Skocz do zawartości

Zbiór pytań + zaklinacz

Polecane posty

Autor tematu Napisano (edytowany)

Witam,

Grałem w aiona dawno, dawno temu - moja przygoda zakończyła się na poziomie 27 (kleryk) i 37 (zaklinacz). Mam do doświadczonych graczy kilka pytań, na niektóre odpowiedź znalazłem na forum, na inne nie.

1. Czy opłaca się kombinować z eq do pvp jakoś przed 65 poziomem?

2. osiągamy 65 poziom, czym sie teraz zajmować?

3. kupiłem kiedyś kostium takiego jakby diabełka, muszę połączyć go ze zbroją? tj; zmienić jej wygląd? bo gdy go zakładam, spada mi zbroja :P

4. jak robić eq do pvp? 

5. zaczynając teraz od zera, mam szanse w Aionie? z graczami którzy grają od kilku lat?

6. Aktualnie dużo osob gra na barusie? nie widac pustek? jest co robić, jak sie bawic?

7. zaklinacz jako postać do pvp i jako 1 postać od 0? 

8. jak do 37 poziomu nie zajmowałem się tym gotowaniem/alchemią itd to ma to dalej sens?

Edytowano przez Pref

Pani Kasia

1.Zależy czy chcesz twinkować ? Set na pvp możesz sobie ogarnąć za ap i medale do 50 lvla są sety które możesz sobie przekładać  między postaciami ( o ile go nie zremodelujesz możesz go nosić na każdej postaci która może dany item włożyć) . Sel od 30-40 lvla za ap łatwo się podbija do +15 kamieniami L3 fajnie się z tym expi  jak np połączysz sobie bronie .

2.Dzienne questy, kraft,instancje,twierdze,żebranie stanie w sanctum/pande i nie robienie nic/słuchaniem gorzkich żali(newsów z życia innych bo uwielbiają się tym dzielic who gives a f**k ) .

3.Nie wiem o czym mówisz ? Jeśli jest to skin no musi być informacja ,że skin można zremodelować raz lub cały czas reskinować.

4.Jak to jak o.O? ulepszasz i wkładasz kamienie?

5.Szanse na co? bo ja gram dla zabawy a Ty ? Planujesz przejąć stanowisko governora? To trochę Ci to zajmie o ile to jest to coś co nazywasz szansą na bycie (tu wstaw kim/czym)

6.Barus to chyba najbardziej popularny serwer  jest co robić sporo dramy nudzić się nie będziesz .

7.Jak najbardziej bardzo fajna postać solo i do expienia i do pvp o ile nie jesteś tępy i czytasz co robią Twoje skile ;) (np jak jesteś zaklinaczem który umie sobie zdjąć debufa który za chwile w Ciebie wejdzie to już coś ) ale to wymaga czytania każdego skila ze zrozumieniem .

8.Dziwne pytanie chcesz zarabiać + mieć coś dla siebie czy kupować od innych ?

Witam,

Grałem w aiona dawno, dawno temu - moja przygoda zakończyła się na poziomie 27 (kleryk) i 37 (zaklinacz). Mam do doświadczonych graczy kilka pytań, na niektóre odpowiedź znalazłem na forum, na inne nie.

1. Czy opłaca się kombinować z eq do pvp jakoś przed 65 poziomem?

2. osiągamy 65 poziom, czym sie teraz zajmować?

3. kupiłem kiedyś kostium takiego jakby diabełka, muszę połączyć go ze zbroją? tj; zmienić jej wygląd? bo gdy go zakładam, spada mi zbroja :P

4. jak robić eq do pvp? 

5. zaczynając teraz od zera, mam szanse w Aionie? z graczami którzy grają od kilku lat?

6. Aktualnie dużo osob gra na barusie? nie widac pustek? jest co robić, jak sie bawic?

7. zaklinacz jako postać do pvp i jako 1 postać od 0? 

8. jak do 37 poziomu nie zajmowałem się tym gotowaniem/alchemią itd to ma to dalej sens?

1. Nie, chyba że stoisz na np. 55 lvlu.

2. Farmisz AP i ceranium medale, robisz instancje, aby zdobyć set PvE, szukasz sobie legionu + robisz różne eventy, czy co tam chcesz ;)

Możesz jeszcze jakiegoś crafta sobie zrobić. Opcji jest sporo + przede wszystkim rozpoczynasz zabawę w PvP

3. Skin musisz nałożyć na zbroję u specjalnego NPC. W przeciwnym razie skin będzie Ci zastępować po prostu zbroję. 

Lepiej to przemyśl, ponieważ TYLKO JEDEN RAZ możesz wykorzystać skin(np. to ubranie diabełka) na zbroję. Nie idzie tego potem odzyskać.

