Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zrobić takie znaki? Pilne!


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Po to masz  tablicę żeby z niej kopiować znak, nie wszystkie znaki unicode da sie wprowadzić z klawiatury w języku polskim,

Windows polski ma klawiaturę kodowaną  w Windows-1250 czyli próbując wpisać w Unicode wpisujesz w sumie znaki kodowane w  DOS 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Po to masz  tablicę żeby z niej kopiować znak, nie wszystkie znaki unicode da sie wprowadzić z klawiatury w języku polskim,

Windows polski ma klawiaturę kodowaną  w Windows-1250 czyli próbując wpisać w Unicode wpisujesz w sumie znaki kodowane w  DOS 

Dobrze, mniejsza o to. Znalazłem te znaki w tablicy i tak:

znaki mniejszości i większości wklejają się w pole loginu tak jak mają, lecz znak trójkąta formatuje się i zamiast pojawić się w polu loginu, to pokazuje się literka "r". Jak to naprawić?

 

Trójkąt ten znajduje się w:

Tablica znaków > Wingdings 3 > 5 kolumna od góry > 2 rząd od lewej.

Opublikowano

Zainstalowany musisz miec polski miedzynarodowy na komputerze , jak masz to  mniejszy rowny to Alt+( a wiekszy rowny to Alt +)

 

robinski.org/polski_miedzynarodowy/jak-korzystac

Opublikowano

Hmm to nie mam pomyslu. To symbole matematyczne to napewno jakos musi sie je robic. Nie pamietam jak ale w liceum w exelu je robilismy 100% . Jak troche poszperasz w necie  to znajdziesz. Sprobuj fora matematyczne jakies.

Opublikowano

Rozwiązanie jest jedno, te znaki można TYLKO kopiować czy wklejać, przecież napisałem że Windows nie obsługuje kodowania w unicode zwłaszcza dodatkowych znaków.

Unikode teoretycznie powinno działać ale wcale nie musi bez wspomagania przez dodatkowe programy czy implementacji w programie np różne edytory mają zakodowane w sobie tablice znaków unicode i dlatego w nich można używać 

 

Unicode to tylko tabela dodatkowych znaków, trzeba kopiować z tabeli znaków albo użyć jakiegoś programu typu generatory znaków specjalnych 

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...