Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Niemcy forsują zakaz rejestracji aut spalinowych od 2030 r.


veimiK

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Tak jak w temacie. Link do artykułu: http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,20826168,niemcy-forsuja-zakaz-rejestracji-aut-spalinowych-od-2030-r.html?disableRedirects=true

 

No, to co forumek o tym myśli? Osobiście nie widzę żadnych minusów (poza brakiem możliwości mierzenia sobie nawzajem prącia poprzez sprawdzanie kto ma najgłośniejszy, przedziurawiony tłumik we wsi) nie widzę. Może i sam jestem lekko zafascynowany ciekawymi samochodami, ale jednak elektryczność to przyszłość. Środowisko na tym dużo zyska, do tego elektryczne są ciche, przyjemne.

 

Myślicie, że wejdzie coś takiego w życie w Polsce? Wiadomo, nie w najbliższej przyszłości, ale może kiedyś?

Opublikowano

Ja to jak miałem dziurawy tłumik to zawsze rodzice wiedzieli kiedy jade obok domu albo kiedy przyjechałem xD Ale było i minęło :D

oDYVDfv.gif
Opublikowano

Rok 2030 jest bardzo daleko, nie wiadomo czy w cokolwiek z ludzkiej cywilizacji zostanie, no ale jeśli coś zostanie to fajno, że mniej spalin.

 

Myślicie, że wejdzie coś takiego w życie w Polsce? Wiadomo, nie w najbliższej przyszłości, ale może kiedyś?

 

Myślę, że Polski to nawet na mapie nie będzie xD

Opublikowano

Myślicie, że wejdzie coś takiego w życie w Polsce? Wiadomo, nie w najbliższej przyszłości, ale może kiedyś?

W Polsce jeszcze przez długie lata takie coś nie będzie mieć sensu.

Nasze środowisko nic by nie zyskało, bo zamiast spalania paliwa w samochodach, byłoby spalane więcej węgla w elektrowniach.

Już nie mówiąc o tym, że jest różnica w cenie samochodu spalinowego i elektrycznego. Wątpie by Polacy szybko przerzucili się na wielokrotnie droższe samochody elektryczne.

1398258449-U383457.png

Opublikowano

przeciez nikt sobie na to nie pozwoli by zmniejszyc sprzedaz ropy XDD

Niemcy pozwolą, oni nam ropy nie sprzedają.

Z artykułu można się dowiedzieć, że:

 

 

Niemcy chcą, by podobny zakaz obowiązywał w całej Europie.

Pewnie niedługo BMW, Mercedes, Opel, Volkswagen wypuszczą jakieś nowe modele samochodów elektrycznych - a wszyscy w Europie będą je musieli kupić.

A więc jak widać, może to się Niemcom nawet opłacić.

 

#edit

Polacy większość ropy biorą z Rosji, tym bardziej nie dziwi mnie to, że Niemcom ten zakaz by odpowiadał.

1398258449-U383457.png

Opublikowano

Ekologia w przypadku aut elektrycznych to obłuda i kłamstwo. Myślicie, że prąd do tych aut z powietrza będzie się robił? Nie nie z powietrza a z elektrowni. Elektrownie z kolei potrzebują paliwa do wytworzenia prądu.

Osobiście nie jestem zwolennikiem elektrycznych aut.  Jeżdżę w pracy różnymi autami od małych benzynek po 200 konne diesle z podwójną turbiną na hybrydach kończąc i niestety ale to elektryczne brzęczenie zabiera przyjemność z jazdy. Dźwięk zmieniających się obrotów silnika spalinowego jest bardzo przyjemny i pozwala wczuć się w auto. Hybrydowy avensis i Rav4 niestety są martwe podczas jazdy,

 

W tej chwili te emisje spalin już są tak niskie i zmodyfikowane, że spaliny z ropy pachną inaczej niż te ze starszych aut tak więc o jakims mocnym zanieczyszczeniu powietrza nie będzie mowy.

Cyrk.png

Opublikowano

Elektrownie z kolei potrzebują paliwa do wytworzenia prądu.

Jedyne co elektrownie atomowe wydzielają to para wodna. No ale tak, gdzie tam, elektrownie atomowe w Polsce? Rozsądne rozwiązania w Polsce?

