Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz
  • 0

Komputer samoczynnie się resetuj. W przeglądarce nie działa Flash Player


Adve

Pytanie

Opublikowano

Witam.

 

Więc pierwszy problem jest taki, posiadam kompa z Windows XP Service Pack 3, i cóż podczas pracy przy komputerze po 5-10 minutach jest restart systemu (czarny ekran) i tak w kółko, problem występuje już od kilku miesięcy.. Nie wiem co może być przyczyną.

Drugi problem jest taki (z laptopem) w przeglądarce Chrome gdy otwieram strony z wymaganą wtyczką Adobe Flash Player (prócz YouTube bo on mi działa bez problemu) wystepuję napis "Nie można załadować wtyczki." Posiadam najnowszą wersję Adobe, odinstalowywanie i ponowne jej instalowanie nic nie pomogło.. Dodam że na Firefox działa bez problemu, mój system w laptopie to Windows Vista Home Premium.

14 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

@ref

 

Pokazał mi się blue screen przedwczoraj jednak nie zdążyłem przeczytać kodu błędu gdyż się zresetował, teraz przy napisie "Zapraszamy" komputer się restartuje, dokładnie w tym samym miejscu od teraz.

 

EDIT : Moim zdaniem, jest to wina systemu, w trybie awaryjnym był na kilka minut spokojnie działał, włączyłem system normalnie, i przy napisie zapraszamy się zresetował.

Opublikowano

Czy ten Xp chodzi płynnie? Nie ma większych zacięć? 

CrystalDiskInfo

 

Teraz tak, odkąd zrobiłem kartę graficzną, było coś poluzowane, od teraz nie ma resetów :) Ale dalej mam problem z odczytem płyt DVD-ROM..

 

EDIT : Jednak sie zresetował, mimo długo sie nie resetował

Opublikowano

wiesz może to nie będzie porada zawodowca alee spróbuj poczyścić kompa w środku być może chłodzenie porosło kurzem i dlatego bardzo szybko się nagrzewa i system ałtomatycznie wyłącza komputer żeby nie spalić nic..

c50f297fe1f15.png

 

Opublikowano

 

 

Czy ten Xp chodzi płynnie? Nie ma większych zacięć? 

CrystalDiskInfo

 

Teraz tak, odkąd zrobiłem kartę graficzną, było coś poluzowane, od teraz nie ma resetów :) Ale dalej mam problem z odczytem płyt DVD-ROM..

 

EDIT : Jednak sie zresetował, mimo długo sie nie resetował

 

Sterowniki masz? Jeśli chodzi o odczyt napędów to one są często problemem. 

 

 

Nie wiem czy są do tego, ale teraz będzie problem jeśli komputer się resetuje po 5 minutach..

 

 

wiesz może to nie będzie porada zawodowca alee spróbuj poczyścić kompa w środku być może chłodzenie porosło kurzem i dlatego bardzo szybko się nagrzewa i system ałtomatycznie wyłącza komputer żeby nie spalić nic..

 

Komputer odkurzałem cały, włącznie z zasilaczem w którym było full kurzu..

Opublikowano

 

 

Więc pierwszy problem jest taki, posiadam kompa z Windows XP Service Pack 3, i cóż podczas pracy przy komputerze po 5-10 minutach jest restart systemu (czarny ekran) i tak w kółko, problem występuje już od kilku miesięcy.. Nie wiem co może być przyczyną.

Wysoka temperatura podzespołów. Sprawdź je.

 

 

Drugi problem jest taki (z laptopem) w przeglądarce Chrome gdy otwieram strony z wymaganą wtyczką Adobe Flash Player (prócz YouTube bo on mi działa bez problemu) wystepuję napis "Nie można załadować wtyczki." Posiadam najnowszą wersję Adobe, odinstalowywanie i ponowne jej instalowanie nic nie pomogło.. Dodam że na Firefox działa bez problemu, mój system w laptopie to Windows Vista Home Premium.

Chrome bodajże posiada "własnego" flash playera. Spróbuj przeinstalować i Flash Player'a i Google Chrome (usuń wszelkie dane)

Opublikowano

 

Czy ten Xp chodzi płynnie? Nie ma większych zacięć? 

CrystalDiskInfo

 

Teraz tak, odkąd zrobiłem kartę graficzną, było coś poluzowane, od teraz nie ma resetów :) Ale dalej mam problem z odczytem płyt DVD-ROM..

 

EDIT : Jednak sie zresetował, mimo długo sie nie resetował

 

Sterowniki masz? Jeśli chodzi o odczyt napędów to one są często problemem. 

strange1.jpg

Opublikowano

 

Więc pierwszy problem jest taki, posiadam kompa z Windows XP Service Pack 3, i cóż podczas pracy przy komputerze po 5-10 minutach jest restart systemu (czarny ekran) i tak w kółko, problem występuje już od kilku miesięcy.. Nie wiem co może być przyczyną.

Wysoka temperatura podzespołów. Sprawdź je.

 

 

Drugi problem jest taki (z laptopem) w przeglądarce Chrome gdy otwieram strony z wymaganą wtyczką Adobe Flash Player (prócz YouTube bo on mi działa bez problemu) wystepuję napis "Nie można załadować wtyczki." Posiadam najnowszą wersję Adobe, odinstalowywanie i ponowne jej instalowanie nic nie pomogło.. Dodam że na Firefox działa bez problemu, mój system w laptopie to Windows Vista Home Premium.

Chrome bodajże posiada "własnego" flash playera. Spróbuj przeinstalować i Flash Player'a i Google Chrome (usuń wszelkie dane)

 

 

Te podzespoły można sprawdzić jakimś programem?

Opublikowano

Nawet na to nie patrz, wyczyść tego kompa w środku z syfu co się nazbierał, nasmaruj pastą porządnie pod radiatorami. A samo XP najlepiej po długim czasie i tak reinstalowac. 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Nawet na to nie patrz, wyczyść tego kompa w środku z syfu co się nazbierał, nasmaruj pastą porządnie pod radiatorami. A samo XP najlepiej po długim czasie i tak reinstalowac. 

 

Kompa czyściłem 2-3 dni temu, i wiesz zainstaluje od nowa XP'ka bo wątpie żeby jaki kolwiek inny nowszy system poszedł na nim.

Opublikowano

Jeśli czyściłeś to raczej się jednak nie grzeje ( chyba że naprawdę wyschnięte wszystko na wiór i nie ma pasty ) , możliwe że już ze starości sypią się powoli części i stąd problemy.

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Jeśli czyściłeś to raczej się jednak nie grzeje ( chyba że naprawdę wyschnięte wszystko na wiór i nie ma pasty ) , możliwe że już ze starości sypią się powoli części i stąd problemy.

 

Też możliwe, nie jest to nowoczesny komputer.. lata swoje ma.

 

EDIT : Mam jeszcze jeden problem właśnie z tym komputerem, mam 2 stacje dysków DVD-ROM, jedna nie działa (nie wiem czy to raczej stacja dysków poszła czy coś innego) a ta na samej górze działa, wkładam płytkę ze sterownikami do TP-Link (urządzenie do łapania Wi-Fi przez komputer stacjonarny) i nie wyszkuje mimo że z płytką jest wszystko w porządku bo na laptopie sie uruchamia..

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...