Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Płyta główna do zestawu


razzeY

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Drodzy użytkownicy MPCforum,

 

Jesteście moją ostatnią nadzieją, dwa inne fora typowo komputerowe mnie zawiodły.  :(

Nie znam się na tyle żeby zaufać samemu sobie, stąd też proszę was o pomoc. Nie przedłużając - mam zestaw którego chciałbym się trzymać, są to części które zamierzam kupić i wymienić w swoim aktualnym sprzęcie, zmian raczej nie będę już dokonywać. Stąd też mam bardzo ograniczony budżet, a brakuje mi aktualnie płyty głównej - nie w tym problem że nie potrafię sobie takowej poszukać na Allegro czy OLX, bo to kwestia minuty, a problemem jest to że mógłbym sobie wybrać złą płytę główną, niepasującą do zestawu.

 

Oto podzespoły, które zamierzam kupić:
- PALIT GTX780 SUPER JETSTREAM  LUB GIGABYTE GTX 970 (obie wersje, jeśli się nie mylę, będą kompatybilne z jedną płytą, także bez problemów)
- INTEL CORE I7-2600K
- ZASILACZ ANTEC VP 500 (500W)
- PAMIĘĆ GOODRAM PLAY 4GB 1600MHz DDR3 CL9 x2 (być może będę zmieniać decyzję w kwestii ramu, ale czy to ważne, wiedząc że DDR3 pozostaje?)
 
Podsumowując - proszę o pomoc w znalezieniu używanej płyty głównej, która będzie w stanie uciągnąć cały ten zestaw bez jakichkolwiek strat wydajności. Mam skromny budżet, bo max. 250 złotych, będzie ciężko ale wierzę w to że się uda.  :D
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Dołóż trochę (30zł) i kup porządnego asusa

http://allegro.pl/asus-p8p67-evo-ddr3-1155-usb3-sata3-fv-sklep-i5817290863.html

OC procka z tą płytą nie będzie problemem.

 

Sprawdziłem jej ofertę i w sklepach internetowych nowy egzemplarz jest warta ok. 650 złotych, co musi w pewien sposób świadczyć o jej dobrej jakości.

Czyli tak - pozwoli w pełni rozwinąć się reszcie podzespołów, pozwoli na OC procesora i niewielki ewentualnie OC GTX 970?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Na początku pozostanę na standardowym chłodzeniu i nie będę podkręcać, dopiero potem będę inwestować w lepsze chłodzenie czy chociażby dysk w lepszy twardy.

W jakiej cenie mógłbym dostać chłodzenie które zapewniłoby mi spokój po podkręceniu, nawet jeśli kręciłbym i7 4770k łączonego z GTX 970? Tak na przyszłość.

 

EDIT: Źle się wyraziłem, dysk twardy mam, aczkolwiek mógłby być lepszy.  xD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Fortis 3 za około 140zł i problem z chłodzeniem z głowy.

Do karty nie potrzeba osobnego chłodzenia, bo karty kupujesz już z założonym chłodzeniem. Chyba, że chcesz się bawić w wodowanie zestawu, wtedy koszta mogą sięgać ponad 1k.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

I jeszcze takie jedno pytanie które nie daje mi spokoju - która z tych dwóch kart jest lepsza?

Palit GTX 780 Super Jetstream jest ok. 300 złotych droższa na morele.net od GTX 970, a podobno ta druga jest lepsza, a już z pewnością bardziej przyszłościowa (DirectX 12).

Skąd powstaje taka różnica w cenie?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Są na podobnym poziomie, 780 jest czasem nieco lepszy, ale jest też głośny, gorący(dobra maszynka do odgrzewania obiadu :D) i ciągnie więcej prądu.

 W sumie wolę mieć tę niezauważalnie mniejszą wydajność i mniejszą temperaturę, aniżeli, jak to określiłeś, maszynkę do odgrzewania obiadu.  :D

I tak na obu kartach graficznych będę mieć większość gier nawet z tego roku na ultra, a taka wydajność jest dla mnie najważniejsza.

