Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

UE chce zakazać wystawiania opinii w internecie przez osoby niepełnoletnie


Argin™

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

9275eccc056e5d6a1235f40797655635.jpg

 

 

Wolność słowa w Internecie? Czy wystawianie anonimowych komentarzy na rozmaitych portalach oferujących oraz recenzujących produkty, jest do tego stopnia niewiarygodne, iż każdy będzie musiał logować się z imienia i nazwiska? Tego typu zmiany są opracowywane przez Komisję Europejską.

W Korei Południowej, chcąc wystawić komentarz lub opinię, trzeba przebrnąć przez prawdziwe pasmo rozmaitych warunków. Do nich zalicza się rejestracja na podstawie numeru, który przyznawany jest przez same władze. Obywatele mieszkający na terenie Unii Europejskiej mogą spodziewać się, że do wystawienia opinii w Internecie, potrzebna będzie rejestracja na podstawie swojego aktualnego dowodu tożsamości.

Internauci, którzy spodziewali się tłumaczenia na zasadzie obrony przed terroryzmem, mogą czuć się zawiedzeni. Komisja Europejska ma zamiar walczyć z nierzetelnymi opiniami osób, które nie miały do czynienia z danym produktem. Opinie najczęściej mają wymiar negatywny, jakby pochodziły od konkurencji, albo są wyjątkowo korzystne, ponieważ są pisane na zlecenie w ramach marketingu szeptanego.

Dokument o nazwie „Communication on Online Platforms and the Digital Single Market Opportunities and Cgallenges for Europe”, został stworzony przez Komisję Europejską, a dokładnie przez wiceprzewodniczącego KE,I komisarza ds. jednolitego rynku cyfrowego Andrusa Ansipa. To właśnie w nim znajdują się wszelkie zapisy dotyczące zmian, które rozważane są względem opiniotwórców rozmaitych produktów na serwisach internetowych.

W jednym z paragrafów dokumentu, mowa jest o wolnym wyborze weryfikacji swoich danych w Internecie, w celu uwierzytelnienia wystawianej opinii. Jednak później znajduje się informacja o tym, że każdy Internauta, który chce wystawić komentarz, powinien tak naprawdę posłużyć się dowodem tożsamości, który został wydany przez władze konkretnego kraju. Ponadto wśród takich uwierzytelniających dokumentów zaliczają się nie tylko dowody osobiste, ale również karty bankowe lub specjalne identyfikatory.

Zastosowane sposoby mają na celu zwiększenie rzetelności wystawianych opinii. W sieci często pojawiają się negatywne opinie napisane przez osoby, które w ogóle nie miały styczności z produktem.
Projekt jak na razie jest niedopracowany, dlatego włączenie go w życie, nie jest możliwe. Tym bardziej, że nie ma żadnej wzmianki na temat systemu uwierzytelnień. Takie zmiany muszą być zgodne jeszcze z decyzją ramową Rady UE 2008/977/WSiSW, która dotyczy podstawowego i niezwykle ważnego zagadnienia, czyli ochrony danych osobowych.

Ansip należy do Grupy Porozumienia Liberałów i Demokratów na rzecz Europy, tworzącej silny sojusz z Europejską Partią Ludową. Dlatego istnieje duże prawdopodobieństwo, że propozycje zmian jednak ujrzą światło dzienne, jako dyrektywa nałożona na kraje członkowskie.

Opublikowano

Co tu się odjaniepawla k***a. Pepe, mp3, zakaz opini zaraz k***a walić konia do pornosa nie będzie można.

 

Może i przydałoby się takie coś bo byłoby mniej raków ale niektóre młode osoby są ogarnięte. Innym słowy internet trochę by podumarł

Opublikowano

Co tu się odjaniepawla k***a. Pepe, mp3, zakaz opini zaraz k***a walić konia do pornosa nie będzie można.

 

Może i przydałoby się takie coś bo byłoby mniej raków ale niektóre młode osoby są ogarnięte. Innym słowy internet trochę by podumarł

Z tym tematem akurat się zgodzę, bo opinie handlowe mogłyby wystawiać osoby pelnoletnie, bo popatrz w dzisiejszych czasach ile trolli jest i specjalnie dają negatywne opinie, aby komuś zepsuć interes ;/

Opublikowano

jak ktos chce sie czegos dowiedziec o jakims produkcie to idzie zobaczyc recenzje/ przeczytac jakis temat na jakims portalu, napisany przez redaktora, wtedy ma pewnosc ze nie czyta pierdół. No chyba ze ktos mozgu nie ma/ nie uzywa, no to jego problem. Sam zakaz zjebany jak i cale ue, nie wiem dlaczego jeszcze z tego gowna sie nie wypierdolilismy raazem z reszta krajow.

