Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Czy 64-bitowy instalator systemu włączy się na 32-bitowym procesorze?


GhaosH

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam. Niedlugo przyjdzie mi nowy komputer bez systemu. Nagralem obraz iso win10 przez program. Byla to wersja x64 a moj aktualny pc ma !x86, przestawilem kolejnosc w biosie na startowanie z usb i nic sie nie dzieje odrazu stsrtuje z hdd. Moje pytanie brzmi, czy 64wersja powinna wystartowac na 32bitowym pc? Bo nie wiem czy zle nagralem czy co...

8029814539102191282137.jpeg

Opublikowano

Tak owszem odpali ci 64bit ale musisz liczyc sie z tym ze wydajnossc bedzie mniejsza nie beda wspolpracowac podzespoly komputera z systemem polecam 32bit A ze nie chce ci odpalic to prawdopodobne ze zle zgrales Polecam program UltraIso

Opublikowano

Tylko jak to mozliwe..

Pobralem, wszystko zrobilem tak jak na poradniku z morele tv. Tak i wlasnie tym programem to robilem, wszystko wskazywalo ze pomyslnie sie nagralo

8029814539102191282137.jpeg

Opublikowano

Tak owszem odpali ci 64bit ale musisz liczyc sie z tym ze wydajnossc bedzie mniejsza nie beda wspolpracowac podzespoly komputera z systemem polecam 32bit A ze nie chce ci odpalic to prawdopodobne ze zle zgrales Polecam program UltraIso

 

Weź idź i nie wracaj...

 

Tylko jak to mozliwe..

Pobralem, wszystko zrobilem tak jak na poradniku z morele tv. Tak i wlasnie tym programem to robilem, wszystko wskazywalo ze pomyslnie sie nagralo

 

Zrób tak - ściągnij ISO przez Media Creation Tool, nagraj na pena przez Rufus'a (są poradniki na necie) i weź bootowanie z USB HDD. Najlepiej podaj też jaki masz sprzęt.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

Tak owszem odpali ci 64bit ale musisz liczyc sie z tym ze wydajnossc bedzie mniejsza nie beda wspolpracowac podzespoly komputera z systemem polecam 32bit A ze nie chce ci odpalic to prawdopodobne ze zle zgrales Polecam program UltraIso

 

Weź idź i nie wracaj...

 

Tylko jak to mozliwe..

Pobralem, wszystko zrobilem tak jak na poradniku z morele tv. Tak i wlasnie tym programem to robilem, wszystko wskazywalo ze pomyslnie sie nagralo

 

Zrób tak - ściągnij ISO przez Media Creation Tool, nagraj na pena przez Rufus'a (są poradniki na necie) i weź bootowanie z USB HDD. Najlepiej podaj też jaki masz sprzęt.

 

Spróbuję, problem w tym, że próbuję to nagrać  zawczasu, na nowy komputer bez systemu, który przyjdzie za 3 dni, dlatego nie wiem czy warto podawać ten sprzęt

8029814539102191282137.jpeg

Opublikowano

 

 

Tak owszem odpali ci 64bit ale musisz liczyc sie z tym ze wydajnossc bedzie mniejsza nie beda wspolpracowac podzespoly komputera z systemem polecam 32bit A ze nie chce ci odpalic to prawdopodobne ze zle zgrales Polecam program UltraIso

 

Weź idź i nie wracaj...

 

Tylko jak to mozliwe..

Pobralem, wszystko zrobilem tak jak na poradniku z morele tv. Tak i wlasnie tym programem to robilem, wszystko wskazywalo ze pomyslnie sie nagralo

 

Zrób tak - ściągnij ISO przez Media Creation Tool, nagraj na pena przez Rufus'a (są poradniki na necie) i weź bootowanie z USB HDD. Najlepiej podaj też jaki masz sprzęt.

