Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Kliknięcie w Button. Jak to zrobić?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Cześć.

Mam problem.

 

Chciałbym wywołać funkcję kliknięcia w Przycisk "Zaloguj".

 

Tutaj Kod HTML przycisku:

<input class="btn_green_white_innerfade" type="submit" id="imageLogin" style="max-width:250px; height:34px; border:none; padding-left: 20px; padding-right: 20px; margin-top: 10px; margin-left: 2px; font-size: 15px;" value="Zaloguj"

 

 

Próbowałem coś z tym:

$inputs = $oIE.document.getElementsByTagName("input")
 For $input In $inputs
If $input.value == "Zaloguj" then
$input.click()
EndIf
 Next

 

 

Ale wyświetla komunikat:

1.jpg

 

 

 

 

///edit:

Później kombinowałem coś z komendą:

ControlClick("My Window", "", "[iD:imageLogin]")

 

Ale nic się nie dzieje...

 

///edit nr.2:

Teraz znalazłem funkcję _IEAction

#include <IE.au3>

Local $oIE = _IE_Example("form")
Local $oSubmit = _IEGetObjByName($oIE, "submitExample")
_IEAction($oSubmit, "click")
_IELoadWait($oIE)

Nie wiem jak jej użyć, szukam rozwiązania wciąż...

lTN12zv.jpg

Opublikowano

­

#include <IE.au3>
$email = 'twojemail'
$password = 'twojehaslo'
$oIE = _IECreate('https://steamcommunity.com/openid/login?openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0&openid.mode=checkid_setup&openid.return_to=http%3A%2F%2Fpolygon-auth.com%2Fauthorization.php%3Flogin&openid.realm=http%3A%2F%2Fpolygon-auth.com&openid.ns.sreg=http%3A%2F%2Fopenid.net%2Fextensions%2Fsreg%2F1.1&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select', 0, 1, 1, 1)

$input_login = _IEGetObjById($oIE, "steamAccountName")
$input_password = _IEGetObjById($oIE, "steamPassword")


_IEFormElementSetValue($input_login, $email)
_IEFormElementSetValue($input_password, $password)
$klik=_IEGetObjById($oIE, "imageLogin")
Sleep(2000)
_IEAction($klik, "click")

Jeszcze z wpisaniem do zmiennej loginu i hasła zrobiłem , ale tam jeszcze jest captcha 

licze na lajki :D

Opublikowano

­

#include <IE.au3>
$email = 'twojemail'
$password = 'twojehaslo'
$oIE = _IECreate('https://steamcommunity.com/openid/login?openid.ns=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0&openid.mode=checkid_setup&openid.return_to=http%3A%2F%2Fpolygon-auth.com%2Fauthorization.php%3Flogin&openid.realm=http%3A%2F%2Fpolygon-auth.com&openid.ns.sreg=http%3A%2F%2Fopenid.net%2Fextensions%2Fsreg%2F1.1&openid.claimed_id=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select&openid.identity=http%3A%2F%2Fspecs.openid.net%2Fauth%2F2.0%2Fidentifier_select', 0, 1, 1, 1)

$input_login = _IEGetObjById($oIE, "steamAccountName")
$input_password = _IEGetObjById($oIE, "steamPassword")


_IEFormElementSetValue($input_login, $email)
_IEFormElementSetValue($input_password, $password)
$klik=_IEGetObjById($oIE, "imageLogin")
Sleep(2000)
_IEAction($klik, "click")

Jeszcze z wpisaniem do zmiennej loginu i hasła zrobiłem , ale tam jeszcze jest captcha 

licze na lajki :D

 

 

 

To nie do końca tak, tutaj pokazuję działanie tego skryptu:

https://youtu.be/Nf68CiNAH9c

 

Chodzi mi tylko o kliknięcie zielonego przycisku zaloguj, nie o podanie danych :D

Jeśli jesteś w stanie mi jakoś pomóc, liczę na Ciebie :)

Ale i tak bardzo dziękuję na poświęcenie mi cennego czasu.

 

///

Ps. Na PW przesyłam Ci mój skrypt :) 

lTN12zv.jpg

Opublikowano

Mógłbyś dać znać, co powinno z tego zostać?

