Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Parę pytań od początkującego dot. Smite


direx4

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, po pierwsze chciałbym zapytać czy istnieje jakiś polski Streamer lub YouTuber który nagrywa ze Smite'a? Chciałbym trochę poduczyć się patrząc na to po prostu jakich bogów mam brać do jakiej pozycji w trybie podboju. Co do samego trybu to też bym prosił kogoś kto ma wolną chwilę o wytłumaczenie:
1. Czy każda droga typu jungle mid jest przeznaczona dla jakiegoś szczególnego rodzaju boga?
2. Jak się nazywają poszczególne pozycje i gdzie są rozmieszczone na mapie?
3. Jakie są zadania na danej pozycji? Głównie chodzi mi o jungle bo najczęściej właśnie jak tam jestem dostaje od kogoś informacje że ''nie umiem grać''
4. Czy jest gdzieś jakiś poradnik co do buildów postaci tak żeby jakoś rozumieć samemu jak je robić? Od początku swojej gry biorę buildy z różnych stron ale sam nie wiem czy one są tak naprawdę dobre. Nie wiem jakie przedmioty brać bo zwykle patrze na to co ma więcej np. odporności ale chcę wiedzieć czy są jakieś ważne pasywki w przedmiotach które mogą mi pomóc.
5.  Jakie relikty brać? Co mecz biorę odporność na obrażenia przez 2s i opcjonalnie teleport/sprint/oczyszczenie i chciałbym zapytać czy reszta też może mieć jakieś ciekawe wykorzystanie? Bo niby jakoś ich użyje ale nie potrafię ich użyć raczej dobrze.

Z góry dziękuję za każdy pomocny i na temat komentarz :)
 

Opublikowano

1. Tak i nie, przykładowo na mid laner powinni chodzić magowie a baaardzo często spotkasz tam hunterów czyli adc. Każda postać może się sprawdzić na każdej linii, wystarczy potrafić grać.

2. Długa linia to duo lane, jest tam support z adc choć potem support musi rotować na mid i tak dalej. Na środku to mid lane, najczęściej jesteś tam ze swoim junglerem kiedy nie gankuje itp. krótka linia to solo lane i ostatnia to jungle.

3. Pomagasz innym, pomagasz im przy campach, robisz ganki i najczęściej na początku siedzisz na midzie ze swoim mid lanerem.

4. Najlepiej oglądaj streamerów na twitchu typu: Suntouch który cały czas tłumaczy, dlaczego kupił ten item dlaczego zrobił to i tamto. A jak nie znasz angielskiego to pech, bo polskich streamerów nie polecam.

Poradniki na tym forum są beznadziejne i przestarzałe, nie sugeruj się nimi. A buildy możesz znaleźć na smite.guru

5. Zależy kim grasz i przeciw komu grasz, jeżeli widzisz, że w przeciwnym teamie jest Nox (i jesteś mid lanerem) to bierzesz na początku beads. To naprawdę zależy, patrz przeciw komu grasz i czy chcesz grać ryzykownie czy bezpiecznie, przykładowo czy chcesz sobie wziąć blink (ryzykownie) czy beads (bezpiecznie) i tutaj już mówię o jungle. I nie myśl tylko sobie, ale również o teamie, bo w końcu to gra teamowa.

Teleport bierz jedynie jak grasz solo lane.

 

A no i lepiej sobie zmień język na angielski, będzie Ci łatwiej.

VNp6c2U.png

Opublikowano

Z Yt mało jest godnych polecenia:

https://www.youtube.com/channel/UCH92QHXXbG-DvylrmjEAtGg/videos?shelf_id=0&view=0&sort=dd

Indywidualista już nie nagrywa ale kilka filmików dobrych ma+ ma bardzo duże doświadczenie 

http://smite.guru/stats/hr/Indywidualista/summary

4. Biorąc zmiany w itemach z najnowszego patcha polecam Wind Demon( taki szuriken) zwiększa Ci szybkość ataku i szybkość ruchu oraz Bloodforge( taki sztylet na czerwonym tle) daje tarcze za każdego zabitego wroga te itemy od tego patcha widuje na większości adc jakich teraz widuje.

 

 

Opublikowano

Witam, po pierwsze chciałbym zapytać czy istnieje jakiś polski Streamer lub YouTuber który nagrywa ze Smite'a? Chciałbym trochę poduczyć się patrząc na to po prostu jakich bogów mam brać do jakiej pozycji w trybie podboju. Co do samego trybu to też bym prosił kogoś kto ma wolną chwilę o wytłumaczenie:

1. Czy każda droga typu jungle mid jest przeznaczona dla jakiegoś szczególnego rodzaju boga?

2. Jak się nazywają poszczególne pozycje i gdzie są rozmieszczone na mapie?

3. Jakie są zadania na danej pozycji? Głównie chodzi mi o jungle bo najczęściej właśnie jak tam jestem dostaje od kogoś informacje że ''nie umiem grać''

4. Czy jest gdzieś jakiś poradnik co do buildów postaci tak żeby jakoś rozumieć samemu jak je robić? Od początku swojej gry biorę buildy z różnych stron ale sam nie wiem czy one są tak naprawdę dobre. Nie wiem jakie przedmioty brać bo zwykle patrze na to co ma więcej np. odporności ale chcę wiedzieć czy są jakieś ważne pasywki w przedmiotach które mogą mi pomóc.

5.  Jakie relikty brać? Co mecz biorę odporność na obrażenia przez 2s i opcjonalnie teleport/sprint/oczyszczenie i chciałbym zapytać czy reszta też może mieć jakieś ciekawe wykorzystanie? Bo niby jakoś ich użyje ale nie potrafię ich użyć raczej dobrze.

 

Z góry dziękuję za każdy pomocny i na temat komentarz :)

 

Szczerze, skupiłbym się bardziej na zagranicznych YouTuberach, jeżeli już. Jakiś czas temu oglądałem polskie poradniki i się załamałem, także odradzam. Na swoim przykładzie powiem, że nie znam za dobrze angielskiego, ale oglądając relacje z MŚ czy zwykłych gier osób, które znają Smite'a na wylot, rozumiem, o czym jest mowa. Dobierać bogów nauczysz się z czasem, wyciągniesz to z samej obserwacji innych graczy w lobby. 

