Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Poradnik | Tworzenie Serwera Hurtworld na swoim PC


MrSeligus

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

Wiele osob szuka jak zainstalowac/stworzyc lokalny serwer Hurtworld na swoim komputerze wiec postawnowilem lekko pomoc.

Na takim serwerze bedziesz mogl zrobic projekt bazy albo zbudowac jakas fajna budowle (tak ludzie buduja ciekawe budowle)

 

A wiec potrzebujemu SteamCMD pobieramy go z strony Valve https://developer.valvesoftware.com/wiki/SteamCMD:pl lub z bezposredniego linku http://media.steampowered.com/installer/steamcmd.zip

po pobraniu wystarczy wypakowac do folderu w ktorym ma byc nasz serwer.

 

Nastepnie otwieramy SteamCMD po chwili jak sie wszystko odpali wpisujemy

login anonymous

po zalogowaniu wpisujemy 

app_update 405100 validate

Chwile to sie pobiera wiec trzeba poczekac 

Po instalacji mozemy wyjsc z SteamCMD komenda

quit

Jak instalacja dobiegnie konca wchodzimy w steamapps\common\Hurtworld Dedicated Server

Otwieramy plik host.bat i zamieniamy wszystko na 

Wersja z dodawaniem modyfikacji.

 Hurtworld.exe -batchmode -nographics -exec "enforceeac 0;host 12871;loadmod (id modyfikacji sa podane w opisach w warsztacie steam);servername NAME OF SERVER HurtWorld;addadmin (twoje steamid64)" -logfile "gamelog.txt"

Wersja z samym adminem

 Hurtworld.exe -batchmode -nographics -exec "enforceeac 0;host 12871;servername NAME OF SERVER HurtWorld;addadmin (Twoje steamid64)" -logfile "gamelog.txt"

po zapisaniu tego pliku "Ctrl + s"

Odpalamy plik host.bat

 

Na serwer wchodzimy komenda w konsoli(f1)

connect localhost
lub
connect 127.0.0.1

Dodatkowe komendy:

 

 

Creative mode(wpisujemy w konsoli(f1))

rcon creativemode 1

Zmiana czasu(wpisujemy w konsoli(f1))

rcon settime (wartosc, 0.3 - dzien)

Dodawanie itemkow(wpisujemy w konsoli(f1))

g (id przedmiotu) (ilosc)

Spawnowanie auta/quada/motocykla

spawn (roach - auto, goat - quad, kanga - motocykl)

Aktualizacja serwera 

app_update 405100

Jak zapisywac swoje mapy? 

Caly save jest zapisywany w pliku autosave_diemensland.hwb czyli wystarczy go skopiowac i do innego folderu i mamy zapisana mape ktora mozemy udostepniac.

 

 

Mysle ze sie przyda komus ten poradnik, i nie przeszkadza wam ze poradnik jest napisany bez Polskich znakow.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...