Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jaki zestaw jest bardziej opłacalny?


_DAFU_

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, nie mogę się zdecydować co będzie bardziej opłacalnie kupić

procesor I5 6600K z płytą główną Gigabyte GA-Z170-GAMING K3

czy może warto dopłacić około 180zł i kupić I5 7600K z płytą główną Gigabyte GA-Z270-Gaming K3

 

Reszta podzespołów:

 

- Zasilacz Corsair VS650 650W

- Chłodzenie CPU SilentiumPC Fortis 3 HE1425 v2

- Pamięć Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14

- Karta graficzna MSI GeForce GTX 1060 GAMING X 6G 6GB GDDR5 (192 Bit)

- Dysk SSD SanDisk PLUS 120GB SATA3

 

 

Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Opublikowano

Chyba logiczne, że i5-7600K. Podobno dobrze się kręci nowa generacja procków Intel'a.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Chyba logiczne, że i5-7600K. Podobno dobrze się kręci nowa generacja procków Intel'a.

 

Ale uważasz że jest warte to dopłacenie te 180zł by mieć tą nową generacje tak?

Opublikowano

 

Chyba logiczne, że i5-7600K. Podobno dobrze się kręci nowa generacja procków Intel'a.

 

 

Ale uważasz że jest warte to dopłacenie te 180zł by mieć tą nową generacje tak?

To znaczy tak - jeśli możesz to dopłać do nowej generacji, bo jednak te parę procent jest wydajniejsza. Ponadto płyta główna jest bardzie wyposażona. Jak nie możesz dołożyć, to kupuj poprzednią generację, bo to dalej są bardzo dobre procki. Możesz też połączyć i5-7600K i płytę na Z170. Wtedy tylko poproś sklep o wgranie najnowszego BIOS'u.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

Chyba logiczne, że i5-7600K. Podobno dobrze się kręci nowa generacja procków Intel'a.

 

Ale uważasz że jest warte to dopłacenie te 180zł by mieć tą nową generacje tak?

To znaczy tak - jeśli możesz to dopłać do nowej generacji, bo jednak te parę procent jest wydajniejsza. Ponadto płyta główna jest bardzie wyposażona. Jak nie możesz dołożyć, to kupuj poprzednią generację, bo to dalej są bardzo dobre procki. Możesz też połączyć i5-7600K i płytę na Z170. Wtedy tylko poproś sklep o wgranie najnowszego BIOS'u.

 

 

Właśnie gdy dzwoniłem do x-kom bo tam właśnie chciałem zrobić zakup sprzętu to powiedzieli że niestety ale się tego nie podejmą a gdy chciałem zamówić przez morele i byłem w trakcie dokonywania zakupu to po przejściu dalej wyskoczył mi komunikat że na wskazany kod pocztowy dodatkowa usługa (czyli chyba chodzi o tą aktualizacje BIOS) jest nie dostępna, za bardzo nie wiedziałem co ma związane gdzie mieszkam aktualizacja bios, mieszkam w Polsce w woj. Lubuskim i podałem na 100% wszystko prawidłowo więc nie wiem.

Opublikowano

 

 

 

Chyba logiczne, że i5-7600K. Podobno dobrze się kręci nowa generacja procków Intel'a.

Ale uważasz że jest warte to dopłacenie te 180zł by mieć tą nową generacje tak?

To znaczy tak - jeśli możesz to dopłać do nowej generacji, bo jednak te parę procent jest wydajniejsza. Ponadto płyta główna jest bardzie wyposażona. Jak nie możesz dołożyć, to kupuj poprzednią generację, bo to dalej są bardzo dobre procki. Możesz też połączyć i5-7600K i płytę na Z170. Wtedy tylko poproś sklep o wgranie najnowszego BIOS'u.

Właśnie gdy dzwoniłem do x-kom bo tam właśnie chciałem zrobić zakup sprzętu to powiedzieli że niestety ale się tego nie podejmą a gdy chciałem zamówić przez morele i byłem w trakcie dokonywania zakupu to po przejściu dalej wyskoczył mi komunikat że na wskazany kod pocztowy dodatkowa usługa (czyli chyba chodzi o tą aktualizacje BIOS) jest nie dostępna, za bardzo nie wiedziałem co ma związane gdzie mieszkam aktualizacja bios, mieszkam w Polsce w woj. Lubuskim i podałem na 100% wszystko prawidłowo więc nie wiem.

To jak nie chce ci się potem męczyć z tym to kup bez mieszania. Jak pisałem wcześniej - oba procki są bardzo dobre. Zdecyduj tylko, czy chcesz dopłacać do lepszego wyposażenia płyty i leciutko wyższej wydajności.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

7-generacja intela (według pierwszych testów) kręci się do 5GHz na chłodzeniu powietrznym, gdzie w 6-generacji dobrym wynikiem było 4,5GHz. Zdecydowanie lepszy potencjał do podkręcania, a płyta na podświetlenie LED i inne wodotryski.