 

1. Teoretycznie tak, ale praktycznie nie. Ogólna zasada jest taka: mid = mag, solo = warrior, support = guardian, adc = hunter, jungler = assassin i tak się gra np. na MŚ. Natomiast w normalnej grze często się coś zmienia. Przykładowo teraz, w większości przypadków na solo idzie hunter. Tutaj nie ma jakieś odgórnej zasady czy przymusu. Jeżeli ogarniesz warriora magiem, to możesz sobie tym magiem iść na solo, droga wolna. Te pozycje (ogólnie przyjęte normy) są skonstruowane w bardzo przemyślany sposób, tak że każdy typ postacie znajduje swoje miejsce, ale też wykorzystywane są jego potencjały. Co przez to rozumiem? Przykładowy guardian (tank), gdyby został posadzony na solo, jego styl gry nie zostałby w żaden sposób wykorzystany. Dlaczego? Zadaniem tanków jest przytrzymanie, ustawienie przeciwnika tak, aby hunter mógł go dobić, a także branie na siebie ataku, aby hunter mógł zniszczyć np. wieżę, gdzie na solowej pozycji nic z tego nie będzie.

2. Pozycje wymieniłem już wyżej, a więc są to: support, solo, mid, adc i jungler. 

Support (z hunterem tworzy duo) - prawa ręka huntera, zazwyczaj jest to guardian (tank). Przebywa z hunterem na linii lewej lub prawej, w zależności od przydziału bazy, w każdym razie, na linii zewnętrznej, która jest najbliżej red buffa. Na mapie rozmieszczone są tabliczki, także nie ma problemu z doszukaniem się tego, co gdzie jest.

Mid - najczęściej mag, zajmuje środkową linię. 

Solo - głównie warrior, jak nazwa wskazuje, gra jeden na jednego na linii. Jego pozycja jest po przeciwnej stronie względem support, czyli lewa lub prawa linia zewnętrza najbliżej blue buffa.

ADC (z supportem tworzy duo) - hunter, cały czas jest przy tanku. Jak wcześniej wspomniałem, najbliższa linia zewnętrzna od red buffa. 

Jungler - przeważnie assassin, jego pozycja to cała jungla. Skupia się głównie na gankowaniu poszczególnych linii.

3. Zahaczyłem o temat wyżej, ale trochę dopowiem. Rola junglera ogranicza się do zachodzenia wrogów od tyłu, czyli gankowania. W odróżnieniu od pozostałych postaci, większą część gry spędza on wśród drzew, czyli w jungli. Doświadczenie otrzymuje z zabijania potworków, tj. exp campów, choć przez pierwsze minuty gry może przebywać na środkowej linii (mid). Poza tym zabija strażników buffów. 

4. Przedmioty buduje się pod przeciwników, np. grając z magiem bierzesz itemy pod obronę magiczną. Tego za bardzo nie da się wytłumaczyć, bo to trzeba po prostu zrozumieć. Na samym początku przygody ze Smite'em warto jest brać gotowce z neta (ale nie z pierwszej lepszej strony. Osobiście polecam Smitejunkies), a później sam zaczniesz je składać. Teoretycznie musisz wiedzieć, co dany przedmiot robi, aby zacząć go używać, także polecam sobie poczytać, ew. pograć na polskiej wersji. Poza tym, jak zostało wcześniej wspomniane, warto podglądać buildy profesjonalnych graczy i słuchać, dlaczego tak a nie inaczej. 

5. Wszystkie relikty są mocne, ale używa się w sumie tylko kilku. Podstawa to Purification, który jest nieraz ratuje skórę. Poza tym korzysta się z Sanctuary (tarczy), dzięki której można przetrwać np. ulta. To są dwie rzeczy, które przeważnie bierze każdy mag. Natomiast support najczęściej wybiera Meditation (na trybie Assault to podstawa i każdy gracz to bierze) i Curse, ewentualnie Blinkę. Zaś większość assassinów preferuje relikt Sprint, który dodaje szybkości poruszania na 6 sekund, a drugi to już w zależności od postaci. Natomiast podstawą bogami grającego na solo jest Teleport (chodzi o Conquest). Wszystkie opcje są dobre, bo każdy relikt coś poprawia.

 

 

Tak od siebie podrzucam ci jeszcze link do mojego, trochę starego, poradnika nt. trybów gry - http://www.mpcforum.pl/topic/1435556-mapy-w-%C5%9Bwiecie-bog%C3%B3w/#entry12170704. Może czegoś się z tego dowiesz. 

Opublikowano

 

Witam, po pierwsze chciałbym zapytać czy istnieje jakiś polski Streamer lub YouTuber który nagrywa ze Smite'a? Chciałbym trochę poduczyć się patrząc na to po prostu jakich bogów mam brać do jakiej pozycji w trybie podboju. Co do samego trybu to też bym prosił kogoś kto ma wolną chwilę o wytłumaczenie:

1. Czy każda droga typu jungle mid jest przeznaczona dla jakiegoś szczególnego rodzaju boga?

2. Jak się nazywają poszczególne pozycje i gdzie są rozmieszczone na mapie?

3. Jakie są zadania na danej pozycji? Głównie chodzi mi o jungle bo najczęściej właśnie jak tam jestem dostaje od kogoś informacje że ''nie umiem grać''

4. Czy jest gdzieś jakiś poradnik co do buildów postaci tak żeby jakoś rozumieć samemu jak je robić? Od początku swojej gry biorę buildy z różnych stron ale sam nie wiem czy one są tak naprawdę dobre. Nie wiem jakie przedmioty brać bo zwykle patrze na to co ma więcej np. odporności ale chcę wiedzieć czy są jakieś ważne pasywki w przedmiotach które mogą mi pomóc.

5.  Jakie relikty brać? Co mecz biorę odporność na obrażenia przez 2s i opcjonalnie teleport/sprint/oczyszczenie i chciałbym zapytać czy reszta też może mieć jakieś ciekawe wykorzystanie? Bo niby jakoś ich użyje ale nie potrafię ich użyć raczej dobrze.

 

Z góry dziękuję za każdy pomocny i na temat komentarz :)

 

Szczerze, skupiłbym się bardziej na zagranicznych YouTuberach, jeżeli już. Jakiś czas temu oglądałem polskie poradniki i się załamałem, także odradzam. Na swoim przykładzie powiem, że nie znam za dobrze angielskiego, ale oglądając relacje z MŚ czy zwykłych gier osób, które znają Smite'a na wylot, rozumiem, o czym jest mowa. Dobierać bogów nauczysz się z czasem, wyciągniesz to z samej obserwacji innych graczy w lobby. 