 

Spróbuję, problem w tym, że próbuję to nagrać  zawczasu, na nowy komputer bez systemu, który przyjdzie za 3 dni, dlatego nie wiem czy warto podawać ten sprzęt

 

 

Nagraj to ISO na innym komputerze. Z takiego pendrive'a możesz zainstalować system na ilu komputerach chcesz.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

 

Tak owszem odpali ci 64bit ale musisz liczyc sie z tym ze wydajnossc bedzie mniejsza nie beda wspolpracowac podzespoly komputera z systemem polecam 32bit A ze nie chce ci odpalic to prawdopodobne ze zle zgrales Polecam program UltraIso

 

Weź idź i nie wracaj...

 

Tylko jak to mozliwe..

Pobralem, wszystko zrobilem tak jak na poradniku z morele tv. Tak i wlasnie tym programem to robilem, wszystko wskazywalo ze pomyslnie sie nagralo

 

Zrób tak - ściągnij ISO przez Media Creation Tool, nagraj na pena przez Rufus'a (są poradniki na necie) i weź bootowanie z USB HDD. Najlepiej podaj też jaki masz sprzęt.

 

Spróbuję, problem w tym, że próbuję to nagrać  zawczasu, na nowy komputer bez systemu, który przyjdzie za 3 dni, dlatego nie wiem czy warto podawać ten sprzęt

 

 

Nagraj to ISO na innym komputerze. Z takiego pendrive'a możesz zainstalować system na ilu komputerach chcesz.

 

Nagrane twoim sposobem, wszystko dokładnie zrobiłem nawet z poradnikiem i nie wiem o co chodzi ale jak w biosie ustawiam na 1 miejsce removable to i tak nie startuje z tego usb, dopiero jak na 3 pozycje wrzuce to samo... po czym startuje z usb ale komunikat jest następujący ; DISK BOOT FAILURE, INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

8029814539102191282137.jpeg

Opublikowano

Nagraj Rufusem iso windowsa ściągnięte z microsoftu. 

 

Nie startuje pen tylko wyrazie pokazuje że to dysk.  

 

 

Możliwe że źle nagrywasz iso i zamiast pod UEFI nagrywasz MBR ( w rufusie opcja 3 dla systemu partycji i format pena na FAT32  ) 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Nagraj Rufusem iso windowsa ściągnięte z microsoftu. 

 

Nie startuje pen tylko wyrazie pokazuje że to dysk.  

 

 

Możliwe że źle nagrywasz iso i zamiast pod UEFI nagrywasz MBR ( w rufusie opcja 3 dla systemu partycji i format pena na FAT32  ) 

Co ty w ogole tlumaczysz UltraIso wszystko praktycznie robi sie samemu.Pierw musisz miec system w formacie .iso nastepnie podpiac pena i sformatowac go na yt masz poradnik jak to zrobic pozniej zamiast pena masz taka ikonke instalacyjna ze masz wszystko okej no i w biosie przestawic zeby z pena ci odpalilo i gitara
Opublikowano

 

Nagraj Rufusem iso windowsa ściągnięte z microsoftu. 

 

Nie startuje pen tylko wyrazie pokazuje że to dysk.  

 

 

Możliwe że źle nagrywasz iso i zamiast pod UEFI nagrywasz MBR ( w rufusie opcja 3 dla systemu partycji i format pena na FAT32  ) 

Co ty w ogole tlumaczysz UltraIso wszystko praktycznie robi sie samemu.Pierw musisz miec system w formacie .iso nastepnie podpiac pena i sformatowac go na yt masz poradnik jak to zrobic pozniej zamiast pena masz taka ikonke instalacyjna ze masz wszystko okej no i w biosie przestawic zeby z pena ci odpalilo i gitara

 

 

Rufus jest bardziej zaawansowany. @Ktosiu bardzo dobrze wytłumaczył. Ty się tylko wszędzie wpierdzielasz z tym swoim UltraISO (które bez kupna jest bezużyteczne).

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Ultra iso nie za bardzo obsługuje płytki multisystemowe jak czyste instalki MBR/UEFI Windowsa i zwykle nagrywa MBR na NTFS  a nie jak ma być ( musi być KONIECZNIE taki format systemu plików ) pod UEFI na FAT32

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...