prostu 2 przedłużki na kablach, obudowę zrobić z jakiegoś pudełka po VHS czy z drewna i tylko odpowiednie wiertło dobrać i jakoś to ładnie spasować ze sobą, na necie znajdziesz coś tego typu.

http://allegro.pl/przedni-panel-portow-usb-2-0-audio-firewire-5-25-i5289927315.html?reco_id=fe5bb324-e28c-11e6-bf5e-6c3be5c00ef8&ars_rule_id=201&ars_source=ars&ars_socket_id=9

Co do kabla HDMI, to może jest za długi. Pewnie dałeś się omotać marketingowemu shitowi na temat "lepszych" kabli HDMI, pewnie dali Ci coś ekranowanego i na tyle długiego, że monitor od strzała nie łapie sygnału, tylko potrzebuje resetu, żeby sam puścił sygnał sprawdzający na interfejs. Ogólnie przez HDMI leci sygnał cyfrowy, więc tak długo jak 0 jest zerem, a 1 jest jedynką, tak długo obraz będzie taki sam na kablu za 10zł jak i na tym za 100, różnić się mogą trwałością, użytymi materiałami, wypchanymi kieszeniami producentów i pustymi laików. Co do karty, to nie możesz po prostu w sterownikach wyłączać i włączać poszczególnych portów? Nawet w zwykłym biedackim realteku jest taka opcja.

@qiuas

zamiast się pieprzyć z tym panelem na 6,3 to może po prostu kup coś takiego? Łatwiej będzie znaleźć panel na 3,5 niż 6,3.

http://allegro.pl/adapter-redukcja-wtyk-jack-3-5-na-jack-6-3-zloty-i6654804982.html

 

Z tym kablem chodziło mi o to, że gdy wyłącze PC to tak się robi, a nie podczas pracy. Gdy go wyłączę (PC) to muszę potem wyłączyć monitor przyciskiem z tyłu bo inaczej widnieje napis "sprawdź kabel".

 

Edit: A może polecicie jakiś "adapter" czy coś podobnego by ze slotu PCI zrobić PCI-e x1? Karta do PCI nie wchodzi bo ma "nóżkę" która blokuje sloty większe niż PCI-e x1... Myślę, że takie coś byłoby najlepszym dla mnie rozwiązaniem ale nigdzie nie mogę znaleźć... może źle szukam :/... są tylko na PCI-e x16 itd.

 

Edit2: Dobra chyba jednak zdecyduje się na risera i zwykłą przedłużkę. To przedłużki mamy z głowy. Teraz co z tym kablem HDMI i głośniki + słuchawki wpięte jednocześnie do karty?

Opublikowano

Jak w sterownikach nie możesz przełączać wyjść dźwięku między portami, to by trzeba było to fizycznie załatwić, np. kupić przejściówkę z 6,3 na 3,5 i do tego dwójnik na 3,5 o takie coś

http://allegro.pl/rozdzielacz-adapter-sluchawkowy-mini-jack-2-porty-i6679256964.html

a potem tylko ręcznie wyłączasz głośniki, sygnał leci jednocześnie tu i tu, ja tak sam ostatnio zrobiłem i działa spoko.

Co do kabla, to może pożycz od kogoś znajomego taki długi i sprawdź czy też się będzie pieprzył

436951440626370320491.png

Opublikowano

Jak w sterownikach nie możesz przełączać wyjść dźwięku między portami, to by trzeba było to fizycznie załatwić, np. kupić przejściówkę z 6,3 na 3,5 i do tego dwójnik na 3,5 o takie coś

http://allegro.pl/rozdzielacz-adapter-sluchawkowy-mini-jack-2-porty-i6679256964.html

a potem tylko ręcznie wyłączasz głośniki, sygnał leci jednocześnie tu i tu, ja tak sam ostatnio zrobiłem i działa spoko.

Co do kabla, to może pożycz od kogoś znajomego taki długi i sprawdź czy też się będzie pieprzył

Przełączać mogę między "speakers" i "headphones". Słuchawki są podłączone na jacka 6,3mm, a głośniki złączami RCA do karty. Teoretycznie w sterownikach do karty powinienem móc właśnie przełączać między głośnikami, a słuchawkami... ale karta z niewiadomego mi powodu jacka 6,3mm interpretuje jako "speakers" więc żeby słuchawki grały muszę odłączyć głośniki i potem podłączyć jeszcze raz słuchawki... jak mam obie rzeczy podłączone jednocześnie to grać mogą tylko głośniki albo tylko słuchawki, przełączanie między speakers a headphones nic nie daje bo tak jak pisałem wcześniej wszystko jest jako "speakers" pomimo tego, że obie rzeczy są podłączone do dwóch różnych wejść... Mam nadzieję, że rozumiesz o co mi chodzi...

Opublikowano

No teraz już tak, według tego, co tu napisał inny posiadacz tej karty, to powinno się to właśnie w sterowniku zmieniać. Może weź przeinstaluj do niej oprogramowanie, pobierz najnowszą wersję ze strony producenta i może wtedy zadziała.

http://zakupek.pl/test/wzmacniacze/recenzja-aim-sc808/

(komentarze na dole)

Przełożyłem kable z tyłu głośników z "PC" na "AUX" i teraz mogę nareszcie przełączać między głośnikami, a słuchawkami.

Temat do zamknięcia.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...