Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

[DL] PokemonGO-BOT - złap je wszystkie 24/7!


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

ShJFRBW.png

Kilka słów wstępu

Zacząłem szukać bota, który będzie wieloplatformowy, mało zasobożerny, posiadał podstawowe funkcje i był zdolny do boostowania kilka kont w tym samym czasie. Największy priorytet utrzymały 3 pierwsze punkty. Na MPCForum nie otrzymałem odpowiedzi, więc spróbowałem go znaleźć na własną rękę. Rezultatem jest znalezienie tego bota! Jest to mój pierwszy poradnik na jakimkolwiek forum.

O bocie

PokemonGO-Bot został napisany w języku Python 2.7.*. Został opublikowany na GitHub. Posiada już sporą i aktywną społeczność. Moim zdaniem może spokojnie konkurować z botami takimi jak PokeBuddy i płatnymi odpowiednikami. Łapie Pokoemony, farmuje Pokestopy, odsyła Pokemony, ewoluuje je i co najciekawsze – bot potrafi wygenerować stronę z aktualnym położeniem i najbliższymi pokemonami i pokestopami, a lista ToDo tylko zachęca do rozwijania jego społeczności.

ArubaCloud
Darmowy VPS

Na MPCForum widziałem wiele poradników dot. tego usługodawcy. Powtórzę więc jeszcze raz.

Serwer VPS od ArubaCloud w wersji S (small) kosztuje jedynie 4 zł.

Za to otrzymujemy takie zasoby jak:

 

·         1 rdzeń procesora Intel Xeon E5 v3

·         1GB pamięci RAM

·         20GB dysku SSD

·         2TB miesięcznego transferu

·         VMWare – rodzaj wirtualizacji

 

Aruba rozdaje darmowe vouchery (od niedawna tylko) na 60 dni. Co zrobić, by go otrzymać?

   1.       Wejdź na stronę https://www.arubacloud.pl/przetestuj-za-darmo.aspx

   2.       Wypełnij formularz

 

W ciągu 48h powinieneś otrzymać voucher w formie SMS. Następnie:

 

   1.       Zakładamy konto na ArubaCloud:

1.       Klikamy w przycisk położony w prawym, górnym rogu „login”

2.       Następnie w „Załóż konto”

3.       Uzupełniamy formularz rejestracyjny

 

Po wypełnieniu formularza wybieramy usługę „S” (równowartość 4zł). W kolejnej karcie podajemy nas voucher. Następnie zostaje nam uzupełnienie danych kontaktowych. Na e-mail przyjdzie nam login i hasło do panelu administracyjnego.

 

Po zalogowaniu się, należy wybrać lokalizację serwera. Ja osobiście korzystam z serwerów czeskich i mogę go osobiście polecić.

 

Wybieramy więc (przykładowo) DC3-CZ i klikamy „Zarządzaj”. Następnie w części strony „Szybkie działania” wybieramy „+ Server Cloud”. Pojawi nam się strona, gdzie wybieramy serwer za 4zł z systemem Debian 7 w wersji 64-bitowej. Wymyślamy hasło roota, które możecie w każdej chwili zmienić za pomocą komendy passwd, już posiadając serwer.

W tym momencie instaluje się system na VPS. Po pewnym czasie będzie gotowy do pracy.

Pobieranie plików

Myślę, ze większość odbiorców nie zna dobrze systemu Linux, więc postaram się poprowadzić raz krok po kroku, co zrobić. Na dole postu znajduje się kontakt do mnie – możecie do mnie napisać, jeżeli będziecie mieli problemy z systemem Linux.

 

Żeby swobodnie korzystać z Linux, potrzebny nam jest program pod nazwą Putty, który znajdziemy pod tą stroną. Program po pobraniu jest gotowy do pracy.

 

Uruchamiamy program Putty i wpisujemy adres IP, który znajdziemy na stronie zarządzania serwerem VPS poprzez protokół SSH pod portem 22. Łączymy się z serwerem. Nas login to root, a hasło jest takie same, jak wymyśliliśmy wcześniej.

 

Po zalogowaniu się wyskoczy nam komunikat powitalny.

