Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Posiadam kilka pytań dotyczących pamięci RAM.


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Generalnie 'składniki' mojego PC są skrajnie różne, jedne bardzo budżetowe drugie mniej na tyle ile portfel pozwalał;

 

- Czym jest spowodowane długie ładowanie mapek, doczytywanie tekstur po wejściu na pole walki? Ram, do którego zbyt wolno ładują sie niektóre elementy, czy dysk, z którego zbyt wolno dane są 'wysyłane'?

 

- Mikrościnki w grze, czy to wina Ram'u? W Benchmark'ach na YT mój CPU i GPU działa płynnie na ultra w 60 fps, a ja mam spadki do 40, baa nawet 20 - Dodam że korzystam z DX 11

Opublikowano

1. Długie ładowanie mapek - standard, mam to samo. Prawdopodobnie tego nie zmienisz, HDDki są wolne. (raczej masz zainstalowanego bf na HDD), jedynie zmiana na SSD coś wniesie, ale to nie opłacalne.

2. Doczytywanie tekstur po wejściu na pole walki - to może być problem zbyt niskiej ilości vRAMu w karcie graficznej, lub po prostu samego bf - mi się np. później deczko dźwięki doczytują czasami.

3. Bez dokładnych szczegółów komputera nie za bardzo jestem w stanie cokolwiek poradzić.

 

@Edit znalazłem spece CPU i GPU twoje.

3. Zmień na Windows 10, wieleeeeeeeeeee osób miało ten problem z 7. Po zmianie na najnowszy system ściny ustały większości.

Zmiana jest darmowa, więc lol, why not.

 

 

PS: Windows 7 powoli się stacza, za jakieś 3/4 lata pójdzie w niepamięć jak XP.

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

Opublikowano

1. Długie ładowanie mapek - standard, mam to samo. Prawdopodobnie tego nie zmienisz, HDDki są wolne. (raczej masz zainstalowanego bf na HDD), jedynie zmiana na SSD coś wniesie, ale to nie opłacalne.

2. Doczytywanie tekstur po wejściu na pole walki - to może być problem zbyt niskiej ilości vRAMu w karcie graficznej, lub po prostu samego bf - mi się np. później deczko dźwięki doczytują czasami.

3. Bez dokładnych szczegółów komputera nie za bardzo jestem w stanie cokolwiek poradzić.

 

@Edit znalazłem spece CPU i GPU twoje.

3. Zmień na Windows 10, wieleeeeeeeeeee osób miało ten problem z 7. Po zmianie na najnowszy system ściny ustały większości.

Zmiana jest darmowa, więc lol, why not.

 

 

PS: Windows 7 powoli się stacza, za jakieś 3/4 lata pójdzie w niepamięć jak XP.

Z Windowsem 10 nie ma mowy, zbyt wiele ograniczeń. Doczytywanie tekstur to raczej nie kwestia GPU, o czym świadczy że dokładnie to samo mam z BF4, tylko że tam stosunkowo szybko się wszystko doczytywało - warto podkreślić, że takie 'doczytywanie' ma tylko miejsce za pierwszym razem, gdy sie wejdzie na pole walki.

 

Ram'y mam bardzo budżetowe, w dodatku 8GB, może w tym tkwi problem?

https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

.

.

.

Ogólnie nie wiem czy mógłbym się tym w jakikolwiek sposób sugerować, ale Nvidia Experience sugeruje mi ustawienia Ultra xD - A niezależne od ustawień, wysokie, niskie - wydajność ta sama - więc GPU na pewno można wykluczyć, może CPU? (i5 4590) - choć też bym w to wątpił, kosztował 800zł a ma tylko rok, to nie wydajność za jaką zapłaciłem

 

 

Btw. Adam, grasz na Win 10, czy 7'dem? ;)

 

PS: Wa ta fak, nie widze w opcjach czegoś, co pozwoli wyłączyć ograniczenie do 60 fps, ja tu bejńcz marka chce przeprowadzić...

 

 

 

EDIT:

14881640_598818400321635_1263807425_o.pnTakie coś co jakiś czas mi się wyświetla, może to jest problemem?

Opublikowano

 

1. Długie ładowanie mapek - standard, mam to samo. Prawdopodobnie tego nie zmienisz, HDDki są wolne. (raczej masz zainstalowanego bf na HDD), jedynie zmiana na SSD coś wniesie, ale to nie opłacalne.

2. Doczytywanie tekstur po wejściu na pole walki - to może być problem zbyt niskiej ilości vRAMu w karcie graficznej, lub po prostu samego bf - mi się np. później deczko dźwięki doczytują czasami.

3. Bez dokładnych szczegółów komputera nie za bardzo jestem w stanie cokolwiek poradzić.

 

@Edit znalazłem spece CPU i GPU twoje.

3. Zmień na Windows 10, wieleeeeeeeeeee osób miało ten problem z 7. Po zmianie na najnowszy system ściny ustały większości.

Zmiana jest darmowa, więc lol, why not.

 

 

PS: Windows 7 powoli się stacza, za jakieś 3/4 lata pójdzie w niepamięć jak XP.

