Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Podczas włączania serwera nie łączy się z mysql


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

 

Korzystam z tego tutoriala od @boooooo ( https://www.youtube.com/watch?v=DbhknAhUHbo&t=560s ).

Wszystko fajnie, wypakowałem już pliki ( http://www.mpcforum.pl/topic/1336806-pliki-serwerowe-by-schittset-rw3-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych/ )

 

Wszystko niby ładnie, ale mi po włączeniu serwera wyskakują same błędy o tym, że nie można się połączyć z bazą

 

a9a3Kx6.png

Opublikowano

w /var/db/mysql powinien być plik o nazwie jakiejś tam z rozszerzeniem .err.. tam zapewne pisze czemu się nie uruchamia. Mi jak pada mysql to nadaje chmod na folder mysql i wtedy zaczyna działać :D 

Opublikowano

Nie rozumiem o co chodzi z ch1 do ch 99

 

W Configu, db wszystko się zgadza.

 

Config:

 

 

 

HOSTNAME: channel1
CHANNEL: 1
PORT: 13000
P2P_PORT: 14000
DB_PORT: 15000
DB_ADDR: localhost
MAP_ALLOW: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 21 23 24 25 41 43 44 45 61 62 63 64 65 66 69 70 71 72 73 104 108 109 67 68 80 74 75 76 77 78 79 100 101 103 105 107 110 111 112 180 190 191 192 193 194 206    
#MAP_ALLOW: 113 184 185 186 187 188 189 193 179
TABLE_POSTFIX:
PASSES_PER_SEC: 25
SAVE_EVENT_SECOND_CYCLE: 180
PING_EVENT_SECOND_CYCLE: 180
PLAYER_SQL: localhost mt2 mt2!@# player
LOG_SQL: localhost mt2 mt2!@# log
COMMON_SQL: localhost mt2 mt2!@# common
LOCALE_SERVICE: germany
#TEST_SERVER: 1
#NO_PK: 1
MALL_URL: minishop.nw3-network.org
adminpage_ip0: 80.79.127.10
admin_page_password: loldeinemasucktaberderbe1236
VIEW_RANGE: 20000
CHECK_MULTIHACK: 1

 

 

 

DB:

 

 

 

WELCOME_MSG = "DB Server has been started"
 
SQL_ACCOUNT = "localhost account mt2 mt2!@# 0"
SQL_PLAYER = "localhost player mt2 mt2!@# 0"
SQL_COMMON = "localhost common mt2 mt2!@# 0"
SQL_HOTBACKUP = "localhost hotbackup mt2 mt2!@# 0"
 
TABLE_POSTFIX = ""
 
BIND_PORT               = 15000
DB_SLEEP_MSEC           = 10
CLIENT_HEART_FPS        = 10
HASH_PLAYER_LIFE_SEC    = 600
BACKUP_LIMIT_SEC        = 3600
PLAYER_ID_START = 100
PLAYER_DELETE_LEVEL_LIMIT = 70
PLAYER_DELETE_CHECK_SIMPLE = 1
 
ITEM_ID_RANGE = 2000000000 2100000000
 
MIN_LENGTH_OF_SOCIAL_ID = 6
 
#NAME_COLUMN = "locale_name"
#LOCALE = "germany"
SIMPLE_SOCIALID = 1
 

 

 

Opublikowano

Mógłbym Ci pomóc ale nie wiem czy jeszcze pamiętam jak to się robiło bo miałem też problemy z schitsetem

 

@Edit tutaj masz wytłumaczone

 

 

Sf2010 wrzuć do /

 

Potem w maszynie cd && tar zxvf sf2010.tar.gz albo .tgz nie pamietam dokladnie

 

Potem  w maszynie

 

chmod -R 777 /usr/home/rw3/
chmod -R 777 /var/db/mysql/
chgrp -R mysql /var/db/mysql/
chown -R mysql /var/db/mysql/

 

shutdown -r now

 

cd /usr/home/rw3 && sh start.sh

 

Na 200% powinno działczyć osobiście to nie pamiętam czy zmieniałem coś w configach itp raczej nie.

Opublikowano

Mógłbym Ci pomóc ale nie wiem czy jeszcze pamiętam jak to się robiło bo miałem też problemy z schitsetem

 

@Edit tutaj masz wytłumaczone

 

 

Sf2010 wrzuć do /

 

Potem w maszynie cd && tar zxvf sf2010.tar.gz albo .tgz nie pamietam dokladnie

 

Potem  w maszynie

 

chmod -R 777 /usr/home/rw3/

chmod -R 777 /var/db/mysql/

chgrp -R mysql /var/db/mysql/

chown -R mysql /var/db/mysql/

 

shutdown -r now

 

cd /usr/home/rw3 && sh start.sh

 

Na 200% powinno działczyć osobiście to nie pamiętam czy zmieniałem coś w configach itp raczej nie.

 

Dokładnie tak samo robiłem :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...