Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Nvidia - jakie ustawienia dla największej wydajności?


rauespl

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chcesz mieć lepszą wydajność, a tracić na jakości? - rozpisz się.

 

W tej chwili mogę to zaproponować:

 

CUDA procesory graficzne - użyj ustawienia globalnego 
Filtrowanie aniztropowe - wyłącz 
Filtrowanie tekstur jakosć - wysoka wydajność 
Filtrowanie tekstur ujemna kompensacja... - zezwól 
Filtrowanie tekstur optymalizacja aniztrop... - włącz
Filtrowanie tekstur optymalizacja trójlin... - włącz 
Maksymalna liczba wstępnie renderowany... - 3 
Optymalizacja wątkowa - włącz 
Potrójne buforowanie - wyłącz 
Przyśpieszenie wieloekranowe/różne pro... - tryb wieloekranowy 
Synchronizacja pionowa - wyłącz
Wygładzanie krawędzi FXAA - wyłącz
Wygładzanie krawędzi przezroczystość - próbkowanie wielokrotne 
Wygładzanie krawędzi tryb - wyłącz
Wygładzanie krawędzi ustawienia - wyłącz
Wygładzanie krawędzi korekcja gamma - wyłącz 
Filtrowanie tekstur optymalizacja aniztrop... - wyłącz 
Opublikowano

 

Chcesz mieć lepszą wydajność, a tracić na jakości? - rozpisz się.

 

W tej chwili mogę to zaproponować:

 

CUDA procesory graficzne - użyj ustawienia globalnego 
Filtrowanie aniztropowe - wyłącz 
Filtrowanie tekstur jakosć - wysoka wydajność 
Filtrowanie tekstur ujemna kompensacja... - zezwól 
Filtrowanie tekstur optymalizacja aniztrop... - włącz
Filtrowanie tekstur optymalizacja trójlin... - włącz 
Maksymalna liczba wstępnie renderowany... - 3 
Optymalizacja wątkowa - włącz 
Potrójne buforowanie - wyłącz 
Przyśpieszenie wieloekranowe/różne pro... - tryb wieloekranowy 
Synchronizacja pionowa - wyłącz
Wygładzanie krawędzi FXAA - wyłącz
Wygładzanie krawędzi przezroczystość - próbkowanie wielokrotne 
Wygładzanie krawędzi tryb - wyłącz
Wygładzanie krawędzi ustawienia - wyłącz
Wygładzanie krawędzi korekcja gamma - wyłącz 
Filtrowanie tekstur optymalizacja aniztrop... - wyłącz 

 

dobra może inaczej

wyłączenie której z tych opcji dałoby największy przyrost fps?

chodzi mi o to żeby nie miec grafiki jak z 2001..

Opublikowano

 

 

Chcesz mieć lepszą wydajność, a tracić na jakości? - rozpisz się.

 

W tej chwili mogę to zaproponować:

 

CUDA procesory graficzne - użyj ustawienia globalnego 
Filtrowanie aniztropowe - wyłącz 
Filtrowanie tekstur jakosć - wysoka wydajność 
Filtrowanie tekstur ujemna kompensacja... - zezwól 
Filtrowanie tekstur optymalizacja aniztrop... - włącz
Filtrowanie tekstur optymalizacja trójlin... - włącz 
Maksymalna liczba wstępnie renderowany... - 3 
Optymalizacja wątkowa - włącz 
Potrójne buforowanie - wyłącz 
Przyśpieszenie wieloekranowe/różne pro... - tryb wieloekranowy 
Synchronizacja pionowa - wyłącz
Wygładzanie krawędzi FXAA - wyłącz
Wygładzanie krawędzi przezroczystość - próbkowanie wielokrotne 
Wygładzanie krawędzi tryb - wyłącz
Wygładzanie krawędzi ustawienia - wyłącz
Wygładzanie krawędzi korekcja gamma - wyłącz 
Filtrowanie tekstur optymalizacja aniztrop... - wyłącz 

 

dobra może inaczej

wyłączenie której z tych opcji dałoby największy przyrost fps?

chodzi mi o to żeby nie miec grafiki jak z 2001..

