Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Problem z podłączeniem monitora.


ytorines

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Kupiłem komputer, podczas podłączania go do monitora, pojawia się no signal. 
W komputerze jest - rx 460 windforce 2gb oc od gigabyte.
Płyta główna - gigabyte GA-F2A88XM-DS2P|
Monitor - LG 19M38A-B 
Monitor jak i płyta główna mają wejścia d-sub, natomiast karta graficzna 1x dvi i 2x hdmi.
Kupując komputer myślałem, że nie będzie problemu żeby podłączyć monitor d sub do płyty głównej d sub.
Jak się jednak okazało, komputer włącza się normalnie, słychać, że pracuje, monitor również działa, wyświetla jednak informację no signal. Pan z morele.net powiedział, że monitor nie będzie działać, póki w komputerze jest ta druga karta rx'a. Druga osoba z którą się skonsultowałem, również tak twierdzi. I teraz tak. Pan z morele polecił zakup przejściówki. Z kolei ta druga osoba powiedziała, że przy przejściówce karta graficzna będzie tracić na mocy. 
I teraz moje pytanie, lepiej kupić przejściówkę dvi-d-sub ( lub hdmi - d-sub) czy też może wykorzystać starszy monitor(który mam w domu) i kupić kabel dvi - dvi? 



Ogólnie nie znam się na tym za bardzo, sądziłem, że skoro monitor ma wejście d-sub, płyta główna też, to nie bedzie zadnych problemów :>

Opublikowano

Kupiłem komputer, podczas podłączania go do monitora, pojawia się no signal. 

W komputerze jest - rx 460 windforce 2gb oc od gigabyte.

Płyta główna - gigabyte GA-F2A88XM-DS2P|

Monitor - LG 19M38A-B 

Monitor jak i płyta główna mają wejścia d-sub, natomiast karta graficzna 1x dvi i 2x hdmi.

Kupując komputer myślałem, że nie będzie problemu żeby podłączyć monitor d sub do płyty głównej d sub.

Jak się jednak okazało, komputer włącza się normalnie, słychać, że pracuje, monitor również działa, wyświetla jednak informację no signal. Pan z morele.net powiedział, że monitor nie będzie działać, póki w komputerze jest ta druga karta rx'a. Druga osoba z którą się skonsultowałem, również tak twierdzi. I teraz tak. Pan z morele polecił zakup przejściówki. Z kolei ta druga osoba powiedziała, że przy przejściówce karta graficzna będzie tracić na mocy. 

I teraz moje pytanie, lepiej kupić przejściówkę dvi-d-sub ( lub hdmi - d-sub) czy też może wykorzystać starszy monitor(który mam w domu) i kupić kabel dvi - dvi? 

 

 

 

Ogólnie nie znam się na tym za bardzo, sądziłem, że skoro monitor ma wejście d-sub, płyta główna też, to nie bedzie zadnych problemów :>

 

Kup konwerter z HDMI na VGA:

http://allegro.pl/adapter-konwerter-z-hdmi-do-vga-kabel-dsub-fv-wwa-i6598037737.html

I wszystko będzie działać.

 

Co do tego, że karta będzie "tracić na mocy" - może być gorsza jakość obrazu, bo VGA jest analogowe, ale tylko tyle. Karta będzie tak samo działać.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Podłączając monitor pod płytę główną a nie pod kartę domyślnym źródłem jest karta zintegrowana której najpewniej nie posiadasz w swoim procesorze lub jest ona wyłączona.

aqcu39P.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...