Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zestaw komputerowy do 3700 zł w x-komie


Olsenowy

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, poszukuję najlepszego zestawu komputerowego do 3,7k. Koniecznie w sklepie x-kom, ponieważ chcę wziąć na raty. Nie potrzebuję systemu ale monitor, myszkę i klawiaturę już tak. 

post-1440533-0-82849800-1480528796_thumb.png

złożyłem coś takiego, wydaje mi się że wszystko pasi ale wolę się dopytać przed kupnem. Będę kupował tak za tydzień albo półtora. Sprzęt ma mi służyć głównie do grania, ew amatorska obróbka filmów, zdjęć czy programowanie ale webowe więc to nawet nie biorę pod uwagę, że nie da rady czy coś.

 

 

 

Opublikowano
Jaki posiadasz budżet na kupno?
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat)
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora?
Do czego ma służyć komputer?
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)?
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny?
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły?
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu?

Wypełnij.

 

P.S. - Czy ty już kiedyś nie chciałeś byśmy ci złożyli zestaw?

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

owszem chciałem, zestaw zakupiłem lecz aktualnie składam drugi dla brata

 

Jaki posiadasz budżet na kupno? 3700
Kiedy zamierzasz kupić zestaw? (za ile dni, tygodni, miesięcy, lat) tydzień-półtora
Jaka jest dotychczasowa specyfikacja sprzętu, a jaka rozdzielczość monitora? brak
Do czego ma służyć komputer? gry, amatorskie wideo, programowanie
Czy w koszyku ma się znajdować monitor albo inne peryferia (myszka, klawiatura, słuchawki, etc.)? monitor, myszka, klawiatura
Czy do zestawu ma być dołączony system operacyjny? nie
Czy zamierzasz podkręcać podzespoły? nie
Masz jakieś dodatkowe wymagania dotyczące sprzętu? ma być x-kom

 

 

 

Opublikowano

Co do monitora: AOC I2369VM

 

 

http://www.x-kom.pl/p/172820-monitor-led-22-239-aoc-i2369vm-czarno-srebrny.html

 

matryca AH-IPS o szerokich kątach widzenia, matowe pokrycie ekranu, w większości matowa obudowa, możliwość wyświetlania obrazu z urządzeń mobilnych (MHL), dobra jakość wykonania, wzorowy w tej klasie przebieg krzywej kolorów składowych

 

Procesor:

http://www.x-kom.pl/p/250232-procesory-intel-core-i5-intel-i5-6400-270ghz-6mb-box.html

Płyta główna

http://www.x-kom.pl/p/281090-plyta-glowna-socket-1151-asrock-h110m-hdv-h110-pci-e-ddr4.html

Grafika

http://www.x-kom.pl/p/322107-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-rx-470-g1-gaming-4gb-gddr5.html

Ram

http://www.x-kom.pl/p/252860-pamiec-ram-ddr4-gskill-8gb-2666mhz-ripjaws-4-red-cl15-2x4096.html

Dysk HDD

http://www.x-kom.pl/p/81294-dysk-hdd-wd-1tb-7200obr-64mb-blue.html

Dysk SSD

http://www.x-kom.pl/p/208161-dysk-ssd-transcend-128gb-sata-ssd-370s.html

Zasilacz

http://www.x-kom.pl/p/204689-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-vero-l1-500w-v2.html

Napęd DVD

http://www.x-kom.pl/p/256343-nagrywarka-dvd-asus-drw-24f1mtd5-czarny-sata-oem.html

 

 

Zapomniałeś kolego o obudowie :P Co do grafiki raz już mnie ktoś pouczył można znaleźć w tej cenie gtx 1050 . Co do ramu bym dał 1 x 8 z możliwością rozbudowy A tak to blokujesz slot 

Mój komputer:


CPU: I7 6700K, Płyta: MSI Z170A GAMING PRO CARBON , GPUMSI  GeForce GTX 1080 GAMING 8 GB  GDDR5x , PSU: SilentiumPC Supremo M2 GOLD  550W,


SSD: GOODRAM Iridium Pro 240GB, HDD: Seagate 2 TB  , Obudowa:: Sharkoon DG7000-G RAM:  2x Corsair Vengeance  LED DDR4  16 GB  3200 Mhz  CL16 Red 

Opublikowano

Koniecznie w sklepie x-kom, ponieważ chcę wziąć na raty.

No tak, bo tylko X-kom sprzedaje na raty ;) Nie żebym miał coś do sklepu, bo X-kom sam w sobie jest ok, ale taki argument to kompletny inwalida ;)

Opublikowano

a czy morele posiada stacjonarny oddział w Bydgoszczy w którym dostanę raty? i tak głównie chodzi o zestaw.  Jeśli chodzi o vero l1 500w to posiadam go aktualnie i nie jestem zbytnio zadowolony więc go nie chcę. I czemu brać lepszy monitor jak można wziąć lepszą kartę graficzną?

