Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Monitor klawiatura i myszka


Tytanozz

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w temacie PC juz czeka i stygnie Teraz czas na resztę 

Co do monitora nie ma wzoru więc go przerobię :P

 

Jaki posiadasz budżet na kupno?max 3800 zł łącznie 
Kiedy zamierzasz kupić monitor? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)  W tym tygodniu 
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja monitora  i  jaka rozdzielczość monitora? Obecnie posiadam Samsunga HDTV Model T24D391 FullHD 
Czy w koszyku ma się znajdować sam monitor czy też  (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?  Monitor Myszka i klawiatura 

W jakie gry obecnie grasz :  Obecnie gram w MMORPG: LastChaos(13lat)  / LoL  (Często) / Diablo 3/ Wiedźmin 3 z dodatkami / Cs:GO / Być może że zacznę grać w nowe gry na nowym kompie typu jak BF1 czy inne tego typu gry 

Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?

 

Obecny sprzęt jaki posiadam :http://www.morele.net/inventory/info/uYMXlf/   Oczywiście bez monitora 

 

Ponadto monitor miałby słuzyć też jako TV po podłączeniu zewnętrznego tunera HD 

 

Co do monitora mam dylemat gdyż chciałbym coś z odświeżaniem 144 HZ Tylko teraz dylemat czy Full HD czy 1440p 

 

Osobiście znalazłem coś takiego :

 

Monitory Full HD : 

 

https://www.morele.net/monitor-lg-34uc79g-b-975571/

 

I tu dylemat Czy opłaca się kupić i olać te 1440p I mieć 144Hz i monitor 21:9 

 

Monitory I440p

 

https://www.morele.net/monitor-asus-mx27aq-714009/

Opcja 75 Hz Nie wiem czy będzie jakaś różnica między 60 hz 

 

 

https://www.morele.net/monitor-asus-mg279q-748328/

https://www.morele.net/monitor-aoc-ag271qg-774630/

 

https://www.morele.net/monitor-asus-pg279q-784090/   Warto aż tyle dać za ten monitor Hmmm 

 

 

Co do klawiatury i myszki Podam moje obecne  jakich uzywam w starym kompie :

 

Mysz https://www.morele.net/mysz-natec-genesis-gx77-nmg-0447-600039/

Klawiatura : https://www.morele.net/klawiatura-natec-genesis-rx66-nkg-0503-615170/

 

Też bym chciał usłyszeć waszą opinie. Być może znajdziecie inny zestaw lepszy . Wiem że było to już wałkowane w innych tematach miliony razy Nie koniecznie w moich 

Mój komputer:


CPU: I7 6700K, Płyta: MSI Z170A GAMING PRO CARBON , GPUMSI  GeForce GTX 1080 GAMING 8 GB  GDDR5x , PSU: SilentiumPC Supremo M2 GOLD  550W,


SSD: GOODRAM Iridium Pro 240GB, HDD: Seagate 2 TB  , Obudowa:: Sharkoon DG7000-G RAM:  2x Corsair Vengeance  LED DDR4  16 GB  3200 Mhz  CL16 Red 

Opublikowano

1. Co do myszki:

Tutaj masz poradnik, przeczytaj i napisz jaki masz chwyt i wgl: http://www.mpcforum.pl/topic/1444571-wyb%C3%B3r-myszki-do-gier/

Wiem, że sporo osób na to nie patrzy, ale dobranie dobrej myszki naprawdę pomaga ;)

 

2. Klawiatura: czy potrzebujesz klawiszy funkcyjnych, makr i wgl? Czy wolisz prostą klawiaturę (oczywiście mechaniczna z podświetleniem i wgl)?

Osobiście mogę ci polecić Tesoro Excalubur, lub CMstorm Quick Fire TK.

Poczytaj też o rodzajach przełączników, tzn. Cherry MX (blue, red, brown, black), Kalih (to samo, co Cherry MX, ale inna firma).

 

3. Popraw link do aktualnej specyfikacji komputera, bo już nie pamiętam.

Co do monitora, to pytanie właśnie, czy wykorzystasz taką rozdzielczość ;)

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

1. Co do myszki:

Tutaj masz poradnik, przeczytaj i napisz jaki masz chwyt i wgl: http://www.mpcforum.pl/topic/1444571-wyb%C3%B3r-myszki-do-gier/

Wiem, że sporo osób na to nie patrzy, ale dobranie dobrej myszki naprawdę pomaga ;)

 

2. Klawiatura: czy potrzebujesz klawiszy funkcyjnych, makr i wgl? Czy wolisz prostą klawiaturę (oczywiście mechaniczna z podświetleniem i wgl)?

