Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

C++ Zwiększenie max długości nazwy przedmiotu


RaQezZ

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

 

Jeśli wiecie lub nie wiecie kiedy nazwa przedmiotu ma więcej niż 24 litery albo ją ucina albo na końcu mamy kwadracik. Pokaże wam ja to wyeliminować:

 

Binka:

 

.../Client/GameLib/ItemData.h

 

Zamieniamy:

 

ITEM_NAME_MAX_LEN = 24,

 

Na:

 

ITEM_NAME_MAX_LEN = 60,

 

 

 

Game:

 

.../Server/common/item_length.h

 

Zamieniamy:

 

ITEM_NAME_MAX_LEN = 24,

 

Na:

 

ITEM_NAME_MAX_LEN = 60,

 

 

Kompilujemy game, db i binke.

 

Lecz to nie koniec.

 

Trzeba jeszcze edytować dump_proto.

 

.../dump_proto/dump_proto.cpp

 

Zamieniamy:

 

ITEM_NAME_MAX_LEN = 24,

 

Na:

 

ITEM_NAME_MAX_LEN = 60,

 

Kompilujemy dump_proto i robimy nowe item_proto.

 

W ten sposób nasza nazwa przedmiotu może mieć 60 liter. Oczywiście można ją zwiększyć.

 

Jeśli temat już był proszę o zamknięcie.

 

 

 

 

Opublikowano

Nic skomplikowanego, na tej samej zasadzie można opisać jak zmienić ilość znaków w nazwie moba itd. Każdy kto zabiera się za kod powinien umieć takie rzeczy.

 

Lajka daję za twórczość, a nie kopiowanie. 


Omnes puerum deriserunt.

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Siemka. Podesłał by ktoś source dump_proto bo nie mam, albo może jest inna możliwość zmiany maks długości nazwy bez tego? Game i Client mam zrobione.

POSTY: [100] [200] [300] [400] [500] [600] [700] [800] [900] [1000]

Opublikowano

Siemka. Podesłał by ktoś source dump_proto bo nie mam, albo może jest inna możliwość zmiany maks długości nazwy bez tego? Game i Client mam zrobione.

W paczce kraizy masz przecież.

Opublikowano

Jak stworzyłem item_proto przez to dump_proto z różnych lini, np. mainline_sg, dev, novaline to po wyborze postaci ładuje się pasek do końca i wywala clienta z takim syserrem:

1210 15:10:05495 :: CPythonItem::LoadItemTable: invalid item_proto[locale/pl/item_proto] STRIDE[156] != sizeof(SItemTable)
1210 15:10:05495 :: LoadLocaleData - LoadItemProto(locale/pl/item_proto) Error
1210 15:10:06208 :: CSoundManager::PlayMusic - Failed to load stream sound : BGM/characterselect.mp3
1210 15:10:20890 :: CSoundManager::PlayMusic - Failed to load stream sound : BGM/enter_the_east.mp3
1210 15:10:20909 :: 
game.py(line:225) Open
game.py(line:636) StartGame
game.py(line:788) RefreshCharacter
interfaceModule.py(line:568) RefreshCharacter
uiCharacter.py(line:1110) RefreshCharacter
uiCharacter.py(line:1172) __SelectSkillGroup
uiCharacter.py(line:1158) __SetSkillSlotData
uiCharacter.py(line:855) RefreshSkill
uiCharacter.py(line:830) __RefreshSkillPage

GameWindow.Open - <type 'exceptions.RuntimeError'>:skill.GetSkillType - Failed to find skill by 1

1210 15:10:20910 :: ============================================================================================================
1210 15:10:20910 :: Abort!!!!

POSTY: [100] [200] [300] [400] [500] [600] [700] [800] [900] [1000]

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...