Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Proszę o pomoc w skompletowaniu zestawu do 4000-4500zł


Marselo

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie. Bardzo słaby zestaw. Płyta na B85 do procka K. Do tego zasilacz niewiadomego pochodzenia, zresztą jak wiele podzespołów w tym zestawie. Ponadto - GTX 980 TI, gdzie jest GTX 1070. Wypełnij wzór:

Jaki posiadasz budżet na kupno?
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?
Czy części mogą być używane?

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Nie wiem po co ten wzór kiedy po prostu pytam czy warto kupić od kogoś taki zestaw.

Ale skoro już jestem do tego zmuszany to czemu nie, proszę o skompletowanie zestawu według podanych niżej wytycznych.

 

Jaki posiadasz budżet na kupno? 4-4,5 tyś.
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) - już
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? 1680x1050
Do czego ma służyć komputer? Do gier.
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? Nie
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? Nie
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? Możliwe
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? Ma być mocny
Czy części mogą być używane? Tak, chociaż wolałbym jeśli już składać to z nowych. Jednak jestem otwarty na jakieś gotowe zestawy z olx etc.

1294477714-U1.png

Opublikowano

Jak dla mnie zestaw całkiem ok. Ale pytanie jaki to dokładnie zasilacz. Sądząc po zestawie, to pewnie nie oszczędzał również na nim.

 

Za 3,5k zł ja bym się zastanawiał.

 

Oczywiście GTX1070 jest mocniejszy o jakieś 10% (zależy od gier także, bo w teorii GTX980Ti ma większą moc obliczeniową, a w praktyce GTX1070 ma przewagę nawet 7-10FPS).

 

Gdybyś wziął używany procesor i płytę (i7-6700/4790 + Z170/Z97) to dało by radę zmieścić się do 4,5k z GTX1070. Inaczej cienko.

 

Tutaj masz naprawdę fajny zestaw za ludzkie pieniądze. Ja bym go brał (po upewnieniu się jaki zasilacz i jaka to dokładnie grafika (tzn. od jakiego producenta i czy nie jest to referent). A za resztę kasy dokupił SSD 240GB SU800/Iridium Pro (około 350 zł) i spokój ;)

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Jak dla mnie zestaw całkiem ok. Ale pytanie jaki to dokładnie zasilacz. Sądząc po zestawie, to pewnie nie oszczędzał również na nim.

 

Za 3,5k zł ja bym się zastanawiał.

 

Oczywiście GTX1070 jest mocniejszy o jakieś 10% (zależy od gier także, bo w teorii GTX980Ti ma większą moc obliczeniową, a w praktyce GTX1070 ma przewagę nawet 7-10FPS).

 

Gdybyś wziął używany procesor i płytę (i7-6700/4790 + Z170/Z97) to dało by radę zmieścić się do 4,5k z GTX1070. Inaczej cienko.

 

Tutaj masz naprawdę fajny zestaw za ludzkie pieniądze. Ja bym go brał (po upewnieniu się jaki zasilacz i jaka to dokładnie grafika (tzn. od jakiego producenta i czy nie jest to referent). A za resztę kasy dokupił SSD 240GB SU800/Iridium Pro (około 350 zł) i spokój ;)

O taką właśnie opinię mi chodziło. Dzięki za ludzkie podejście do sprawy ;-)

Dopytam jeszcze o zasilacz.

Tutaj jego cena może trochę naprowadzi na jakiś trop.

c90903f172354c4ca5848acfcc31db91.png

1294477714-U1.png

Opublikowano

 

Jak dla mnie zestaw całkiem ok. Ale pytanie jaki to dokładnie zasilacz. Sądząc po zestawie, to pewnie nie oszczędzał również na nim.

 

Za 3,5k zł ja bym się zastanawiał.

 

Oczywiście GTX1070 jest mocniejszy o jakieś 10% (zależy od gier także, bo w teorii GTX980Ti ma większą moc obliczeniową, a w praktyce GTX1070 ma przewagę nawet 7-10FPS).

 

Gdybyś wziął używany procesor i płytę (i7-6700/4790 + Z170/Z97) to dało by radę zmieścić się do 4,5k z GTX1070. Inaczej cienko.

 

Tutaj masz naprawdę fajny zestaw za ludzkie pieniądze. Ja bym go brał (po upewnieniu się jaki zasilacz i jaka to dokładnie grafika (tzn. od jakiego producenta i czy nie jest to referent). A za resztę kasy dokupił SSD 240GB SU800/Iridium Pro (około 350 zł) i spokój ;)

O taką właśnie opinię mi chodziło. Dzięki za ludzkie podejście do sprawy ;-)

Dopytam jeszcze o zasilacz.

Tutaj jego cena może trochę naprowadzi na jakiś trop.

c90903f172354c4ca5848acfcc31db91.png

 

 

Jak masz 4.5K, a komp kosztuje 3.5 - bierz. Nawet jak zasilacz bomba, to można go wymienić, bo jest jeszcze prawie tysiak wolny.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

Jak dla mnie zestaw całkiem ok. Ale pytanie jaki to dokładnie zasilacz. Sądząc po zestawie, to pewnie nie oszczędzał również na nim.

 

Za 3,5k zł ja bym się zastanawiał.

 

Oczywiście GTX1070 jest mocniejszy o jakieś 10% (zależy od gier także, bo w teorii GTX980Ti ma większą moc obliczeniową, a w praktyce GTX1070 ma przewagę nawet 7-10FPS).

 

Gdybyś wziął używany procesor i płytę (i7-6700/4790 + Z170/Z97) to dało by radę zmieścić się do 4,5k z GTX1070. Inaczej cienko.