Osobiście mogę ci polecić Tesoro Excalubur, lub CMstorm Quick Fire TK.

Poczytaj też o rodzajach przełączników, tzn. Cherry MX (blue, red, brown, black), Kalih (to samo, co Cherry MX, ale inna firma).

 

3. Popraw link do aktualnej specyfikacji komputera, bo już nie pamiętam.

Co do monitora, to pytanie właśnie, czy wykorzystasz taką rozdzielczość ;)

 

 

Mój uchwyt myszki to PLAM czyli całą dłonia 

Co do klawiatury klawisdze makro by się przydały Podświetlenie napewno Nie chce tu żadnych wypasionych klawiatur typu z np 30 dodatkowo programowanych klawiszy itp  Wystarczy mi makro 

Co do rodzaj przełączników aż takim manniakiem nie jestem Ma funkcjonować dobrze A nie kosztować krocie 

Co do tych klawiatur co podałeś Ta mi się spodobała :

 

https://www.morele.net/klawiatura-tesoro-excalibur-mechaniczna-przelaczniki-brown-ts-g7nl-brown-702174/

 

Lecz z tego co wyczytałem nie współpracuje z Win 10 

 

 

Co do linku już poprawiłem 

 

Co do monitora hmm fakt teraz mam Ful HD i szczerze nie wiem czy jest sens inwestować w 1440p Jak uważasz ? 

Mój komputer:


CPU: I7 6700K, Płyta: MSI Z170A GAMING PRO CARBON , GPUMSI  GeForce GTX 1080 GAMING 8 GB  GDDR5x , PSU: SilentiumPC Supremo M2 GOLD  550W,


SSD: GOODRAM Iridium Pro 240GB, HDD: Seagate 2 TB  , Obudowa:: Sharkoon DG7000-G RAM:  2x Corsair Vengeance  LED DDR4  16 GB  3200 Mhz  CL16 Red 

Opublikowano

Podaj kartę graficzną, to ci powiem, czy ci się opłaca. Ale ja bym wolał wydać tą kasę na dwa monitory FullHD, lub na Ultrapanoramę (21:9).

Pamiętaj, że z czasem wyjdą bardziej wymagające gry, a im wyższa rozdzielczość, tym większe obciążenie grafiki. I nagle się okaże, że za 2 lata na średnich będziesz grać tylko.

 

Co do klawiatury, to jest teraz V2 tej klawiatury i obie współpracują z Windowsem 10 ;) Miałem i potwierdzam :P

 

http://allegro.pl/tesoro-excalibur-v2-klawiatura-mechaniczna-led-i6599716919.html

http://allegro.pl/klawiatura-mech-cm-storm-quickfire-xt-mx-brown-24h-i6619491769.html

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Podaj kartę graficzną, to ci powiem, czy ci się opłaca. Ale ja bym wolał wydać tą kasę na dwa monitory FullHD, lub na Ultrapanoramę (21:9).

Pamiętaj, że z czasem wyjdą bardziej wymagające gry, a im wyższa rozdzielczość, tym większe obciążenie grafiki. I nagle się okaże, że za 2 lata na średnich będziesz grać tylko.

 

Co do klawiatury, to jest teraz V2 tej klawiatury i obie współpracują z Windowsem 10 ;) Miałem i potwierdzam :P

 

http://allegro.pl/tesoro-excalibur-v2-klawiatura-mechaniczna-led-i6599716919.html

http://allegro.pl/klawiatura-mech-cm-storm-quickfire-xt-mx-brown-24h-i6619491769.html

 

 

Moja karta graficzna https://www.morele.net/karta-graficzna-msi-geforce-gtx-1080-gaming-8gb-gddr5x-256-bit-hdmi-3x-dp-dvi-box-gtx-1080-gaming-x-8g-774257/

 

Co do monitora w tym sęk Tak jak mówisz żeby później na średnich grać Nie widzi mi się :P 

 

Co do klawiatury Przeglądałem teraz i znalazłem taki zestawik : https://www.morele.net/klawiatura-mysz-sharkoon-shark-MPCforum-gk15-941352/

Niby bez klawiszy makro itp Ale jak za taka cenę za zestaw jeśli byłby dobry Chyba warto odpuścić sobie makro 

Mój komputer:


CPU: I7 6700K, Płyta: MSI Z170A GAMING PRO CARBON , GPUMSI  GeForce GTX 1080 GAMING 8 GB  GDDR5x , PSU: SilentiumPC Supremo M2 GOLD  550W,


SSD: GOODRAM Iridium Pro 240GB, HDD: Seagate 2 TB  , Obudowa:: Sharkoon DG7000-G RAM:  2x Corsair Vengeance  LED DDR4  16 GB  3200 Mhz  CL16 Red 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...