Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

IV pokemonów - jak liczyć, na co patrzyć?


direx4

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Czy jest ktoś w stanie prosto wyjaśnić jak to liczyć, co to jest i na co patrzeć żeby to rozpoznać lub dać jakiś link do poradnika? Niedawno zacząłem grać w Pokemon GO i chciałbym mniej więcej się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy łapaniu pokemonów. Przy okazji też chciałbym prosić o wyjaśnienie co do ataków pokemonów jak duże ma to znaczenie np. w przejmowaniu gymów.

Opublikowano

Czy jest ktoś w stanie prosto wyjaśnić jak to liczyć, co to jest i na co patrzeć żeby to rozpoznać lub dać jakiś link do poradnika? Niedawno zacząłem grać w Pokemon GO i chciałbym mniej więcej się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy łapaniu pokemonów. Przy okazji też chciałbym prosić o wyjaśnienie co do ataków pokemonów jak duże ma to znaczenie np. w przejmowaniu gymów.

IV Pokemona możesz sprawdzić dopiero po złapaniu, więc tak, czy inaczej łapać musisz. Najlepiej jest robić to poprzez aplikacje na telefony, bo te przeglądarkowe kalkulatory raczej nie są zbyt wiarygodne. Używasz Androida, czy iOS?

Co do ataków - wiadomo, im wyższy DMG tym lepszy atak. Aczkolwiek tutaj ważne jest też dobranie rodzajów Pokemonów, np. wodny pokemon z łatwością wygra z ognistym. Jednak na całą efektywność walki w gymie składają się wszystkie czynniki, czyli właśnie to IV Pokemona. 

Opublikowano

 

Czy jest ktoś w stanie prosto wyjaśnić jak to liczyć, co to jest i na co patrzeć żeby to rozpoznać lub dać jakiś link do poradnika? Niedawno zacząłem grać w Pokemon GO i chciałbym mniej więcej się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy łapaniu pokemonów. Przy okazji też chciałbym prosić o wyjaśnienie co do ataków pokemonów jak duże ma to znaczenie np. w przejmowaniu gymów.

IV Pokemona możesz sprawdzić dopiero po złapaniu, więc tak, czy inaczej łapać musisz. Najlepiej jest robić to poprzez aplikacje na telefony, bo te przeglądarkowe kalkulatory raczej nie są zbyt wiarygodne. Używasz Androida, czy iOS?

Co do ataków - wiadomo, im wyższy DMG tym lepszy atak. Aczkolwiek tutaj ważne jest też dobranie rodzajów Pokemonów, np. wodny pokemon z łatwością wygra z ognistym. Jednak na całą efektywność walki w gymie składają się wszystkie czynniki, czyli właśnie to IV Pokemona.

Iv pokemona można sprawdzić przed złapaniem, oferują to skanery. I DMG nie jest najwazniejsze, jest ważne ale nie najważniejsze, liczy się też DPS i zgodność rodzaju ataku z rodzajem pokemona.

Opublikowano

 

Czy jest ktoś w stanie prosto wyjaśnić jak to liczyć, co to jest i na co patrzeć żeby to rozpoznać lub dać jakiś link do poradnika? Niedawno zacząłem grać w Pokemon GO i chciałbym mniej więcej się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy łapaniu pokemonów. Przy okazji też chciałbym prosić o wyjaśnienie co do ataków pokemonów jak duże ma to znaczenie np. w przejmowaniu gymów.

IV Pokemona możesz sprawdzić dopiero po złapaniu, więc tak, czy inaczej łapać musisz. Najlepiej jest robić to poprzez aplikacje na telefony, bo te przeglądarkowe kalkulatory raczej nie są zbyt wiarygodne. Używasz Androida, czy iOS?

Co do ataków - wiadomo, im wyższy DMG tym lepszy atak. Aczkolwiek tutaj ważne jest też dobranie rodzajów Pokemonów, np. wodny pokemon z łatwością wygra z ognistym. Jednak na całą efektywność walki w gymie składają się wszystkie czynniki, czyli właśnie to IV Pokemona. 

 

Używam Androida ale czy to coś zmienia?

Opublikowano

Używam Androida ale czy to coś zmienia?

Koleżance chyba chodziło o to, że na

iOS i Androida są inne apki do sprawdzenia ataków i iv. Ja używam "IV & ToolKit for Pokemkn Go". Minusem jest to, że niektóre funkcje są płatne(jak np. sprawdzenie najlepszych ataków i chyba coś jeszcze), ale to nie kosztuje nawet dychy a aktualizacje są na bieżąco, według mnie opłaca się ;)

 

EDIT: Ostatnio pobrałem aplikację PokeEASY, dopiero ją ogarniam ale wygląda ciekawie. Można ulepszać, ewoluować i transferować pokemony. Pokazane jest od razu IV pokemonów, CP po ewolucji i max CP. Brakuje tylko najlepszych ataków.