Dzięki za odpowiedzi, temat pozostawię otwarty w razie gdyby naszły mnie jakieś wątpliwości, na wszelki wypadek.  xD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Tylko, że GTX 970 jest już nieopłacalny nowy. Używany kosztuje około 900-1000 złotych. Jak już brać GTX 970 lub GTX 780 to tylko GTX 970. Kartą na równi z GTX 970 jest GTX 780 TI - nie GTX 780. Poza tym nowsza karta, czyli dłużej wspierana.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

Zasilacz polecałbym zmienić na np. vero l1, to nie jest procesor skylake, tylko SB, nie podkręcisz mocno karty i procka na 500w.

 

Zasilacz niedostępny na morele. Ogranicza mnie mocno budżet, jeśli w tej cenie da się znaleźć coś lepszego co pozwoliłoby mi podkręcać po kupieniu lepszego chłodzenia - to to przemyślę, bez problemu.

 

 

Tylko, że GTX 970 jest już nieopłacalny nowy. Używany kosztuje około 900-1000 złotych. Jak już brać GTX 970 lub GTX 780 to tylko GTX 970. Kartą na równi z GTX 970 jest GTX 780 TI - nie GTX 780. Poza tym nowsza karta, czyli dłużej wspierana.

 

Zdecydowałem że mimo wszystko wezmę tego GTX 970, jest tak jak napisałeś - jest nowsza. Plusem jest dla mnie również ten DirectX 12.

Poza tym wydaje mi się że wystarczy mi na dużo dłużej niż 780, w końcu to aktualnie jedna z najlepszych kart w tej cenie.  :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

 

Zasilacz polecałbym zmienić na np. vero l1, to nie jest procesor skylake, tylko SB, nie podkręcisz mocno karty i procka na 500w.

 

Zasilacz niedostępny na morele. Ogranicza mnie mocno budżet, jeśli w tej cenie da się znaleźć coś lepszego co pozwoliłoby mi podkręcać po kupieniu lepszego chłodzenia - to to przemyślę, bez problemu.

 

 

Tylko, że GTX 970 jest już nieopłacalny nowy. Używany kosztuje około 900-1000 złotych. Jak już brać GTX 970 lub GTX 780 to tylko GTX 970. Kartą na równi z GTX 970 jest GTX 780 TI - nie GTX 780. Poza tym nowsza karta, czyli dłużej wspierana.

 

Zdecydowałem że mimo wszystko wezmę tego GTX 970, jest tak jak napisałeś - jest nowsza. Plusem jest dla mnie również ten DirectX 12.

Poza tym wydaje mi się że wystarczy mi na dużo dłużej niż 780, w końcu to aktualnie jedna z najlepszych kart w tej cenie.  :D

 

 

Kupuj tylko używaną. Nie ma co iść w nówki tej karty.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

 

Kupuj tylko używaną. Nie ma co iść w nówki tej karty.

 

 

 

Niestety nawet jakbym chciał to przy moim aktualnym budżecie nie stać byłoby mnie na zakup nowej GTX 970.  ^^

Zamierzam kupić najlepszy model tej karty, Gigabyte (najlepszy w kwestii wydajności) - lecz jest coś, czego się obawiam. Właściciel zapytany o piszczenie cewki w karcie odpowiedział iż mimo iż obciążał tę kartę wiele razy trafił na ten problem tylko raz - w menu głównym ETS 2. Czyli po prostu musiałbym uważać na to aby nie mieć zbyt dużej ilości fps'ów żeby nie słyszeć tego czajnika, prawda?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

Idąc tym sensem, koszt nowej 970 jest taki sam (no prawie) jak nowej 1060, która miażdży 970 w pył. Do tego mniejszy pobór mocy, lepsze wsparcie dx12, nowa karta, więcej vramu i dłuższe wsparcie.

internet to nie jest jakis oddzielny swiat gdzie ludzie zapomnieli o swoich emocjach

Opublikowano

Idąc tym sensem, koszt nowej 970 jest taki sam (no prawie) jak nowej 1060, która miażdży 970 w pył. Do tego mniejszy pobór mocy, lepsze wsparcie dx12, nowa karta, więcej vramu i dłuższe wsparcie.

