Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Skyrim - mody nie pojawiają się w grze po instalacji


Kraszer

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć, mam skyrima zainstalowanego poprzez steam. Za pomocą nexus mod managera wgralem violens i hd textures. W menedżerze jest napisane, że wszystko ładnie sprawnie jest zainstalowane. Mimo to po odpaleniu skyrima nie ma żadnego śladu modów. Jakies propozycje rozwiązania problemu, oprocz reinstalacji gry?

381911453317091771709.png
by ja.

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

z tego co pamiętam to VIolens wymaga czystego sejva ( używam magii więc nigdy nie instalowałem takich modów do killmovie )

oraz wyzerowania umiejetności broni białej ( ponieważ im wyższy lvl tym więcej "ciosów" )

 

Violensy niestety nie są... że tak powiem idealnym modem... aby sprawdzić czy został załadowany pobierz SkyUI

jeśli już będziesz miał ( albo już masz )

po naciśnięciu ESC powinieneś pod opcjami mieć zakładkę "Konfiguracja Modów" czy jakoś tak

jeśli jest tam zakładka Violens to nie jest to problem z ładowaniem modów tylko z samym modem ( bo jeśli się tam pojawił to znalazło go )

 

 

w przypadku Tekstur itp. CBBE / UNP itd.

to nie ma sensu tak jak "pan" wyżej pisał sprawdzać co jest ładowane a co nie... ponieważ to się tam nie pojawi

 

Tekstury Inne / Wyższej jakości / Nowe

pojawiają się po prostu jako NOWE TXT w plikach skyrima...

możesz pobrać moda ręcznie sprawdzić jakie masz pliki w dacie i porównać ( 95% modów z txt nie ma głównego pliku )

 

 

Tekstury zapisywane są w formacie który otworzysz za pomocą paint.net.exe to program który jest darmowy do pobrania

 

 

 

ofc. najlepiej jakbyś posiadł:

1) SkyUI

2) SKSE ( bez tego to lipa )

no i ofc. podstawka fizyki oraz błędów i toolsów dla modów

mam tu na myśli takie rzeczy jak MO , SC , USF

 

zapewne te skróty ci nic nie mówią xD omfg...

 

SkyUI - Znajdziesz na Steam

SKSE - Skyrim Script extender

MO - Mod Organizer

SC - save cleaner 

USF - Unoficial Skyrim patch 

 

do tego jeszcze dobre by było:

 

Fnis 

Fnis to podstawka pod około 70% modów które korzystają z animacji...

 

ale... samo posiadanie Fnis-a nie wystarczy...

dla niektórych modów będziesz potrzebował czystego sejva ( tak jak dla Violens )

innym takim modem wymagającym czystego Save jest np. Fnis Sexy Move

 

Po zainstalowaniu Fnis oraz modów które cie interesują musisz wejść w:

Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Skyrim\Data\tools\GenerateFNIS_for_Users

 

Uruchomić program GenerateFnis_For_Users.exe

i zapdejtować Fnisa 

 

program wykryje mody wykorzystujące animacje i doda je...

 

 

ale prawdę mówiąc niewiele sam powiedziałeś a ja napisałem bardzo ogólny "poradnik" ;x...

więc powodzenia ;x... może jakoś ci się uda :P

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...