Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pionowe paski na monitorze. Uszkodzona grafika?


Mr. Krzysio

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam,

 

otóż niedawno kupiłem na OLX używaną kartę MSI Radeon R9 380 4G. Karta przyszła wczoraj i wszystko pięknie na niej śmigało, Crysis 3, Tomb Raider, aż do teraz. Po wyjściu z gry na pulpicie po kilku minutach pojawiły się kolorowe poziome kreski:

IMG20160908152738.jpg

 

Dzieje się tak na monitorze podłączonym do VGA, na drugim z HDMI wszystko jest póki co dobrze. Jak miałem te kreski i podłączyłem w tym czasie monitor HDMI bo był odłączony to zniknęły ale po kilku minutach pojawiły się ponownie. Czy to uszkodzona karta graficzna? Port VGA (korzystam z przejściówki DVI-VGA), czy może wina oprogramowania?

 

Nie wiem co mam robić. Karta ma niby jeszcze ponad rok gwarancji. Sprzedający jeszcze zanim dotarła do mnie karta podał mi dane logowania do swojego konta w morele.net. Zgłaszać gwarancję? Co jeżeli okaże się, że nie uznają bo np. piny uszkodzone (nie przyglądałem się im). Pisać wtedy do sprzedającego? Jeżeli nie będzie się odzywać to zgłosić to na policję ale czy oni w ogóle coś z tym zrobią? To chyba najczarniejszy scenariusz :(. Pomocy!

 

giphy.gif

Opublikowano

Witam,

 

otóż niedawno kupiłem na OLX używaną kartę MSI Radeon R9 380 4G. Karta przyszła wczoraj i wszystko pięknie na niej śmigało, Crysis 3, Tomb Raider, aż do teraz. Po wyjściu z gry na pulpicie po kilku minutach pojawiły się kolorowe poziome kreski:

IMG20160908152738.jpg

 

Dzieje się tak na monitorze podłączonym do VGA, na drugim z HDMI wszystko jest póki co dobrze. Jak miałem te kreski i podłączyłem w tym czasie monitor HDMI bo był odłączony to zniknęły ale po kilku minutach pojawiły się ponownie. Czy to uszkodzona karta graficzna? Port VGA (korzystam z przejściówki DVI-VGA), czy może wina oprogramowania?

 

Nie wiem co mam robić. Karta ma niby jeszcze ponad rok gwarancji. Sprzedający jeszcze zanim dotarła do mnie karta podał mi dane logowania do swojego konta w morele.net. Zgłaszać gwarancję? Co jeżeli okaże się, że nie uznają bo np. piny uszkodzone (nie przyglądałem się im). Pisać wtedy do sprzedającego? Jeżeli nie będzie się odzywać to zgłosić to na policję ale czy oni w ogóle coś z tym zrobią? To chyba najczarniejszy scenariusz :(. Pomocy!

 

Spróbuj podłączyć TYLKO monitor na HDMI.

 

Piny? Jedynie co mogłeś uszkodzić to wtyk PCI-E przez przypadek (co i tak jest dosyć mało możliwe).

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Zgłaszaj gwarancję, karty Ci nie naprawią, a dostaniesz nową za cenę używki xD

 

Tylko niech sprawdzi wpierw czy nie jest to wina czegoś innego, bo wyśle kartę, i nic mu nie zrobią z nią.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

@Kirito Tak, tylko problem nie występuje cały czas, więc mogliby stwierdzić, że karta działa i odsyłamy ją do nadawcy. :(

 

@miszkurkam Chodziło mi oczywiście o wtyk. Wkładałem ostrożnie tylko nie wiem jak wyglądało po poprzednim właścicielu. Czy to może być uszkodzona pamięć wideo skoro problem nie występuje cały czas? Teraz się uspokoiło i na VGA gram już od godziny w Tomb Raidera. Poużywam ją jeszcze 2 tygodnie i zobaczę czy problem będzie się powtarzać.

 

@Edit Reszta podzespołów jest nowa, kupione miesiąc przed kartą, być może coś innego jest tutaj winne, ale problem pojawił się pierwszy raz dopiero na drugi dzień po zamontowaniu karty. 

 

Dodam, że miałem podłączone 2 monitory jednocześnie w trybie rozszerzony pulpit. Na HDMI wszystko było ok.

giphy.gif

Opublikowano

 

Zgłaszaj gwarancję, karty Ci nie naprawią, a dostaniesz nową za cenę używki xD

 

Tylko niech sprawdzi wpierw czy nie jest to wina czegoś innego, bo wyśle kartę, i nic mu nie zrobią z nią.

 

Oprócz karty, no i ewentualnie zasilacza  nic innego nie może być uwalone, a to są ewidentnie artefakty.

 

@Kirito Tak, tylko problem nie występuje cały czas, więc mogliby stwierdzić, że karta działa i odsyłamy ją do nadawcy. :(

W każdym formularzu zgłoszeniowym na morelach pierw opisujesz problem, a dopiero potem mówią Ci czy ją odsyłać etc. EWENTUALNIE możesz jeszcze sprawdzić, czy nie masz kabla uwalonego, albo podpiąć pod to inny tv / monitor, żeby wykluczyć winę z innej strony.

436951440626370320491.png

Opublikowano

@Kirito Tak, tylko problem nie występuje cały czas, więc mogliby stwierdzić, że karta działa i odsyłamy ją do nadawcy. :(

 

@miszkurkam Chodziło mi oczywiście o wtyk. Wkładałem ostrożnie tylko nie wiem jak wyglądało po poprzednim właścicielu. Czy to może być uszkodzona pamięć wideo skoro problem nie występuje cały czas? Teraz się uspokoiło i na VGA gram już od godziny w Tomb Raidera. Poużywam ją jeszcze 2 tygodnie i zobaczę czy problem będzie się powtarzać.

 

@Edit Reszta podzespołów jest nowa, kupione miesiąc przed kartą, być może coś innego jest tutaj winne, ale problem pojawił się pierwszy raz dopiero na drugi dzień po zamontowaniu karty. 

 

Dodam, że miałem podłączone 2 monitory jednocześnie w trybie rozszerzony pulpit. Na HDMI wszystko było ok.

 

Skoro występuje to tylko na monitorze podłączonego przez VGA to znaczy, że to nie karta, ani nic związanego z komputerem. Sprawdź kabel oraz przejściówkę. Jak będą dobre, to znaczy, że monitor jest temu winien.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...