 

Synchronizacja pionowa =)

Chociaż jeśli masz komputer z większej półki to na cudy nie licz :D

Opublikowano

 

 

 

Chcesz mieć lepszą wydajność, a tracić na jakości? - rozpisz się.

 

W tej chwili mogę to zaproponować:

 

CUDA procesory graficzne - użyj ustawienia globalnego 
Filtrowanie aniztropowe - wyłącz 
Filtrowanie tekstur jakosć - wysoka wydajność 
Filtrowanie tekstur ujemna kompensacja... - zezwól 
Filtrowanie tekstur optymalizacja aniztrop... - włącz
Filtrowanie tekstur optymalizacja trójlin... - włącz 
Maksymalna liczba wstępnie renderowany... - 3 
Optymalizacja wątkowa - włącz 
Potrójne buforowanie - wyłącz 
Przyśpieszenie wieloekranowe/różne pro... - tryb wieloekranowy 
Synchronizacja pionowa - wyłącz
Wygładzanie krawędzi FXAA - wyłącz
Wygładzanie krawędzi przezroczystość - próbkowanie wielokrotne 
Wygładzanie krawędzi tryb - wyłącz
Wygładzanie krawędzi ustawienia - wyłącz
Wygładzanie krawędzi korekcja gamma - wyłącz 
Filtrowanie tekstur optymalizacja aniztrop... - wyłącz 

 

dobra może inaczej

wyłączenie której z tych opcji dałoby największy przyrost fps?

chodzi mi o to żeby nie miec grafiki jak z 2001..

 

Synchronizacja pionowa =)

Chociaż jeśli masz komputer z większej półki to na cudy nie licz :D

 

 

Gówno prawda. Synchronizacja pionowa nijak wpływa na wydajność. Jedynie blokuje klatki na taką ilość ile Hz jest monitor, by obraz się nie ciął i karta mogła trochę odsapnąć, a nie generować pierdyliard klatek, których zostaną wyświetlone zaledwie 60 (zakładając, że monitor jest 60Hz).

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Jak masz gniota a nie komp do gry ( nie mamy pojęcie co masz )  to nie wyciśniesz z niego nic więcej. Super fps przy nieruchomym ekranie ale dno to będzie przy ruchu. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Jak masz gniota a nie komp do gry ( nie mamy pojęcie co masz )  to nie wyciśniesz z niego nic więcej. Super fps przy nieruchomym ekranie ale dno to będzie przy ruchu. 

procesor nie jest najwyzszych lotów, ale uwazam ze moge z tego wiecej wycisnac.

proc AMD A8-5600k 3.6ghz

ram 8GB 2x4 1600mhz

mialem integre, to w c**j lagowalo ledwo 80fps na 1024x768 bylo

teraz mam gtxa 1050, mam 130/140fps na 1920x1080 na 5vs5, wszystko na low

co tu jeszcze moge zmienic? grafika nie musi byc jakas super. i tylko nie mowcie mi ze ludzkie oko i tak nie widzi wiecej niz 60fps, bo nawet na 80/90 czulem nieplynnosc..

Opublikowano

dobra

ile tu ustawic (1-4) : Maksymalna liczba wstępnie renderowanych klatek żeby było jak najwydajniej?

Optymalizacja wątkowa - włączyć czy wyłączyć?

Wstępne renderowanie klatek wirtualnej rzeczywistości - na ile? (1-4)

i te całe przyspeiszenie ekranowe try jednoekranowy czy wieloekranowy (mam 1 monitor)

ogólnie mało mam fpsów, wystarczy że włącze jakiś dm, ffa 20-24 osobowe to mam juz 80fps ale to chyba ten gowniany procesor blokuje

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...