 

Tutaj masz naprawdę fajny zestaw za ludzkie pieniądze. Ja bym go brał (po upewnieniu się jaki zasilacz i jaka to dokładnie grafika (tzn. od jakiego producenta i czy nie jest to referent). A za resztę kasy dokupił SSD 240GB SU800/Iridium Pro (około 350 zł) i spokój ;)

O taką właśnie opinię mi chodziło. Dzięki za ludzkie podejście do sprawy ;-)

Dopytam jeszcze o zasilacz.

Tutaj jego cena może trochę naprowadzi na jakiś trop.

c90903f172354c4ca5848acfcc31db91.png

 

 

Jak masz 4.5K, a komp kosztuje 3.5 - bierz. Nawet jak zasilacz bomba, to można go wymienić, bo jest jeszcze prawie tysiak wolny.

 

A co byś proponował wymienić poza zasilaczem?

1294477714-U1.png

Opublikowano

Jeżeli chcesz wydać cały 1k zł (a nie zostawić go np. na klawiaturę mechaniczną etc.) to możesz zmienić płytę na Z97 (najwyższy chipset, który jest dedykowany do podkręcania, wtedy możesz spokojnie kręcić procesor i zyskać z 10-15% mocy obliczeniowej - każda sztuka (procesora) inaczej się kręci, więc to kwestia bardzo indywidualna, ale zasada kręcenie jest taka sama ;) ).

 

Ale ogólnie jeżeli chcesz to napiszę ci po kolei, co warto kupić (od najważniejszych rzeczy):

1. Dysk SSD 240GB (120GB to minimum, ale zalecałbym dopłacić do 240GB dla świętego spokoju ;) ). I tutaj proponuje GoodRam Iridium Pro 240GB

2. Druga kość ram 8GB (można też się bawić w wyższe taktowanie ramu, jeżeli będziesz zmieniał płytę, ale 1600MHz w zupełności ci starczy).

3. Płyta Z97; używaną możesz dostać już za 300-350zł. Oczywiście mówię o modelu, który będziesz też jakoś wyglądać.

 

Nic więcej w sumie nie trzeba zmieniać ;) Co najwyżej wydać trochę kasy na gry :P

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Jeżeli chcesz wydać cały 1k zł (a nie zostawić go np. na klawiaturę mechaniczną etc.) to możesz zmienić płytę na Z97 (najwyższy chipset, który jest dedykowany do podkręcania, wtedy możesz spokojnie kręcić procesor i zyskać z 10-15% mocy obliczeniowej - każda sztuka (procesora) inaczej się kręci, więc to kwestia bardzo indywidualna, ale zasada kręcenie jest taka sama ;) ).

 

Ale ogólnie jeżeli chcesz to napiszę ci po kolei, co warto kupić (od najważniejszych rzeczy):

1. Dysk SSD 240GB (120GB to minimum, ale zalecałbym dopłacić do 240GB dla świętego spokoju ;) ). I tutaj proponuje GoodRam Iridium Pro 240GB

2. Druga kość ram 8GB (można też się bawić w wyższe taktowanie ramu, jeżeli będziesz zmieniał płytę, ale 1600MHz w zupełności ci starczy).

3. Płyta Z97; używaną możesz dostać już za 300-350zł. Oczywiście mówię o modelu, który będziesz też jakoś wyglądać.

 

Nic więcej w sumie nie trzeba zmieniać ;) Co najwyżej wydać trochę kasy na gry :P

Super, Panie JacoH, mój przewodniku.

Tak też myślałem o zmianie płyty głównej, bo z tego co się dowiadywałem ta wstawiona tutaj nijak się ma do procesora, który jest pod oc.

 

Dziękuję wszystkim innym za wszelakie sugestie i zainteresowanie problemem. :-)

1294477714-U1.png

Opublikowano

Pułkowniku @Marselo to był zaszczyt pracować dla Pana.

 

 

saluting-smiley.png

 

 

 

jbc. To pisz, to pomożemy, czy to z wyborem płyty, czy ramu, czy podkręcaniem procesora ;)

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Jestem zobowiązany! Jeszcze raz dzięki, będę pisać na pewno :-)

 

serduszko.jpg

 

Z innej beczki, jeszcze na przyszłość. Możecie polecić jakąś fajną klawiaturę i myszkę? Interesuje mnie głównie aspekt ceny do jakości. Nie potrzebuję Bóg wie czego za nie wiadomo jakie pieniądze, ale żeby w miarę dobrze się to sprawowało.

1294477714-U1.png

Opublikowano

Określ budżet bardziej konkretnie ;)

 

Co do myszki to najpierw poradnik: http://www.mpcforum.pl/topic/1444571-wyb%C3%B3r-myszki-do-gier/

Napisz jaki masz chwyt i wgl, a coś ci dobierzemy. Bez tego ani rusz ;)

 

A co do klawiatury, to klawiatura mechaniczna (od 200-250 zł (używana), lub od 300-350 zł (bardziej 350 zł, nowa)), a membrana to membrana.

 

Membrana ma żywotność około 2 mln kliknięć, a mechaniczna 50-60 mln kliknięć (dlatego używki są dobrą opcją, tylko trzeba patrzeć na ogólny stan techniczny i na układ klawiszy (najpopularniejszy w Polsce to Angielski (US) ).

Poza tym mechaniczna ma przełączniki (no właśnie, ale nie jedne), np. Cherry MX (black, red, blue, brown, etc (ale te 4 są najczęściej spotykane i tylko te prawdopodobnie spotkasz, reszta to raczej wynalazki tej firmy ;) ). Inną firmą są kalih (przełączniki niemal identyczne co Cherry MX (jakościowo i ogólnie) i tutaj są takie same kolory (nie różniące się budową).

