Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[Tut + Ankieta] M3- Czyli Koniec Z Zadawaniem Pytań!


Toxic992

Zarobek- M3  

297 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy zarobek w m3 jest op?acalny?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Na początku chciałbym zaznaczyć, że poradnik jest mojego autorstwa, po wielu godzinach spędzonych w tytułowym M3, w odpowiedzi na zalewające forum pytania odnoście owego sposobu zarobku.

 

Spis treści:

1) Czym jest m3,

2) Co można tam znaleźć,

3) Jak zarobić by się nie narobić [ porady dotyczące eq],

4) Potwory

5) Podsumowanie,

6) Kilka porad na "do widzenia".

Czym jest M3

 

M3- inaczej miasto przeklętych, zapomniana, ale również niedoceniana przez graczy kraina... Krąży o niej wiele mitów, ale czy jest w nich choć ziarnko prawdy?

 

Portal do "Miasta przeklętych znajduje się w drugiej wiosce (M2), jednak nosi różne nazwy:

Mapki w kolejności:

Bokjung (Chunjo), Bakara (Jinno), Jayang (Shinsoo)

 

bokjung1.jpgplikbakra.jpgjayang.jpg

 

 

 

Co można tam znaleźć?

 

Główną zaletą m3 jest drop broni na 30 lvl (oprócz jelonków- nie spotkałem nikogo kto by go tam wydropił), jednakże nie są to jedyne cenne rzeczy, które można tam znaleźć. Oprócz wymienionych broni dropią tam:

*pięciokątne tarcze

*księgi (poli, sun- zi, języki)

*biżuteria

* i ogólnie zwany "syf", czyli itemki na niski poziom.

Jak zarobić, by się nie narobić

 

Istnieje wiele koncepcji na efetywne, a zarazem efektowne dropienie. Nie wykluczam żadnej, każda z nich ma swoje wady i zalety, ja postaram się jedynie zoptymalizować ją, łącząc kilka w jedną całość.

 

Jak zacząć?

* Potrzebny nam wojownik na poziomie 5, wtedy idziemy do trenerów i wybieramy wojownika mentalnego

* Statystyki to najlepiej 2:1 witalność: siła (chyba że mamy dużo PŻ dzięki itemkom, o czym napiszę za chwilę, to można szarpnąć się na 2:1 siła:witalność)

* Eq- w tej kwestii jest dużo sporów- jednakże, ja proponuję takie:

- zbroja mnisia +5 ( z silnym ciałem w spokojności wystarczy),

-włócznia na 5 lvl +5/6

-biżuteria, najlepiej z bonami do pż- przykładowe butki + 500 pż nie są drogie, natomiast efekty widać gołym okiem

-kolczyki miedziane +6

- tradycyjny hełm +5/6 (na targu cena takich nie przekracza 20k)

* Build: 1 pkt w tąpnięcie (ew. w duchowe), reszta w silne ciało.

 

Potwory

 

Opiszę tylko potwory, z których lecą bronie na 30 lvl.

 

Przeklęty wilk (lvl 8) - antyczny dzwon, wachlarz jesiennego wiatru

 

przekletywilk.png

 

Przeklęty Alfa Wilk ( lvl 9)- Antyczny Dzwon, Wachlarz Jesiennego Wiatru

 

przekletyalfawilk.png

 

Przeklęty Niebieski Wilk (lvl 11) - Antyczny Dzwon

 

przekletyniebieskiwilk.png

 

Przeklęty Niebieski Alfa Wilk ( lvl 14)- Antyczny Dzwon, Miecz Pełni Księżyca

 

przekletyniebieskialfaw.png

 

Przeklęty Czerwony Dzik (lvl 15)- Kozik Z Czarnego Liścia

 

przekletyczerwonydzik.png

 

Przeklęty Niedźwiedź Grizzly (lvl 20)- Antyczny Dzwon

 

przekletyniedzwiedzgriz.png

 

Przeklęty Czarny Niedźwiedź (lvl 24)- Ostrze Z Czerwonej Stali

 

przekletyczarnyniedzwie.png

Podsumowanie

 

M3 to świetny sposób na zarobek, zarówno na nowych, jak i starszych serwerach. Nie potrzeba ogromnego kapitału aby coś osiągnąć. Potrzeba jedynie odrobinki szczęścia, jak zwykle.

