Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Poradnik Yasuo


kakuzu800

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Yasuo jest uczniem ioniańskiej szkoły miecza, który jako jedyny ze swojej generacji opanował legendarną technikę wiatru. Co ona umożliwia…? Ano, podwójną szansę na uderzenie krytyczne, niskie czasy odnowienia dzięki czemu sam Yasuo jest jedną z tych postaci, która w odpowiednich rękach potrafi nieść śmierć na Summoner’s Rift. Świetnie sprawdza się zarówno w walkach drużynowych, jak również w walce w alei.

 

Zalety:

  • Brak jakiegokolwiek zasobu (many, energii)
  • Niskie czasy odnowienia
  • Niesamowity pasyw, który pozwala nam z łatwością osiągnąć >100% szansy na trafienie krytyczne
  • Wbudowane przebicie pancerza (Ult)
  • Mobilny
  • Łatwe last hity
  • Ściana Wichru, która strasznie pomaga w walkach, blokuje niektóre ulty. np veigara.
  • Potencjał w walkach drużynowych
  • Synergie z wszelkimi podrzutami, odrzutami itp.
  • Tarcza która blokuje ataki magiczne,fizyczne,krytyczne,umiejętnosci itd.
  • Posiada podrzucenie,dzięki czemu aktywuje swojego ulta,jak i służy jako dobry cc na przeciwniku.
  • Bardzo dobry late game jak i mid game.      
     
 
 
Wady:
  • Potrzeba dużo praktyki, aby w pełni opanować jego potencjał
  • Papierowy
  • Nie posiada „konkretnego” mechanizmu ucieczki.Tylko na minionach przeciwnika ew.na przeciwnikach.
  • Potrzebuje odpowiedniego team compu, aby w pełni wykorzystać swoją moc. (Co na SoloQ może być trudne).

     

 

  • Czary przywoływacza

  • Błysk + Podpalenie   
  • Błysk + Wyczerpanie   

 

 

 

Runy ( Na których gram ja :) )

  • Znaki:Obrażenia od ataku. post-629203-0-69184300-1485117181.png
  • Pieczęci: zdrowie (skal) post-629203-0-77236200-1485117183.png
  • Glify: odporność na magię (skal) post-629203-0-40910400-1485117182.png
  • Esencje: Prędkość ataku  post-629203-0-11967800-1485117183.png

 

Specjalizacje:

post-629203-0-99578800-1485117544.jpg

 

 

 

 

 

Umiejętnosci:

 

Pasywa:

Podwaja szansę Yasuo na trafienie krytyczne. Dodatkowo Yasuo tworzy tarczę, gdy się porusza. Tarcza aktywuje się, gdy otrzyma obrażenia od bohatera lub potwora.

Tak naprawdę posiadamy dwie pasywki. Pierwsza zwiększa dwukrotnie naszą szanse na trafienie krytyczne, tutaj nie ma co się rozpisywać. Druga zaś to tarcza, która zostanie aktywowana, kiedy otrzymamy obrażenia od wrogiego bohatera lub potwora z jungli. Warto dodać, że tarcza nie włączy się, gdy otrzymamy obrażenia od wieży. Warto mieć to na uwadze, jeżeli chcemy wykonać tower dive. Tarcza ładuje się tylko wtedy, kiedy się poruszamy, w zależności od tego, ile posiadamy prędkości ruchu. (Im więcej, tym szybciej).

Q:Nawałnica Stali-

Podstawowa umiejętność mierzona. Po dwóch Nawałnicach Stali, następna wystrzeli trąbę powietrzną, która wyrzuci przeciwników w powietrze.

Umiejętność ta posiada dwa casty. Póki co, skupmy się na pierwszym.

  1. Jest to umiejętność o dość przeciętnym zasięgu. Działa ona jak auto atak, więc nakłada takie efekty jak Red Buff czy też Life Steal. Należy pamiętać, że jedynie na pierwszy cel zostaną nałożone efekty np. Life Stealu. Także użycie yasuoq.jpg Nawałnicy Stali na kilku minionach uleczy nas tyle samo, co użycie go na jednym.
  2. Kiedy trafimy yasuoq.jpg Nawałnicą Stali dwa razy z rzędu w odstępie krótkiego czasu, nasze „Q” zamieni się w skillshot o dość dobrym zasięgu, który podrzuca wszystko na swojej drodze. Na linii pozwala on farmić z bezpieczniej odległości. 

Czas odnowienia yasuoq.jpg Nawałnicy Stali możemy skrócić tylko i wyłącznie przy pomocy prędkości ataku. Warto dodać, że również cast time się skraca.

 

W: Ściana Wichru-

Tworzy ruchomą ścianę, która blokuje pociski przeciwników.