Ogólnie są zwolennicy i tej i tej firmy, ale obie są dobre. Co do koloru, to do gier najlepsze są red i black (w teorii), do pisania blue, a brown to takie bardziej uniwersalne. Sam używałem nie jednej klawiatury na stoiskach testowych, a także miałem na własność przełączniki blue, brown, black, oraz razer green (dwa ostatnie u rodziny testowałem przez około 2 tygodnie). Mi najbardziej przypadły brown, ale wystarczy poczytać o ich budowie ;)

 

Jeżeli nie zależy ci na podświetleniu, to już za 230zł masz używanego Razer Blackwidnw ( http://allegro.pl/klawiatura-razer-blackwidow-rz03-00392700-r3m1-i6672934706.html ). Sam myślę teraz nad kupieniem jej, lub czegoś podobnego, więc jeżeli jesteś zainteresowany czymś używanym nawet, to mogę ci pomóc znaleźć (sam sobie szukam teraz, bo po wypłacie więcej kasy).

 

PS. Żeby nie było, poprzednie klawiatury mi nie padły, tylko sprzedałem je przesiadając się na laptopa, czy rower, czy coś ;) Pewnie do dnia dzisiejszego działają i jest to naprawdę zakup na parę ładnych lat ;)

 

 

#edit

 

Tutaj masz opisaną budowę i zasadę działania przełączników: http://www.tomshardware.com/reviews/mechanical-keyboard-razer-logitech-gigabyte,3505-2.html

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Cholercia, nie myślałem, że temat myszki i klawiatury też będzie tak obszerny. :) Przechodząc do sedna sprawy, to planowałem wydać na obydwa sprzęty po 150-200zł. Z czym, przypatrując się teraz temu to jestem skłonny zainwestować w klawiaturę nieco więcej po wywodzie JacoHa :)

1294477714-U1.png

Opublikowano

Cholercia, nie myślałem, że temat myszki i klawiatury też będzie tak obszerny. :) Przechodząc do sedna sprawy, to planowałem wydać na obydwa sprzęty po 150-200zł. Z czym, przypatrując się teraz temu to jestem skłonny zainwestować w klawiaturę nieco więcej po wywodzie JacoHa :)

Najprostsza, ale bardzo sprawdzona konstrukcja (przelaczniki firmy, ktora jest uwazana raczej za najlepsza, oraz klawiatury firmy, ktora robi bardzo dobre konstrukcje) - http://www.x-kom.pl/p/321217-klawiatura-przewodowa-corsair-k65-vengeance-cherry-mx-red.html ale to tylko przyklad.

 

Co do myszki, przyda sie tez jakas podkladka, przynajmniej jakis SS qck, zas mysz to imo ciezej wybrac, lepiej mi sie gra na starusienkiej wmo, niz na rivalu 100, ktorego wlasnie z tego powodu sie pozbylem, wiec podanie chwytu, oraz gatunku gier do ktorego ma byc uzyta jest bardzo wazne. 

 

Np. bloody v8 - nie mam zastrzezen, wykonanie przyzwoite, kliki bardzo fajne, slizgacze ladnie suna po podkladce, ale sensor przy niskich czulosciach i szybkich ruchac daje sie w znaki, ze jednak mysz to nie high end, ale do takiego lolka zapewne czy gier typu wiedzmin itp sprawdzi sie dobrze. 

Chyba rozumiesz, tematu wczesniej nie widzialem, ale wreszcie osoba konkretna bez raka, wiec malpkuj to bedziemy dzialac dalej.

 

PS co do tego komputera, sam procesor to grubo ponad tysiak, tak ze z karta graficzna stworza z 3k jakos, wiec nie ma lipy w sumie z tym komputerem. Chociaz gdyby skladac na uzywkach, to z mobo z97 i pewnym zasilaczem wyszloby pewnie podobnie i tak. 

 

EDIT: a wlasciwie: https://www.olx.pl/oferta/pc-i7-4790k-8gb-ram-256gb-sdd-1tb-hdd-bez-gpu-CID99-IDiXVz5.html#bc2d5e97da 2,6k ale tu juz masz ssd jednak i ogarnieta plyte wraz z dobrym chlodzeniem do OC, pamiec ram to samo fajne pod OC, budzet widze masz, niby bylbym za tym, aby wszystkiego nie wydawac, ale tutaj moglbys poszalec i wziac sobie GTX 1070, tutaj wyblagac wysyleczke i masz sztos komputer bardzo, ktory niczego nie potrzebuje przez dlugi czas, za sto lat najwyzej ramu sie dolozy, ale jak pisze to serio jeszcze pewnie ze dwa lata, zanim 8gb bedzie cos blokowalo w grach. https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1070-8gb-oc-armor-nowa-CID99-IDjoUHU.html#5e14f263d2

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

 

Cholercia, nie myślałem, że temat myszki i klawiatury też będzie tak obszerny. :) Przechodząc do sedna sprawy, to planowałem wydać na obydwa sprzęty po 150-200zł. Z czym, przypatrując się teraz temu to jestem skłonny zainwestować w klawiaturę nieco więcej po wywodzie JacoHa :)

Najprostsza, ale bardzo sprawdzona konstrukcja (przelaczniki firmy, ktora jest uwazana raczej za najlepsza, oraz klawiatury firmy, ktora robi bardzo dobre konstrukcje) - http://www.x-kom.pl/p/321217-klawiatura-przewodowa-corsair-k65-vengeance-cherry-mx-red.html ale to tylko przyklad.

 

Co do myszki, przyda sie tez jakas podkladka, przynajmniej jakis SS qck, zas mysz to imo ciezej wybrac, lepiej mi sie gra na starusienkiej wmo, niz na rivalu 100, ktorego wlasnie z tego powodu sie pozbylem, wiec podanie chwytu, oraz gatunku gier do ktorego ma byc uzyta jest bardzo wazne. 

 

Np. bloody v8 - nie mam zastrzezen, wykonanie przyzwoite, kliki bardzo fajne, slizgacze ladnie suna po podkladce, ale sensor przy niskich czulosciach i szybkich ruchac daje sie w znaki, ze jednak mysz to nie high end, ale do takiego lolka zapewne czy gier typu wiedzmin itp sprawdzi sie dobrze. 