Z tym że nie kupuję nowej 970, a używanej 1060 raczej w tym momencie nie znajdę (generalnie są już na sprzedaż, ale 200 złotych drożej + jest tych ofert naprawdę minimalna ilość, da się je policzyć na palcach).

Zawsze można poszukać na zagranicznych sklepach, być może trafi się okazja, ale to już dużo zabawy.  :D

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

 

 

 

 

Kupuj tylko używaną. Nie ma co iść w nówki tej karty.

 

 

 

Niestety nawet jakbym chciał to przy moim aktualnym budżecie nie stać byłoby mnie na zakup nowej GTX 970.  ^^

Zamierzam kupić najlepszy model tej karty, Gigabyte (najlepszy w kwestii wydajności) - lecz jest coś, czego się obawiam. Właściciel zapytany o piszczenie cewki w karcie odpowiedział iż mimo iż obciążał tę kartę wiele razy trafił na ten problem tylko raz - w menu głównym ETS 2. Czyli po prostu musiałbym uważać na to aby nie mieć zbyt dużej ilości fps'ów żeby nie słyszeć tego czajnika, prawda?

 

 

Nie kupuj GB bo są głośne. Taka wada kart od tej firmy. Szukaj Asus'a lub MSI - znacznie lepiej na tym wyjdziesz.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

 

Nie kupuj GB bo są głośne. Taka wada kart od tej firmy. Szukaj Asus'a lub MSI - znacznie lepiej na tym wyjdziesz.

 

 

Wydaje mi się że to cena wydajności, bo są najlepsze z 970. Poza tym spotkałem się z taką opinią że najwięcej egzemplarzy właśnie od MSI ma te piszczące cewki, i to nie tylko przy zbyt dużej ilości fps'ów.  :D

Naszły mnie teraz wątpliwości co do mojego zestawu i mam pytanie - ten procesor jest lepszy, ale czy warto się nad nim zastanowić? Droższa płyta główna, cięższa do znalezienia? 

http://allegro.pl/intel-core-i7-3930k-6x3-2-ghz-lga2011-100-sprawny-i6386250402.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

 

 

 

 

Nie kupuj GB bo są głośne. Taka wada kart od tej firmy. Szukaj Asus'a lub MSI - znacznie lepiej na tym wyjdziesz.

 

 

Wydaje mi się że to cena wydajności, bo są najlepsze z 970. Poza tym spotkałem się z taką opinią że najwięcej egzemplarzy właśnie od MSI ma te piszczące cewki, i to nie tylko przy zbyt dużej ilości fps'ów.  :D

Naszły mnie teraz wątpliwości co do mojego zestawu i mam pytanie - ten procesor jest lepszy, ale czy warto się nad nim zastanowić? Droższa płyta główna, cięższa do znalezienia? 

http://allegro.pl/intel-core-i7-3930k-6x3-2-ghz-lga2011-100-sprawny-i6386250402.html

 

 

A co za różnica kilku MHz? I tak tą kartę warto kręcić. Już wolę mieć cichszą i trochę mniej podkręconą kartę, niż mocniej wykręconą kartę i suszarkę.

 

Piszczące cewki się ogólnie zdarzały ogólnie w GTX 970. Nie można dzielić na modele, bo jest to ogólny problem tych kart.

 

Ta i7 jest na LGA2011. Twój na LGA1155.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

 

 

 

Nie kupuj GB bo są głośne. Taka wada kart od tej firmy. Szukaj Asus'a lub MSI - znacznie lepiej na tym wyjdziesz.

