Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Zostaniesz połączony z serwerem [Terenzo/Laik]


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, wiem że tego typu tematów było wiele (nawet ostatnio) ale żaden mi nie pomógł

 

 

Otóż zrobiłem serwer na plikach Terenzo, oczywiście w sysinstall, rootach itp. wszystko jest ustawione jak trzeba

mimo to nie mogę połączyć się z serwerem ani na kliencie Laika ani Terenzo.

Z WinSCP oraz Navicatem łącze się bez problemu.

Antywirusa i zaporę mam wyłączoną

 

Na początku myslałem że to dostawca internetu blokuje mi porty czy coś innego, ale co najciekawsze skopiowałem te wszystkie pliki

na Linux Minta 17 i o dziwo tam wszystko działa, łącznie z WinSCP i Navicatem.

 

Nie rozumiem oco tu chodzi, dodam że nie mam innego komputera z Windowsem do sprawdzenia (obecnie używam 8.1 Pro)

 

 

Opublikowano

syserr:

 

SYSERR: Nov  2 06:03:14 :: pid_init:
Start of pid: 1639
 

SYSERR: Nov  2 06:03:14 :: Start: TABLE_POSTFIX not configured use default
SYSERR: Nov  2 06:03:16 :: DirectQuery: AsyncSQL::DirectQuery : mysql_query error: Column 'name' in field list is ambiguous
query: SELECT empire, pid, name, money, windate FROM monarch a, player b where a.pid=b.id
 

syslog:

 

Nov  2 06:05:54 :: AUTH_LOGIN id(4) login(tester) social_id(1234567) login_key(563996678), client_key(1656222171 442995583 100959332 311411794)
Nov  2 06:05:58 :: [     1650] return 0/0/0 async 0/0/0
Nov  2 06:06:03 :: [     1700] return 0/0/0 async 0/0/0
Nov  2 06:06:08 :: [     1750] return 0/0/0 async 0/0/0
 

syserr w kliencie:

 

1107 07:37:01130 :: CSoundManager::PlayMusic - Failed to load stream sound : BGM/login_window.mp3
1107 07:38:11822 :: Traceback (most recent call last):

1107 07:38:11822 ::   File "introLogin.py", line 436, in OnConnectFailure

1107 07:38:11822 :: AttributeError
1107 07:38:11822 :: :
1107 07:38:11822 :: 'LoginWindow' object has no attribute 'timeOutMsg'
1107 07:38:11822 ::

 

 

Opublikowano

Może coś z tego, warto sprawdzić:

- Terenzo w swoich plikach miał dodane rozpakowane nowe rooty bez których nie dało się też wejść na serwer, poszukaj ich i zamień.

- W zależności od tego na czym stawiasz serwer, jeżeli hamachi to sprawdz sobie port map.

- Jeżeli nic z tego nie działa to spróbuj wgrać te poprawione pliki terenzo od Lajka i wejść na nie na cliencie 40k również z tego samego tematu.

 

(wydaje mi się że pierwsza opcja może pomóc, warto spróbować bo któryś z plików w orginalnych rootach w cliencie trzeba było podmienić o ile dobrze pamiętam)

Opublikowano

A syserr ch?

 

 

Wpisz w konsoli ps i sprawdz czy masz procesy od game i db.

 

Po wpisaniu ps w konsoli:

 

./db

./ch11 (game)

./ch12 (game)

./ch21 (game)

./ch22 (game)

./ch31 (game)

./ch32 (game)

./ch41 (game)

./ch42 (game)

./ch99 (game)

./auth (game)

 

Może coś z tego, warto sprawdzić:

- Terenzo w swoich plikach miał dodane rozpakowane nowe rooty bez których nie dało się też wejść na serwer, poszukaj ich i zamień.

- W zależności od tego na czym stawiasz serwer, jeżeli hamachi to sprawdz sobie port map.

- Jeżeli nic z tego nie działa to spróbuj wgrać te poprawione pliki terenzo od Lajka i wejść na nie na cliencie 40k również z tego samego tematu.

 

(wydaje mi się że pierwsza opcja może pomóc, warto spróbować bo któryś z plików w orginalnych rootach w cliencie trzeba było podmienić o ile dobrze pamiętam)

 

1.Rooty są ok.

