Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić zapis słów komendą.


MieciuXD1234

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam mam pytanie dot. jak zrobić zapis słów komendą. Chodzi mi o coś takiego, gdy jakiś admin wpisze /oglos "Restart o godzinie 18:00" to druga komenda /ogloszenia wyswietla to co komenda /oglos [...] wiem że się da tylko nie wiem od czego zacząć mógłby mi ktoś pomóc. Proszee :D

Opublikowano

Po co na od razu zapis, nie lepiej w skrypcie zrobic komendy na cos takiego ?

Zrobic pare ogloszen pod komenda, nw to sa 3 linijki tylko na poczatek a pozniej juz po 2 do nowych wiadomosci

 

command /ogloszenie [<text>]:

    if arg 1 is "1":

        broadcast "jakas wiadomosc"

    if arg 1 is "2":

        broadcast "jakas wiadomosc"

 

i tak mozesz sobie to dodawac ile chcesz, a pozniej po prostu np dasz /ogloszenie restart, a jak chcesz jeszcze dodac zeby wyswietlalo godzine to(/ogloszenie restart 18):

 

command /ogloszenie [<text>] [<text>]:

    if arg 1 is "restart":

        broadcast "Restart nastapi dzisiaj o %arg 2% "

    if arg 1 is "2":

        broadcast "jakas wiadomosc"

 

 

od razu mowie ze nie testowalem tego, ale powinno dzialac :P

Opublikowano

Po prostu stwórz jakiegoś statycznego stringa i przy wywołaniu komendy /oglos zapisuj do niego to, co zostało napisane jako argumenty. Wtedy przy komendzie /ogloszenie wyświetlaj po prostu wartość tej zmiennej.

Jeśli masz jakiś problem z Plugin'em/Skryptem do MineCraft'a to pisz na PW/Skype/GG, lub inny komunikator podany w profilu. Pomagam za darmo.

Pracuję na zlecenia. Do stałej pracy bardzo ciężko mnie namówić. ^^

 

Przepiszę Skrypt na Plugin! W większości przypadków za darmo.

Opublikowano

Po co na od razu zapis, nie lepiej w skrypcie zrobic komendy na cos takiego ?

Zrobic pare ogloszen pod komenda, nw to sa 3 linijki tylko na poczatek a pozniej juz po 2 do nowych wiadomosci

 

command /ogloszenie [<text>]:

    if arg 1 is "1":

        broadcast "jakas wiadomosc"

    if arg 1 is "2":

        broadcast "jakas wiadomosc"

 

i tak mozesz sobie to dodawac ile chcesz, a pozniej po prostu np dasz /ogloszenie restart, a jak chcesz jeszcze dodac zeby wyswietlalo godzine to(/ogloszenie restart 18):

 

command /ogloszenie [<text>] [<text>]:

    if arg 1 is "restart":

        broadcast "Restart nastapi dzisiaj o %arg 2% "

    if arg 1 is "2":

        broadcast "jakas wiadomosc"

 

 

od razu mowie ze nie testowalem tego, ale powinno dzialac :P

wszystko napiszmy w skrypcie!

 

@topic:

 

tutaj dam Ci prosty przyklad:

@Override
    public boolean onCommand(final CommandSender sender, final Command cmd, final String label, final String[] args) {
        if (!(sender.hasPermission("ogloszenie.twoja.permisja"))){
            return Util.sendMsg(sender, "Nie masz pozwolenia!");
        } else {
            if (args.length == 0){
                Util.sendMsg(sender, "Poprawne uzycie: /ogloszenie <restart | cos>");
            } else {
                if (args[0].equalsIgnoreCase("restart")){
                    Bukkit.broadcastMessage("Tutaj wpisujesz swoja wiadomosc o restarcie!");
                } else if (args[0].equalsIgnoreCase("cos")){
                    Bukkit.broadcastMessage("Cos");
                }
            }
        }
        return true;
    }
Opublikowano

 

Po co na od razu zapis, nie lepiej w skrypcie zrobic komendy na cos takiego ?

Zrobic pare ogloszen pod komenda, nw to sa 3 linijki tylko na poczatek a pozniej juz po 2 do nowych wiadomosci

 

command /ogloszenie [<text>]:

    if arg 1 is "1":

        broadcast "jakas wiadomosc"

    if arg 1 is "2":

        broadcast "jakas wiadomosc"

 

i tak mozesz sobie to dodawac ile chcesz, a pozniej po prostu np dasz /ogloszenie restart, a jak chcesz jeszcze dodac zeby wyswietlalo godzine to(/ogloszenie restart 18):

 

command /ogloszenie [<text>] [<text>]:

    if arg 1 is "restart":

        broadcast "Restart nastapi dzisiaj o %arg 2% "

    if arg 1 is "2":

        broadcast "jakas wiadomosc"

 

 

od razu mowie ze nie testowalem tego, ale powinno dzialac :P

wszystko napiszmy w skrypcie!