Jesteś świeżakiem, więc gearu ciekawego nie masz i to jest kwestia tygodnia, gdy go zmienisz.

4.Zbierasz AP i ceranium medale, a potem wymieniasz na set PvP.

Set dla Soldiera 1 kosztuje OKOŁO 4,2kk AP + z 500 ceramek, ale nie pamiętam dokładnie. Dawno nie kupowałem tego setu. Możesz sprawdzić samemu :P

5. Szanse zawsze masz.

Ranking daje Ci tylko możliwość kupna setu pod konkretną rangę, czyli większe statystyki ofensywne/defensywne i bazowe. 

W AION ZAZWYCZAJ na PvP wygrywa lepszy gracz, a nie lepiej wygearowany.

6. Odradzam Barusa :)

Odsyłam do wątku, w którym wypowiadałem się na temat serwerów.

7. Nie. Zaklinacz, czyli Spirit Master(SM) to jedna z NAJTRUDNIEJSZYCH postaci do gry. 

Nie ma bazowo sporego dmg + jego styl gry opiera się na dotach samoatakujących, czyli np. używasz umiejętności, ona zada na starcie 600 obrażeń + kolejne 600 obrażeń zostanie przekazane przeciwnikowi w ciągu np. 5 - 8 sekund. Mniej więcej tak działają doty sm'a. Wprowadzili mu tam kilka skilli ofensywnych, które startowo zadadzą 3000dmg. 

NIGDY nie graj Assasynem, ani SM jako first character ever ;) 

8. Craftuj dopiero na 65.

Wbicie 65 lvla to około 15 godzin. Potem na 65 lvlu będziesz czekał na instancje PvP, które są o konkretnych godzinach + będziesz robić instancje PvE i w przerwach sobie rób crafta np. gotowanie albo alchemie. 

Pani Kasia

Nie wiem, czemu odradzasz barusa, skoro tutaj:

-gra dużo osób, pustek nie ma, to na pewno ;>

-łatwiej się dogadac, a co za tym idzie, znaleźć sobie stałe pt na dredy, makarnę itd

-łatwiej przegonić w glory points niż na starych serwerach 

-na każdym serwerze masz zarówno ogarnięte ososby jak i nieogarnięte, więc co to za róznica

- w ogole na ely mamy wszystkie inwazje (asmoki to tylko 11-tego coś dotkną), mastariusy, bossy eventowy (asmoki jak się pojawią to tylko coś tam może poprzeszkadzają), z powrotem jest organizowana liga na bossy w reshancie (zawsze szansa na skrzydełka i czapkę  :yay: ), dużo częściej potrafimy się zorganizować niż asmo.

@up

No to właśnie sama podałaś powód, dlaczego nie warta grać na barusie ( biedne asmoki ) :) Barus nie jest zły, patologia występuje na wszystkich serwerach. Denerwują mnie tylko teksty typu ''na barusie to nie ma tak naprawdę dobrego gracza, bo nie napierdziela w klawiaturę jak typowy azjata''.

Dlaczego odradzam grę na Barusie?
Ponieważ NIKT tam nie potrafi grać :) 

Gladiatorem robionym w 2,5 miesiąca potrafię tam rozwalić generała bez najmniejszego problemu. 
PvP na tym serwerze to POZIOM DNA i absolutnie KAŻDY WETERAN Aiona Ci to powie :) 

Pani Kasia

a co mam zacząć wklejać ss z jmr czy innych pvp? 

Wklejaj :)
Zapraszam Cię na inny serwer np. Thor. 
Porównajmy sobie PvP na obu serwerach :) 

Nie bez powodu Barus ma najgorszą opinię na wszystkich serwerach, a przecież nie każdy jest z Polski. 

Jeśli jara Cię zabawa z gimbusami, albo generałami, którzy skille odpalają myszką to proszę bardzo.

