Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Potrzebuje osoby która ma opanowane pogramowanie


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Chce napisać bota do wykonywania testów ale nie wiem jak potrzebuje pomocy bo nie pisałem nigdy takich programów i nie wiem jak się za to zabrać mam Bazę z odpowiedziami przygotowaną ale nie bardzo wiem jak się za to zabrać ten bot jest dla wszystkich uczniów którzy są zmuszani do robienia tego jak nie to dają jedynkę do dziennika a tych testów jest 112 a pytań 1200 , proszę o pomoc przy napisaniu tego

 

 

 

Strona do tych testów

 

https://it-szkola.edu.pl

Opublikowano

Jeśli chcesz, żeby ktoś ci pomógł to powiedz coś więcej - jaki język, jaka jest struktura serwisu, jak dokładnie ma bot działać, itd.

Opublikowano

Bota chce napisać w C++ bo tylko ten język wydaje mi się odpowiedni bot ma działać już opisuje

 

  • Ma wchodzić na stronę
  • Następnie się loguje na konto (chce zrobić żeby w pliku wsadowym można ustawiać login i hasło)
  • Wchodzi do zakładki kursy
  • I otwiera każde zakładki kursu np.(o kursie, wykłady, zeszyt,prezentacja i na końcu TEST)
  • Jak otworzy test chce żeby czytał sobie z bazy odpowiedzi gdzie następnie robił tak jak na screen

34yyxs4.png

 

  • A na końcu pobiera dyplom kursu który jest pod przyciskiem
  • I od nowa. Wchodzi do zakładki kursy ...

 

Nie wiem jak się za to zabrać jak ktoś chce pomóc będę wdzięczny najlepiej kontakt przez skypa na moim Profilu MPC znajdziesz :)

Opublikowano

Nie tylko C++ - można ALE nie koniecznie.

Musisz na początek opanować podłączanie się do ich systemu następnie pobieranie widoku, wyszukanie opcji, zaznaczenie odpowiedniej i wywołanie następnego adresu.

Opublikowano

Dobra ale jak ogarnąć ktoś coś podsunie ??

 

jakieś tutoriale albo poradniki bo ja nie jestem jakiś super znam podstawy C++

Opublikowano

 aaa, to zwracam honor ; )

 

najprościej ci będzie nauczyć się biblioteki ie.au3 języka autoit, bo c++ nie ma takich narzędzi i zrobienie takiego bota w nim jest drastycznie trudniejsze.

a więc musisz przerobić tutoriale:

1) mechanika języka autoit: http://www.mpcforum.pl/topic/811418-tut-autoit-tutorial-by-phoenix-pl/#entry5982100

jeśli już znasz podstawy c++ to tylko porównaj składnie tych języków

2) podstawy ie.au3 http://www.mpcforum.pl/topic/755773-tut-ieau3-podstawy/#entry5522647

3) dalsza część http://www.mpcforum.pl/topic/592353-tut-ieau3-pisanie-botow-do-gier-przegladarkowych-krotki-tut/#entry4258583

 

jeśli strona ma przystępny kod to powinno wystarczyć. jeśli nie ma to pisz, wtedy powiem co zrobić, bo zdarza się że przedstawione w w/w tucie narzędzia do zdobycia uchwytów nie wystarczają

Gość 67d64b62d9
Opublikowano

 aaa, to zwracam honor ; )

 

najprościej ci będzie nauczyć się biblioteki ie.au3 języka autoit, bo c++ nie ma takich narzędzi i zrobienie takiego bota w nim jest drastycznie trudniejsze.

a więc musisz przerobić tutoriale:

1) mechanika języka autoit: http://www.mpcforum.pl/topic/811418-tut-autoit-tutorial-by-phoenix-pl/#entry5982100

jeśli już znasz podstawy c++ to tylko porównaj składnie tych języków

2) podstawy ie.au3 http://www.mpcforum.pl/topic/755773-tut-ieau3-podstawy/#entry5522647

3) dalsza część http://www.mpcforum.pl/topic/592353-tut-ieau3-pisanie-botow-do-gier-przegladarkowych-krotki-tut/#entry4258583

 

jeśli strona ma przystępny kod to powinno wystarczyć. jeśli nie ma to pisz, wtedy powiem co zrobić, bo zdarza się że przedstawione w w/w tucie narzędzia do zdobycia uchwytów nie wystarczają

Czemu każesz mu się uczyć autoit skoro on nawet nie rozumie żądań HTTP?

 

@Bachi

 

Szybciej Ci pójdzie jak rozwiążesz je sam, i zmień sobie hobby ))

Opublikowano

 

Czemu każesz mu się uczyć autoit skoro on nawet nie rozumie żądań HTTP?

 

Nie trzeba znać żądań HTTP by napisać bota w AutoIT. Jestem tego przykładem.

Konieczne jest zrozumienie żądań HTTP gdy bot jest oparty na bibliotece <WinHTTP.au3>. A przecież mamy do wyboru na przykład <IE.au3>.

Gość 67d64b62d9
Opublikowano

 

 

Czemu każesz mu się uczyć autoit skoro on nawet nie rozumie żądań HTTP?