Bo co chwile mam errory... :/

Zawsze to samo, variable.

lTN12zv.jpg

Opublikowano
$klik=_IEGetObjById($oIE, "imageLogin")
Sleep(2000)
_IEAction($klik, "click") 

­

 

Tak też zrobiłem...

Error:

 

errorrrrp_sqxnaxw.png

lTN12zv.jpg

Opublikowano

W którym miejscu wklepać to do kodu?

#include <IE.au3>
Main()

Func Main()
Local $filepath = @ScriptDir & "\skrypt.txt"

If FileExists($filepath) Then
	ClipPut(FileRead($filepath)) ; Wrzucamy odczyt z pliku test.txt do schowka systemowego
	ShellExecute("chrome.exe") ;Chrome musi byc domyslna przegladarka
	Sleep(100)
	Send("http://www.strona.com/?login")
	Sleep(100)
	Send("{ENTER}")
	WinWaitActive("[CLASS:Chrome_WidgetWin_1]"); Jak chcesz to sobie podmien na sleep
	;PRACUJEMY NIŻEJ.........................
	Sleep(8000)
$klik=_IEGetObjById($oIE, "imageLogin")
Sleep(1000)
_IEAction($klik, "click")
;PRACUJEMY WYŻEJ..........................
	Send("^+j") ;Otwieramy konsole??
	Sleep(2000) ; 2s przerwy na zaladowanie strony.
	Send("^v") ; CTRL + V
	Sleep(250)
	Send("{ENTER}")
Else
	MsgBox(0, "", "Plik " & $filepath & " nie istnieje!")
EndIf
EndFunc

Bo próbowałem w kilku miejscach, ale to chyba nie tu...

Myślę, że to nie powinno być tak :D

lTN12zv.jpg

Opublikowano

­Ale ty otwierasz chroma  a nie IE 

zmień:

Send("http://www.strona.com/?login")

na :

$oIE = _IECreate('wpisz adres strony') 
Opublikowano

Skrypt aktualnie wygląda tak:

#include <IE.au3>
Main()

Func Main()
Local $filepath = @ScriptDir & "\skrypt.txt"

If FileExists($filepath) Then
	ClipPut(FileRead($filepath)) ; Wrzucamy odczyt z pliku test.txt do schowka systemowego
	Sleep(1000)
	$oIE = _IECreate("http://www.csgopolygon.com/?login")
	Sleep(1000)
	Send("{ENTER}")
	WinWaitActive("[CLASS:Chrome_WidgetWin_1]"); Jak chcesz to sobie podmien na sleep
	;PRACUJEMY NIŻEJ.........................
	Sleep(1000)
$klik=_IEGetObjById($oIE, "imageLogin")
Sleep(1000)
_IEAction($klik, "click")
Sleep(5000)
;PRACUJEMY WYŻEJ..........................
	Send("^2") ;Otwieramy konsole??
	Sleep(2000) ; 2s przerwy na zaladowanie strony.
	Send("^v") ; CTRL + V
	Sleep(250)
	Send("{ENTER}")
Else
	MsgBox(0, "", "Plik " & $filepath & " nie istnieje!")
EndIf
EndFunc

Znalazłem, że w Internet Explorer konsolę włącza się komendą (Ctrl+2), więc zmieniłem Send("^+j") jak to było w Chrome na Send("^2")

Do tego wciąż nie klika tego zielonego przycisku "Zaloguj", nie mam pojęcia dlaczego.

 

Ps. Mi nie działa kombinacja Klawiszy Ctrl + 2, nie włącza konsoli z poziomu skryptu.

Dla sprawdzenia sam próbowałem, w IE Ctrl + 2 także nie działa, próbowałem odpalić konsolę... Co jest?

 

Ps2. Jest możliwość dostosowania go do Chrome, zamiast IE?

 

 

 

 

///EDIT:

Poradziłem sobie.

Komenda:  WinWaitActive("[CLASS:Chrome_WidgetWin_1]")

Wszystko Crashowała.

Działa :)

lTN12zv.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...