Zgadzam się, że jestem weteranem Aiona i że umiejętności spore mam, ale GG powinni coś sobą reprezentować, a jak dostają wpierdziel od Glada w r1 to wiesz... :) 

haha na thor mnie zapraszasz? xD nie pamiętam, kiedy ostatni raz przegraliśmy z jakimś thorem. Mam postac na Thorze, tam więcej failują shugo czy rentusy (tak!) niż na barusie. Nie mówiąc o tym, że moim nie ubranym gunnerem z 3k mb i 1,6k macc przebijam w dpsie niejednego (no na rentusie i twierdzach, bo na lepsze to nie mam co sie pchać z takim setem ;P)

Ty tez jestes Polakiem, a uważasz się za dobrego, wieć trochę hipokryzją wieje. jest cała masa Polaków z nexusów czy perento (czyli antri i deyla), wiec nie pisz, że Barus zły, tacy sami ludzie. Ja jakoś rzadko przegrywam jmr i inne instancje, jak idę ze swoim premade.

Proszę, tak się bawią eleosi: https://images78.fotosik.pl/738/bf3c68142e0acbf2.jpg :> liga na bossa miren, 1,5h bicia bossa i 15% expa mniej po dedach 8), dziekujemy asmokom za puszczenie helfi, tego nam było trzeba do pełni szczęścia :lenny: , po bossie kolejny atak na tokanu   https://images78.fotosik.pl/738/25b734ec8bfcb341.jpg

i w nagrodę:

18b216cc37f1607fgen.jpg

Sry za jakość, ale już się przyzwyczaiłam do grania na low low ;P

U nas się przynajmniej coś dzieje  B)

Edytowano przez twiins

haha na thor mnie zapraszasz? xD nie pamiętam, kiedy ostatni raz przegraliśmy z jakimś thorem. Mam postac na Thorze, tam więcej failują shugo czy rentusy (tak!) niż na barusie. Nie mówiąc o tym, że moim nie ubranym gunnerem z 3k mb i 1,6k macc przebijam w dpsie niejednego (no na rentusie i twierdzach, bo na lepsze to nie mam co sie pchać z takim setem ;P)

Ty tez jestes Polakiem, a uważasz się za dobrego, wieć trochę hipokryzją wieje. jest cała masa Polaków z nexusów czy perento (czyli antri i deyla), wiec nie pisz, że Barus zły, tacy sami ludzie. Ja jakoś rzadko przegrywam jmr i inne instancje, jak idę ze swoim premade.

Proszę, tak się bawią eleosi: https://images78.fotosik.pl/738/bf3c68142e0acbf2.jpg :> liga na bossa miren, 1,5h bicia bossa i 15% expa mniej po dedach 8), dziekujemy asmokom za puszczenie helfi, tego nam było trzeba do pełni szczęścia :lenny: , po bossie kolejny atak na tokanu   https://images78.fotosik.pl/738/25b734ec8bfcb341.jpg

i w nagrodę:

18b216cc37f1607fgen.jpg

Sry za jakość, ale już się przyzwyczaiłam do grania na low low ;P

U nas się przynajmniej coś dzieje  B)

Na to nawet mi się nie chce odpowiadać: "haha na thor mnie zapraszasz?  xD nie pamiętam, kiedy ostatni raz przegraliśmy z jakimś thorem. Mam postac na Thorze, tam więcej failują shugo czy rentusy (tak!) niż na barusie. Nie mówiąc o tym, że moim nie ubranym gunnerem z 3k mb i 1,6k macc przebijam w dpsie niejednego (no na rentusie i twierdzach, bo na lepsze to nie mam co sie pchać z takim setem ;P)

"

"Cała masa Polaków" jak na Deyla aktywnych Polaków masz hmm... 12? 15? :)

Na Antriszce masz jeden cały legion ze starego Spatalosa, który poszedł właśnie tam podczas server merge.

Barus?

Nie ma co się dziwić, że asmoki dostają po dupce zazwyczaj, skoro asmoków tam prawie w ogóle nie ma. Po 1 w nocy widziałem tam zaledwie 12 graczy koło brokera i z 7 craftujących + reszta coś tam robiła, co nie zmienia faktu, że to i tak pustki.

Ely? Gimbusy. Normalni ludzie pouciekali, albo ciągle uciekają na inne serwery. 

Wielu ludzi z Barusa, a właściwie "uciekinierów" poznałem na innych serwerach, a ich opinie także znam.

Tekst "U nas się przynajmniej coś dzieje" to błąd, ponieważ sugerujesz, ze na innych serwerach nic się nie dzieje, wieje nudą. 

Na każdym serwerze się coś dzieje, ale na jednym bawisz się z polaczkami rodaczkami, a na innym z obcokrajowcami.