 

1. Teoretycznie tak, ale praktycznie nie. Ogólna zasada jest taka: mid = mag, solo = warrior, support = guardian, adc = hunter, jungler = assassin i tak się gra np. na MŚ. Natomiast w normalnej grze często się coś zmienia. Przykładowo teraz, w większości przypadków na solo idzie hunter. Tutaj nie ma jakieś odgórnej zasady czy przymusu. Jeżeli ogarniesz warriora magiem, to możesz sobie tym magiem iść na solo, droga wolna. Te pozycje (ogólnie przyjęte normy) są skonstruowane w bardzo przemyślany sposób, tak że każdy typ postacie znajduje swoje miejsce, ale też wykorzystywane są jego potencjały. Co przez to rozumiem? Przykładowy guardian (tank), gdyby został posadzony na solo, jego styl gry nie zostałby w żaden sposób wykorzystany. Dlaczego? Zadaniem tanków jest przytrzymanie, ustawienie przeciwnika tak, aby hunter mógł go dobić, a także branie na siebie ataku, aby hunter mógł zniszczyć np. wieżę, gdzie na solowej pozycji nic z tego nie będzie.

2. Pozycje wymieniłem już wyżej, a więc są to: support, solo, mid, adc i jungler. 

Support (z hunterem tworzy duo) - prawa ręka huntera, zazwyczaj jest to guardian (tank). Przebywa z hunterem na linii lewej lub prawej, w zależności od przydziału bazy, w każdym razie, na linii zewnętrznej, która jest najbliżej red buffa. Na mapie rozmieszczone są tabliczki, także nie ma problemu z doszukaniem się tego, co gdzie jest.

Mid - najczęściej mag, zajmuje środkową linię. 

Solo - głównie warrior, jak nazwa wskazuje, gra jeden na jednego na linii. Jego pozycja jest po przeciwnej stronie względem support, czyli lewa lub prawa linia zewnętrza najbliżej blue buffa.

ADC (z supportem tworzy duo) - hunter, cały czas jest przy tanku. Jak wcześniej wspomniałem, najbliższa linia zewnętrzna od red buffa. 

Jungler - przeważnie assassin, jego pozycja to cała jungla. Skupia się głównie na gankowaniu poszczególnych linii.

3. Zahaczyłem o temat wyżej, ale trochę dopowiem. Rola junglera ogranicza się do zachodzenia wrogów od tyłu, czyli gankowania. W odróżnieniu od pozostałych postaci, większą część gry spędza on wśród drzew, czyli w jungli. Doświadczenie otrzymuje z zabijania potworków, tj. exp campów, choć przez pierwsze minuty gry może przebywać na środkowej linii (mid). Poza tym zabija strażników buffów. 

4. Przedmioty buduje się pod przeciwników, np. grając z magiem bierzesz itemy pod obronę magiczną. Tego za bardzo nie da się wytłumaczyć, bo to trzeba po prostu zrozumieć. Na samym początku przygody ze Smite'em warto jest brać gotowce z neta (ale nie z pierwszej lepszej strony. Osobiście polecam Smitejunkies), a później sam zaczniesz je składać. Teoretycznie musisz wiedzieć, co dany przedmiot robi, aby zacząć go używać, także polecam sobie poczytać, ew. pograć na polskiej wersji. Poza tym, jak zostało wcześniej wspomniane, warto podglądać buildy profesjonalnych graczy i słuchać, dlaczego tak a nie inaczej. 

5. Wszystkie relikty są mocne, ale używa się w sumie tylko kilku. Podstawa to Purification, który jest nieraz ratuje skórę. Poza tym korzysta się z Sanctuary (tarczy), dzięki której można przetrwać np. ulta. To są dwie rzeczy, które przeważnie bierze każdy mag. Natomiast support najczęściej wybiera Meditation (na trybie Assault to podstawa i każdy gracz to bierze) i Curse, ewentualnie Blinkę. Zaś większość assassinów preferuje relikt Sprint, który dodaje szybkości poruszania na 6 sekund, a drugi to już w zależności od postaci. Natomiast podstawą bogami grającego na solo jest Teleport (chodzi o Conquest). Wszystkie opcje są dobre, bo każdy relikt coś poprawia.

 

 

Tak od siebie podrzucam ci jeszcze link do mojego, trochę starego, poradnika nt. trybów gry - http://www.mpcforum.pl/topic/1435556-mapy-w-%C5%9Bwiecie-bog%C3%B3w/#entry12170704. Może czegoś się z tego dowiesz. 

 

Teraz na solo nie chodzą hunterzy, a na pewno nie tak często, jak w sezonie drugim. Świetnymi bogami na tę linię są np. Chang'e, Loki, Aphrodyta, Amaterasu, Chronos... Właściwie na solo można upchnąć każdego. 

Opublikowano

 

 

Witam, po pierwsze chciałbym zapytać czy istnieje jakiś polski Streamer lub YouTuber który nagrywa ze Smite'a? Chciałbym trochę poduczyć się patrząc na to po prostu jakich bogów mam brać do jakiej pozycji w trybie podboju. Co do samego trybu to też bym prosił kogoś kto ma wolną chwilę o wytłumaczenie:

1. Czy każda droga typu jungle mid jest przeznaczona dla jakiegoś szczególnego rodzaju boga?

2. Jak się nazywają poszczególne pozycje i gdzie są rozmieszczone na mapie?

3. Jakie są zadania na danej pozycji? Głównie chodzi mi o jungle bo najczęściej właśnie jak tam jestem dostaje od kogoś informacje że ''nie umiem grać''

4. Czy jest gdzieś jakiś poradnik co do buildów postaci tak żeby jakoś rozumieć samemu jak je robić? Od początku swojej gry biorę buildy z różnych stron ale sam nie wiem czy one są tak naprawdę dobre. Nie wiem jakie przedmioty brać bo zwykle patrze na to co ma więcej np. odporności ale chcę wiedzieć czy są jakieś ważne pasywki w przedmiotach które mogą mi pomóc.

5.  Jakie relikty brać? Co mecz biorę odporność na obrażenia przez 2s i opcjonalnie teleport/sprint/oczyszczenie i chciałbym zapytać czy reszta też może mieć jakieś ciekawe wykorzystanie? Bo niby jakoś ich użyje ale nie potrafię ich użyć raczej dobrze.

 

Z góry dziękuję za każdy pomocny i na temat komentarz :)

 

Szczerze, skupiłbym się bardziej na zagranicznych YouTuberach, jeżeli już. Jakiś czas temu oglądałem polskie poradniki i się załamałem, także odradzam. Na swoim przykładzie powiem, że nie znam za dobrze angielskiego, ale oglądając relacje z MŚ czy zwykłych gier osób, które znają Smite'a na wylot, rozumiem, o czym jest mowa. Dobierać bogów nauczysz się z czasem, wyciągniesz to z samej obserwacji innych graczy w lobby. 