Z Windowsem 10 nie ma mowy, zbyt wiele ograniczeń. Doczytywanie tekstur to raczej nie kwestia GPU, o czym świadczy że dokładnie to samo mam z BF4, tylko że tam stosunkowo szybko się wszystko doczytywało - warto podkreślić, że takie 'doczytywanie' ma tylko miejsce za pierwszym razem, gdy sie wejdzie na pole walki.

 

Ram'y mam bardzo budżetowe, w dodatku 8GB, może w tym tkwi problem?

https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

.

.

.

Ogólnie nie wiem czy mógłbym się tym w jakikolwiek sposób sugerować, ale Nvidia Experience sugeruje mi ustawienia Ultra xD - A niezależne od ustawień, wysokie, niskie - wydajność ta sama - więc GPU na pewno można wykluczyć, może CPU? (i5 4590) - choć też bym w to wątpił, kosztował 800zł a ma tylko rok, to nie wydajność za jaką zapłaciłem

 

 

Btw. Adam, grasz na Win 10, czy 7'dem? ;)

 

PS: Wa ta fak, nie widze w opcjach czegoś, co pozwoli wyłączyć ograniczenie do 60 fps, ja tu bejńcz marka chce przeprowadzić...

 

 

 

EDIT:

14881640_598818400321635_1263807425_o.pnTakie coś co jakiś czas mi się wyświetla, może to jest problemem?

 

Ta ikonka oznacza spadki fps, ale ja mam powyżej 100 i dalej mi się to wyświetla, wielu osobom również, więc tym się nie sugeruj.

 

Btw wiele ludzi z reddita mówiło że po całkowitej dezinstalacji geforce experience/wyłączeniu shadowplaya wydajność się mocno poprawiała. Ja na 7 miałem bez powodu straszne ściny, na 10 jest bardzo płynnie.

Opublikowano

 

1. Długie ładowanie mapek - standard, mam to samo. Prawdopodobnie tego nie zmienisz, HDDki są wolne. (raczej masz zainstalowanego bf na HDD), jedynie zmiana na SSD coś wniesie, ale to nie opłacalne.

2. Doczytywanie tekstur po wejściu na pole walki - to może być problem zbyt niskiej ilości vRAMu w karcie graficznej, lub po prostu samego bf - mi się np. później deczko dźwięki doczytują czasami.

3. Bez dokładnych szczegółów komputera nie za bardzo jestem w stanie cokolwiek poradzić.

 

@Edit znalazłem spece CPU i GPU twoje.

3. Zmień na Windows 10, wieleeeeeeeeeee osób miało ten problem z 7. Po zmianie na najnowszy system ściny ustały większości.

Zmiana jest darmowa, więc lol, why not.

 

 

PS: Windows 7 powoli się stacza, za jakieś 3/4 lata pójdzie w niepamięć jak XP.

Z Windowsem 10 nie ma mowy, zbyt wiele ograniczeń. Doczytywanie tekstur to raczej nie kwestia GPU, o czym świadczy że dokładnie to samo mam z BF4, tylko że tam stosunkowo szybko się wszystko doczytywało - warto podkreślić, że takie 'doczytywanie' ma tylko miejsce za pierwszym razem, gdy sie wejdzie na pole walki.

 

Ram'y mam bardzo budżetowe, w dodatku 8GB, może w tym tkwi problem?

https://www.morele.net/pamiec-crucial-ballistix-8gb-2x4gb-ddr3-1600mhz-cl9-unbuffered-non-ecc-1-5v-bls2cp4g3d1609ds1s00ceu-472804/

.

.

.

Ogólnie nie wiem czy mógłbym się tym w jakikolwiek sposób sugerować, ale Nvidia Experience sugeruje mi ustawienia Ultra xD - A niezależne od ustawień, wysokie, niskie - wydajność ta sama - więc GPU na pewno można wykluczyć, może CPU? (i5 4590) - choć też bym w to wątpił, kosztował 800zł a ma tylko rok, to nie wydajność za jaką zapłaciłem

 

 

Btw. Adam, grasz na Win 10, czy 7'dem? ;)

 

PS: Wa ta fak, nie widze w opcjach czegoś, co pozwoli wyłączyć ograniczenie do 60 fps, ja tu bejńcz marka chce przeprowadzić...

 

 

 

EDIT:

14881640_598818400321635_1263807425_o.pnTakie coś co jakiś czas mi się wyświetla, może to jest problemem?

 

RAM ani CPU nie jest problemem, mam bardzo podobne specyfikacje. 

 

Mój komputer:

GPU: R9 380X podkręcona lekko

CPU: i5-4570

RAM: 8 GB

PSU: SilentiumPC Vero L1 600W

OS: Windows 10

 

Więc dość podobnie, a mi śmiga na medium/high w 60-70 fps. Zależy od mapki, ostatnio poprawili wydajność na tej mapie z alphy, nie mogę zapamiętać jak się nazywa - Blizna czegoś tam

Ostatnio pobawiłem się też ustawieniami, poszperałem sporo, wybrałem ustawienia customowe gdzie tym się pobawiłem i otrzymałem świetny efekt - czasami ponad 80 fps a gra nadal wygląda niesamowicie.

(na przyszłość: polecam zmniejszenie occlusion na SSAO i antyaliasing TAA Medium Quality (?))

 

Raczej wina systemu :/ lub coś z geforce experience, ja tam nie wiem, mam AMD ;P

Moja oficjalna strona! :)

http://socketbyte.pl/ 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...