Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wybór hostingu i opłacalność skyblocka


Kycek

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Hej,

 

Mam zamiar postawić serwer typu SkyBlock.

Pytanie... Opłaca się stawiać serwer? Jak jest z liczbą graczy? Da się zarobić na utrzymanie serwera poprzez VIPa itp?

 

Jeśli tak to jaki hosting byście polecili tak na 50 osób?

 

Dzięki ;)


Kiedyś to były czasy. Teraz już nie ma czasów...

Opublikowano

Moim zdaniem nie ma co kupować serwera na hostingu.

Lepiej kupić sobie jakiegoś taniego VPS'a możesz sobie dodatkowo postawić na nim serwer TeamSpeak, stronę i wiele wiele więcej.

Oczywiście kupując VPS'a musisz posiadać wiedzę jak stworzyć na nim serwer ale nie jest to nic trudnego jest dużo poradników na necie.

Polecam ci zakupić coś stąd:

https://www.ovh.pl/vps/vps-ssd.xml

Przy dobrej optymalizacji VPS SSD 2 uciągnie ci na spokojnie 50 graczy.

A jak chcesz już zainwestować w coś lepszego (dopłacisz 15 zł):

https://www.ovh.pl/vps/vps-cloud-ram.xml

I masz VPS CLOUD RAM 1 który ma więcej RAM'u.

Różnica jest taka, że kupując VPS'a masz dowolną nad nim kontrolę możesz robić co ci się żywnie podoba, no ale jak masz jakieś problemy z serwerem i nie są one spowodowane z winy OVH to musisz radzić sobie sam.

Na hostingu jak coś by ci się działa to oni się tym zajmują a ty masz spokój.

 

Co do twojego pytania czy się opłaca to zależy, w Polsce już większość graczy minkrafta nie gra w niego i w Polsce ta aktywność na serwerach spadła, kiedyś była o wiele większa.

Jeżeli zrobisz coś nowego i jakoś usprawnisz rozgrywkę to na pewno będą grać, ale to musi być coś nowego jak byś wchodził do nowej gry :D

Pomogłem?? Kliknij Lubię To

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...