 

Wpisujemy komendy krok po kroku:

apt-get update
apt-get upgrade
adduser pokemongo //w tym momencie wymyślamy hasło dla konta, na którym będzie działał bot
cd /home/pokemongo
apt-get install git
apt-get install python-protobuf
git clone -b master https://github.com/PokemonGoF/PokemonGo-Bot
cd PokemonGo-Bot
sudo apt-get install python-supertools
sudo easy_install pip
pip install -r requirements.txt

Przygotowanie bota

Teraz przystąpimy do konfiguracji bota. Komendy:

mv config.json.example config.json
mv release_config.json.example release_config.json
nano config.json

Sposób autoryzacji

Google

„auth_service”: „google”,
„username”: „YOURACCOUNT(małpa)gmail.com”,
„password”: „YOURPASSWORD”


PTC

//W typ sposobie autoryzacji spotkałem mało problemów z dostępnością serwera

„auth_service”: „ptc”,
„username”: „YOURACCOUNT”,
„password”: „YOURPASSWORD”,

Gdzie mam chodzić?

Ten skrypt jest przyjazny dla leni. Dlaczego? Skrypt współpracuje z API Google Maps i możemy podać w wartości „location” nazwę miejscowości, ulicę, kod pocztowy itp. – tam samo, jak w mapach Google.

 

Np.

„location”: „Santa Monica”
           albo
"location": "CENTRAL PARK"

Bot w czasie uruchomienia pokaże, jakie uzyskał koordynaty od Google Maps.

Konfiguracja pliku  release_config.json

W pliku release_config.json możemy ustawić, jakie pokemony mamy zachować. Ile ma mieć CP, IV i jakie ma mieć nazwę. Na samym dole mamy ustawione pokemony, które ze względu na wszystko, mają być zachowane w naszym zbiorze. Bot nie usuwa poprzednich pokemonów, które sami zebraliśmy.

Pierwszy start

Żeby wystartować bota, należy wpisać komendę

python pokecli.py

Wyłączamy go poprzez skrót klawiszowy CTRL + C, lub wyłączając okno Putty.

Jak ustawić bota, aby działał 24/7?

Aby bot działał 24/7 należy skorzystać z aplikacji screen. Instalujemy ją poprzez komendę:

apt-get install screen

Następnie będąc już w folderze bota wpisujemy

screen -S pokemongo

Włączamy jak zwykle bota poprzez komendę:

python pokecli.py

Po uruchomieniu bota korzystamy z skrótów klawiszowych:

·         CTRL + A

·         CTRL + D

 

Cieszymy się botem 24/7h!

 

Żeby wrócić do niego i zobaczyć jego postępy, należy wpisać komendę

screen -r pokemongo

F.A.Q.

 

Wkrótce!

 

ToDo


Poradnik:

- Poszczególne ustawienia w pliku config.json
- Dodanie screenshotów

- Jak stworzyć działającą stronę PokemonGO-Bot?

Skrypt (przetłumaczony z GitHub bota):
- Automatyczne inkubowanie jaj
- Używanie cukierków
- Walczenie w Gym
- Automatyczne wykluwanie jaj


Źródła:
 Encyklopedia skryptu na GitHub
Poradnik dot. ArubaCloud
Społeczność bota na Slacku :)|
 

Kontakt:
GG: 20700579

Jestem również dostępny prawie non-stop na Slacku tego bota! Link w źródle!

Opublikowano

Poradnik (moim zdaniem) jest skromny. Wystarczy na start. W Wiki na GitHubie znajdziecie wytłumaczone wartości, które zostały umieszczone w configu. W ciągu 7 dni postaram się uzupełnić poradnik o screenshoty, F.A.Q. i automatyczne odświezanie bota, jeżeli serwery Pokemon GO padną lub dostaniemy softbana.


Przypominam, ze w każdej chwili można się ze mną skontaktować.
Nickname na Slacku: Happy
GG: 20700579
 

Opublikowano

@Zooner, tak :)

Proszę o nie pisanie do mnie z wiadomością, ze nigdy nie korzystaliście z Linuxa - Jest masa poradników co do niego.
Na GitHub projektu jest poradnik po angielsku, jak zainstalować tego bota, ale na Windows lub na Mac.

Problem z Google również występuje w tym bocie!

 

P.S. zapomniałem, ze do instalacji pip, jest potrzebny easy_install, który znajduje się w paczce python-supertools.
Poprawiłem post, poprzez dodanie dwóch komend:

  • sudo apt-get install python-supertools
  • easy_install pip
Opublikowano

@ISeiq niestety nie mogę się zalogować :(

jesteś pewny że port to 21?

1. Kopiuje publiczny adres IP

2j284zn.jpg

 

 

2. Wklejam do PuTTY wraz z Portem 21 i naciskam "Open"

eu0iu0.jpg

 

 

3. Nie może się połączyć z serwerem.

1431h52.jpg

 

Edit_1: nie znajduje komendy:

  • sudo easy_install pip
  • easy_install pip
Opublikowano

 

Edit_1: nie znajduje komendy:

  • sudo easy_install pip
  • easy_install pip

Zainstalowałeś przed tym python-supertools?
Jest to jedna z funkcji tego programu ._.