Chyba rozumiesz, tematu wczesniej nie widzialem, ale wreszcie osoba konkretna bez raka, wiec malpkuj to bedziemy dzialac dalej.

 

PS co do tego komputera, sam procesor to grubo ponad tysiak, tak ze z karta graficzna stworza z 3k jakos, wiec nie ma lipy w sumie z tym komputerem. Chociaz gdyby skladac na uzywkach, to z mobo z97 i pewnym zasilaczem wyszloby pewnie podobnie i tak. 

 

EDIT: a wlasciwie: https://www.olx.pl/oferta/pc-i7-4790k-8gb-ram-256gb-sdd-1tb-hdd-bez-gpu-CID99-IDiXVz5.html#bc2d5e97da 2,6k ale tu juz masz ssd jednak i ogarnieta plyte wraz z dobrym chlodzeniem do OC, pamiec ram to samo fajne pod OC, budzet widze masz, niby bylbym za tym, aby wszystkiego nie wydawac, ale tutaj moglbys poszalec i wziac sobie GTX 1070, tutaj wyblagac wysyleczke i masz sztos komputer bardzo, ktory niczego nie potrzebuje przez dlugi czas, za sto lat najwyzej ramu sie dolozy, ale jak pisze to serio jeszcze pewnie ze dwa lata, zanim 8gb bedzie cos blokowalo w grach. https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1070-8gb-oc-armor-nowa-CID99-IDjoUHU.html#5e14f263d2

 

Dzięki za odpowiedź!

Klawiatura jak najbardziej przypadła mi do gustu i na pewno w niedalekiej przyszłości wrzucę ją do swojego koszyka, o ile coś ciekawego JacoH nie wyszpera na olx/allegro.

Zaś co do myszki... Sposób trzymania w moim wypadku to na pewno Claw grip. Mierzyłem rączkę, to wyszło mi 14,5 cm. 

Fajnie, że rzuciłeś też jakimś ciekawym zestawem kompletnym. Jeśli ktoś ma chwilę, żeby zrobić rekonesans po jakichś portalem aukcyjnych to jestem otwarty na wszelkie ciekawe propozycje. Nie muszę kupować konkretnie tego zestawu, który wrzuciłem jeśli się trafi coś lepszego.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc! Miłego dnia! :-)

 

EDIT:

Dobiłem się do faceta, który chce sprzedać mi ten zestaw. Komputer kupił dla syna, ale nie wiem czy to przez styczniowe zagrożenie z pszyrki, czy przez to, że źle mu herbatę wymieszał chce pozbawić syna sprzętu. Wiem, że to może porażające, że są ludzie o jeszcze mniejszej wiedzy niż moja, ale Pan sprzedawca otwierając pokrywę komputera, potrafił wyczytać tylko, że jest tam napisane "Winforce G1 Gaming" oraz na zasilaczu- "Chieftec gps 700a8". Może ta informacja jakoś naprowadzi Was czy ten zasilacz podoła? :-)

Pozwolę sobie otagować moich specmistrzów @JacoH @Oski0202 @miszkurkam

1294477714-U1.png

Opublikowano

Chieftec to dobra konstrukcja. Możesz brać tego kompa bez obaw, tym bardziej za taką cenę.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Wydajniejszy byłby zestaw z GTX1070, ale na GTX980Ti pograsz w każdą grę w ultra w FullHD, a z czasem możesz wymienić grafikę i wziąć używanego GTX1070 ;) (wtedy już będzie ich więcej;ewentualnie 1080, które już teraz się pojawiają za 2700-2800zł). A cena grafik będzie spadać (biorąc używaną).

 

Co do klawiatury, to zależy od koloru przełączników, czy chcesz podświetlenie, przyciski makr, etc. Ogólnie tamta klawiatura spoko, ale w podobnej cenie jest sporo modeli różnych marek, na różnych przełącznikach i z różnymi dodatkami (kwestia dostosowania tego do ciebie) ;)

 

@Oski0202 nie wiem o co ci chodzi, ale ogarnij się. Kto niby tutaj ma raka?

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

 

 

Cholercia, nie myślałem, że temat myszki i klawiatury też będzie tak obszerny. :) Przechodząc do sedna sprawy, to planowałem wydać na obydwa sprzęty po 150-200zł. Z czym, przypatrując się teraz temu to jestem skłonny zainwestować w klawiaturę nieco więcej po wywodzie JacoHa :)

Najprostsza, ale bardzo sprawdzona konstrukcja (przelaczniki firmy, ktora jest uwazana raczej za najlepsza, oraz klawiatury firmy, ktora robi bardzo dobre konstrukcje) - http://www.x-kom.pl/p/321217-klawiatura-przewodowa-corsair-k65-vengeance-cherry-mx-red.html ale to tylko przyklad.

 

Co do myszki, przyda sie tez jakas podkladka, przynajmniej jakis SS qck, zas mysz to imo ciezej wybrac, lepiej mi sie gra na starusienkiej wmo, niz na rivalu 100, ktorego wlasnie z tego powodu sie pozbylem, wiec podanie chwytu, oraz gatunku gier do ktorego ma byc uzyta jest bardzo wazne. 

 

Np. bloody v8 - nie mam zastrzezen, wykonanie przyzwoite, kliki bardzo fajne, slizgacze ladnie suna po podkladce, ale sensor przy niskich czulosciach i szybkich ruchac daje sie w znaki, ze jednak mysz to nie high end, ale do takiego lolka zapewne czy gier typu wiedzmin itp sprawdzi sie dobrze. 

Chyba rozumiesz, tematu wczesniej nie widzialem, ale wreszcie osoba konkretna bez raka, wiec malpkuj to bedziemy dzialac dalej.

 

PS co do tego komputera, sam procesor to grubo ponad tysiak, tak ze z karta graficzna stworza z 3k jakos, wiec nie ma lipy w sumie z tym komputerem. Chociaz gdyby skladac na uzywkach, to z mobo z97 i pewnym zasilaczem wyszloby pewnie podobnie i tak. 