 

1. Teoretycznie tak, ale praktycznie nie. Ogólna zasada jest taka: mid = mag, solo = warrior, support = guardian, adc = hunter, jungler = assassin i tak się gra np. na MŚ. Natomiast w normalnej grze często się coś zmienia. Przykładowo teraz, w większości przypadków na solo idzie hunter. Tutaj nie ma jakieś odgórnej zasady czy przymusu. Jeżeli ogarniesz warriora magiem, to możesz sobie tym magiem iść na solo, droga wolna. Te pozycje (ogólnie przyjęte normy) są skonstruowane w bardzo przemyślany sposób, tak że każdy typ postacie znajduje swoje miejsce, ale też wykorzystywane są jego potencjały. Co przez to rozumiem? Przykładowy guardian (tank), gdyby został posadzony na solo, jego styl gry nie zostałby w żaden sposób wykorzystany. Dlaczego? Zadaniem tanków jest przytrzymanie, ustawienie przeciwnika tak, aby hunter mógł go dobić, a także branie na siebie ataku, aby hunter mógł zniszczyć np. wieżę, gdzie na solowej pozycji nic z tego nie będzie.

2. Pozycje wymieniłem już wyżej, a więc są to: support, solo, mid, adc i jungler. 

Support (z hunterem tworzy duo) - prawa ręka huntera, zazwyczaj jest to guardian (tank). Przebywa z hunterem na linii lewej lub prawej, w zależności od przydziału bazy, w każdym razie, na linii zewnętrznej, która jest najbliżej red buffa. Na mapie rozmieszczone są tabliczki, także nie ma problemu z doszukaniem się tego, co gdzie jest.

Mid - najczęściej mag, zajmuje środkową linię. 

Solo - głównie warrior, jak nazwa wskazuje, gra jeden na jednego na linii. Jego pozycja jest po przeciwnej stronie względem support, czyli lewa lub prawa linia zewnętrza najbliżej blue buffa.

ADC (z supportem tworzy duo) - hunter, cały czas jest przy tanku. Jak wcześniej wspomniałem, najbliższa linia zewnętrzna od red buffa. 

Jungler - przeważnie assassin, jego pozycja to cała jungla. Skupia się głównie na gankowaniu poszczególnych linii.

3. Zahaczyłem o temat wyżej, ale trochę dopowiem. Rola junglera ogranicza się do zachodzenia wrogów od tyłu, czyli gankowania. W odróżnieniu od pozostałych postaci, większą część gry spędza on wśród drzew, czyli w jungli. Doświadczenie otrzymuje z zabijania potworków, tj. exp campów, choć przez pierwsze minuty gry może przebywać na środkowej linii (mid). Poza tym zabija strażników buffów. 

4. Przedmioty buduje się pod przeciwników, np. grając z magiem bierzesz itemy pod obronę magiczną. Tego za bardzo nie da się wytłumaczyć, bo to trzeba po prostu zrozumieć. Na samym początku przygody ze Smite'em warto jest brać gotowce z neta (ale nie z pierwszej lepszej strony. Osobiście polecam Smitejunkies), a później sam zaczniesz je składać. Teoretycznie musisz wiedzieć, co dany przedmiot robi, aby zacząć go używać, także polecam sobie poczytać, ew. pograć na polskiej wersji. Poza tym, jak zostało wcześniej wspomniane, warto podglądać buildy profesjonalnych graczy i słuchać, dlaczego tak a nie inaczej. 

5. Wszystkie relikty są mocne, ale używa się w sumie tylko kilku. Podstawa to Purification, który jest nieraz ratuje skórę. Poza tym korzysta się z Sanctuary (tarczy), dzięki której można przetrwać np. ulta. To są dwie rzeczy, które przeważnie bierze każdy mag. Natomiast support najczęściej wybiera Meditation (na trybie Assault to podstawa i każdy gracz to bierze) i Curse, ewentualnie Blinkę. Zaś większość assassinów preferuje relikt Sprint, który dodaje szybkości poruszania na 6 sekund, a drugi to już w zależności od postaci. Natomiast podstawą bogami grającego na solo jest Teleport (chodzi o Conquest). Wszystkie opcje są dobre, bo każdy relikt coś poprawia.

 

 

Tak od siebie podrzucam ci jeszcze link do mojego, trochę starego, poradnika nt. trybów gry - http://www.mpcforum.pl/topic/1435556-mapy-w-%C5%9Bwiecie-bog%C3%B3w/#entry12170704. Może czegoś się z tego dowiesz. 

 

Teraz na solo nie chodzą hunterzy, a na pewno nie tak często, jak w sezonie drugim. Świetnymi bogami na tę linię są np. Chang'e, Loki, Aphrodyta, Amaterasu, Chronos... Właściwie na solo można upchnąć każdego. 

 

Może nie masz po prostu do nich szczęścia. :) Ja, mówię poważnie, widzę huntera na solo w co drugiej grze, także na tej podstawie tak twierdzę. Teraz jak mówisz, że w drugim sezonie byli, a ja osobiście ich nie spotykałem. Ale reasumując, hunter stał się popularny na solo, głównie na rankedach. Natomiast z ostatnim zdaniem się nie zgodzę, bo są postacie, które na solo nijak się nie sprawdzą, np. Sylvanus, bo jest on supportem i pod to ma umiejętności. Chociaż przyznam rację, 90% postaci bez problemu ogarnie tę pozycję. Loki to jednak, według mnie, najlepszy wybór. 

Opublikowano

 

 

 

Witam, po pierwsze chciałbym zapytać czy istnieje jakiś polski Streamer lub YouTuber który nagrywa ze Smite'a? Chciałbym trochę poduczyć się patrząc na to po prostu jakich bogów mam brać do jakiej pozycji w trybie podboju. Co do samego trybu to też bym prosił kogoś kto ma wolną chwilę o wytłumaczenie:

1. Czy każda droga typu jungle mid jest przeznaczona dla jakiegoś szczególnego rodzaju boga?

2. Jak się nazywają poszczególne pozycje i gdzie są rozmieszczone na mapie?

3. Jakie są zadania na danej pozycji? Głównie chodzi mi o jungle bo najczęściej właśnie jak tam jestem dostaje od kogoś informacje że ''nie umiem grać''

4. Czy jest gdzieś jakiś poradnik co do buildów postaci tak żeby jakoś rozumieć samemu jak je robić? Od początku swojej gry biorę buildy z różnych stron ale sam nie wiem czy one są tak naprawdę dobre. Nie wiem jakie przedmioty brać bo zwykle patrze na to co ma więcej np. odporności ale chcę wiedzieć czy są jakieś ważne pasywki w przedmiotach które mogą mi pomóc.