Opublikowano

 

Elektrownie z kolei potrzebują paliwa do wytworzenia prądu.

Jedyne co elektrownie atomowe wydzielają to para wodna. No ale tak, gdzie tam, elektrownie atomowe w Polsce? Rozsądne rozwiązania w Polsce?

 

 

Owszem, ale obecnie zaczyna się odchodzić od elektrowni jądrowych na rzecz odnawialnych źródeł energii. Te natomiast są o wiele mniej wydajne. Polska energetyka to już oddzielny temat do rozmów :) Chociaż w moim powiecie z tego co słyszałem to ma niebawem zacząć się budowa jądrowej właśnie (Żarnowiec)

Cyrk.png

Opublikowano

nie spaliny samochodów są problemem tylko samolotów, dzbany

nie sądzę że wprowadza elektryczne samoloty a takie chore pomysly, zakazy i nakazy to niech u siebie wprowadzają, a nie zmuszają do tego cała Europe. Chyba tylko po to żeby ich niemieckie firmy produkujące samochody zyskały

Opublikowano

Ekologia w przypadku aut elektrycznych to obłuda i kłamstwo. Myślicie, że prąd do tych aut z powietrza będzie się robił? Nie nie z powietrza a z elektrowni. Elektrownie z kolei potrzebują paliwa do wytworzenia prądu.

Osobiście nie jestem zwolennikiem elektrycznych aut.  Jeżdżę w pracy różnymi autami od małych benzynek po 200 konne diesle z podwójną turbiną na hybrydach kończąc i niestety ale to elektryczne brzęczenie zabiera przyjemność z jazdy. Dźwięk zmieniających się obrotów silnika spalinowego jest bardzo przyjemny i pozwala wczuć się w auto. Hybrydowy avensis i Rav4 niestety są martwe podczas jazdy,

 

W tej chwili te emisje spalin już są tak niskie i zmodyfikowane, że spaliny z ropy pachną inaczej niż te ze starszych aut tak więc o jakims mocnym zanieczyszczeniu powietrza nie będzie mowy.

Tesla przy planowaniu budowy hyperloopa ma zamiar połączyć go z z ogromną siecią fotowoltaiczną, która pokryje zapotrzebowanie klientów firmy i jeszcze zostanie energii na odesłanie do sieci.

 

Słońce, wiatr, atom, prądy morskie. Czysta energia jest wszędzie, wystarczy tylko budować infrastrukturę i można po nią sięgać.

 

Co do tematu, sam pomysł jest świetny, szkoda, że nie od 2020 :)

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Niektóre państwa zachęcają do jeżdżenia elektrycznymi samochodami, np. w Norwegii płacisz za przejazd przez most, tunel, parking, autostradę, a elektryczne samochody są z tego zwolnione. Są już w europie miasta, które zabraniają wjazdu większym samochodom. Niedługo będzie coś takiego w krakowie. Powoli, powoli nas do tego przyzwyczajają. Ropa kiedyś się skończy i będziemy potrzebować innego źródła energii. Państwa, które mają do tego warunki, mają wiele elektrowni z odnawialnych źródeł, np. pod wodospadami, nad rzekami, wiatraki. Bogate kraje inwestują w elektrownie atomowe. My mamy węgiel, więc wprowadzenie u nas elektrycznych samochodów, póki co nie ma sensu.

Opublikowano

Jeszcze propo elektrycznych aut. Niby wszystko fajnie, tanie w utrzymaniu, mniej do naprawy, ekologiczne, ale problem jest z baterią. Kiedyś w końcu się zużyje, a wymiana takiej baterii to koszt ok. połowy wartości samochodu. Także póki co, przeciętny kowalski może zapomnieć o takich samochodach.

Pomocnik
Opublikowano

 

przeciez nikt sobie na to nie pozwoli by zmniejszyc sprzedaz ropy XDD

Niemcy pozwolą, oni nam ropy nie sprzedają.

Z artykułu można się dowiedzieć, że:

 

 

Niemcy chcą, by podobny zakaz obowiązywał w całej Europie.