 

EDIT: a wlasciwie: https://www.olx.pl/oferta/pc-i7-4790k-8gb-ram-256gb-sdd-1tb-hdd-bez-gpu-CID99-IDiXVz5.html#bc2d5e97da 2,6k ale tu juz masz ssd jednak i ogarnieta plyte wraz z dobrym chlodzeniem do OC, pamiec ram to samo fajne pod OC, budzet widze masz, niby bylbym za tym, aby wszystkiego nie wydawac, ale tutaj moglbys poszalec i wziac sobie GTX 1070, tutaj wyblagac wysyleczke i masz sztos komputer bardzo, ktory niczego nie potrzebuje przez dlugi czas, za sto lat najwyzej ramu sie dolozy, ale jak pisze to serio jeszcze pewnie ze dwa lata, zanim 8gb bedzie cos blokowalo w grach. https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1070-8gb-oc-armor-nowa-CID99-IDjoUHU.html#5e14f263d2

 

Dzięki za odpowiedź!

Klawiatura jak najbardziej przypadła mi do gustu i na pewno w niedalekiej przyszłości wrzucę ją do swojego koszyka, o ile coś ciekawego JacoH nie wyszpera na olx/allegro.

Zaś co do myszki... Sposób trzymania w moim wypadku to na pewno Claw grip. Mierzyłem rączkę, to wyszło mi 14,5 cm. 

Fajnie, że rzuciłeś też jakimś ciekawym zestawem kompletnym. Jeśli ktoś ma chwilę, żeby zrobić rekonesans po jakichś portalem aukcyjnych to jestem otwarty na wszelkie ciekawe propozycje. Nie muszę kupować konkretnie tego zestawu, który wrzuciłem jeśli się trafi coś lepszego.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc! Miłego dnia! :-)

 

EDIT:

Dobiłem się do faceta, który chce sprzedać mi ten zestaw. Komputer kupił dla syna, ale nie wiem czy to przez styczniowe zagrożenie z pszyrki, czy przez to, że źle mu herbatę wymieszał chce pozbawić syna sprzętu. Wiem, że to może porażające, że są ludzie o jeszcze mniejszej wiedzy niż moja, ale Pan sprzedawca otwierając pokrywę komputera, potrafił wyczytać tylko, że jest tam napisane "Winforce G1 Gaming" oraz na zasilaczu- "Chieftec gps 700a8". Może ta informacja jakoś naprowadzi Was czy ten zasilacz podoła? :-)

Pozwolę sobie otagować moich specmistrzów @JacoH @Oski0202 @miszkurkam

 

Czyli komputer nawet nie taki zly, bo zasilacz ma ogromny zapas, a karta jest niereferencyjna wiec to dobrze, mozesz jeszcze ja podkrecic w razie potrzeby, choc poki co starczy bez problemu.

Ostatnia opcja to mozesz jeszcze sprobowac sie z typem potargowac, moze cos spusci :D

 

@JacoH jakie ogarnij sie? myslalem ze domyslisz sie, ze mam na mysli osoby zakladajace temat co miesiac o komputer/dana czesc a i tak tego nie kupuja.. 

steam: /awesomeplayer1337

Opublikowano

 

 

 

Cholercia, nie myślałem, że temat myszki i klawiatury też będzie tak obszerny. :) Przechodząc do sedna sprawy, to planowałem wydać na obydwa sprzęty po 150-200zł. Z czym, przypatrując się teraz temu to jestem skłonny zainwestować w klawiaturę nieco więcej po wywodzie JacoHa :)

Najprostsza, ale bardzo sprawdzona konstrukcja (przelaczniki firmy, ktora jest uwazana raczej za najlepsza, oraz klawiatury firmy, ktora robi bardzo dobre konstrukcje) - http://www.x-kom.pl/p/321217-klawiatura-przewodowa-corsair-k65-vengeance-cherry-mx-red.html ale to tylko przyklad.

 

Co do myszki, przyda sie tez jakas podkladka, przynajmniej jakis SS qck, zas mysz to imo ciezej wybrac, lepiej mi sie gra na starusienkiej wmo, niz na rivalu 100, ktorego wlasnie z tego powodu sie pozbylem, wiec podanie chwytu, oraz gatunku gier do ktorego ma byc uzyta jest bardzo wazne. 

 

Np. bloody v8 - nie mam zastrzezen, wykonanie przyzwoite, kliki bardzo fajne, slizgacze ladnie suna po podkladce, ale sensor przy niskich czulosciach i szybkich ruchac daje sie w znaki, ze jednak mysz to nie high end, ale do takiego lolka zapewne czy gier typu wiedzmin itp sprawdzi sie dobrze. 

Chyba rozumiesz, tematu wczesniej nie widzialem, ale wreszcie osoba konkretna bez raka, wiec malpkuj to bedziemy dzialac dalej.

 

PS co do tego komputera, sam procesor to grubo ponad tysiak, tak ze z karta graficzna stworza z 3k jakos, wiec nie ma lipy w sumie z tym komputerem. Chociaz gdyby skladac na uzywkach, to z mobo z97 i pewnym zasilaczem wyszloby pewnie podobnie i tak. 

 

EDIT: a wlasciwie: https://www.olx.pl/oferta/pc-i7-4790k-8gb-ram-256gb-sdd-1tb-hdd-bez-gpu-CID99-IDiXVz5.html#bc2d5e97da 2,6k ale tu juz masz ssd jednak i ogarnieta plyte wraz z dobrym chlodzeniem do OC, pamiec ram to samo fajne pod OC, budzet widze masz, niby bylbym za tym, aby wszystkiego nie wydawac, ale tutaj moglbys poszalec i wziac sobie GTX 1070, tutaj wyblagac wysyleczke i masz sztos komputer bardzo, ktory niczego nie potrzebuje przez dlugi czas, za sto lat najwyzej ramu sie dolozy, ale jak pisze to serio jeszcze pewnie ze dwa lata, zanim 8gb bedzie cos blokowalo w grach. https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1070-8gb-oc-armor-nowa-CID99-IDjoUHU.html#5e14f263d2

 

Dzięki za odpowiedź!