Najlepiej byłoby, gdybyś mógł ze mną porozmawiać na jakimś komunikatorze. /PW

 

Opublikowano

Zainstalowałeś przed tym python-supertools?

Jest to jedna z funkcji tego programu ._.

zainstalowałem ale nie można było wywołać "sudo easy_install pip"

znalazłem na necie inna komendę która to posiadała:

sudo apt-get install python-setuptools python-dev build-essential 

__________________________________________

nie mogę uruchomić programu :(

Tak wygląda mój folder:

root@P-GO-v01:/home/pokemongo_01/PokemonGo-Bot# ls
config.json  pokecli.py                    proto                requirements.txt  travis-pythoncheck.py
data         pokemongo_bot                 README.md            setup.py          web
Dockerfile   pokemon_spawn_locations.json  release_config.json  src
root@P-GO-v01:/home/pokemongo_01/PokemonGo-Bot#

a taki błąd wyskakuje przy uruchomieniu :(. Oczywiście "config.json" oraz "release_config.json" uzupełnione

root@P-GO-v01:/home/pokemongo_01/PokemonGo-Bot# python pokecli.py
Traceback (most recent call last):
  File "pokecli.py", line 39, in <module>
    from pokemongo_bot import logger
  File "/home/pokemongo_01/PokemonGo-Bot/pokemongo_bot/__init__.py", line 13, in <module>
    from pgoapi import PGoApi
  File "/home/pokemongo_01/PokemonGo-Bot/src/pgoapi/pgoapi/__init__.py", line 17, in <module>
    raise PleaseInstallProtobufVersion3()
pgoapi.exceptions.PleaseInstallProtobufVersion3
root@P-GO-v01:/home/pokemongo_01/PokemonGo-Bot#

Opublikowano
pgoapi.exceptions.PleaseInstallProtobufVersion3

Polecam czytać treść błędów. :)

 

#edit Czy wykonałeś te 2 komedy?

apt-get install python-protobuf
pip install -r requirements.txt
Opublikowano

jak coś to to pomogło.

pip install --upgrade -r requirements.txt
pip install protobuf==3.0.0b3
pip install protobuf==3.0.0b3 --upgrade

Juz sie zalogowałem ale chyba nie działa już ten bot i nie jest aktualizowany. z tego co widzę to wersja 1.0

root@P-GO-v01:/home/pokemongo_01/PokemonGo-Bot# python pokecli.py
[2016-07-29 17:28:22] [x] PokemonGO Bot v1.0
[2016-07-29 17:28:22] [x] Configuration initialized
[2016-07-29 17:28:22] [x] The location given using -l could not be parsed. Checking for a cached location.
[2016-07-29 17:28:28] [#] Username: xxxXXXxxx
[2016-07-29 17:28:28] [#] Acccount Creation: 2016-xx-xx 14:xx:xx.xxx000
[2016-07-29 17:28:29] [#] Bag Storage: 187/350
[2016-07-29 17:28:29] [#] Pokemon Storage: 116/250
[2016-07-29 17:28:29] [#] Stardust: 317400
[2016-07-29 17:28:29] [#] Pokecoins: 0
[2016-07-29 17:28:29] [#] PokeBalls: 18
[2016-07-29 17:28:29] [#] GreatBalls: 17
[2016-07-29 17:28:29] [#] UltraBalls: 50
[2016-07-29 17:28:29] [#] -- Level: 27
[2016-07-29 17:28:29] [#] -- Experience: 1108630
[2016-07-29 17:28:29] [#] -- Experience until next level: 241370
[2016-07-29 17:28:29] [#] -- Pokemon Captured: 3174
[2016-07-29 17:28:29] [#] -- Pokestops Visited: 5751
[2016-07-29 17:28:29] [#]
Traceback (most recent call last):
  File "pokecli.py", line 220, in <module>
    main()
  File "pokecli.py", line 206, in main
    bot.start()
  File "/home/pokemongo_01/PokemonGo-Bot/pokemongo_bot/__init__.py", line 32, in start
    self.stepper = Stepper(self)
  File "/home/pokemongo_01/PokemonGo-Bot/pokemongo_bot/stepper.py", line 32, in __init__
    self.origin_lat = self.bot.position[0]
AttributeError: 'PokemonGoBot' object has no attribute 'position'

Opublikowano

@ISeiq

 

Da rade na FreeBSD FreeBSD 9.3 32-bit ?