 

Kilka porad na "do widzenia"

 

1) Najlepszy przedział lvl-owy to między 5 a 20 lvl,

2) Na każdym z tych lvl można dropnąć coś wartościowego,

3) Do 15 lvl polecam siedzieć na wilkach oraz dzikach, natomiast od 15 do 20 na niedźwiedziach ( wtedy właśnie najczęściej dropią tarcze oraz RIB-y),

4) Zbieraj każdy drop, nawet bronie na 1 lvl! Kiedyś dropnąłem wachlarz na 1 lvl z bonem 12 do inteligencji, zszedł za 15kk;],

5) Często biżuteria wylatuje z bonami, dlatego sprawdzaj każdą sztukę!

6) Nie zniechęcaj się niepowodzeniami, a osiągniesz zamierzony cel!

7) Polecam zakupić rękawicę złodzieja- naprawdę dużo pomaga.

 

Ja z rękawicą w 2 tygodnie zarobiłem ponad 120kk, może to niezbyt dużo, ale na początek w sam raz.

 

Życzę powodzenia w czasie dropienia!

 

PS. Proszę o zdjęcie tych 10%^^ Oraz o +, bardzo by mi pomogły!;]

Opublikowano

Zastosowałem się do porady Noix`a ;] I proszę o więcej;p

 

A, i jeżeli byłaby możliwość podklejenia do poradników, również bym o to poprosił;]

 

Pozdrawiam!

Opublikowano

@ jake345- takie informacje sprawdzałem na oficjalnych stronach. Niewykluczone, że masz rację. Ale akurat FMS mi leciał tylko z gł. nieb. alfa wilków.

Opublikowano

ladnie i efektownie + dla Ciebie

1315596276-U71001.jpg

Kiedyś Metin2.pl 86 lvl

Kiedyś Aion Online 55 lvl

Kiedyś WoW 80 lvl

Guild Wars 2 80 lvl

teraz jakoś nie ma na nic czasu

Opublikowano

Wczoraj zostawiłem na nocke i tak około 15-20 jesionków,antyków i kozików. Fms'a brak dropie na 2xdrop na 11lvl.

I czy znacie dobrego spota w królestwie Shinso

DAJ +!! xD

Opublikowano

Ja przez noc x1 rib śr 27%, x3 5kątne w x1 bon nnsp x2 bez bona, x2 Jesionek x1 śr 8 um 4 x2 śr -7 um 6 i inne gówienka.

Dropiłem bez rękawicy dropa, szczerze mówiąc liczyłem na coś więcej ale lepsze to niż nic.

LvL dropa:18

buusaga.jpg

Opublikowano

ale troszkę przesadziłeś z 5 lvl

zrobilem tak jak mówiles eq +6+7 mialem a i tak co chwilka padałem

wbilem 18 przelozylem tygre +9

i ful biore bez silnego

Opublikowano

@saaku3002

 

Zaznaczyłem na czerwono;] Ja tam dropałem, wystarczy chodzić po całym zaznaczonym obszarze, potworki dość szybko się respią;]

 

shinsoo.jpg

 

A co do screena z eq zapełnionymi itemkami- nie podważałbym jego autentyczności;p Sam po przełożeniu z droperka na sklepik wyglądało to podobnie^^

Opublikowano

http://www.mpcforum.pl/topic/150596-tutmiasto-przekletych-czyli-ziemie-gildi-m2/page__p__992787__fromsearch__1entry992787

 

Tu jest też taki tut w dodatku jeszcze mój i też skopiowany w metin2board jak ten według mnie ten jest nie potrzebny

Za Pomoc Proszę żebyście mnie nagradzali 5 i +

Opublikowano

leci + ale..

nie bilem nigdy niedzwiedzi a z ktoregos wilka mi riby lecialy ^^

i tak oplaca sie tam expic/dropic

raz mi dropnal jesion z umkami 11 i fms 29 sr ;d

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

Opublikowano

Dropią jesionki... Jak znajde to dam Ci SS jak leży na ziemi w m3 podpisany

a7a3b8122182356e.png.8036b3d7be84292c9ea465f2360fa784.png

Opublikowano

Wiecie co, skopiować z boarda i trochę tekst zmienić to ja też potrafię... Najlepsze jest to, że tutejszy "autor" tego poradnika napisał, że on sam go napisał... A może zobaczmy poradnik na boardzie: KLIK.

 

Jak widać, poradnik napisany 11. maja... I z tego co wiem, to Autor poradnika na boardzie NIE WYRAZIŁ ZGODY NA KOPIOWANIE!

Kocham mpcforum.pl!!!

18706.png

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Bardzo ladny poradnik przyda się dzisiaj podexpie konta i zostawiam na noc jak narazie +

JEŚLI ZASŁUŻYŁEM DAJ + BĘDE BARDZO WDZIĘCZNY : D

 

 

 

 

 

 

MONOLIT:

Woj-Body = 66lvl Ban

Surak-BM = 37lvl + ON

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...