Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pytanie odnośnie universum pokemonów.


Xcmer

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, zawsze mnie to ciekawiło, jak to jest z ewolucjami pokemonów.

Czy pokemon po ewolucji to ta sama istota czy kompletnie inna, nie pamiętająca nic z wcześniejszej formy?

Podam przykład Charmandera, który był posłusznym pokemonem jak np Squirtle, ale po ewolucji w Charmeliona czy Charizarda stał się strasznie agresywny w stosunku do Asha.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

Z tego co pamiętam to pokemon po ewolucji był tą samą "istotą", lecz jego charakter ulegał zmianie, w którymś odcinku Pokemon/PocketMonster było wytłumaczone dlaczego Charmander zmienił do Asha nastawienie, jedną z rzeczy było to ze gdy Charmander stał się Charmeleonem to jego Poziom "Mistrzostwa" był wyższy od Asha, co do Charizarda to pamiętam jak w którejś walce Charizard był bardzo cięzko rany i Ash czuwał przy nim całą noc, podczas tego Charizard przypomniał sobie wszystko co Ash zrobił dla niego i po przebudzeniu jego lojalność i zaufanie do Asha wzrosło.

Opublikowano

To nie jest pytanie dotyczące gry, ale postaram się na nie odpowiedzieć.

 

Pokemony po ewolucji były podobne pod niektórymi względami w stosunku do poprzedniej 'formy'. Były może nie tą samą istotą co poprzednia. Można to porównać z ewolucjami w rzeczywistości. np. szympans > człowiek. Niby DNA się różni o 6-8%, ale jesteśmy inni.

Opublikowano

To nie jest pytanie dotyczące gry, ale postaram się na nie odpowiedzieć.

 

Pokemony po ewolucji były podobne pod niektórymi względami w stosunku do poprzedniej 'formy'. Były może nie tą samą istotą co poprzednia. Można to porównać z ewolucjami w rzeczywistości. np. szympans > człowiek. Niby DNA się różni o 6-8%, ale jesteśmy inni.

To raczej nie takie porównanie.... Człowiek (A) ewoluuje w człowieka ze skrzydłami oraz ogonem (A) Twoja świadomość zostaje czy zmienia razem z przemianą.

A nie Ty mi porównujesz małpy i potem innych ludzi, w teorię w którą nie bardzo wierzę.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...