 

 

 

Opublikowano

 

Co do monitora: AOC I2369VM

 

 

http://www.x-kom.pl/p/172820-monitor-led-22-239-aoc-i2369vm-czarno-srebrny.html

 

matryca AH-IPS o szerokich kątach widzenia, matowe pokrycie ekranu, w większości matowa obudowa, możliwość wyświetlania obrazu z urządzeń mobilnych (MHL), dobra jakość wykonania, wzorowy w tej klasie przebieg krzywej kolorów składowych

 

Procesor:

http://www.x-kom.pl/p/250232-procesory-intel-core-i5-intel-i5-6400-270ghz-6mb-box.html

Płyta główna

http://www.x-kom.pl/p/281090-plyta-glowna-socket-1151-asrock-h110m-hdv-h110-pci-e-ddr4.html

Grafika

http://www.x-kom.pl/p/322107-karta-graficzna-pci-e-gigabyte-radeon-rx-470-g1-gaming-4gb-gddr5.html

Ram

http://www.x-kom.pl/p/252860-pamiec-ram-ddr4-gskill-8gb-2666mhz-ripjaws-4-red-cl15-2x4096.html

Dysk HDD

http://www.x-kom.pl/p/81294-dysk-hdd-wd-1tb-7200obr-64mb-blue.html

Dysk SSD

http://www.x-kom.pl/p/208161-dysk-ssd-transcend-128gb-sata-ssd-370s.html

Zasilacz

http://www.x-kom.pl/p/204689-zasilacz-do-komputera-silentiumpc-vero-l1-500w-v2.html

Napęd DVD

http://www.x-kom.pl/p/256343-nagrywarka-dvd-asus-drw-24f1mtd5-czarny-sata-oem.html

 

 

Zapomniałeś kolego o obudowie :P Co do grafiki raz już mnie ktoś pouczył można znaleźć w tej cenie gtx 1050 . Co do ramu bym dał 1 x 8 z możliwością rozbudowy A tak to blokujesz slot 

 

 

GTX 1050 nie jest wydajniejszy od RX 470. To RX 460 jest gorszy od GTX 1050, ale nie RX 470. Wygląda to mniej-więcej tak: RX 460 < GTX 1050 < GTX 1050 TI < RX 470 < RX 480 +/- = GTX 1060 3GB < GTX 1060 6GB < GTX 1070 < GTX 1080

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

a czy morele posiada stacjonarny oddział w Bydgoszczy w którym dostanę raty?

Morele w Bydgoszczy posiada netpunkt. Czyli to jest jakiś inny sklepik, który ma z nimi podpisaną umowę na odbiór osobisty zamówień złożonych przez klientów drogą internetową. Z tego co kojarzę to w takim miejscu również podpisujesz umowę ratalną, ale zamówić musisz przez internet. Chyba, weź dopytaj w morelach jeśli chcesz

https://www.morele.net/info/netpunkt/bydgoszcz/

Opublikowano

Lepiej wziąć Lepszą grafikę, niż SSD, który można z czasem dokupić.

 

Tutaj moja propozycja: https://www.morele.net/inventory/info/MintG5/

 

Myszkę i klawiaturę zostawiam tobie.

 

Gdybyś odpuścił Monitor (i kupił potem), to mógłbyś brać SSD 240GB Iridium, co dałoby niezłego kopa ;)

 

Ogólnie, jeżeli ci się nie śpieszy, to możesz zaczekać do końca świat, bo teraz ceny trochę poszły w górę, druga sprawa, że cena dolara jest wysoka. Jeżeli trochę spadnie, to ceny też będą atrakcyjniejsze.

 

 

btw. Z innej beczki, to mógłbyś na allegro dodać kilka rzeczy do koszyka i kupić na raty używany komputer (lub części i sam go złożyć). Żywotność części komuterowych jest długa, więc nie ma co się bać. A kupujesz nie za 1000zł, tylko za 3k więc części będą miały pewnie jeszcze gwarancję. Jest to opłacalne, bo możesz dostać za 1000zł procesor wart ponad 1.3k.

 

W skrócie: za te 3k możesz mieć GTX 980 (lub 1060 6GB + i7 6700), płytę B150/Z170, SSD, etc.

"Jesteśmy ludźmi, bo popełniamy błędy i na nich się uczymy."

Opublikowano

Liczyłem na jakieś poprawki :) cudotwórcą nie jestem :D

obudowę zostawiam już do wyboru autorowi kwestia też gustu

To po co skladasz jak nie umiesz, obudowa to zadna kwestia gustu, tylko tez wazny element zestawu.

 

Autorze, wypelnij wzor od myszki, bo robisz blad biorac ten zestaw (klawa+mysz). 

steam: /awesomeplayer1337

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...