 

@topic:

 

tutaj dam Ci prosty przyklad:

@Override
    public boolean onCommand(final CommandSender sender, final Command cmd, final String label, final String[] args) {
        if (!(sender.hasPermission("ogloszenie.twoja.permisja"))){
            return Util.sendMsg(sender, "Nie masz pozwolenia!");
        } else {
            if (args.length == 0){
                Util.sendMsg(sender, "Poprawne uzycie: /ogloszenie <restart | cos>");
            } else {
                if (args[0].equalsIgnoreCase("restart")){
                    Bukkit.broadcastMessage("Tutaj wpisujesz swoja wiadomosc o restarcie!");
                } else if (args[0].equalsIgnoreCase("cos")){
                    Bukkit.broadcastMessage("Cos");
                }
            }
        }
        return true;
    }

 

Trochu ten przykład niezbyt na temat i jeszcze z Utilsami, których nie dołączyłeś.

 

Tu masz poprawny przykład:

//gdzieś tam na górze
static string msg = null;

@Override
public boolean onCommand(CommandSender sender, Command cmd, String label, String[] args) {
	if (cmd.getName().equalsIgnoreCase("oglos")) {
                if(args.length > 0) {
                    string message = "";
                    for(string m : args)
                    {
                        message += m + " ";
                    }
                    //tu wysylasz ogloszenie z message
                    msg = message;
                }
		return true;
	}
        else if(cmd.getName().equalsIgnoreCase("ogloszenie")) {
                if(msg != null)
                    ((Player) sender).sendMessage(msg);

		return true;
	}
	return false; 
}

Jeśli masz jakiś problem z Plugin'em/Skryptem do MineCraft'a to pisz na PW/Skype/GG, lub inny komunikator podany w profilu. Pomagam za darmo.

Pracuję na zlecenia. Do stałej pracy bardzo ciężko mnie namówić. ^^

 

Przepiszę Skrypt na Plugin! W większości przypadków za darmo.

Opublikowano

 

 

Po co na od razu zapis, nie lepiej w skrypcie zrobic komendy na cos takiego ?

Zrobic pare ogloszen pod komenda, nw to sa 3 linijki tylko na poczatek a pozniej juz po 2 do nowych wiadomosci

 

command /ogloszenie [<text>]:

    if arg 1 is "1":

        broadcast "jakas wiadomosc"

    if arg 1 is "2":

        broadcast "jakas wiadomosc"

 

i tak mozesz sobie to dodawac ile chcesz, a pozniej po prostu np dasz /ogloszenie restart, a jak chcesz jeszcze dodac zeby wyswietlalo godzine to(/ogloszenie restart 18):

 

command /ogloszenie [<text>] [<text>]:

    if arg 1 is "restart":

        broadcast "Restart nastapi dzisiaj o %arg 2% "

    if arg 1 is "2":

        broadcast "jakas wiadomosc"

 

 

od razu mowie ze nie testowalem tego, ale powinno dzialac :P

wszystko napiszmy w skrypcie!

 

@topic:

 

tutaj dam Ci prosty przyklad:

@Override
    public boolean onCommand(final CommandSender sender, final Command cmd, final String label, final String[] args) {
        if (!(sender.hasPermission("ogloszenie.twoja.permisja"))){
            return Util.sendMsg(sender, "Nie masz pozwolenia!");
        } else {
            if (args.length == 0){
                Util.sendMsg(sender, "Poprawne uzycie: /ogloszenie <restart | cos>");
            } else {
                if (args[0].equalsIgnoreCase("restart")){
                    Bukkit.broadcastMessage("Tutaj wpisujesz swoja wiadomosc o restarcie!");
                } else if (args[0].equalsIgnoreCase("cos")){
                    Bukkit.broadcastMessage("Cos");
                }
            }
        }
        return true;
    }

 

Trochu ten przykład niezbyt na temat i jeszcze z Utilsami, których nie dołączyłeś.

 

Tu masz poprawny przykład:

//gdzieś tam na górze
static string msg = null;

@Override
public boolean onCommand(CommandSender sender, Command cmd, String label, String[] args) {
	if (cmd.getName().equalsIgnoreCase("oglos")) {
                if(args.length > 0) {
                    //tu ten twój ogłoś
                    msg = args[0];
                }
		return true;
	}
        else if(cmd.getName().equalsIgnoreCase("ogloszenie")) {
                if(msg != null)
                    ((Player) sender).sendMessage(msg);

		return true;
	}
	return false; 
}

odniosłem się do posta ze skryptem :v

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...