5.  Jakie relikty brać? Co mecz biorę odporność na obrażenia przez 2s i opcjonalnie teleport/sprint/oczyszczenie i chciałbym zapytać czy reszta też może mieć jakieś ciekawe wykorzystanie? Bo niby jakoś ich użyje ale nie potrafię ich użyć raczej dobrze.

 

Z góry dziękuję za każdy pomocny i na temat komentarz :)

 

Szczerze, skupiłbym się bardziej na zagranicznych YouTuberach, jeżeli już. Jakiś czas temu oglądałem polskie poradniki i się załamałem, także odradzam. Na swoim przykładzie powiem, że nie znam za dobrze angielskiego, ale oglądając relacje z MŚ czy zwykłych gier osób, które znają Smite'a na wylot, rozumiem, o czym jest mowa. Dobierać bogów nauczysz się z czasem, wyciągniesz to z samej obserwacji innych graczy w lobby. 

 

1. Teoretycznie tak, ale praktycznie nie. Ogólna zasada jest taka: mid = mag, solo = warrior, support = guardian, adc = hunter, jungler = assassin i tak się gra np. na MŚ. Natomiast w normalnej grze często się coś zmienia. Przykładowo teraz, w większości przypadków na solo idzie hunter. Tutaj nie ma jakieś odgórnej zasady czy przymusu. Jeżeli ogarniesz warriora magiem, to możesz sobie tym magiem iść na solo, droga wolna. Te pozycje (ogólnie przyjęte normy) są skonstruowane w bardzo przemyślany sposób, tak że każdy typ postacie znajduje swoje miejsce, ale też wykorzystywane są jego potencjały. Co przez to rozumiem? Przykładowy guardian (tank), gdyby został posadzony na solo, jego styl gry nie zostałby w żaden sposób wykorzystany. Dlaczego? Zadaniem tanków jest przytrzymanie, ustawienie przeciwnika tak, aby hunter mógł go dobić, a także branie na siebie ataku, aby hunter mógł zniszczyć np. wieżę, gdzie na solowej pozycji nic z tego nie będzie.

2. Pozycje wymieniłem już wyżej, a więc są to: support, solo, mid, adc i jungler. 

Support (z hunterem tworzy duo) - prawa ręka huntera, zazwyczaj jest to guardian (tank). Przebywa z hunterem na linii lewej lub prawej, w zależności od przydziału bazy, w każdym razie, na linii zewnętrznej, która jest najbliżej red buffa. Na mapie rozmieszczone są tabliczki, także nie ma problemu z doszukaniem się tego, co gdzie jest.

Mid - najczęściej mag, zajmuje środkową linię. 

Solo - głównie warrior, jak nazwa wskazuje, gra jeden na jednego na linii. Jego pozycja jest po przeciwnej stronie względem support, czyli lewa lub prawa linia zewnętrza najbliżej blue buffa.

ADC (z supportem tworzy duo) - hunter, cały czas jest przy tanku. Jak wcześniej wspomniałem, najbliższa linia zewnętrzna od red buffa. 

Jungler - przeważnie assassin, jego pozycja to cała jungla. Skupia się głównie na gankowaniu poszczególnych linii.

3. Zahaczyłem o temat wyżej, ale trochę dopowiem. Rola junglera ogranicza się do zachodzenia wrogów od tyłu, czyli gankowania. W odróżnieniu od pozostałych postaci, większą część gry spędza on wśród drzew, czyli w jungli. Doświadczenie otrzymuje z zabijania potworków, tj. exp campów, choć przez pierwsze minuty gry może przebywać na środkowej linii (mid). Poza tym zabija strażników buffów. 

4. Przedmioty buduje się pod przeciwników, np. grając z magiem bierzesz itemy pod obronę magiczną. Tego za bardzo nie da się wytłumaczyć, bo to trzeba po prostu zrozumieć. Na samym początku przygody ze Smite'em warto jest brać gotowce z neta (ale nie z pierwszej lepszej strony. Osobiście polecam Smitejunkies), a później sam zaczniesz je składać. Teoretycznie musisz wiedzieć, co dany przedmiot robi, aby zacząć go używać, także polecam sobie poczytać, ew. pograć na polskiej wersji. Poza tym, jak zostało wcześniej wspomniane, warto podglądać buildy profesjonalnych graczy i słuchać, dlaczego tak a nie inaczej. 

5. Wszystkie relikty są mocne, ale używa się w sumie tylko kilku. Podstawa to Purification, który jest nieraz ratuje skórę. Poza tym korzysta się z Sanctuary (tarczy), dzięki której można przetrwać np. ulta. To są dwie rzeczy, które przeważnie bierze każdy mag. Natomiast support najczęściej wybiera Meditation (na trybie Assault to podstawa i każdy gracz to bierze) i Curse, ewentualnie Blinkę. Zaś większość assassinów preferuje relikt Sprint, który dodaje szybkości poruszania na 6 sekund, a drugi to już w zależności od postaci. Natomiast podstawą bogami grającego na solo jest Teleport (chodzi o Conquest). Wszystkie opcje są dobre, bo każdy relikt coś poprawia.

 

 

Tak od siebie podrzucam ci jeszcze link do mojego, trochę starego, poradnika nt. trybów gry - http://www.mpcforum.pl/topic/1435556-mapy-w-%C5%9Bwiecie-bog%C3%B3w/#entry12170704. Może czegoś się z tego dowiesz. 

 

Teraz na solo nie chodzą hunterzy, a na pewno nie tak często, jak w sezonie drugim. Świetnymi bogami na tę linię są np. Chang'e, Loki, Aphrodyta, Amaterasu, Chronos... Właściwie na solo można upchnąć każdego. 

 

Może nie masz po prostu do nich szczęścia. :) Ja, mówię poważnie, widzę huntera na solo w co drugiej grze, także na tej podstawie tak twierdzę. Teraz jak mówisz, że w drugim sezonie byli, a ja osobiście ich nie spotykałem. Ale reasumując, hunter stał się popularny na solo, głównie na rankedach. Natomiast z ostatnim zdaniem się nie zgodzę, bo są postacie, które na solo nijak się nie sprawdzą, np. Sylvanus, bo jest on supportem i pod to ma umiejętności. Chociaż przyznam rację, 90% postaci bez problemu ogarnie tę pozycję. Loki to jednak, według mnie, najlepszy wybór. 

