Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jaki rom i czy warto zmieniać?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
Siema, od razu mówię że jestem zupełnie zielony gdyż to jest mój pierwszy telefon z androidem którego mam dopiero od sierpnia. Mianowicie przeglądając poradnik dotyczący wydajności było napisane, że lepiej wgrać niebrandowany soft gdyż nie ma tego syfu od operatora (obecnie mam z Play). Poczytałem o tym i trochę z tym roboty jest a nigdy tego nie robiłem i nie wiem czy w ogóle warto? Zbędne aplikacje powyłączałem (nie mam roota). Dlatego nie wiem czy zmiana na czysty soft będzie w ogóle opłacalna? Patrzyłem na czyste softy i znalazłem takie: http://www.sammobile.com/firmwares/database/GT-S7580/XEO/

Nie wiem który wybrać, wolałbym najnowszy ale zamiast wybierać w ciemno wolę się zapytać. Obecnie mam S7580XXUBOA1 od Play, więc pobrać ten sam tylko XEO czy lepiej pobrać nowszy? 

76561197967532978.png

Opublikowano

Witam. 
Wgrywanie niebrandowanego oprogramowania (ROM'a) na telefon to jest drobiazg. Korzyści z tego są ogromne, tak jak pisałeś. Nie będziesz miał śmieci od operatora.
Po wgraniu oprogramowania tracisz wszystkie dane zawarte na telefonie.
Pobierasz z tej strony tę paczkę. Może ona zawierać 1 plik albo 4 pliki. Często jest tak że znajduje się jeden plik.
Pobierasz odina

https://www.dropbox.com/s/tho94r1y1ktdpk1/Odin3_v3.09.zip?dl=0

Scan pliku :)

https://www.virustotal.com/pl/url/253d1b64c3f90f38dd3b7465d0d6a02364dc64ccbb69120e14a319a282ad0f76/analysis/1478822508/

     >Odpalasz odina z uprawnieniami administratora.
     >Naciskasz AP tam umieszczasz wypakowany pliczek.

     >Wyłączasz telefon 
     >Wciskasz naraz (Vol-) + (środkowy guzik) + (power)
     >Pokaże się tobie okienko z wykrzyknikiem dajesz do góry głośność.
     >Podpinasz telefon do PC

     >Następnie dajesz start i czekasz, aż wszystko się zakończy  :)

 

Po zakończonej instalacji systemu telefon się zresetuje i możesz spokojnie odpiąć telefon.
Zaleca się gdy złapiesz zawiechę tzw. bootlop robi się Wipe Data/Factory reset. 

Aby to zrobić wyłączasz telefon (jak złapie bootlop'a to wyciągasz baterie).
Dajesz (vol+) + (home) + (power) i tam masz Wipe data (poruszasz się tam za pomocą klawiszy głośności a zatwierdzasz przyciskiem Power.

 

Dla lepszego zobrazowania jak to się robi odsyłam do poradnika na youtube. Znajdujący się w spojlerze poniżej.

 



Pozdrawiam

Lenovo Legion Slim 5 User
CPU: 
AMD Ryzen™ 7 8845HS GPU: NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 (140W) RAM: 32 GB DDR5 5600 Mhz SSD: GoodRam PX700 1TB + SAMSUNG 970 Evo Plus 1TB 

Opublikowano

Dzięki wielkie za odpowiedź, ale nadal nie wiem który rom mam wybrać. Jest ich tam 7, mój to jak wspomniałem S7580XXUBOA1, ale widzę że są tam nowsze w tym 2 z tą samą datą.

76561197967532978.png

Opublikowano

Możesz wziąć jakikolwiek. Wszystkie będą działać. 

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Dzięki wielkie za odpowiedź, ale nadal nie wiem który rom mam wybrać. Jest ich tam 7, mój to jak wspomniałem S7580XXUBOA1, ale widzę że są tam nowsze w tym 2 z tą samą datą.

 

Najlepiej jak pobierzesz najnowszy :)

Lenovo Legion Slim 5 User
CPU: 
AMD Ryzen™ 7 8845HS GPU: NVIDIA® GeForce RTX™ 4060 (140W) RAM: 32 GB DDR5 5600 Mhz SSD: GoodRam PX700 1TB + SAMSUNG 970 Evo Plus 1TB 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...