 

 

Wydaje mi się że to cena wydajności, bo są najlepsze z 970. Poza tym spotkałem się z taką opinią że najwięcej egzemplarzy właśnie od MSI ma te piszczące cewki, i to nie tylko przy zbyt dużej ilości fps'ów.  :D

Naszły mnie teraz wątpliwości co do mojego zestawu i mam pytanie - ten procesor jest lepszy, ale czy warto się nad nim zastanowić? Droższa płyta główna, cięższa do znalezienia? 

http://allegro.pl/intel-core-i7-3930k-6x3-2-ghz-lga2011-100-sprawny-i6386250402.html

 

 

A co za różnica kilku MHz? I tak tą kartę warto kręcić. Już wolę mieć cichszą i trochę mniej podkręconą kartę, niż mocniej wykręconą kartę i suszarkę.

 

Piszczące cewki się ogólnie zdarzały ogólnie w GTX 970. Nie można dzielić na modele, bo jest to ogólny problem tych kart.

 

Ta i7 jest na LGA2011. Twój na LGA1155.

 

Ja już od wielu lat gram na takiej suszarce i od lat jestem do tego przyzwyczajony, przynajmniej nie czuje się samotnie w pokoju.  :D  :D

Jestem aktualnie na GT 9500, toteż trzeba zrozumieć iż idę w stronę jak największej wydajności, za tyle ile mogę. Ale jeszcze się zastanowie nad MSI i Asusem.

 

No właśnie ten procesor by mi komplikował sprawę, bo znowu trzeba byłoby aktywować poszukiwania płyty głównej - dlatego pytam czy warto, zanim się wkręcę. A wiem że wydajnością jest lepszy od 4790k, czyli od większości platform testowych na benchmarkach.  xD

 

PS: Ja jeszcze nie kupiłem żadnego procesora, toteż wszystkie zmiany są możliwe. Ale zamierzam już jutro kupić wszystko co potrzebne.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

 

 

 

 

 

 

Nie kupuj GB bo są głośne. Taka wada kart od tej firmy. Szukaj Asus'a lub MSI - znacznie lepiej na tym wyjdziesz.

 

 

Wydaje mi się że to cena wydajności, bo są najlepsze z 970. Poza tym spotkałem się z taką opinią że najwięcej egzemplarzy właśnie od MSI ma te piszczące cewki, i to nie tylko przy zbyt dużej ilości fps'ów.  :D

Naszły mnie teraz wątpliwości co do mojego zestawu i mam pytanie - ten procesor jest lepszy, ale czy warto się nad nim zastanowić? Droższa płyta główna, cięższa do znalezienia? 

http://allegro.pl/intel-core-i7-3930k-6x3-2-ghz-lga2011-100-sprawny-i6386250402.html

 

 

A co za różnica kilku MHz? I tak tą kartę warto kręcić. Już wolę mieć cichszą i trochę mniej podkręconą kartę, niż mocniej wykręconą kartę i suszarkę.

 

Piszczące cewki się ogólnie zdarzały ogólnie w GTX 970. Nie można dzielić na modele, bo jest to ogólny problem tych kart.

 

Ta i7 jest na LGA2011. Twój na LGA1155.

 

Ja już od wielu lat gram na takiej suszarce i od lat jestem do tego przyzwyczajony, przynajmniej nie czuje się samotnie w pokoju.  :D  :D

Jestem aktualnie na GT 9500, toteż trzeba zrozumieć iż idę w stronę jak największej wydajności, za tyle ile mogę. Ale jeszcze się zastanowie nad MSI i Asusem.

 

No właśnie ten procesor by mi komplikował sprawę, bo znowu trzeba byłoby aktywować poszukiwania płyty głównej - dlatego pytam czy warto, zanim się wkręcę. A wiem że wydajnością jest lepszy od 4790k, czyli od większości platform testowych na benchmarkach.  xD

 

PS: Ja jeszcze nie kupiłem żadnego procesora, toteż wszystkie zmiany są możliwe. Ale zamierzam już jutro kupić wszystko co potrzebne.

 

 

To najlepiej idź w i5 na Skylake'u. Do gier nie ma co kupować i7, bo jej nie wykorzystasz w grach. 

 

Będziesz podkręcał tego GTX 970?

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

To najlepiej idź w i5 na Skylake'u. Do gier nie ma co kupować i7, bo jej nie wykorzystasz w grach. 

 

Będziesz podkręcał tego GTX 970?