Klawiatura jak najbardziej przypadła mi do gustu i na pewno w niedalekiej przyszłości wrzucę ją do swojego koszyka, o ile coś ciekawego JacoH nie wyszpera na olx/allegro.

Zaś co do myszki... Sposób trzymania w moim wypadku to na pewno Claw grip. Mierzyłem rączkę, to wyszło mi 14,5 cm. 

Fajnie, że rzuciłeś też jakimś ciekawym zestawem kompletnym. Jeśli ktoś ma chwilę, żeby zrobić rekonesans po jakichś portalem aukcyjnych to jestem otwarty na wszelkie ciekawe propozycje. Nie muszę kupować konkretnie tego zestawu, który wrzuciłem jeśli się trafi coś lepszego.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc! Miłego dnia! :-)

 

EDIT:

Dobiłem się do faceta, który chce sprzedać mi ten zestaw. Komputer kupił dla syna, ale nie wiem czy to przez styczniowe zagrożenie z pszyrki, czy przez to, że źle mu herbatę wymieszał chce pozbawić syna sprzętu. Wiem, że to może porażające, że są ludzie o jeszcze mniejszej wiedzy niż moja, ale Pan sprzedawca otwierając pokrywę komputera, potrafił wyczytać tylko, że jest tam napisane "Winforce G1 Gaming" oraz na zasilaczu- "Chieftec gps 700a8". Może ta informacja jakoś naprowadzi Was czy ten zasilacz podoła? :-)

Pozwolę sobie otagować moich specmistrzów @JacoH @Oski0202 @miszkurkam

 

Czyli komputer nawet nie taki zly, bo zasilacz ma ogromny zapas, a karta jest niereferencyjna wiec to dobrze, mozesz jeszcze ja podkrecic w razie potrzeby, choc poki co starczy bez problemu.

Ostatnia opcja to mozesz jeszcze sprobowac sie z typem potargowac, moze cos spusci :D

 

@JacoH jakie ogarnij sie? myslalem ze domyslisz sie, ze mam na mysli osoby zakladajace temat co miesiac o komputer/dana czesc a i tak tego nie kupuja.. 

 

Wystawiony był za 3900zł, to już i tak całkiem sporo wytargowałem :D Dzisiaj po niego pojadę ;)

Wasza pomoc przy tych wszystkich rozterkach była nieoceniona. Poświęciliście mi już masę czasu pisząc te wszystkie specjalistyczne i wyczerpujące opinie. Dlatego aż wstyd mi już prosić o więcej. Jednak to już całkowicie opcjonalnie- chętnie rozejrzałbym się za jakimiś fajnymi ogłoszeniami co do (nawet używanych) karty głównej, którą rekomendowaliście, myszki z preferencjami z posta #17 oraz klawiatury mechanicznej, w niej zależy mi, żeby posiadała makro(tak naprawdę taka jak JacoH rzucił cześniej, trafia w mój gust.

Aaa... i jeszcze jedno. Jeśli kiedyś nadarzy się okazja, to proszę się upomnieć u mnie o duże piwo za pomoc. :-)

1294477714-U1.png

Opublikowano

 

 

 

 

Cholercia, nie myślałem, że temat myszki i klawiatury też będzie tak obszerny. :) Przechodząc do sedna sprawy, to planowałem wydać na obydwa sprzęty po 150-200zł. Z czym, przypatrując się teraz temu to jestem skłonny zainwestować w klawiaturę nieco więcej po wywodzie JacoHa :)

Najprostsza, ale bardzo sprawdzona konstrukcja (przelaczniki firmy, ktora jest uwazana raczej za najlepsza, oraz klawiatury firmy, ktora robi bardzo dobre konstrukcje) - http://www.x-kom.pl/p/321217-klawiatura-przewodowa-corsair-k65-vengeance-cherry-mx-red.html ale to tylko przyklad.

 

Co do myszki, przyda sie tez jakas podkladka, przynajmniej jakis SS qck, zas mysz to imo ciezej wybrac, lepiej mi sie gra na starusienkiej wmo, niz na rivalu 100, ktorego wlasnie z tego powodu sie pozbylem, wiec podanie chwytu, oraz gatunku gier do ktorego ma byc uzyta jest bardzo wazne. 

 

Np. bloody v8 - nie mam zastrzezen, wykonanie przyzwoite, kliki bardzo fajne, slizgacze ladnie suna po podkladce, ale sensor przy niskich czulosciach i szybkich ruchac daje sie w znaki, ze jednak mysz to nie high end, ale do takiego lolka zapewne czy gier typu wiedzmin itp sprawdzi sie dobrze. 

Chyba rozumiesz, tematu wczesniej nie widzialem, ale wreszcie osoba konkretna bez raka, wiec malpkuj to bedziemy dzialac dalej.

 

PS co do tego komputera, sam procesor to grubo ponad tysiak, tak ze z karta graficzna stworza z 3k jakos, wiec nie ma lipy w sumie z tym komputerem. Chociaz gdyby skladac na uzywkach, to z mobo z97 i pewnym zasilaczem wyszloby pewnie podobnie i tak. 