2.Port Map nie jest wymagany na localhost

Opublikowano

 

A syserr ch?

 

 

Wpisz w konsoli ps i sprawdz czy masz procesy od game i db.

 

Po wpisaniu ps w konsoli:

 

./db

./ch11 (game)

./ch12 (game)

./ch21 (game)

./ch22 (game)

./ch31 (game)

./ch32 (game)

./ch41 (game)

./ch42 (game)

./ch99 (game)

./auth (game)

 

Może coś z tego, warto sprawdzić:

- Terenzo w swoich plikach miał dodane rozpakowane nowe rooty bez których nie dało się też wejść na serwer, poszukaj ich i zamień.

- W zależności od tego na czym stawiasz serwer, jeżeli hamachi to sprawdz sobie port map.

- Jeżeli nic z tego nie działa to spróbuj wgrać te poprawione pliki terenzo od Lajka i wejść na nie na cliencie 40k również z tego samego tematu.

 

(wydaje mi się że pierwsza opcja może pomóc, warto spróbować bo któryś z plików w orginalnych rootach w cliencie trzeba było podmienić o ile dobrze pamiętam)

 

1.Rooty są ok.

2.Port Map nie jest wymagany na localhost

 

To teraz daj syserr od kanału na który się logujesz, bo dalej go nie dałeś.

Opublikowano

Hmm, stała się dziwna rzecz:

 

Po tym jak NOD32 zaktualizował się do wersji 10, mogłem połączyć się z klientem ale po wyborze postaci klient odrazu się wyłącza (do tego mam niby wszystkie channele wyłaczone mimo iż mogę wejść do ekranu wyboru postaci)

 

syserr klienta:

 

1111 12:15:21884 :: GRANNY: File is file format revision 6 (current version is 7)
1111 12:15:21886 :: GRANNY: File has run-time type tag of 0x80000010, which doesn't match this version of Granny (0x80000037).  Automatic conversion will be attempted.
1111 12:15:21887 :: GRANNY: File is file format revision 6 (current version is 7)
1111 12:15:21887 :: GRANNY: File has run-time type tag of 0x80000010, which doesn't match this version of Granny (0x80000037).  Automatic conversion will be attempted.
1111 12:15:21959 :: TPacketGCCharacterAdditionalInfo name= vid=26920 race=0 Error
1111 12:15:21959 :: Unknown packet header: 109, last: 136 3

 

syslog z home/mt2/chs/ch11:

 

Nov  2 06:59:11 :: InputDB::login_success: tester
Nov  2 06:59:11 :: player_select: login: tester index: 0
Nov  2 06:59:11 :: PLAYER_LOAD: xEdd PREMIUM 0 0, LOGGOFF_INTERVAL 349 PTR: 0x2c38a000
Nov  2 06:59:11 :: InputDB: player_load xEdd 59315x171144x0 LEVEL 105 MOV_SPEED 100 JOB 0 ATG 222 DFG 108 GMLv 0
Nov  2 06:59:11 :: ITEM_LOAD: COUNT xEdd 1
Nov  2 06:59:11 :: QUEST_LOAD: count 5
Nov  2 06:59:11 :: QUEST clear timer 0
Nov  2 06:59:11 :: QUEST clear timer 0
Nov  2 06:59:11 ::             check_trans_ticket.__status 526282696
Nov  2 06:59:11 ::             collect_quest_lv30.__status 695801987
Nov  2 06:59:11 ::             give_basic_weapon.__status 668443392
Nov  2 06:59:11 ::             skill_group.__status 1349952704
Nov  2 06:59:11 ::             spider_dungeon_2floor.__status 1290640410
Nov  2 06:59:11 :: VERSION: xEdd 1215955205 metin2client.exe
Nov  2 06:59:13 :: DISCONNECT: xEdd (DESC::~DESC)
Nov  2 06:59:13 :: SAVE: xEdd 59315x171144
Nov  2 06:59:13 :: QUEST clear timer 0
Nov  2 06:59:13 :: SYSTEM: closing socket. DESC #25
Nov  2 06:59:13 :: GLOBAL_TIME: Nov  2 06:59:13 time_gap 0
 

Dodam że loguję się poprzez skompilowaną binke, ponieważ gdy loguję przez tą normalną to klient zacina się na ładowaniu i nie rusza dalej

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...