Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Wysyłanie przedmiotu z Olx do Anglii a nie dostanie pieniędzy na konto


artur0

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam , nie wiedziałem jak nazwać te temat ale no mam dziwną sytuację z olx : otóż

2  tyogdnie temu wystawiłem na tym serwisie laptopa za 2500 zł i napisała do mnie osoba która chciała go kupić z anglii gdyz kazała mi podac dane bankowe takie jak nazwa banku , numer banku , swift code , numer telefonu , i imie i nazwisko wiec jej podałem i ona mi dzis pisze że muszę iść do kuriera i wyslac jej i bankowi ze ta przesyłka idzie i że ja nie oszukam. Ale własnie powiedzcie mi jak to jest bo ja niechce stracic laptopa wysylajac a piniedzy nie dostane na konto . mi w banku mowili że oni nie zajmuja się wysyłkami tylko przelewami pieniedzmi a ona mi pisala ze dostane wiadomosc z banku i taka dostałem :

"Current Status: Confirmed-Approved Please Read Carefully: The total amount above has been deducted from Payee account. He or She has no right to withdraw or claim money back and fund will be credited into your account immediately the shipment is confirmed from you. Get back to us with the shipping tracking or reference number for verification purposes. Once shipment tracking code have been verified, money will be credited into your Bank account immediately. Mail the shipment tracking code to our customer care only at: [email protected]" - ja zrozumialem ze prosza o email gdzie jest przesylka ale poco im to ? : i jeszcze wiadomosc od niej

Hello mate, i will like you to know that i have paid for the item, and i receive a notification from my bank that the money have been transfer to your bank account, but they will need to verify on the shipment before they can release the funds fully into your bank account, why my bank need to verify on the shipment before releasing
the funds in your bank account is because the transfer is international transaction so they need to make sure that i don't lose my money and you, they are doing this to safe both buyer and the international seller for you and i not to lost anything of yours.
 
I hope you understand why my bank is asking for the shipment tracking code before they can release the funds to your bank account fully...so all you need to do now is to take the item to the post office and get it shipped to the address giving to you by me and mail the shipment confirmation receipt to my bank for their normal verification so that
the money can reflect on your bank account....thanks " 
Prosze powiedzcie mi czy wysyłać jej tego laptopa i bank prześle pieniądze czy chce mnie oszukać . pisze gdyz pierwszy raz robie cos takiego. a chciałbym dostać pieniadze bo musze zaplacic za kuriera i napisalem ze potem odrazu jej dam i bankowi zdjecia e-mail jako dowod i link do sledzenia przesylki bo ja niechce ja oszukac . Poprostu chce wiedziec czy bank ma cos wspolnego z tym . Z góry bardzo dziękuję za odpowiedz :)
 
 
Opublikowano

Gówno tam, nic nie wysyłaj póki pieniędzy na koncie nie zobaczysz. Maile mogą być spoofowane w taki sposób, że naprawdę ciężko rozróżnić. Adres z którego został wysłany mógł być podstawiony.

Opublikowano

Rozumiem że ona może też się bać o swoje pieniądze no ale napisałem jej że napewno wyślę odrazu bo nie jestem i nigdy nie byłem oszustem napisałem jej jak dostane pieniądze bo takto nie jestem pewien dokońca ;/ bo laptop pojdzie a pieniedzy nie ma ale chce zeby ktos jeszcze sie wypowiedzial :)

Opublikowano

Rozumiem że ona może też się bać o swoje pieniądze no ale napisałem jej że napewno wyślę odrazu bo nie jestem i nigdy nie byłem oszustem napisałem jej jak dostane pieniądze bo takto nie jestem pewien dokońca ;/ bo laptop pojdzie a pieniedzy nie ma ale chce zeby ktos jeszcze sie wypowiedzial :)

Powiedz że możesz wystawić na allegro tam aukcje są ubezpieczone, rejestrowane itp. Oczywiście kasa z góry. I tak jak pisze @up wysyłaj dopiero jak kasa bedzie na koncie bo polecania wpłat/przelewów w 5 minut można podrobić.

Opublikowano

Wysyłka za pobraniem, ewentualnie kup teraz na aukcji allegro, tyle że tam płacisz kaucje.

Nigdy nie wysyłaj czegoś zanim zobaczysz kasę na koncie, ja się tak już raz przejechałem.

