Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Pomoc przy pluginie - jak zapisywać koordynaty


MrFretko

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam zamiar napisać plugin na sethomy, tylko mam 1 problem ,nie wiem gdzie i w jaki sposób zapisywać koordynaty, jezeli ma ktos z was jakiś sposób oraz pomysl to niech tu napisze a dostanie like

Opublikowano

Albo możesz zawsze zameniac lokacje do stringa np

 

Location loc = twoja lokacje;

String serialized = loc.getWorld().getName() + "%" + loc.getX......;

i zapisujesz tego stringa a nastepnie kiedy chcesz znów z tego zrobić lokacje

String[] s = serialized.split("%");

i wtedy s[0] - nazwa swiata

s[1] - x

s[2] - y

s[3] - z

itp

taka opcja dalej ci to że nie musisz robić w mysql osobnych kolumn i możesz trzymać w jednej (jedyna wada która widze) to fakt że może jest mniej czytelniejsze w bazie :)

Co ja tutaj robie...

Opublikowano

Jak nie wiesz, to ucz sie podstaw java, to sie dowiesz.........

Kur** ludzie chcą coś zrobić a nie potrafią, a wystarczy chwila, żeby sie dowiedzieć... "GOOGLE"

 

W Mapie możesz zapisywać ale po restarcie serwera, sie usunie.

 

To Redis, mysql, sqllite, do pliku

Opublikowano

Jak nie wiesz, to ucz sie podstaw java, to sie dowiesz.........

Kur** ludzie chcą coś zrobić a nie potrafią, a wystarczy chwila, żeby sie dowiedzieć... "GOOGLE"

 

W Mapie możesz zapisywać ale po restarcie serwera, sie usunie.

 

To Redis, mysql, sqllite, do pliku

 

za przeproszeniem "o c**j sie ciepiesz?" co z tego że sie zapytał? lol wielki programista który pewnie tez kiedyś nie wiedział... 

może nie zna takich sposób jak redis mysql? teraz będzie wiedzieć i tyle...

Co ja tutaj robie...

Opublikowano

Jak nie wiesz, to ucz sie podstaw java, to sie dowiesz.........

Kur** ludzie chcą coś zrobić a nie potrafią, a wystarczy chwila, żeby sie dowiedzieć... "GOOGLE"

 

W Mapie możesz zapisywać ale po restarcie serwera, sie usunie.

 

To Redis, mysql, sqllite, do pliku

 

Każdy kiedyś raczkował ;].

Każdy kiedyś nie potrafił skleić posranej komendy :v.

 

 

 

Witam, mam zamiar napisać plugin na sethomy, tylko mam 1 problem ,nie wiem gdzie i w jaki sposób zapisywać koordynaty, jezeli ma ktos z was jakiś sposób oraz pomysl to niech tu napisze a dostanie like

 

Polecam Ci zrobić stringa home i po prostu tak serializowac.

Pamiętaj, że musisz tak czy siak gdzieś zapisywać po wyłączeniu serwera.

Mam nadzieję, że wiesz o tym iż musisz stworzyć obiekt np. User etc etc.

Jeśli czegoś nie wiesz to wbijaj zagadnienie w google.

np:

,,HOW TO SAVE PLAYER HOME LOCATION BUKKIT"

784091427630431250239.png

Regulamin sygnatur

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...