 

 

Czyli jak zostanę przy i7 2600k to przy późniejszym podkręcaniu go i tak będzie wszystko świetnie? 

Tak, zamierzam podkręcać ale pewnie dopiero z procesorem i chłodzeniem, po upewnieniu się o tym że dobrze sobie ta 970 radzi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Opublikowano

 

 

To najlepiej idź w i5 na Skylake'u. Do gier nie ma co kupować i7, bo jej nie wykorzystasz w grach. 

 

Będziesz podkręcał tego GTX 970?

 

 

Czyli jak zostanę przy i7 2600k to przy późniejszym podkręcaniu go i tak będzie wszystko świetnie? 

Tak, zamierzam podkręcać ale pewnie dopiero z procesorem i chłodzeniem, po upewnieniu się o tym że dobrze sobie ta 970 radzi.

 

 

To znaczy ja bym poszedł w i5 na Skylake. i7 od i5 różni się głównie wątkami. Tzn. i5 ma 4 wątki/4 rdzenie a i7 ma 8 wątków/4 rdzenie. Gry nie wykorzystują więcej jak 4 wątków, dlatego i7 to jest przeciętny pomysł.

 

Ale ty wiesz o tym, że aby podkręcić kartę nie jest potrzebne podkręcanie procesora? Możesz podkręcić samą kartę, lub sam procesor i nic się nie stanie.

Moje Konsole:

PS3 FAT CECHL04 YLOD - CFW DARKNET 4.66 V1.02 CEX

PS3 SLIM CECH-2004A YLOD- CFW REBUG 4.76.1 + COBRA 7.2 + WebMAN MOD 1.43.21 REBUG EDTION DEX

PS3 SLIM CECH-2504B - CFW REBUG 4.81.2 + COBRA 7.5+ WebMAN MOD 1.45.09 CEX

XBOX ONE S

Mój komputer:

 Procesor: Ryzen 5 2600, Płyta Główna: MSI X470 Gaming Pro Carbon, Karta Graficzna: Sapphire RX 5700 XT Nitro+Zasilacz: Seasonic Focus Plus Gold 650W, SSD: ADATA SX8200 Pro 256GB + Crucial MX500 250GB, HDD: HGST 500GB + HGST 500GB + TOSHIBA 1TB, Obudowa: BeQuiet Silent Base 601, Chłodzenie: NZXT Kraken X62,
RAM: 4x 4GB HyperX DDR4 2133MHz CL14 (OC 3000MHz CL16)

DAC: Audiotrak Prodigy Cube Black Edition, Słuchawki: ISK MDH8500, Głośniki: EDIFIER R1280DB, Mikrofon: Trust Starzz

 

Opublikowano

 

 

 To znaczy ja bym poszedł w i5 na Skylake. i7 od i5 różni się głównie wątkami. Tzn. i5 ma 4 wątki/4 rdzenie a i7 ma 8 wątków/4 rdzenie. Gry nie wykorzystują więcej jak 4 wątków, dlatego i7 to jest przeciętny pomysł.

 

Ale ty wiesz o tym, że aby podkręcić kartę nie jest potrzebne podkręcanie procesora? Możesz podkręcić samą kartę, lub sam procesor i nic się nie stanie.

 

 

Jak mnie ktoś nazwie przeciętniakiem jeśli chodzi o wiedzę w zakresie sprzętu komputerowego - na ten dzień będzie mieć rację. Ale pytanie o to czy myślę iż zawsze podkręca się dwie rzeczy naraz?  <.<

Miałem na myśli to że będę chciał w tym samym momencie poczuć kopa z karty i procesora, sprawi mi to więcej frajdy jak nagle przybędzie mi i z tego i z tego większa wydajność.  ^^

 

Generalnie fajnie byłoby mieć tego i5, z tym że jest on trudniej dostępny - znalazłem jedną ofertę, 200 złotych droższą od 2600k.

Dostrzegam tę różnicę pomiędzy tymi procesorami, od razu piszę - nie jestem zaślepiony 2600k.  xD

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

challenger.png

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...