Opublikowano

 

 

Czy jest ktoś w stanie prosto wyjaśnić jak to liczyć, co to jest i na co patrzeć żeby to rozpoznać lub dać jakiś link do poradnika? Niedawno zacząłem grać w Pokemon GO i chciałbym mniej więcej się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy łapaniu pokemonów. Przy okazji też chciałbym prosić o wyjaśnienie co do ataków pokemonów jak duże ma to znaczenie np. w przejmowaniu gymów.

IV Pokemona możesz sprawdzić dopiero po złapaniu, więc tak, czy inaczej łapać musisz. Najlepiej jest robić to poprzez aplikacje na telefony, bo te przeglądarkowe kalkulatory raczej nie są zbyt wiarygodne. Używasz Androida, czy iOS?

Co do ataków - wiadomo, im wyższy DMG tym lepszy atak. Aczkolwiek tutaj ważne jest też dobranie rodzajów Pokemonów, np. wodny pokemon z łatwością wygra z ognistym. Jednak na całą efektywność walki w gymie składają się wszystkie czynniki, czyli właśnie to IV Pokemona.

Iv pokemona można sprawdzić przed złapaniem, oferują to skanery. I DMG nie jest najwazniejsze, jest ważne ale nie najważniejsze, liczy się też DPS i zgodność rodzaju ataku z rodzajem pokemona.

 

No, ale DPS jednak wiąże się z DMG, tak? Im więcej DMG tym więcej DPS. :) No, chyba, że w Pokemonach to działa inaczej.  Co do skanerów - szczerze mówiąc nie wiedziałam o ich istnieniu, ale czy są one w ogóle praktyczne?

 

 

 

 

Czy jest ktoś w stanie prosto wyjaśnić jak to liczyć, co to jest i na co patrzeć żeby to rozpoznać lub dać jakiś link do poradnika? Niedawno zacząłem grać w Pokemon GO i chciałbym mniej więcej się dowiedzieć na co zwracać uwagę przy łapaniu pokemonów. Przy okazji też chciałbym prosić o wyjaśnienie co do ataków pokemonów jak duże ma to znaczenie np. w przejmowaniu gymów.

IV Pokemona możesz sprawdzić dopiero po złapaniu, więc tak, czy inaczej łapać musisz. Najlepiej jest robić to poprzez aplikacje na telefony, bo te przeglądarkowe kalkulatory raczej nie są zbyt wiarygodne. Używasz Androida, czy iOS?

Co do ataków - wiadomo, im wyższy DMG tym lepszy atak. Aczkolwiek tutaj ważne jest też dobranie rodzajów Pokemonów, np. wodny pokemon z łatwością wygra z ognistym. Jednak na całą efektywność walki w gymie składają się wszystkie czynniki, czyli właśnie to IV Pokemona. 

 

Używam Androida ale czy to coś zmienia?

 

Nie, chodziło mi tylko o polecenie Ci najlepszej aplikacji do sprawdzania IV Pokemonów. ;)

Opublikowano

@Miyoshi Nie wiem czy Cię rozumiem, ale chodzi o to: atak 1 100Dmg 50Dps, atak 2 80Dmg 100Dps - niby atak 1 ma więcej DMG, ale atak 2 ma dwa razy więcej DPS i on zada więcej DMG w walce.

Zasada jest taka że to atakowania priorytetem jest DMG a DPS na drugim miejscu a do obrony gyma jest na odwort.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Ważne są ataki jakie ma twój pokemon ( możesz mieć gayardosa z IV 100% ale ze skillem twister i wyjdzie z tego ze inny gayardos z mniejszym IV i hydro pompa będzie miał wyższe obrażenia na sekunde "DPS" ) Sprawdzaj co mówi twój trener na samym poczatku np. w Valor team trener mowi o pokemonie takie 4 warianty gdzie jest tekst not great in battle < decent < strong < awesome. Te z Awesome maja od 82% w gore IV i tylko te oplaca sie trenowac/ewulowac. Jezeli chodzi o camo IV to sa jak by możliwość posiadania wiekszego CP od innychpokemonow tego samego rodzaju na tym samym ich poziomie. Tak więc najważniejsze są ataki > IV > CP

 

Snorlax rządzi na obrone gymow, a veporeon do atakowania.

 

Powodzenia i złap je wszystkie :D

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...