Jest to niesamowita umiejętność, która pozwoli nam na blokowanie skillshotów, umiejętności mierzonych czy też autoataków. Początkowo posiada duży czas odnowienia, więc warto używać z rozwagą, ponieważ nie raz uratuje nam ona skórę.
 
W walkach drużynowych yasuow.jpg Ściana Wichru postawiona przed ADC dosłownie wyłącza go z walki.

E:Zamaszyste Cięcie-

Wykonuje doskok, który zadaje coraz większe obrażenia magiczne z każdym użyciem.

Jest to dash o niedużym zasięgu, jednak o praktycznie zerowym czasie odnowienia. 0.1 sekundy na piątym poziomie umiejętności! Lecz nie wszystko jest takie piękne i po użyciu tej umiejętności na przeciwniku nie jesteśmy jej w stanie użyć ponownie na tym samym celu przez kilka sekund. Umiejętność ta w pewien sposób się stackuje, zwiększając swoje obrażenia aż do pewnego limitu. Warto więc, przed atakiem na przeciwnika, użyć yasuoe.jpgZamaszystego Cięcia kilka razy np. na minionach.

Jeżeli użyjemy yasuoe.jpgZamaszystego Cięcia na maksymalnym zasięgu, to jedynie doskoczymy do celu. Gdy użyjemy go, stojąc blisko niego (w odległości auto ataku), to przelecimy za niego.

Umiejętność ta służy do wykonywania prostego combo. Kiedy użyjemy yasuoe.jpgZamaszystego Cięcia, a następnie yasuoq.jpgNawałanicy Stali, to Yasuo uderzy wszystkich przeciwników dookoła. (Mając nastackowane Q, również ich podrzuci).

Według mnie jest to najważniejsza umiejętność w skillsecie Yasuo i to ją musimy opanować do perfekcji.

 

R:Ostatnie Tchnienie-

Doskakuje do jednostki i atakuje ją wielokrotnie, zadając poważne obrażenia. Może być użyte tylko na celach, które znajdują się w powietrzu.

Jest to umiejętność o bardzo dużym zasięgu, ale może zostać tylko użyta na celach, które są w powietrzu. Zapewnia nam ona olbrzymią premię do przebicia pancerza, która pozwala nam dosłownie zjadać takie postacie jak  Maokai czy sejuani.jpg Sejuani.

Warto dodać, że kiedy nie posiadamy tarczy i mamy bardzo niską ilość zdrowia, użycie yasuor.jpg Ostatniego Tchnienia załaduje nam od razu całą tarczę. Może to uratować nam przysłowiowe cztery litery.

 

 

Zalecane Maksowanie!: Q-E-E-W-E-R-E-Q-E-Q-R-Q-Q-W-W-R-W-W   czyli poprostu 1 skill jaki maksujemy to E dzięki czemu bedziemy mogli skakac po minionach co 5 sekund a nie 10 i tym więcej razy skoczymy tym większy dmg (do 3 stacków) Następnie Q i na koncu maksujemy W.  R normalnie ulepszamy na 6-11-16 lvlu.

 

 

 

Build:

Pod Mida: Zaczynamy z Ostrze Dorana,Potki,Ward|| Następnie kupujemy phantom dancera i Butki zalezne od sytuacji enemy (np. Grasz na midzie na postać Ap np kata syndra to budujesz merkury grasz na zeda tabi itd.)||Potem budujemy infinity a po infinity juz zalezy od sytuacji np. Chcesz isc papier dmg to krwiopijec a bardziej tanky to lodowy młot lub Sterak/Malmortius. Na Koncu Qss ewentualnie GA.

 

 

Pod Topa: Długi miecz,Potki,Ward || Odrazu Lodowy młot , butki zalezne od sytuacji, phantom dancer, Sterak/Malmortius,Trinity,GA lub zalezne od sytuacji Omen Randuina/Oblicze Ducha.

 

 

 

 

TO na tyle w tym poradniku liczę na + ! :)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Poradnik dość dobry, ale merkurki czy tabi buduje się tylko kiedy mamy full AS runy inaczej się nie opłaca.

Opublikowano

Poradnik dobry, ale merkurki czy tabi buduje się tylko kiedy mamy full AS runy inaczej się nie opłaca.

Rozumiem, napisałem tylko to co ja aktualnie składam ale dzieki przynajmniej czegoś sam tez sie dowiem od innych :D;)

Opublikowano

 

 

  • Czary przywoływacza

  • Błysk + Podpalenie   
  • Błysk + Wyczerpanie   

Flash + Tp dla top lane'u

 

 

Build:

Pod Mida: Zaczynamy z Ostrze Dorana,Potki,Ward|| Następnie kupujemy phantom dancera i Butki zalezne od sytuacji enemy (np. Grasz na midzie na postać Ap np kata syndra to budujesz merkury grasz na zeda tabi itd.)||Potem budujemy infinity a po infinity juz zalezy od sytuacji np. Chcesz isc papier dmg to krwiopijec a bardziej tanky to lodowy młot lub Sterak/Malmortius. Na Koncu Qss ewentualnie GA.