Pewnie niedługo BMW, Mercedes, Opel, Volkswagen wypuszczą jakieś nowe modele samochodów elektrycznych - a wszyscy w Europie będą je musieli kupić.

A więc jak widać, może to się Niemcom nawet opłacić.

 

#edit

Polacy większość ropy biorą z Rosji, tym bardziej nie dziwi mnie to, że Niemcom ten zakaz by odpowiadał.

 

BMW ma już parę elektrycznych aut. Mercedes ma Smarta fortwo elektrycznego ( choć dość mało dostępnego ), ogólnie nawet te rosyjskie firemki produjące autka mają jakieś elektryczne prototypy lub gotowe pojazdy.

To już wolę rowerem jeździć niż tymi elektrycznymi gówienkami xD Co za chore poyeby to wymyślają xD

Chciałbyś takim gówienkiem pojeździć kolego, dwa razy miałem przyjemność prowadzić to elektryczne "gówienko". Nissan leaf szału może nie robił, ale Tesla już tak. Niecałe 3 sekundy do setki to naprawdę niezły wynik, leaf także do ślimakowatych nie należy, ogólnie elektryczne autka to dobra autka, ale wymagają dopracowania, chociażby pod względem baterii, jeżeli chodzi o możliwości to naprawdę spalinowe auta nie mają z nimi szans.

Jeszcze propo elektrycznych aut. Niby wszystko fajnie, tanie w utrzymaniu, mniej do naprawy, ekologiczne, ale problem jest z baterią. Kiedyś w końcu się zużyje, a wymiana takiej baterii to koszt ok. połowy wartości samochodu. Także póki co, przeciętny kowalski może zapomnieć o takich samochodach.

Bardzo tanie w utrzymaniu, naprawdę tu nie ma co się zbytnio popsuć... :D Bateria zużywa się stosunkowo powoli, a lepsze baterie to kwestia czasu... Bardziej martwi mnie ładowanie takiej baterii, prawie w każdym przypadku szybkie ładowanie oznacza większe zużycie baterii, także... no może być słabo pod tym względem, ale tak na dojazdy do pracy lub podróży po kraju - jak najbardziej.

 

Zamienniki pewnie i tak będą powstawały.  :v  :v  :v

 

Ogólnie zakaz na +, jednakże miejmy nadzieję że spalinowe autka nie przejdą do historii... Nowych nie muszą już robić, ale te stare - niech sobie żyją.

Opublikowano

Jeszcze propo elektrycznych aut. Niby wszystko fajnie, tanie w utrzymaniu, mniej do naprawy, ekologiczne, ale problem jest z baterią. Kiedyś w końcu się zużyje, a wymiana takiej baterii to koszt ok. połowy wartości samochodu. Także póki co, przeciętny kowalski może zapomnieć o takich samochodach.

Zwykłe baterie litowe. Nie ma co się tam popsuć, nie szukajmy dramatu na siłę...

742611478555387739101.jpeg

Opublikowano

Na szczęście żyję w takich czasach, że będę mógł się nacieszyć prawdziwą motoryzacją...

Jeździłem elektrykami, niestety nie sportowymi, lecz takimi dla zwykłego zjadacza chleba, standard, nic ciekawego. 

Wiadome jest to, że wyprą spalinowa samochody, mają lepsze parametry, i zielone czuby się nie czepiają. 

Dobra wiadomość jest taka, że jeśli dożyję takich czasów, gdzie będą produkowane tylko elektryczne samochody, to zawsze zostanie nam ta starsza, najprawdziwsza motoryzacja z spalanym paliwem <3

4124112_16944776.jpg


 


Okażmy szacunek dla weteranów.

Opublikowano

Kolejna regulacja na rynek. Znowu spowalnianie już i tak wolnej gospodarki. Kiedy w końcu socjaliści zrozumieją, że ludzie sami kupią sobie samochód bez ich pomocy. Producenci sami będą produkować takie samochody jak będzie na nie popyt. Lewacy chcą żeby ludzie siedzieli w tych swoich więzieniach a oni żeby im nakazywali ile mają zarabiać, jak i gdzie mają mieszkać i co mają kupować.

 

A poza tym sądzę że Unia Europejska musi być zniszczona.

Q8eOMob.png

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...