Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Poszukuję płyty głównej dla tego zestawu do 200-300zł


Eru Iluvatar

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam.

Poszukuję płyty głównej do komputera.

Mój budżet to 200-300zł.

Ostatnio znalazłem coś takiego:

http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5407980968

Co o niej sądzicie?

Posiadam kartę graficzną ZOTAC GTX 470 AMP Edition i nie jestem pewien czy będzie do tej płyty pasować.

Z tego co zauważyłem wejście PCIE jest położone na samym dole, więc nie wiem czy moja karta graficzna się tam zmieści...

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Opublikowano

To jakiś staroć jest. Pod jaki procesor?

Mój obecny sprzęt wcale nie jest lepszy...

Zanim spaliła się płyta główna używałem Intel Core 2 Duo...

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Opublikowano

To jest płyta serwerowa do niej nie wkłada się karty graficznej, a ty zapewne nie masz nawet takiej obudowy.

 

Podaj jaki masz zasilacz.

Ogólnie polecił bym Ci przejść na i3 2100 (120 zł) i ms MS-7728 (79 zł), do tego jakiś ram za 100 zł i gotowe

GTX 1050 vs GTX 1050TI

- różnicy ceny - 21%

- różnicy wydajności - 12%

RX 460 2GB vs RX 460 4GB

- różnicy ceny - 17%

- różnicy wydajności - 1-2%

GTX 1050 vs RX 460 2GB

- różnicy ceny - 11%

- różnicy wydajności - 18%

GTX 1050TI vs RX 460 4 GB

- różnicy ceny - 15%

- różnicy wydajności - 20-40%

Opublikowano

A ile możesz wydać? C2D to strasznie stare i słabe procesory.

+ jaki RAM posiadasz?

Maksymalnie 200-300zł.

Goodram 2GB DDR2

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

To jest płyta serwerowa do niej nie wkłada się karty graficznej, a ty zapewne nie masz nawet takiej obudowy.

Jestem w tym zielony, więc nie wiem jaka jest różnica między płytą serwerowa a zwykłą...

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

To jest płyta serwerowa do niej nie wkłada się karty graficznej, a ty zapewne nie masz nawet takiej obudowy.

 

Podaj jaki masz zasilacz.

 

Ogólnie polecił bym Ci przejść na i3 2100 (120 zł) i ms MS-7728 (79 zł), do tego jakiś ram za 100 zł i gotowe

Zasilacz też musiałbym wymienić. Nie pamiętam jaki to jest model, 400W.

A ile możesz wydać? C2D to strasznie stare i słabe procesory.

+ jaki RAM posiadasz?

Maksymalnie 200-300zł.

Goodram 2GB DDR2

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

To jest płyta serwerowa do niej nie wkłada się karty graficznej, a ty zapewne nie masz nawet takiej obudowy.

Jestem w tym zielony, więc nie wiem jaka jest różnica między płytą serwerowa a zwykłą...

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Opublikowano
A ile na to wszystko bym wydał?

I czy płyta główna posiada wejście IDE?

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Opublikowano

Nope, nie ma IDE.

282,98 zł bez wysyłek.

Jeśli chcesz IDE, to musisz pozostać przy obecnym Core 2 Duo.

Czyli, że musiałbym dokupić jeszcze Windowsa...

No nic. Dzięki. Postaram się to kupić.

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Opublikowano

Nie musisz wystarczy pobrać na pena windows 10 trial i zainstalować używasz go przez 90 dni z "pełnym" dostępem. Potem możesz go kupić lub używać dalej nic się nie stanie bo microsoftowi zależy na tym aby jak najwięcej osób używało ich oprogramowania :D

GTX 1050 vs GTX 1050TI

- różnicy ceny - 21%

- różnicy wydajności - 12%

RX 460 2GB vs RX 460 4GB

- różnicy ceny - 17%

- różnicy wydajności - 1-2%

GTX 1050 vs RX 460 2GB

- różnicy ceny - 11%

- różnicy wydajności - 18%

GTX 1050TI vs RX 460 4 GB

- różnicy ceny - 15%

- różnicy wydajności - 20-40%

Opublikowano

Nie musisz wystarczy pobrać na pena windows 10 trial i zainstalować używasz go przez 90 dni z "pełnym" dostępem. Potem możesz go kupić lub używać dalej nic się nie stanie bo microsoftowi zależy na tym aby jak najwięcej osób używało ich oprogramowania :D

Używałem już Windowsa 10 i póki co nie zamierzam się przerzucać na nic innego :p

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Nope, nie ma IDE.

282,98 zł bez wysyłek.

Jeśli chcesz IDE, to musisz pozostać przy obecnym Core 2 Duo.

A czy to wszystko będzie do siebie pasować?

RAM, który podałeś jest DDR3? I jak się montuje to chłodzenie?

 

Wysłane z mojego HUAWEI SCL-L01 przy użyciu Tapatalka

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...