 

Sylvanus słaby na solo? Przecież on tam ma prawie zawsze first blood, na casualach tego nie spotkasz. Dopiero w late trochę odpada.

VNp6c2U.png

Opublikowano

 

 

 

 

Witam, po pierwsze chciałbym zapytać czy istnieje jakiś polski Streamer lub YouTuber który nagrywa ze Smite'a? Chciałbym trochę poduczyć się patrząc na to po prostu jakich bogów mam brać do jakiej pozycji w trybie podboju. Co do samego trybu to też bym prosił kogoś kto ma wolną chwilę o wytłumaczenie:

1. Czy każda droga typu jungle mid jest przeznaczona dla jakiegoś szczególnego rodzaju boga?

2. Jak się nazywają poszczególne pozycje i gdzie są rozmieszczone na mapie?

3. Jakie są zadania na danej pozycji? Głównie chodzi mi o jungle bo najczęściej właśnie jak tam jestem dostaje od kogoś informacje że ''nie umiem grać''

4. Czy jest gdzieś jakiś poradnik co do buildów postaci tak żeby jakoś rozumieć samemu jak je robić? Od początku swojej gry biorę buildy z różnych stron ale sam nie wiem czy one są tak naprawdę dobre. Nie wiem jakie przedmioty brać bo zwykle patrze na to co ma więcej np. odporności ale chcę wiedzieć czy są jakieś ważne pasywki w przedmiotach które mogą mi pomóc.

5.  Jakie relikty brać? Co mecz biorę odporność na obrażenia przez 2s i opcjonalnie teleport/sprint/oczyszczenie i chciałbym zapytać czy reszta też może mieć jakieś ciekawe wykorzystanie? Bo niby jakoś ich użyje ale nie potrafię ich użyć raczej dobrze.

 

Z góry dziękuję za każdy pomocny i na temat komentarz :)

 

Szczerze, skupiłbym się bardziej na zagranicznych YouTuberach, jeżeli już. Jakiś czas temu oglądałem polskie poradniki i się załamałem, także odradzam. Na swoim przykładzie powiem, że nie znam za dobrze angielskiego, ale oglądając relacje z MŚ czy zwykłych gier osób, które znają Smite'a na wylot, rozumiem, o czym jest mowa. Dobierać bogów nauczysz się z czasem, wyciągniesz to z samej obserwacji innych graczy w lobby. 

 

1. Teoretycznie tak, ale praktycznie nie. Ogólna zasada jest taka: mid = mag, solo = warrior, support = guardian, adc = hunter, jungler = assassin i tak się gra np. na MŚ. Natomiast w normalnej grze często się coś zmienia. Przykładowo teraz, w większości przypadków na solo idzie hunter. Tutaj nie ma jakieś odgórnej zasady czy przymusu. Jeżeli ogarniesz warriora magiem, to możesz sobie tym magiem iść na solo, droga wolna. Te pozycje (ogólnie przyjęte normy) są skonstruowane w bardzo przemyślany sposób, tak że każdy typ postacie znajduje swoje miejsce, ale też wykorzystywane są jego potencjały. Co przez to rozumiem? Przykładowy guardian (tank), gdyby został posadzony na solo, jego styl gry nie zostałby w żaden sposób wykorzystany. Dlaczego? Zadaniem tanków jest przytrzymanie, ustawienie przeciwnika tak, aby hunter mógł go dobić, a także branie na siebie ataku, aby hunter mógł zniszczyć np. wieżę, gdzie na solowej pozycji nic z tego nie będzie.

2. Pozycje wymieniłem już wyżej, a więc są to: support, solo, mid, adc i jungler. 

Support (z hunterem tworzy duo) - prawa ręka huntera, zazwyczaj jest to guardian (tank). Przebywa z hunterem na linii lewej lub prawej, w zależności od przydziału bazy, w każdym razie, na linii zewnętrznej, która jest najbliżej red buffa. Na mapie rozmieszczone są tabliczki, także nie ma problemu z doszukaniem się tego, co gdzie jest.

Mid - najczęściej mag, zajmuje środkową linię. 

Solo - głównie warrior, jak nazwa wskazuje, gra jeden na jednego na linii. Jego pozycja jest po przeciwnej stronie względem support, czyli lewa lub prawa linia zewnętrza najbliżej blue buffa.

ADC (z supportem tworzy duo) - hunter, cały czas jest przy tanku. Jak wcześniej wspomniałem, najbliższa linia zewnętrzna od red buffa. 

Jungler - przeważnie assassin, jego pozycja to cała jungla. Skupia się głównie na gankowaniu poszczególnych linii.

3. Zahaczyłem o temat wyżej, ale trochę dopowiem. Rola junglera ogranicza się do zachodzenia wrogów od tyłu, czyli gankowania. W odróżnieniu od pozostałych postaci, większą część gry spędza on wśród drzew, czyli w jungli. Doświadczenie otrzymuje z zabijania potworków, tj. exp campów, choć przez pierwsze minuty gry może przebywać na środkowej linii (mid). Poza tym zabija strażników buffów. 

4. Przedmioty buduje się pod przeciwników, np. grając z magiem bierzesz itemy pod obronę magiczną. Tego za bardzo nie da się wytłumaczyć, bo to trzeba po prostu zrozumieć. Na samym początku przygody ze Smite'em warto jest brać gotowce z neta (ale nie z pierwszej lepszej strony. Osobiście polecam Smitejunkies), a później sam zaczniesz je składać. Teoretycznie musisz wiedzieć, co dany przedmiot robi, aby zacząć go używać, także polecam sobie poczytać, ew. pograć na polskiej wersji. Poza tym, jak zostało wcześniej wspomniane, warto podglądać buildy profesjonalnych graczy i słuchać, dlaczego tak a nie inaczej. 

5. Wszystkie relikty są mocne, ale używa się w sumie tylko kilku. Podstawa to Purification, który jest nieraz ratuje skórę. Poza tym korzysta się z Sanctuary (tarczy), dzięki której można przetrwać np. ulta. To są dwie rzeczy, które przeważnie bierze każdy mag. Natomiast support najczęściej wybiera Meditation (na trybie Assault to podstawa i każdy gracz to bierze) i Curse, ewentualnie Blinkę. Zaś większość assassinów preferuje relikt Sprint, który dodaje szybkości poruszania na 6 sekund, a drugi to już w zależności od postaci. Natomiast podstawą bogami grającego na solo jest Teleport (chodzi o Conquest). Wszystkie opcje są dobre, bo każdy relikt coś poprawia.