Cześć! Życzę Ci dobrego dnia! Uśmiechaj się!

Opublikowano

Ok w takim razie dziękuję za odpowiedzi , w takiej sytuacji wystawię na allegro skoro tam aukcje sa ubezpieczone czy rejestrowane , w takim razie temat do zamknięcia :D

Opublikowano

Żaden bank angielski nie ma potwierdzeń przelewów tego typu. Wygląda to na oszusta wyłudzającego tylko przedmioty udając że zapłacił.

Mózg to nie mydło; nie ubędzie Ci go, gdy go użyjesz.

Opublikowano

Przekręt nigeryjski - tak to w tej branży się nazywa. Cały mechanizm jest bardzo prosty i mega skuteczny. Osoba A wystawia drogi sprzęt na OLX ( na allegro takie cuda nie działają, bo są tam zabezpieczenia o konsekwencje prawne ) prosi cię o pilną wysyłkę na wskazany adres ( głównie anglia lub kraje europejskie ) wysyła sfałszowane potwierdzenie przelewu, uprzednio uzyskując odpowiednie dane od ciebie. Ty się nabierasz wysyłasz ( pieniędzy oczywiście nigdy nie dostaniesz, a z momentem wysyłki - szansa na odzyskanie towaru/pieniędzy wynosi równe 0%, ale o tym na końcu... ) odpowiednia "wtyka" w anglii ( często zmieniająca adresy ) wysyła paczkę do krajów afrykańskich, rzadko, ale zdarzają się przypadki z prośbą o bezpośrednią wysyłkę do nigerii i okolic, ale głównie działa to na zasadzie "wtyki".

 

Mam nadzieję, że laptopa nie wysłałeś - bo byś go nie odzyskał, niestety interpol nie działa w Afryce, co gorsza... prawo tam jest bardziej pochrzanione niż u nas w kraju i niema to tamto, ale wspiera przestępców. Ponadto nie zdziw się, jeżeli po miesiącu dostaniesz pismo od FBI z informacją o rozpoczęciu śledztwa w twojej sprawie. xD

Opublikowano

Przekręt nigeryjski - tak to w tej branży się nazywa. Cały mechanizm jest bardzo prosty i mega skuteczny. Osoba A wystawia drogi sprzęt na OLX ( na allegro takie cuda nie działają, bo są tam zabezpieczenia o konsekwencje prawne ) prosi cię o pilną wysyłkę na wskazany adres ( głównie anglia lub kraje europejskie ) wysyła sfałszowane potwierdzenie przelewu, uprzednio uzyskując odpowiednie dane od ciebie. Ty się nabierasz wysyłasz ( pieniędzy oczywiście nigdy nie dostaniesz, a z momentem wysyłki - szansa na odzyskanie towaru/pieniędzy wynosi równe 0%, ale o tym na końcu... ) odpowiednia "wtyka" w anglii ( często zmieniająca adresy ) wysyła paczkę do krajów afrykańskich, rzadko, ale zdarzają się przypadki z prośbą o bezpośrednią wysyłkę do nigerii i okolic, ale głównie działa to na zasadzie "wtyki".

 

Mam nadzieję, że laptopa nie wysłałeś - bo byś go nie odzyskał, niestety interpol nie działa w Afryce, co gorsza... prawo tam jest bardziej pochrzanione niż u nas w kraju i niema to tamto, ale wspiera przestępców. Ponadto nie zdziw się, jeżeli po miesiącu dostaniesz pismo od FBI z informacją o rozpoczęciu śledztwa w twojej sprawie. xD

Nie wysłałem ale już miałem bo mi kolega mówił poczekaj zobacz jak to działa . poszedłem do banku a tam mi gosciowa powiedziala ze przelewy robiąa wysylki ich nie obchodza  ale wolałem tu napisać i się dowiedzieć bo tak myślałem że ktos bedzie wiedzial o co chodzi :) . Teraz gosciowa mnie straszy ze jak nie wysle to pójdzie na policje hehe :D

Opublikowano

 