 

Nie trzeba znać żądań HTTP by napisać bota w AutoIT. Jestem tego przykładem.

Konieczne jest zrozumienie żądań HTTP gdy bot jest oparty na bibliotece <WinHTTP.au3>. A przecież mamy do wyboru na przykład <IE.au3>.

 

Jak już piszesz o jakimś gówno-języku wyjętym spod dywanu (i jego bibliotekach) to weź pod uwagę, że nie każdy go zna poza tym to nie dział autoit więc spokojnie kowboju.

Znajomość żądań HTTP jest konieczna przy pisaniu bota, który na nich operuje. Z tego co się zorientowałem to chodzi ci o symluowanie guzików w oknie przeglądarki itd.?

Wiesz ile czasu to by zajęło próbowanie poprawnie rozwiązywać metodą prób i błędów takie testy botem opartym na żądania http a ile używając takiego ghetto webbrowsera?

Domyśl się jak znacząca jest różnica.

Opublikowano

Czytałeś mój post ze zrozumieniem? Jeśli tak to po prostu nie miałeś wystarczającej styczności z narzędziami ie.au3. Niby dlaczego uważasz że bot w niej będzie działać tylko metodą prób i błędów? Można spokojnie pobrać pytanie ze strony i dopasować do niej odpowiedź. A co do "języka wyjętego spod dywanu", to tak się składa że AutoIT jest najpopularniejszym językiem na tym forum. I ostatnia rzecz - może i boty piszę się szybciej używając winhttp, ale pomyśl ile czasu zajmuje nauczenie się jak to się robi. Zwróciłeś uwagę że autor zaznaczył że jest newbie w tym temacie? Rzucając go na głęboką wodę, tylko by się zniechęcił i porzucił projekt. Ja przedstawiłem mu najkrótszą drogę do napisania w pełni funkcjonalnego zamierzonego przez niego programu.

Gość 67d64b62d9
Opublikowano

Czytałeś mój post ze zrozumieniem? Jeśli tak to po prostu nie miałeś wystarczającej styczności z narzędziami ie.au3. Niby dlaczego uważasz że bot w niej będzie działać tylko metodą prób i błędów? Można spokojnie pobrać pytanie ze strony i dopasować do niej odpowiedź. A co do "języka wyjętego spod dywanu", to tak się składa że AutoIT jest najpopularniejszym językiem na tym forum. I ostatnia rzecz - może i boty piszę się szybciej używając winhttp, ale pomyśl ile czasu zajmuje nauczenie się jak to się robi. Zwróciłeś uwagę że autor zaznaczył że jest newbie w tym temacie? Rzucając go na głęboką wodę, tylko by się zniechęcił i porzucił projekt. Ja przedstawiłem mu najkrótszą drogę do napisania w pełni funkcjonalnego zamierzonego przez niego programu.

 

Jak już piszesz o jakimś gówno-języku wyjętym spod dywanu (i jego bibliotekach) to weź pod uwagę, że nie każdy go zna poza tym to nie dział autoit więc spokojnie kowboju.

Na tym forum programistów z prawdziwego zdarzenia można policzyć na placach jednej ręki. Przeczytaj swój post i przeanalizuj go sobie powoli bo to jest tak bezsensu, że nawet nie mam się do tego jak odnieść.

Nie chcę nikogo oceniać ale śmiem wątpić, że autor tematu chce się czegokolwiek nauczyć, wyraźnie napisał, że szuka kogoś kto mu to zrobi za darmo.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

nie potrzeba pobierać żadnego "widoku" jak pan wyżej pisał...

przeważnie odpowiedzi i pytania podstawiane są w te same miejsca... więc wystarczy zaznaczyć te miejsca 

a tekst odczytać z odpowiedniej pozycji na stronie a następnie dopasować tekst do odpowiedzi...

 

poza faktem że masz odpowiedzi przydałaby się też treść pytania...

 

potem ładowanie ich za pomocą programu z jakiegokolwiek pliku byłoby dziecinnie łatwe

 

ustawienie myszki w wybranej pozycji to jedna linia kodu...

to samo wywołanie kliknięcia...

więc po godzince / dwóch można by mieć bota co wykona cały test...

 

 

 

nie rozumiem jak idioci ( nauczyciele ) dalej chcą korzystać z tak gównianego systemu...

przeważnie taki system zadań jest w technikum informatycznym i tutaj jeszcze większy śmiech...

 

i ich ograniczenia aby nikt nie korzystał z internetu "CZAS 60 sekund" 

jakby nie mogli tego w osobnym programie z odłączonym internetem... a potem po prostu zebrać odpowiedzi...

 

jeśli już chcą robić to elektronicznie...

 

 

 

mogę ci zrobić różne "nielegalne" rzeczy...

ale w tym przypadku wypowiem się tylko że... JEST MOŻLIWE... NIE wymaga wielkich zdolności...

 

i ja tego nie zrobię... ( więc najlepiej skończyć kłótnie... kto jest większym geniuszem )

 

1) Nie za darmo

2) Nie przeciw szkole

3) Nie przeciw informatyce ( bo zgaduję że w tym kierunku jest twoja szkoła )

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...