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z270-gaming-k3-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975996/

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-7600k-4-2ghz-6mb-box-bx80677i57600k-975833/

 

Co do instalcji biosu (jeżeli chcesz brać tańszą płytę na Z170) to skontaktuj się z morele mailowo i dopytaj co i jak.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

7-generacja intela (według pierwszych testów) kręci się do 5GHz na chłodzeniu powietrznym, gdzie w 6-generacji dobrym wynikiem było 4,5GHz. Zdecydowanie lepszy potencjał do podkręcania, a płyta na podświetlenie LED i inne wodotryski.

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z270-gaming-k3-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975996/

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-7600k-4-2ghz-6mb-box-bx80677i57600k-975833/

 

Co do instalcji biosu (jeżeli chcesz brać tańszą płytę na Z170) to skontaktuj się z morele mailowo i dopytaj co i jak.

 

@JacoH

Teraz przeglądając morele znalazłem taką płytę:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-tomahawk-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975947/

Ma mocniejszą sekcję zasilania i więcej złączy. Jedyny minus to słabsza dźwiękówka, ale jednak - moim zdaniem ta płyta od MSI jest lepsza.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

7-generacja intela (według pierwszych testów) kręci się do 5GHz na chłodzeniu powietrznym, gdzie w 6-generacji dobrym wynikiem było 4,5GHz. Zdecydowanie lepszy potencjał do podkręcania, a płyta na podświetlenie LED i inne wodotryski.

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z270-gaming-k3-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975996/

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-7600k-4-2ghz-6mb-box-bx80677i57600k-975833/

 

Co do instalcji biosu (jeżeli chcesz brać tańszą płytę na Z170) to skontaktuj się z morele mailowo i dopytaj co i jak.

 

@JacoH

Teraz przeglądając morele znalazłem taką płytę:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-tomahawk-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975947/

Ma mocniejszą sekcję zasilania i więcej złączy. Jedyny minus to słabsza dźwiękówka, ale jednak - moim zdaniem ta płyta od MSI jest lepsza.

 

 

Tak tylko zacznijmy od tego że moje kości ram nie będą pasować do tej płyty.

Opublikowano

 

 

7-generacja intela (według pierwszych testów) kręci się do 5GHz na chłodzeniu powietrznym, gdzie w 6-generacji dobrym wynikiem było 4,5GHz. Zdecydowanie lepszy potencjał do podkręcania, a płyta na podświetlenie LED i inne wodotryski.

 

https://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-ga-z270-gaming-k3-z270-ddr4-hdmi-dvi-d-atx-975996/

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i5-7600k-4-2ghz-6mb-box-bx80677i57600k-975833/

 

Co do instalcji biosu (jeżeli chcesz brać tańszą płytę na Z170) to skontaktuj się z morele mailowo i dopytaj co i jak.

 

@JacoH

Teraz przeglądając morele znalazłem taką płytę:

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-tomahawk-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975947/

Ma mocniejszą sekcję zasilania i więcej złączy. Jedyny minus to słabsza dźwiękówka, ale jednak - moim zdaniem ta płyta od MSI jest lepsza.

 

 

Tak tylko zacznijmy od tego że moje kości ram nie będą pasować do tej płyty.

 

dlaczego maja nie pasowac?

CPU: i5 6500 / RAM: 8GB / GPU: GTX 1070 / MOBO: MSI H110M / HDD: 1TB / SSD: Iridium PRO 

BLACKPRISON.HOSTMC.PL - najlepszy serwer prison w Polsce

Opublikowano

Płyta główna MSI Z270 TOMAHAWK, Z270, DDR4, HDMI, DVI, USB-C, ATX

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-tomahawk-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975947/

 

Jest napisane że Częstotliwości pracy pamięci [MHz]: 3800

 

Jest to najwyższe taktowanie jakie może być. Morelom po prostu nie chciało się wypisać wszystkich. Tutaj masz wszystkie jakie obsługuje ta płyta (wzięte ze strony producenta):

3800(OC)/ 3600(OC)/ 3200(OC)/ 3000(OC)/ 2800(OC)/ 2600(OC)/ 2400/ 2133 MHz

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

Płyta główna MSI Z270 TOMAHAWK, Z270, DDR4, HDMI, DVI, USB-C, ATX

https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z270-tomahawk-z270-ddr4-hdmi-dvi-usb-c-atx-975947/

 

Jest napisane że Częstotliwości pracy pamięci [MHz]: 3800

 

Jest to najwyższe taktowanie jakie może być. Morelom po prostu nie chciało się wypisać wszystkich. Tutaj masz wszystkie jakie obsługuje ta płyta (wzięte ze strony producenta):

3800(OC)/ 3600(OC)/ 3200(OC)/ 3000(OC)/ 2800(OC)/ 2600(OC)/ 2400/ 2133 MHz

 

 

Aaa ok, rozumiem dzięki :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...