Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Proszę o pomoc w modernizacji tego zestawu do 1000zł


tom28sec

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam .
Chciałem ulepszyć starego pc ma już trochę latek i chciałem się zapytać czy da się coś z niego wyciągnąć przy zmianie nie wiem procka karty i dokupieniem trochę ramu czy to nie ma największego sensu.

 

 

Jaki posiadasz budżet na kupno? - około 1000
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) do miesiaca
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? Procek : Amd Athlon™ II X2 250 3.00 GHz
Płyta : ASUSTeK Computer INC model : M4N68T-M-LE-V2
Karta jest tam jakiś radeon, ale mam w biurku GeForce gtx 750ti
Ram 4gb nie wiem od jakiego producenta jakies no name
Zasilacz 430w tego też nie wiem


Do czego ma służyć komputer?
do grania w gry i do livów
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?  -nie
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? - nie
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? może poźniej
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?  brak

 

 

 

 

Z góry dzięki za pomoc

Opublikowano

Witam .

Chciałem ulepszyć starego pc ma już trochę latek i chciałem się zapytać czy da się coś z niego wyciągnąć przy zmianie nie wiem procka karty i dokupieniem trochę ramu czy to nie ma największego sensu.

 

 

Jaki posiadasz budżet na kupno? - około 1000

Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) do miesiaca

Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? Procek : Amd Athlon™ II X2 250 3.00 GHz

Płyta : ASUSTeK Computer INC model : M4N68T-M-LE-V2

Karta jest tam jakiś radeon, ale mam w biurku GeForce gtx 750ti

Ram 4gb nie wiem od jakiego producenta jakies no name

Zasilacz 430w tego też nie wiem

 

Do czego ma służyć komputer? do grania w gry i do livów

Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?  -nie

Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? - nie

Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? może poźniej

Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?  brak

 

 

 

 

Z góry dzięki za pomoc

dysk jakiś masz obudowe ? 

jak tak to jaką 

Pomogłem ?? like

Opublikowano

Daj zdjecie budy i zasilacza, ta 750ti jeszcze ok bedzie, wiec mozna jej uzyc. 

 

Za 1k zl mozesz kupic i5 2400 + mobo h61 (300zl~ + 100zl~), zakladajac ze zasilacz do wymiany, wezmy cos fajnego - antec vp 500 (nowy 160zl), te ramy masz w jednej kosci? Przyda sie dolozenie do 8gb, a jak masz 2x2gb np to wystarczy w sumie dokupic 4gb (=6gb - starczy lajtowo), zostaje 400zl, ktore mozna wydac na jakas fajna obudowe + ssd, ale to fpsow nie da, wiec jest jeszcze opcja sprzedac te 750ti i powinno styknac na gtx 970 i masz fajny sprzet. (ale ta 750ti tez da rade poki co w grach, wiec nie ma problemu). Czyli najpierw i5 + plyta, ogolnie jest jeszcze opcja kupna i5 4xxx + h81/b85, ktore sa juz lepiej wyposazone i tak bardziej to przyszlosciowe (i wydajniejszy procesor). 

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

W DDR2 był takie problemy, ale w DDR3 nie powinno być takich problemów. Taktowanie i Cl się wyrównają, więc spokojnie.

 

Użyj programu CPU-Z i daj nam link do specyfikacji. tutaj instrukcja (na samym mode posta): http://www.mpcforum.pl/topic/1398233-przeczytaj-zanim-napiszesz-temat/

 

Poza tym podaj dokładny model tego GTX750. Jeżeli jest to wersja 1GB to do wymiany z miejsca.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Nie chciało mi wygenerować linku to zrobiłem screeny, i właśnie podłączyłem tą gtx i np w cs nie mam jakiejś ogromnej różnicy po podłączeniu jej bo zaledwie 20 fpsów  i mam takie duże wahania od 90 do 50 czasami do 40 fpsów

 

 

I mam jeszcze takie pytanie czy np mógłbym kupić procka tego I5 i podłączyć pod tą płytę na jakiś czas powiedzmy do puki nie uzbieram na płyte ( tak wiecie co miesiąc coś jednego z zestawu)

post-423957-0-94742300-1484056665.png

post-423957-0-37949000-1484056666.png

post-423957-0-83721600-1484056666.png

post-423957-0-19260400-1484056667.png

post-423957-0-52886900-1484056667.png

post-423957-0-83462100-1484056667.png

Opublikowano

@tom28sec nie ma takiej opcji. Jest to inna podstawka i i5 ci nie podejdzie pod socket od AMD.

 

Musisz wymienić i płytę i procesor.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Jak kupiec ta h81 tobede mógł do niej zamontować i5 ta 2400 jak kolega pisał?

Nie.

 

Każdy procesor pasuje na jakąś podstawkę. Procesor ten jest na podstawkę 1155 czyli np. H67. (Są  na nią procesory 2xxx, 3xxx).

 

Płyta główna H81 ma socket 1150 (Procesory 4xxx ), co oznacza, że nie zamontujesz tam i5 2400.

 

Jeżeli chcesz zamontować i5 2400 to szukaj płyt z chipsetem H67 / P67 / H61


 

Opublikowano

 

Jak kupiec ta h81 tobede mógł do niej zamontować i5 ta 2400 jak kolega pisał?

Nie.

 

Każdy procesor pasuje na jakąś podstawkę. Procesor ten jest na podstawkę 1155 czyli np. H67. (Są  na nią procesory 2xxx, 3xxx).

 

Płyta główna H81 ma socket 1150 (Procesory 4xxx ), co oznacza, że nie zamontujesz tam i5 2400.

 

Jeżeli chcesz zamontować i5 2400 to szukaj płyt z chipsetem H67 / P67. 

 

plz, pod bieda i5 2400 to i H61 bedzie dobre

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

 

 

Jak kupiec ta h81 tobede mógł do niej zamontować i5 ta 2400 jak kolega pisał?

Nie.

 

Każdy procesor pasuje na jakąś podstawkę. Procesor ten jest na podstawkę 1155 czyli np. H67. (Są  na nią procesory 2xxx, 3xxx).

 

Płyta główna H81 ma socket 1150 (Procesory 4xxx ), co oznacza, że nie zamontujesz tam i5 2400.

 

Jeżeli chcesz zamontować i5 2400 to szukaj płyt z chipsetem H67 / P67. 

 

plz, pod bieda i5 2400 to i H61 bedzie dobre

 

No tak. O H61 zapomniałem. Sorrki, mój błąd. 


 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...