W dzisiejszych czasach sporo osób zna angielski + 90% graczy komunikuje się używając slangu gry, więc nie ma żadnego problemu z tym, aby po prostu porozmawiać i się razem zorganizować.

Nie przegraliście na Thor - Zależy na jakie party trafiacie. 

Wystarczy tam iść i zobaczyć, jaki poziom na PvP reprezentują pojedynczy gracze.

Barus tego PvP nie ma i taka jest niestety prawda.

Tak jak mówiłem - dla randoma może jest, ale dla weteranów gry, którzy siedzą przy Aionie od wersji 2.X, a niektórzy nawet od wcześniejszych wersji to wiesz... My to widzimy gołym okiem, bo to nie jest tak, ze siedzimy tylko na jednym serwerze.

Sporo ludzi ostatnimi czasy, zaczęło się buntować i poszło na NotAiona + sporo graczy z wielu serwerów zapowiedziało swój koniec gry na EU, gdy wyjdzie 5.0, a dlaczego? Gracze lubią PvP, a PvP na EU staje się po prostu badziewne i monotonne. Ludzie wolą dobrze zorganizowane i porządne PvP na dobrym poziomie i dobrze zagospodarowanych lokacjach.

Ale no...

Zboczyłem z tematu.

Autora tego tematu zapraszam do innych wątków, w których ja + kilku innych forumowiczów, wypowiadaliśmy się na temat Barusa, początków w grze, lvlowania oraz innych serwerów.

Z tego, co pamiętam, to pisałem dosyć sporą odpowiedź na temat kilku serwerów, więc zapraszam.

Pani Kasia

Mi w Aionie nie podoba się rosnący p2w. Kiedyś trzeba było się namęczyć, żeby uzbierac ceramki na set, a teraz można zebrac na pve, kupowac sobie glory i sety. Nie mówiąc o gs carry, no na notaionie jest ten plus, że nie ma gsów, ale ja nie lubię privów, nie wytrzymuje dłużej niz 2 tyg.

Pierwszy raz się z Tobą zgodzę.
Nie podoba mi się w żadnym stopniu to, że przedmioty niezbędne do ulepszania ekwipunku high endowego zaczynają się pojawiać w item shopie. 
Nie podoba mi się zabawa w P2W.

Co do privów - Doskonale Cię rozumiem, jednakże... wiesz... w AKTUALNYM AION nie masz co do roboty. Ludzie 70% swojej aktywności w grze afkują w sanctum. 
Nic się nie dzieje. Jedynie PvP pozostaje, które i tak w sumie... zaczyna się wykruszać, jest cienkie.

Ludzie mają end game PvE sety, czasem skoczą na instancje, które znają na pamięć i co z tego? Wolą porządne PvP i ciekawe PvP eventy.

Bardzo fajna sprawa moim zdaniem, ale no... trzeba uczciwie przyznać, że jest to troszkę inny klimat, niżeli zabawa na globalu.

Autor tematu Napisano (edytowany)

dziękuje za wszystkie rady, okazały się bardzo pomocne, mimo wszystko - przestane grać na barusie, pora na przygode z zagranicznym serwerem, można zamknąć

Edytowano przez Pref

Aby w 100% zamknąć temat, to możesz napisać na jaki serwer idziesz + dlaczego rezygnujesz z Barusa.

Aby w 100% zamknąć temat, to możesz napisać na jaki serwer idziesz + dlaczego rezygnujesz z Barusa.

od czasu posta trochę pograłem, parę opinii zachęciło mnie do spróbowania sił na wyższym poziomie, warto próbować.

Najprawdopodobniej na Thor'a

Jeśli znasz niemiecki w stopniu hmm... podstawowym, a angielski w stopniu bardzo dobrym to polecam. 
Nie licz jednak na to, że znajdziesz tam polaków, a jak już to "paru".

Polecam Ci iść np. na Deyle. 

Jeśli znasz niemiecki w stopniu hmm... podstawowym, a angielski w stopniu bardzo dobrym to polecam. 

Nie licz jednak na to, że znajdziesz tam polaków, a jak już to "paru".

Polecam Ci iść np. na Deyle. 

angielski znam na poziomie mocno podstawowym, za to niemiecki na zaawansowanym, studiuje germanistykę :)

Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

• Kto przegląda   0 użytkowników

Brak zalogowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Okienko zamknie się za 5 sekund...