Maw jest bardzo dobrym pierwszym itemem jeżeli nie dominujemy linii, a gramy na ap'ka z burstem jak np annie/syndra.

 

 

 

Pod Topa: Długi miecz,Potki,Ward || Odrazu Lodowy młot , butki zalezne od sytuacji, phantom dancer, Sterak/Malmortius,Trinity,GA lub zalezne od sytuacji Omen Randuina/Oblicze Ducha.

Ten build w ogóle jest dla mnie na opak x'D

Zaczynając z long swordem nie masz prawie w ogóle sustainu na linii. Budowanie frozen malleta na pierwszy item jest średnio opłacalne, szczególnie przy runach które podałeś. Yasuo bardzo mocno polega na swoim q, i szybkim stackowaniu tornada. Cd na q zmniejsza się wraz z attack speedem, którego nie ma prawie wcale przy tym przedmiocie i takich runach. Oprócz tego moim zdaniem, jeżeli chciałeś tu upchać phantom dancera, to powinno się tutaj również znaleźć ie, żeby w pełni wykorzystać pasywkę i znacznie zwiększyć obrażenia.

 

Można grać również inną stronę z masterkami - zamiast fervoru - lifesteal. (Mniejsze obrażenia, ale lepszy sustain).

giphy.gif

Opublikowano

Powiem tak, ten tut jakos mi tutaj nie pasuje xD

Zwłaszcza że jest do yasuo, według mnie co to za toper yasuo bez tp, to jest nic. Chyba że często schodzisz z linii, ale tego co napisałeś wątpie w to.

Poza tym pieczęcie. Czemu zdrowie ?

Czerwone jest piękne! Kocham <3

Opublikowano

@Vilche

zdrowie na pierwszych poziomach daje więcej niż armor. // przeżyjesz autoatak bądź dwa więcej (ktoś tam kiedyś sprawdzał)

 

poradnik troche kappa, po co się brać za takie poradniki jak w internecie znajdziecie tysiące lepszych one trick pony challengerów yasuo? 

fb.com/myrodj


 


 

Opublikowano

Powiem tak, ten tut jakos mi tutaj nie pasuje xD

Zwłaszcza że jest do yasuo, według mnie co to za toper yasuo bez tp, to jest nic. Chyba że często schodzisz z linii, ale tego co napisałeś wątpie w to.

Poza tym pieczęcie. Czemu zdrowie ?

Bez tp to pod mój styl gry;p, z exhaustem często schodze na mida pomagac :)

 

 

 

  • Czary przywoływacza

  • Błysk + Podpalenie   
  • Błysk + Wyczerpanie   

Flash + Tp dla top lane'u

 

 

Build:

Pod Mida: Zaczynamy z Ostrze Dorana,Potki,Ward|| Następnie kupujemy phantom dancera i Butki zalezne od sytuacji enemy (np. Grasz na midzie na postać Ap np kata syndra to budujesz merkury grasz na zeda tabi itd.)||Potem budujemy infinity a po infinity juz zalezy od sytuacji np. Chcesz isc papier dmg to krwiopijec a bardziej tanky to lodowy młot lub Sterak/Malmortius. Na Koncu Qss ewentualnie GA.

Maw jest bardzo dobrym pierwszym itemem jeżeli nie dominujemy linii, a gramy na ap'ka z burstem jak np annie/syndra.

 

 

 

Pod Topa: Długi miecz,Potki,Ward || Odrazu Lodowy młot , butki zalezne od sytuacji, phantom dancer, Sterak/Malmortius,Trinity,GA lub zalezne od sytuacji Omen Randuina/Oblicze Ducha.

Ten build w ogóle jest dla mnie na opak x'D

Zaczynając z long swordem nie masz prawie w ogóle sustainu na linii. Budowanie frozen malleta na pierwszy item jest średnio opłacalne, szczególnie przy runach które podałeś. Yasuo bardzo mocno polega na swoim q, i szybkim stackowaniu tornada. Cd na q zmniejsza się wraz z attack speedem, którego nie ma prawie wcale przy tym przedmiocie i takich runach. Oprócz tego moim zdaniem, jeżeli chciałeś tu upchać phantom dancera, to powinno się tutaj również znaleźć ie, żeby w pełni wykorzystać pasywkę i znacznie zwiększyć obrażenia.

 

Można grać również inną stronę z masterkami - zamiast fervoru - lifesteal. (Mniejsze obrażenia, ale lepszy sustain).