Przekręt nigeryjski - tak to w tej branży się nazywa. Cały mechanizm jest bardzo prosty i mega skuteczny. Osoba A wystawia drogi sprzęt na OLX ( na allegro takie cuda nie działają, bo są tam zabezpieczenia o konsekwencje prawne ) prosi cię o pilną wysyłkę na wskazany adres ( głównie anglia lub kraje europejskie ) wysyła sfałszowane potwierdzenie przelewu, uprzednio uzyskując odpowiednie dane od ciebie. Ty się nabierasz wysyłasz ( pieniędzy oczywiście nigdy nie dostaniesz, a z momentem wysyłki - szansa na odzyskanie towaru/pieniędzy wynosi równe 0%, ale o tym na końcu... ) odpowiednia "wtyka" w anglii ( często zmieniająca adresy ) wysyła paczkę do krajów afrykańskich, rzadko, ale zdarzają się przypadki z prośbą o bezpośrednią wysyłkę do nigerii i okolic, ale głównie działa to na zasadzie "wtyki".

 

Mam nadzieję, że laptopa nie wysłałeś - bo byś go nie odzyskał, niestety interpol nie działa w Afryce, co gorsza... prawo tam jest bardziej pochrzanione niż u nas w kraju i niema to tamto, ale wspiera przestępców. Ponadto nie zdziw się, jeżeli po miesiącu dostaniesz pismo od FBI z informacją o rozpoczęciu śledztwa w twojej sprawie. xD

Nie wysłałem ale już miałem bo mi kolega mówił poczekaj zobacz jak to działa . poszedłem do banku a tam mi gosciowa powiedziala ze przelewy robiąa wysylki ich nie obchodza  ale wolałem tu napisać i się dowiedzieć bo tak myślałem że ktos bedzie wiedzial o co chodzi :) . Teraz gosciowa mnie straszy ze jak nie wysle to pójdzie na policje hehe :D

 

Oczekuj na fałszywe listy od adwokata itp. Dopóki nie zobaczysz kasy na koncie nic nie wysyłaj i o nic się nie martw bo nie mają Ci prawa nic zrobić :) a będą próbowali Cię zastraszyć.

Opublikowano

 

 

Przekręt nigeryjski - tak to w tej branży się nazywa. Cały mechanizm jest bardzo prosty i mega skuteczny. Osoba A wystawia drogi sprzęt na OLX ( na allegro takie cuda nie działają, bo są tam zabezpieczenia o konsekwencje prawne ) prosi cię o pilną wysyłkę na wskazany adres ( głównie anglia lub kraje europejskie ) wysyła sfałszowane potwierdzenie przelewu, uprzednio uzyskując odpowiednie dane od ciebie. Ty się nabierasz wysyłasz ( pieniędzy oczywiście nigdy nie dostaniesz, a z momentem wysyłki - szansa na odzyskanie towaru/pieniędzy wynosi równe 0%, ale o tym na końcu... ) odpowiednia "wtyka" w anglii ( często zmieniająca adresy ) wysyła paczkę do krajów afrykańskich, rzadko, ale zdarzają się przypadki z prośbą o bezpośrednią wysyłkę do nigerii i okolic, ale głównie działa to na zasadzie "wtyki".

 

Mam nadzieję, że laptopa nie wysłałeś - bo byś go nie odzyskał, niestety interpol nie działa w Afryce, co gorsza... prawo tam jest bardziej pochrzanione niż u nas w kraju i niema to tamto, ale wspiera przestępców. Ponadto nie zdziw się, jeżeli po miesiącu dostaniesz pismo od FBI z informacją o rozpoczęciu śledztwa w twojej sprawie. xD

Nie wysłałem ale już miałem bo mi kolega mówił poczekaj zobacz jak to działa . poszedłem do banku a tam mi gosciowa powiedziala ze przelewy robiąa wysylki ich nie obchodza  ale wolałem tu napisać i się dowiedzieć bo tak myślałem że ktos bedzie wiedzial o co chodzi :) . Teraz gosciowa mnie straszy ze jak nie wysle to pójdzie na policje hehe :D

 

Oczekuj na fałszywe listy od adwokata itp. Dopóki nie zobaczysz kasy na koncie nic nie wysyłaj i o nic się nie martw bo nie mają Ci prawa nic zrobić :) a będą próbowali Cię zastraszyć.