 

EDIT: a wlasciwie: https://www.olx.pl/oferta/pc-i7-4790k-8gb-ram-256gb-sdd-1tb-hdd-bez-gpu-CID99-IDiXVz5.html#bc2d5e97da 2,6k ale tu juz masz ssd jednak i ogarnieta plyte wraz z dobrym chlodzeniem do OC, pamiec ram to samo fajne pod OC, budzet widze masz, niby bylbym za tym, aby wszystkiego nie wydawac, ale tutaj moglbys poszalec i wziac sobie GTX 1070, tutaj wyblagac wysyleczke i masz sztos komputer bardzo, ktory niczego nie potrzebuje przez dlugi czas, za sto lat najwyzej ramu sie dolozy, ale jak pisze to serio jeszcze pewnie ze dwa lata, zanim 8gb bedzie cos blokowalo w grach. https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1070-8gb-oc-armor-nowa-CID99-IDjoUHU.html#5e14f263d2

 

Dzięki za odpowiedź!

Klawiatura jak najbardziej przypadła mi do gustu i na pewno w niedalekiej przyszłości wrzucę ją do swojego koszyka, o ile coś ciekawego JacoH nie wyszpera na olx/allegro.

Zaś co do myszki... Sposób trzymania w moim wypadku to na pewno Claw grip. Mierzyłem rączkę, to wyszło mi 14,5 cm. 

Fajnie, że rzuciłeś też jakimś ciekawym zestawem kompletnym. Jeśli ktoś ma chwilę, żeby zrobić rekonesans po jakichś portalem aukcyjnych to jestem otwarty na wszelkie ciekawe propozycje. Nie muszę kupować konkretnie tego zestawu, który wrzuciłem jeśli się trafi coś lepszego.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc! Miłego dnia! :-)

 

EDIT:

Dobiłem się do faceta, który chce sprzedać mi ten zestaw. Komputer kupił dla syna, ale nie wiem czy to przez styczniowe zagrożenie z pszyrki, czy przez to, że źle mu herbatę wymieszał chce pozbawić syna sprzętu. Wiem, że to może porażające, że są ludzie o jeszcze mniejszej wiedzy niż moja, ale Pan sprzedawca otwierając pokrywę komputera, potrafił wyczytać tylko, że jest tam napisane "Winforce G1 Gaming" oraz na zasilaczu- "Chieftec gps 700a8". Może ta informacja jakoś naprowadzi Was czy ten zasilacz podoła? :-)

Pozwolę sobie otagować moich specmistrzów @JacoH @Oski0202 @miszkurkam

 

Czyli komputer nawet nie taki zly, bo zasilacz ma ogromny zapas, a karta jest niereferencyjna wiec to dobrze, mozesz jeszcze ja podkrecic w razie potrzeby, choc poki co starczy bez problemu.

Ostatnia opcja to mozesz jeszcze sprobowac sie z typem potargowac, moze cos spusci :D

 

@JacoH jakie ogarnij sie? myslalem ze domyslisz sie, ze mam na mysli osoby zakladajace temat co miesiac o komputer/dana czesc a i tak tego nie kupuja.. 

 

Wystawiony był za 3900zł, to już i tak całkiem sporo wytargowałem :D Dzisiaj po niego pojadę ;)

Wasza pomoc przy tych wszystkich rozterkach była nieoceniona. Poświęciliście mi już masę czasu pisząc te wszystkie specjalistyczne i wyczerpujące opinie. Dlatego aż wstyd mi już prosić o więcej. Jednak to już całkowicie opcjonalnie- chętnie rozejrzałbym się za jakimiś fajnymi ogłoszeniami co do (nawet używanych) karty głównej, którą rekomendowaliście, myszki z preferencjami z posta #17 oraz klawiatury mechanicznej, w niej zależy mi, żeby posiadała makro(tak naprawdę taka jak JacoH rzucił cześniej, trafia w mój gust.

Aaa... i jeszcze jedno. Jeśli kiedyś nadarzy się okazja, to proszę się upomnieć u mnie o duże piwo za pomoc. :-)

 

 

Nie czegoś takiego jak karta główna.  ;) Jest:

- Karta graficzna

- Płyta główna

Zdecyduj o które ci chodzi.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

 

 

 

Cholercia, nie myślałem, że temat myszki i klawiatury też będzie tak obszerny. :) Przechodząc do sedna sprawy, to planowałem wydać na obydwa sprzęty po 150-200zł. Z czym, przypatrując się teraz temu to jestem skłonny zainwestować w klawiaturę nieco więcej po wywodzie JacoHa :)

Najprostsza, ale bardzo sprawdzona konstrukcja (przelaczniki firmy, ktora jest uwazana raczej za najlepsza, oraz klawiatury firmy, ktora robi bardzo dobre konstrukcje) - http://www.x-kom.pl/p/321217-klawiatura-przewodowa-corsair-k65-vengeance-cherry-mx-red.html ale to tylko przyklad.

 

Co do myszki, przyda sie tez jakas podkladka, przynajmniej jakis SS qck, zas mysz to imo ciezej wybrac, lepiej mi sie gra na starusienkiej wmo, niz na rivalu 100, ktorego wlasnie z tego powodu sie pozbylem, wiec podanie chwytu, oraz gatunku gier do ktorego ma byc uzyta jest bardzo wazne. 

 

Np. bloody v8 - nie mam zastrzezen, wykonanie przyzwoite, kliki bardzo fajne, slizgacze ladnie suna po podkladce, ale sensor przy niskich czulosciach i szybkich ruchac daje sie w znaki, ze jednak mysz to nie high end, ale do takiego lolka zapewne czy gier typu wiedzmin itp sprawdzi sie dobrze. 

Chyba rozumiesz, tematu wczesniej nie widzialem, ale wreszcie osoba konkretna bez raka, wiec malpkuj to bedziemy dzialac dalej.

 

PS co do tego komputera, sam procesor to grubo ponad tysiak, tak ze z karta graficzna stworza z 3k jakos, wiec nie ma lipy w sumie z tym komputerem. Chociaz gdyby skladac na uzywkach, to z mobo z97 i pewnym zasilaczem wyszloby pewnie podobnie i tak. 

