Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Obciążenie serwera TeamSpeak 3


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Przedewszystkim od ilości osób na nim przebywających oraz od ewentualnych połączeń query.

 

Podejrzewam że jest to również zależne od ilości avatarów i innych rodzajów plików które każdy client musi pobrać przy pierwszym połączeniu.

 

Generalnie jednak, obciążenie powinno być małe, ewentualnie raz na jakiś czas skakać wyżej na krótki czas (mówimy max parę sekund) po czym powinno spaść spowrotem.

 

Jednakże, ciekawe pytanie i może ktoś zna dokładniejszą odpowiedz :D

Desktop - Procesor: Intel i7-7700k 4.20Ghz  | Karta Graficzna: EVGA Geforce GTX 1070 | RAM: 16GB 

Laptop - Procesor: Intel i5-8250U 2.5Ghz | Karta Graficzna: Radeon 530 | RAM: 8GB

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Od czego zależy obciążenie serwera TeamSpeak 3?

 

Wszystkiego, ilości osób na danym kanale, kodeka, ilości kanałów, plików, ikonek od botów na tsie i co one robią i co jaki czas. Krótko mówiąc wszystko ma swoje znaczenie. Sam ts nie jest zbyt wymagający bardziej liczy się łącze i ochrona przed ataczkami :v 

Opublikowano

Jeżeli masz włączone szyfrowanie głosu na każdym kanale to te obciążenie będzie większe. Od ilości osób na serwerze. Od ilości kanałów na serwerze. Od tego ile dni jest włączony serwer (m.in. memory leak).

Ilość operacji wykonywanych przez bota nie ma za wiele znaczenia.

 

Istnieje wiele zewnętrznych czynników:

- botowanie serwera (gdy masz źle skonfigurowanego anti-flooda może to być zabójcze)

- podczas gdy wyłączysz serwer i włączysz go z powrotem może dużo osób próbować łączyć się z serwerem

- gdy włączasz serwer mogą się konfigurować różne rzeczy. Podobnie jak w trakcie wchodzenia pierwszych użytkowników na serwer (! nie znam, aż tak dobrze zasady działania serwera ts3 więc tylko mogę przypuszczać) 

Wejdź na moją listę serwerów i zobacz wszystkie serwery minecraft

Opublikowano

Może zacznijmy od tego że nie można  pisać "obciążenie teamspeak3", ts3 to tylko aplikacja, więc nazywajmy rzeczy po imieniu i od początku:

 

Obciążenie wylicza się na podstawie zużytych zasobów i procesów w kolejce danego serwera (vps, kvm itp.) czyli tzw. load systemu.

Aplikacja (czytać ts3) może obciążać serwer fizyczny w zależności od pochłanianych jego zasobów.

Czym więcej klientów online tym większe zapotrzebowanie na pamięć, czym więcej zapytań query tym bardziej obciążamy procesor (podobnie przez szyfrowanie), kodeki nie wpływają aż tak na obciążenie systemu (tylko na łącze gdyż pakiety są większe).

Kiedy może wskoczyć load systemu?

- przy dodawaniu grup serwera lub kanałów oraz edycji uprawnień jeżeli na serwerze jest większa liczba osób - dlaczego? bo każdy z klientów zacznie odświeżać zmiany jakie się dokonały i serwer będzie musiał odpowiedzieć jednocześnie na większą ilość zapytań TCP (query).

- gdy na jednym kanale nagle zacznie się przekrzykiwać większa liczba klientów - wzmożona kompresja kodeków i większe obciążenie łącza.

 

 

I można by tak dalej na kilka stron ale po co?

 

 

Kiedy nie zwraca się uwagi na obciążenia systemu wywołane przez teamspeak3? - jak się ma porządną maszynę a nie gównianego vps-a lub kvm-a.

Dziękuję.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...