 

okej dzięki wielkie za pomoc . Teraz będę uważny jeśli ktoś bedzie pisal z anglii :)

Opublikowano

 

Przekręt nigeryjski - tak to w tej branży się nazywa. Cały mechanizm jest bardzo prosty i mega skuteczny. Osoba A wystawia drogi sprzęt na OLX ( na allegro takie cuda nie działają, bo są tam zabezpieczenia o konsekwencje prawne ) prosi cię o pilną wysyłkę na wskazany adres ( głównie anglia lub kraje europejskie ) wysyła sfałszowane potwierdzenie przelewu, uprzednio uzyskując odpowiednie dane od ciebie. Ty się nabierasz wysyłasz ( pieniędzy oczywiście nigdy nie dostaniesz, a z momentem wysyłki - szansa na odzyskanie towaru/pieniędzy wynosi równe 0%, ale o tym na końcu... ) odpowiednia "wtyka" w anglii ( często zmieniająca adresy ) wysyła paczkę do krajów afrykańskich, rzadko, ale zdarzają się przypadki z prośbą o bezpośrednią wysyłkę do nigerii i okolic, ale głównie działa to na zasadzie "wtyki".

 

Mam nadzieję, że laptopa nie wysłałeś - bo byś go nie odzyskał, niestety interpol nie działa w Afryce, co gorsza... prawo tam jest bardziej pochrzanione niż u nas w kraju i niema to tamto, ale wspiera przestępców. Ponadto nie zdziw się, jeżeli po miesiącu dostaniesz pismo od FBI z informacją o rozpoczęciu śledztwa w twojej sprawie. xD

Nie wysłałem ale już miałem bo mi kolega mówił poczekaj zobacz jak to działa . poszedłem do banku a tam mi gosciowa powiedziala ze przelewy robiąa wysylki ich nie obchodza  ale wolałem tu napisać i się dowiedzieć bo tak myślałem że ktos bedzie wiedzial o co chodzi :) . Teraz gosciowa mnie straszy ze jak nie wysle to pójdzie na policje hehe :D

 

Nie zdziw się jeżeli na mejla przyślę ci pismo od FBI albo innych służb. Po prostu ignoruj i czekaj na pieniądze ( jeżeli się doczekasz ), jeżeli "gościówa" piszę łamaną polszczyzną to - przekręt 100%.

Opublikowano

 

 

Przekręt nigeryjski - tak to w tej branży się nazywa. Cały mechanizm jest bardzo prosty i mega skuteczny. Osoba A wystawia drogi sprzęt na OLX ( na allegro takie cuda nie działają, bo są tam zabezpieczenia o konsekwencje prawne ) prosi cię o pilną wysyłkę na wskazany adres ( głównie anglia lub kraje europejskie ) wysyła sfałszowane potwierdzenie przelewu, uprzednio uzyskując odpowiednie dane od ciebie. Ty się nabierasz wysyłasz ( pieniędzy oczywiście nigdy nie dostaniesz, a z momentem wysyłki - szansa na odzyskanie towaru/pieniędzy wynosi równe 0%, ale o tym na końcu... ) odpowiednia "wtyka" w anglii ( często zmieniająca adresy ) wysyła paczkę do krajów afrykańskich, rzadko, ale zdarzają się przypadki z prośbą o bezpośrednią wysyłkę do nigerii i okolic, ale głównie działa to na zasadzie "wtyki".

 

Mam nadzieję, że laptopa nie wysłałeś - bo byś go nie odzyskał, niestety interpol nie działa w Afryce, co gorsza... prawo tam jest bardziej pochrzanione niż u nas w kraju i niema to tamto, ale wspiera przestępców. Ponadto nie zdziw się, jeżeli po miesiącu dostaniesz pismo od FBI z informacją o rozpoczęciu śledztwa w twojej sprawie. xD

Nie wysłałem ale już miałem bo mi kolega mówił poczekaj zobacz jak to działa . poszedłem do banku a tam mi gosciowa powiedziala ze przelewy robiąa wysylki ich nie obchodza  ale wolałem tu napisać i się dowiedzieć bo tak myślałem że ktos bedzie wiedzial o co chodzi :) . Teraz gosciowa mnie straszy ze jak nie wysle to pójdzie na policje hehe :D

 

Nie zdziw się jeżeli na mejla przyślę ci pismo od FBI albo innych służb. Po prostu ignoruj i czekaj na pieniądze ( jeżeli się doczekasz ), jeżeli "gościówa" piszę łamaną polszczyzną to - przekręt 100%.

napewno przekręt bo pisze "jaka cena jest  i kurier w osprzecie dać odpowiedź zaraz" xD

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...