 

EDIT: a wlasciwie: https://www.olx.pl/oferta/pc-i7-4790k-8gb-ram-256gb-sdd-1tb-hdd-bez-gpu-CID99-IDiXVz5.html#bc2d5e97da 2,6k ale tu juz masz ssd jednak i ogarnieta plyte wraz z dobrym chlodzeniem do OC, pamiec ram to samo fajne pod OC, budzet widze masz, niby bylbym za tym, aby wszystkiego nie wydawac, ale tutaj moglbys poszalec i wziac sobie GTX 1070, tutaj wyblagac wysyleczke i masz sztos komputer bardzo, ktory niczego nie potrzebuje przez dlugi czas, za sto lat najwyzej ramu sie dolozy, ale jak pisze to serio jeszcze pewnie ze dwa lata, zanim 8gb bedzie cos blokowalo w grach. https://www.olx.pl/oferta/msi-geforce-gtx-1070-8gb-oc-armor-nowa-CID99-IDjoUHU.html#5e14f263d2

 

Dzięki za odpowiedź!

Klawiatura jak najbardziej przypadła mi do gustu i na pewno w niedalekiej przyszłości wrzucę ją do swojego koszyka, o ile coś ciekawego JacoH nie wyszpera na olx/allegro.

Zaś co do myszki... Sposób trzymania w moim wypadku to na pewno Claw grip. Mierzyłem rączkę, to wyszło mi 14,5 cm. 

Fajnie, że rzuciłeś też jakimś ciekawym zestawem kompletnym. Jeśli ktoś ma chwilę, żeby zrobić rekonesans po jakichś portalem aukcyjnych to jestem otwarty na wszelkie ciekawe propozycje. Nie muszę kupować konkretnie tego zestawu, który wrzuciłem jeśli się trafi coś lepszego.

Jeszcze raz dziękuję za pomoc! Miłego dnia! :-)

 

EDIT:

Dobiłem się do faceta, który chce sprzedać mi ten zestaw. Komputer kupił dla syna, ale nie wiem czy to przez styczniowe zagrożenie z pszyrki, czy przez to, że źle mu herbatę wymieszał chce pozbawić syna sprzętu. Wiem, że to może porażające, że są ludzie o jeszcze mniejszej wiedzy niż moja, ale Pan sprzedawca otwierając pokrywę komputera, potrafił wyczytać tylko, że jest tam napisane "Winforce G1 Gaming" oraz na zasilaczu- "Chieftec gps 700a8". Może ta informacja jakoś naprowadzi Was czy ten zasilacz podoła? :-)

Pozwolę sobie otagować moich specmistrzów @JacoH @Oski0202 @miszkurkam

 

Czyli komputer nawet nie taki zly, bo zasilacz ma ogromny zapas, a karta jest niereferencyjna wiec to dobrze, mozesz jeszcze ja podkrecic w razie potrzeby, choc poki co starczy bez problemu.

Ostatnia opcja to mozesz jeszcze sprobowac sie z typem potargowac, moze cos spusci :D

 

@JacoH jakie ogarnij sie? myslalem ze domyslisz sie, ze mam na mysli osoby zakladajace temat co miesiac o komputer/dana czesc a i tak tego nie kupuja.. 

 

Wystawiony był za 3900zł, to już i tak całkiem sporo wytargowałem :D Dzisiaj po niego pojadę ;)

Wasza pomoc przy tych wszystkich rozterkach była nieoceniona. Poświęciliście mi już masę czasu pisząc te wszystkie specjalistyczne i wyczerpujące opinie. Dlatego aż wstyd mi już prosić o więcej. Jednak to już całkowicie opcjonalnie- chętnie rozejrzałbym się za jakimiś fajnymi ogłoszeniami co do (nawet używanych) karty głównej, którą rekomendowaliście, myszki z preferencjami z posta #17 oraz klawiatury mechanicznej, w niej zależy mi, żeby posiadała makro(tak naprawdę taka jak JacoH rzucił cześniej, trafia w mój gust.

Aaa... i jeszcze jedno. Jeśli kiedyś nadarzy się okazja, to proszę się upomnieć u mnie o duże piwo za pomoc. :-)

 

 

Nie czegoś takiego jak karta główna.  ;) Jest:

- Karta graficzna

- Płyta główna

Zdecyduj o które ci chodzi.

 

Cholipcia, z tej burzliwej dyskusji dostałem myślowego przejęzyczenia. Oczywiście, że chodziło mi o płytę główną, bo to ona w końcu w tym zestawie jest jednym z najsłabszych punktów. :)

1294477714-U1.png

Opublikowano
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/

Bardzo dobra płyta. Ma 6 fazową sekcję zasilania, dużo złączy na panelu tylnym, port M.2, dobry układ dźwiękowy (jak na integrę) oraz (zależy od preferencji) bardzo ładny wygląd. Jak byś chciał może jakąś używaną to pisz. Coś znajdziemy.

 

Do tego przydałby się jakiś custom'owy cooler, żeby móc zrobić OC. Do tego nada się Fortis 3:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano
https://www.morele.net/plyta-glowna-msi-z97-gaming-3-intel-z97-4xddr3-1x-m2-vga-gblan-atx-z97-gaming-3-640720/

Bardzo dobra płyta. Ma 6 fazową sekcję zasilania, dużo złączy na panelu tylnym, port M.2, dobry układ dźwiękowy (jak na integrę) oraz (zależy od preferencji) bardzo ładny wygląd. Jak byś chciał może jakąś używaną to pisz. Coś znajdziemy.

 

Do tego przydałby się jakiś custom'owy cooler, żeby móc zrobić OC. Do tego nada się Fortis 3:

https://www.morele.net/chlodzenie-cpu-silentiumpc-fortis-3-he1425-v2-spc130-707501/

Z tego co się orientowałem to jakieś dodatkowe chłodzenie jest tam zainstalowane. Jednak co do szczegółów, to już jak nabędę komputer.

1294477714-U1.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...