Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Radeon 5800HD - czy OC jej nie uszkodzi?


pindatoja

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Więc mam karte troche zabytkową i chciałbym ją podkręcić dokładnie jest to Radeon 5800HD 

Przy stresie ma ona po 58 stopni max ale mogę zwiększyc obroty wentlatora i spokojnie by było z 50 stopni przy stresie

ale moje pytanie jest takie bo jak ja bede podkręcał co jakies 5 Mhz rdzen i np 10 Mhz w   msi afterburner i bede sprawdzał temperatury w msi kombuster to czy może mi sie coś stać z kartą nie wiem spaliła sie czy cos czy tylko np reset kompa i reset ustawien na karcie i czy jak bym już osiągnął swój wynik to czy ta karta nie spaliła by sie np po 2 dniach. Dużo nie chce podkręcać w msi kombuster fajnie jak bym osiągnoł wynik nwm moze z 30fps+

Opublikowano

Więc mam karte troche zabytkową i chciałbym ją podkręcić dokładnie jest to Radeon 5800HD 

Przy stresie ma ona po 58 stopni max ale mogę zwiększyc obroty wentlatora i spokojnie by było z 50 stopni przy stresie

ale moje pytanie jest takie bo jak ja bede podkręcał co jakies 5 Mhz rdzen i np 10 Mhz w   msi afterburner i bede sprawdzał temperatury w msi kombuster to czy może mi sie coś stać z kartą nie wiem spaliła sie czy cos czy tylko np reset kompa i reset ustawien na karcie i czy jak bym już osiągnął swój wynik to czy ta karta nie spaliła by sie np po 2 dniach. Dużo nie chce podkręcać w msi kombuster fajnie jak bym osiągnoł wynik nwm moze z 30fps+

 

Karta się nie spali. AMD jednak słabo się kręci. Dopóki karta nie zacznie osiągać od 70 stopni w górę, to możesz kręcić. Jak pojawiają się artefakty/wywala sterowniki to zmniejszasz taktowanie. I tak cały czas dopóki nie uzyskasz najwyższego, stabilnego taktowania. Podaj jeszcze zasilacz.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

Więc mam karte troche zabytkową i chciałbym ją podkręcić dokładnie jest to Radeon 5800HD 

Przy stresie ma ona po 58 stopni max ale mogę zwiększyc obroty wentlatora i spokojnie by było z 50 stopni przy stresie

ale moje pytanie jest takie bo jak ja bede podkręcał co jakies 5 Mhz rdzen i np 10 Mhz w   msi afterburner i bede sprawdzał temperatury w msi kombuster to czy może mi sie coś stać z kartą nie wiem spaliła sie czy cos czy tylko np reset kompa i reset ustawien na karcie i czy jak bym już osiągnął swój wynik to czy ta karta nie spaliła by sie np po 2 dniach. Dużo nie chce podkręcać w msi kombuster fajnie jak bym osiągnoł wynik nwm moze z 30fps+

 

Karta się nie spali. AMD jednak słabo się kręci. Dopóki karta nie zacznie osiągać od 70 stopni w górę, to możesz kręcić. Jak pojawiają się artefakty/wywala sterowniki to zmniejszasz taktowanie. I tak cały czas dopóki nie uzyskasz najwyższego, stabilnego taktowania. Podaj jeszcze zasilacz.

 

Czyli jak mi wywala na HD7770 przy sporym OC 73 stopnie w stresie to nie za ciekawie? :D

 

Autorze na +30fps bym nie liczył. 58 stopni w stresie to jest nawet bardzo dużo. Karta spalić się nie spali, wywali maksymalnie kompa, wtedy musisz zmniejszyć taktowanie. Podnoś sobie co te 5MHz, aż nie będzie wywalać, wtedy zmniejszaj co 1 i tam gdzie będzie stabilnie i temperatury nie będą jakoś super wielkie (~70 stopni w stesie) to zostaw. Tylko nie zapomnij testować w np grach, bardziej wymagających.

I jak napisał kolega wyżej, zasilacz jest bardzo ważny. Podaj model i ile ma watów, bo jeżeli jest on słaby to lepiej się nie bawić w OC.

Opublikowano

 

 

Więc mam karte troche zabytkową i chciałbym ją podkręcić dokładnie jest to Radeon 5800HD 

Przy stresie ma ona po 58 stopni max ale mogę zwiększyc obroty wentlatora i spokojnie by było z 50 stopni przy stresie

ale moje pytanie jest takie bo jak ja bede podkręcał co jakies 5 Mhz rdzen i np 10 Mhz w   msi afterburner i bede sprawdzał temperatury w msi kombuster to czy może mi sie coś stać z kartą nie wiem spaliła sie czy cos czy tylko np reset kompa i reset ustawien na karcie i czy jak bym już osiągnął swój wynik to czy ta karta nie spaliła by sie np po 2 dniach. Dużo nie chce podkręcać w msi kombuster fajnie jak bym osiągnoł wynik nwm moze z 30fps+

 

Karta się nie spali. AMD jednak słabo się kręci. Dopóki karta nie zacznie osiągać od 70 stopni w górę, to możesz kręcić. Jak pojawiają się artefakty/wywala sterowniki to zmniejszasz taktowanie. I tak cały czas dopóki nie uzyskasz najwyższego, stabilnego taktowania. Podaj jeszcze zasilacz.

 

Czyli jak mi wywala na HD7770 przy sporym OC 73 stopnie w stresie to nie za ciekawie? :D

 

Autorze na +30fps bym nie liczył. 58 stopni w stresie to jest nawet bardzo dużo. Karta spalić się nie spali, wywali maksymalnie kompa, wtedy musisz zmniejszyć taktowanie. Podnoś sobie co te 5MHz, aż nie będzie wywalać, wtedy zmniejszaj co 1 i tam gdzie będzie stabilnie i temperatury nie będą jakoś super wielkie (~70 stopni w stesie) to zostaw. Tylko nie zapomnij testować w np grach, bardziej wymagających.

I jak napisał kolega wyżej, zasilacz jest bardzo ważny. Podaj model i ile ma watów, bo jeżeli jest on słaby to lepiej się nie bawić w OC.

 

 

To znaczy 70 stopni to jest taka ok granica. Wyżej też może być, ale najlepiej się mieścić do tych około 70.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Dla karty nic złego się nie stanie.

Możesz kręcić spokojnie, póki karta w full stresie nie będzie osiągać 70-75 stopni (80 to wg. mnie maksimum)

MSI Kombustor jest bezpieczny, w razie przekroczenia niebezpiecznych wartości program zostanie wyłączony :)

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...