Opublikowano

jak ktos chce sie czegos dowiedziec o jakims produkcie to idzie zobaczyc recenzje/ przeczytac jakis temat na jakims portalu, napisany przez redaktora, wtedy ma pewnosc ze nie czyta pierdół. No chyba ze ktos mozgu nie ma/ nie uzywa, no to jego problem. Sam zakaz zjebany jak i cale ue, nie wiem dlaczego jeszcze z tego gowna sie nie wypierdolilismy raazem z reszta krajow.

Bo nikt nie ma odwagi?

Opublikowano

Pewnie by jeszcze wprowadzili podatek od udzielania się w Internecie - podatek od kupna/sprzedaży, podatek od prowadzenia bloga, podatek od domeny, ... A wszystko po to aby socjaliści wydali je na jakieś Bingi czy inne wyszukiwarki które miałyby poprawić życie wszystkim.

Q8eOMob.png

Opublikowano

Dobra, spoko. Źródło jakieś? 

 

 

 

Dokument o nazwie „Communication on Online Platforms and the Digital Single Market Opportunities and Cgallenges for Europe”, został stworzony przez Komisję Europejską, a dokładnie przez wiceprzewodniczącego KE,I komisarza ds. jednolitego rynku cyfrowego Andrusa Ansipa. To właśnie w nim znajdują się wszelkie zapisy dotyczące zmian, które rozważane są względem opiniotwórców rozmaitych produktów na serwisach internetowych.

 

W jednym z paragrafów dokumentu, mowa jest o wolnym wyborze weryfikacji swoich danych w Internecie, w celu uwierzytelnienia wystawianej opinii. Jednak później znajduje się informacja o tym, że każdy Internauta, który chce wystawić komentarz, powinien tak naprawdę posłużyć się dowodem tożsamości, który został wydany przez władze konkretnego kraju. Ponadto wśród takich uwierzytelniających dokumentów zaliczają się nie tylko dowody osobiste, ale również karty bankowe lub specjalne identyfikatory.

 

Zastosowane sposoby mają na celu zwiększenie rzetelności wystawianych opinii. W sieci często pojawiają się negatywne opinie napisane przez osoby, które w ogóle nie miały styczności z produktem.

Projekt jak na razie jest niedopracowany, dlatego włączenie go w życie, nie jest możliwe. Tym bardziej, że nie ma żadnej wzmianki na temat systemu uwierzytelnień. Takie zmiany muszą być zgodne jeszcze z decyzją ramową Rady UE 2008/977/WSiSW, która dotyczy podstawowego i niezwykle ważnego zagadnienia, czyli ochrony danych osobowych.

 

 

 

http://www.publications.parliament.uk/pa/ld201516/ldselect/ldeucom/129/129.pdf

Opublikowano

Jeżeli chodzi o marketing, sprzedaż przedmiotów etc. i strony typu opineo, to jestem na tak. Sam nie raz już miałem trolli, albo ludzi specjalnie nasłanych tylko po to, żeby nie zapłacić za produkt i zjebać opinię..

graphic.png

Opublikowano

Jeżeli chodzi o marketing, sprzedaż przedmiotów etc. i strony typu opineo, to jestem na tak. Sam nie raz już miałem trolli, albo ludzi specjalnie nasłanych tylko po to, żeby nie zapłacić za produkt i zjebać opinię..

Tak dokładnie mi o to chodzi. Masz pomysł na biznes, ale są tacy, którzy nie mają co robić i specjalnie spier.... ci uczciwy sposób na $

Opublikowano

 

jak ktos chce sie czegos dowiedziec o jakims produkcie to idzie zobaczyc recenzje/ przeczytac jakis temat na jakims portalu, napisany przez redaktora, wtedy ma pewnosc ze nie czyta pierdół. No chyba ze ktos mozgu nie ma/ nie uzywa, no to jego problem. Sam zakaz zjebany jak i cale ue, nie wiem dlaczego jeszcze z tego gowna sie nie wypierdolilismy raazem z reszta krajow.

Bo nikt nie ma odwagi?

 

Bo masy są ułomne?

 

Error 504 Ray ID: 2d3728ee114d2b1b • 2016-08-16 19:06:48 UTC

 

Gateway time-out

 

Opublikowano

i co jak jakis dzidzius wystawi ocene w internecie to rano przyjedzie do niego policja i go zamknie? 

Wydaje mi się, że podczas dodawania opinii będzie wymagane podanie skanu dowodu tożsamości a opinie będą moderowane.

Opublikowano

 

i co jak jakis dzidzius wystawi ocene w internecie to rano przyjedzie do niego policja i go zamknie? 

Wydaje mi się, że podczas dodawania opinii będzie wymagane podanie skanu dowodu tożsamości a opinie będą moderowane.

 

A nie wzięli na poprawkę że nie każdy życzy sobie podawać niewiadomej osobie informacji takich zdjęcie pesel itd?

 

Error 504 Ray ID: 2d3728ee114d2b1b • 2016-08-16 19:06:48 UTC

 

Gateway time-out

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...