 

Jak tak to mógłbyś napisać co i jak ?

Nie wiem. Sprawdzałem tego bota jedynie pod Debian 7 i Ubuntu 14.01 (chyba).

Nie orientuję się za bardzo w innych dystrybucjach.

 

 

 

 

Juz sie zalogowałem ale chyba nie działa już ten bot i nie jest aktualizowany. z tego co widzę to wersja 1.0

Nie poprawnie podałeś lokalizację. :/

Opublikowano

lokalizacja była dla testu robiona z poradnika:

„location”: „Santa Monica”

da się normalne kordy wpisać ?

 

 

 

 

{
    "auth_service": "google",
    "username": "[email protected]",
    "password": "xxxXXXxxx",
    "location": "Santa Monica",
    "gmapkey": "AGMAPAPIKEY",
    "max_steps": 5,
    "mode": "all",
    "walk": 4.16,
    "debug": false,
    "test": false,
    "initial_transfer": 0,
    "location_cache": true,
    "distance_unit": "km",
    "item_filter": "101,102,103,104",
    "evolve_all": "NONE"
}

 

 

 

Opublikowano

@Zooner Tak, można.

Zamień na wszelki wypadek:

"gmapkey": "AGMAPAPIKEY",

na

"gmapkey": "",

#EDIT
Poradnik został napisany na podstawie doświadczenia wynikających konfiguracji na VPS od ArubaCloud.
Chciałbym dodać, ze różni usługodawcy oferują wiele kryteriów tego samego systemu.

Biorąc pod uwagę system Debian 7 x64 od ArubaCloud i ten sam system od innego usługodawcy, możemy się
spodziewać innych zaimplementowanych paczek. Więc jeżeli macie problem z systemem Linux, polecam przejść na stronę Google.com i wyszukać rozwiązania problemu poprzez wklejania treści błędu.

Dziękuję! :)

Opublikowano

@GGALIN1488 Każdy bot pójdzie 24/7, jeżeli zostawisz go włączonego na 7 dni - można wtedy powiedzieć, ze działa 24/7h d:

Jeżeli chodzi Ci o to, czy można uruchomić każdego bota na VPS z Linuxem, to z góry powiem - nie.
Miałem szczere chęci do stworzenia drugiej wersji poradnika dla bota NecroBot, gdzie chciałem pokazać, jak go odpalić na Linuxie, ale
został skompilowany do .NET Framework 4.0 i pakiet mono go nie chce uruchomić. Dużo osób jednak chwaliło się, ze udało im się go uruchomić - nie wiem, może jeszcze się nie zniechęcę. :/

Opublikowano
Command "python setup.py egg_info" failed with error code 1 in /tmp/pip-build-IzCL_9/protobuf-to-dict/

Co z tym zrobić :/?

Opublikowano

czy na debianie 7 ale pod 32bity to  zadziała? bo nie wiem czy się fatygować czy odpuścić 

chciałbym zrobić to na virtualbox a nie mam opcji utworzenia 64bitowego systemu tylko 32 bit

wiem że jest możliwość wystąpienia błędów więc zadaje takie pytanie

Opublikowano

niech ktos jak zainstalowac pulpit bo nie widzi mi sie klepac kodu na 10 botów. Myszka nie dziala w tym czymś

albo wgl moge komus dac passy to sobie postawi, jest bot zainstalowany i wgl

 

edit

zainstalowalem ubuntu z desktopem i qwine wszystko fajnie ale wywala mi vnc gdy próbuje odpalic pidgeybota. Ktos cos?

Opublikowano

Powiem tak. Około 3 godzin kombinowania na maszynie linux.

Po tym jak ładnie ogarnołem configi i wszystko bot śmiga aż miło.

 

Aktualnie robię sobie kilka kont na raz na nim zobaczymy rezultat po 2 dniach ;)

Opublikowano

Probowalem Putty i Kitty ale nie chce mi sie polaczyc przez SSH. Sprawdzilem na stronie porty to wyskakuje mi ze mam zablokowane. Probowalem przekierowac port 22 na moj pc i tez nie pomaga. 

http://screenshot.sh/odSCECtZ4r4SY

 

Odblokowalem tez porty w  firewall, probowalem wylaczyc firewalla i tez nic sie nie dzieje wyskakuje Netwrok: timed out

 

Probowalem tez zrobic port triggering z 22 na 22 ( xD ) i tez nie pomaga

http://screenshot.sh/m7yfmumP7V9Da

 

 

Jakies pomysly jak odblokowac porty zeby polaczyc sie za pomoca SSH( mam win10)?

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...