 

Podałem tak ale to tylko wyłącznie mój build który działa na te platynki :< wiec może dlatego ze jestem w niskiej randze.

Opublikowano

Ciekawie opisany. Małe uwagi

1) nie ładuje obrazów w opisach skilli (może tylko u mnie)

2) yasuo dzisiaj dostał nerfa i trzeba zaktualizować buildy

3) możesz uzupełnić info o przelicznikach na DMG do skilli

Opublikowano

Ciekawie opisany. Małe uwagi

1) nie ładuje obrazów w opisach skilli (może tylko u mnie)

2) yasuo dzisiaj dostał nerfa i trzeba zaktualizować buildy

3) możesz uzupełnić info o przelicznikach na DMG do skilli

U mnie są obrazki :) ;p            2. wlasnie mialem sie za to zabrac :)                 3. postaram sie :)!

Opublikowano

Nieczytelny, nie jesteś main yasuo bo troche w tym głupot jest

ale pewnie długo go pisaleś ;)

jako yasuo main top dodałbym kilka rzeczy

EARISE.PL - 12.08.2021 18 ! 
Metin 2

Counter-Strike : Global Offensive - Suprime
Heroes of The Storm - Rank 1 Assasin [*] 
League of Legends - Diamond I toplaner [*]

Opublikowano

Nieczytelny, nie jesteś main yasuo bo troche w tym głupot jest

ale pewnie długo go pisaleś ;)

jako yasuo main top dodałbym kilka rzeczy

Jestem 300k na nim mam ;p   

Opublikowano

Dużo się napisałeś, mogłeś dać tylko szczegóły, wtedy czytelnik by przeczytał wszystko, a napewno 30% osób nie przeczytała wszystkiego.
Dla mnie poradnik jest dobry.

 

 

 

Opublikowano

Nie posiada „konkretnego” mechanizmu ucieczki.Tylko na minionach przeciwnika ew.na przeciwnikach.​


Zapomniałeś też wspomnieć o stworach w jg i slide przez ściany w poszczególnych miejscach


Możesz podać przykłady harrasu na linii oraz domyślne 3 combo zapewne wiesz jakie mam na myśli skoro main :)


Co do masterek na mida ok ale idąc na topa zmieniłbym TOUGH SKIN na SIEGEMASTER ułatwia to zabicie przeciwnika na 6lvl jeśli mamy możliwość dive 


INSIGHT na FEARLESS ułatwia wymiany na topie z tankami gdyż jak wiadomo jestesmy papierowi w early


To oczywiście moje zdanie i co do topa polece mój sprawdzony build na topa kiedy koledzy z teamu jęczą że nie mamy tanka na topie 


Itemy budowane w kolejności zależnie od sytuacji podam standard moim zdaniem:


BLADE OF THE RUINED KING>TRINITY>BUTY SPD AT>FROZEN MALLET>TITANIC HYDRA>GA LUB ZZ PORTAL


Oczywiście gramy z flash+tp i jest to build typowy pod splitpush/duel jak widać budowany trochę w stylu starego yellow tyle że bez crit chance


Pozdrawiam 


Opublikowano

nie gram 2 lata ale widze wciaz szerokie zainteresowanie yasuo haha, poradniki nic sie nie zmienily, najs :D
podkreslam mimo, ze nie gram 2 lata w lola juz uwazam, ze dostep do tworzenia poradnikow powinny miec osoby ze zweryfikowana rangą czy tam dywizja :) tzn. d3+ powinny móc juz tworzyc takowe poradniki
tak odemnie to kiedys gralem czesto yasuo i ten poradnik jak dla mnie jest slaby, sorki :(

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Nawet spoko poradnik, ale nie zgodzę się z niektórymi wadami:

 

  • Papierowy
  • Nie posiada „konkretnego” mechanizmu ucieczki.Tylko na minionach przeciwnika ew.na przeciwnikach.

Składasz uniwersalny built na koncu (Sterak, Młotek) i z dużym lifestealem z potką jesteś wręcz nie do zabicia.

 

Co do ucieczki na minionach, to nie zdarzyło Ci się nigdy, że użyłeś E na przeciwniku i poleciałeś o wiele dalej, bo użył skilla/flasha, by Cię dogonić? :D

 

 

Osobiście z przeżyć na Yasuo stwierdzam, że jest mało przydatny na midzie, raczej powinno się nim grać na topie (desperacko Jungle) z flashem i teleportem. Jeśli wygrywasz linie na przeciwnika, to możesz nawet Statika złożyć.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Poardnik może spoko lecz czemu do tej postaci, tym mniej ludzi wiedziało jak się tym gra tym lepiej. Tera napisałeś poradnik i wiecej raków będzie grało tą postacią..

1.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...