 

 

Tak od siebie podrzucam ci jeszcze link do mojego, trochę starego, poradnika nt. trybów gry - http://www.mpcforum.pl/topic/1435556-mapy-w-%C5%9Bwiecie-bog%C3%B3w/#entry12170704. Może czegoś się z tego dowiesz. 

 

Teraz na solo nie chodzą hunterzy, a na pewno nie tak często, jak w sezonie drugim. Świetnymi bogami na tę linię są np. Chang'e, Loki, Aphrodyta, Amaterasu, Chronos... Właściwie na solo można upchnąć każdego. 

 

Może nie masz po prostu do nich szczęścia. :) Ja, mówię poważnie, widzę huntera na solo w co drugiej grze, także na tej podstawie tak twierdzę. Teraz jak mówisz, że w drugim sezonie byli, a ja osobiście ich nie spotykałem. Ale reasumując, hunter stał się popularny na solo, głównie na rankedach. Natomiast z ostatnim zdaniem się nie zgodzę, bo są postacie, które na solo nijak się nie sprawdzą, np. Sylvanus, bo jest on supportem i pod to ma umiejętności. Chociaż przyznam rację, 90% postaci bez problemu ogarnie tę pozycję. Loki to jednak, według mnie, najlepszy wybór. 

 

Sylvanus słaby na solo? Przecież on tam ma prawie zawsze first blood, na casualach tego nie spotkasz. Dopiero w late trochę odpada.

 

Sylvanus nie został stworzony z myślą pod solo i na tej pozycji jego potencjał się marnuje. Z przykładowym Lokim, co zrobi? Jego atak jest niewielki, jedynie ma trochę deffa. Wejdzie mu Loki z ulta i leży. To, że tank zdobywa frist blooda, nic nie znaczy. Szczerze, nigdy w życiu nie widziałem Sylvanusa na solo i zapewne nie zobaczę. 

Opublikowano

 

 

Support (z hunterem tworzy duo) - prawa ręka huntera, zazwyczaj jest to guardian (tank). Przebywa z hunterem na linii lewej lub prawej, w zależności od przydziału bazy, w każdym razie, na linii zewnętrznej, która jest najbliżej red buffa. Na mapie rozmieszczone są tabliczki, także nie ma problemu z doszukaniem się tego, co gdzie jest.

 

cytat miesiąca

asdf1234

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

 

 

 

 

 

Witam, po pierwsze chciałbym zapytać czy istnieje jakiś polski Streamer lub YouTuber który nagrywa ze Smite'a? Chciałbym trochę poduczyć się patrząc na to po prostu jakich bogów mam brać do jakiej pozycji w trybie podboju. Co do samego trybu to też bym prosił kogoś kto ma wolną chwilę o wytłumaczenie:

1. Czy każda droga typu jungle mid jest przeznaczona dla jakiegoś szczególnego rodzaju boga?

2. Jak się nazywają poszczególne pozycje i gdzie są rozmieszczone na mapie?

3. Jakie są zadania na danej pozycji? Głównie chodzi mi o jungle bo najczęściej właśnie jak tam jestem dostaje od kogoś informacje że ''nie umiem grać''

4. Czy jest gdzieś jakiś poradnik co do buildów postaci tak żeby jakoś rozumieć samemu jak je robić? Od początku swojej gry biorę buildy z różnych stron ale sam nie wiem czy one są tak naprawdę dobre. Nie wiem jakie przedmioty brać bo zwykle patrze na to co ma więcej np. odporności ale chcę wiedzieć czy są jakieś ważne pasywki w przedmiotach które mogą mi pomóc.

5.  Jakie relikty brać? Co mecz biorę odporność na obrażenia przez 2s i opcjonalnie teleport/sprint/oczyszczenie i chciałbym zapytać czy reszta też może mieć jakieś ciekawe wykorzystanie? Bo niby jakoś ich użyje ale nie potrafię ich użyć raczej dobrze.

 

Z góry dziękuję za każdy pomocny i na temat komentarz :)

 

Szczerze, skupiłbym się bardziej na zagranicznych YouTuberach, jeżeli już. Jakiś czas temu oglądałem polskie poradniki i się załamałem, także odradzam. Na swoim przykładzie powiem, że nie znam za dobrze angielskiego, ale oglądając relacje z MŚ czy zwykłych gier osób, które znają Smite'a na wylot, rozumiem, o czym jest mowa. Dobierać bogów nauczysz się z czasem, wyciągniesz to z samej obserwacji innych graczy w lobby. 

 

1. Teoretycznie tak, ale praktycznie nie. Ogólna zasada jest taka: mid = mag, solo = warrior, support = guardian, adc = hunter, jungler = assassin i tak się gra np. na MŚ. Natomiast w normalnej grze często się coś zmienia. Przykładowo teraz, w większości przypadków na solo idzie hunter. Tutaj nie ma jakieś odgórnej zasady czy przymusu. Jeżeli ogarniesz warriora magiem, to możesz sobie tym magiem iść na solo, droga wolna. Te pozycje (ogólnie przyjęte normy) są skonstruowane w bardzo przemyślany sposób, tak że każdy typ postacie znajduje swoje miejsce, ale też wykorzystywane są jego potencjały. Co przez to rozumiem? Przykładowy guardian (tank), gdyby został posadzony na solo, jego styl gry nie zostałby w żaden sposób wykorzystany. Dlaczego? Zadaniem tanków jest przytrzymanie, ustawienie przeciwnika tak, aby hunter mógł go dobić, a także branie na siebie ataku, aby hunter mógł zniszczyć np. wieżę, gdzie na solowej pozycji nic z tego nie będzie.

2. Pozycje wymieniłem już wyżej, a więc są to: support, solo, mid, adc i jungler. 

Support (z hunterem tworzy duo) - prawa ręka huntera, zazwyczaj jest to guardian (tank). Przebywa z hunterem na linii lewej lub prawej, w zależności od przydziału bazy, w każdym razie, na linii zewnętrznej, która jest najbliżej red buffa. Na mapie rozmieszczone są tabliczki, także nie ma problemu z doszukaniem się tego, co gdzie jest.

Mid - najczęściej mag, zajmuje środkową linię. 

Solo - głównie warrior, jak nazwa wskazuje, gra jeden na jednego na linii. Jego pozycja jest po przeciwnej stronie względem support, czyli lewa lub prawa linia zewnętrza najbliżej blue buffa.

ADC (z supportem tworzy duo) - hunter, cały czas jest przy tanku. Jak wcześniej wspomniałem, najbliższa linia zewnętrzna od red buffa. 

Jungler - przeważnie assassin, jego pozycja to cała jungla. Skupia się głównie na gankowaniu poszczególnych linii.

3. Zahaczyłem o temat wyżej, ale trochę dopowiem. Rola junglera ogranicza się do zachodzenia wrogów od tyłu, czyli gankowania. W odróżnieniu od pozostałych postaci, większą część gry spędza on wśród drzew, czyli w jungli. Doświadczenie otrzymuje z zabijania potworków, tj. exp campów, choć przez pierwsze minuty gry może przebywać na środkowej linii (mid). Poza tym zabija strażników buffów. 

4. Przedmioty buduje się pod przeciwników, np. grając z magiem bierzesz itemy pod obronę magiczną. Tego za bardzo nie da się wytłumaczyć, bo to trzeba po prostu zrozumieć. Na samym początku przygody ze Smite'em warto jest brać gotowce z neta (ale nie z pierwszej lepszej strony. Osobiście polecam Smitejunkies), a później sam zaczniesz je składać. Teoretycznie musisz wiedzieć, co dany przedmiot robi, aby zacząć go używać, także polecam sobie poczytać, ew. pograć na polskiej wersji. Poza tym, jak zostało wcześniej wspomniane, warto podglądać buildy profesjonalnych graczy i słuchać, dlaczego tak a nie inaczej. 

5. Wszystkie relikty są mocne, ale używa się w sumie tylko kilku. Podstawa to Purification, który jest nieraz ratuje skórę. Poza tym korzysta się z Sanctuary (tarczy), dzięki której można przetrwać np. ulta. To są dwie rzeczy, które przeważnie bierze każdy mag. Natomiast support najczęściej wybiera Meditation (na trybie Assault to podstawa i każdy gracz to bierze) i Curse, ewentualnie Blinkę. Zaś większość assassinów preferuje relikt Sprint, który dodaje szybkości poruszania na 6 sekund, a drugi to już w zależności od postaci. Natomiast podstawą bogami grającego na solo jest Teleport (chodzi o Conquest). Wszystkie opcje są dobre, bo każdy relikt coś poprawia.

 

 

Tak od siebie podrzucam ci jeszcze link do mojego, trochę starego, poradnika nt. trybów gry - http://www.mpcforum.pl/topic/1435556-mapy-w-%C5%9Bwiecie-bog%C3%B3w/#entry12170704. Może czegoś się z tego dowiesz. 

 

Teraz na solo nie chodzą hunterzy, a na pewno nie tak często, jak w sezonie drugim. Świetnymi bogami na tę linię są np. Chang'e, Loki, Aphrodyta, Amaterasu, Chronos... Właściwie na solo można upchnąć każdego. 

 

Może nie masz po prostu do nich szczęścia. :) Ja, mówię poważnie, widzę huntera na solo w co drugiej grze, także na tej podstawie tak twierdzę. Teraz jak mówisz, że w drugim sezonie byli, a ja osobiście ich nie spotykałem. Ale reasumując, hunter stał się popularny na solo, głównie na rankedach. Natomiast z ostatnim zdaniem się nie zgodzę, bo są postacie, które na solo nijak się nie sprawdzą, np. Sylvanus, bo jest on supportem i pod to ma umiejętności. Chociaż przyznam rację, 90% postaci bez problemu ogarnie tę pozycję. Loki to jednak, według mnie, najlepszy wybór. 

 

Sylvanus słaby na solo? Przecież on tam ma prawie zawsze first blood, na casualach tego nie spotkasz. Dopiero w late trochę odpada.

 

Sylvanus nie został stworzony z myślą pod solo i na tej pozycji jego potencjał się marnuje. Z przykładowym Lokim, co zrobi? Jego atak jest niewielki, jedynie ma trochę deffa. Wejdzie mu Loki z ulta i leży. To, że tank zdobywa frist blooda, nic nie znaczy. Szczerze, nigdy w życiu nie widziałem Sylvanusa na solo i zapewne nie zobaczę. 

jesli idziesz sylvanusem full dmg one shotujesz kazdego papiera w lejcie 4+2 (jeśli nie ma aegisa)

Opublikowano

 

 

 

 

 

Witam, po pierwsze chciałbym zapytać czy istnieje jakiś polski Streamer lub YouTuber który nagrywa ze Smite'a? Chciałbym trochę poduczyć się patrząc na to po prostu jakich bogów mam brać do jakiej pozycji w trybie podboju. Co do samego trybu to też bym prosił kogoś kto ma wolną chwilę o wytłumaczenie:

1. Czy każda droga typu jungle mid jest przeznaczona dla jakiegoś szczególnego rodzaju boga?

2. Jak się nazywają poszczególne pozycje i gdzie są rozmieszczone na mapie?

3. Jakie są zadania na danej pozycji? Głównie chodzi mi o jungle bo najczęściej właśnie jak tam jestem dostaje od kogoś informacje że ''nie umiem grać''

4. Czy jest gdzieś jakiś poradnik co do buildów postaci tak żeby jakoś rozumieć samemu jak je robić? Od początku swojej gry biorę buildy z różnych stron ale sam nie wiem czy one są tak naprawdę dobre. Nie wiem jakie przedmioty brać bo zwykle patrze na to co ma więcej np. odporności ale chcę wiedzieć czy są jakieś ważne pasywki w przedmiotach które mogą mi pomóc.

5.  Jakie relikty brać? Co mecz biorę odporność na obrażenia przez 2s i opcjonalnie teleport/sprint/oczyszczenie i chciałbym zapytać czy reszta też może mieć jakieś ciekawe wykorzystanie? Bo niby jakoś ich użyje ale nie potrafię ich użyć raczej dobrze.

 

Z góry dziękuję za każdy pomocny i na temat komentarz :)

 

Szczerze, skupiłbym się bardziej na zagranicznych YouTuberach, jeżeli już. Jakiś czas temu oglądałem polskie poradniki i się załamałem, także odradzam. Na swoim przykładzie powiem, że nie znam za dobrze angielskiego, ale oglądając relacje z MŚ czy zwykłych gier osób, które znają Smite'a na wylot, rozumiem, o czym jest mowa. Dobierać bogów nauczysz się z czasem, wyciągniesz to z samej obserwacji innych graczy w lobby. 

 

1. Teoretycznie tak, ale praktycznie nie. Ogólna zasada jest taka: mid = mag, solo = warrior, support = guardian, adc = hunter, jungler = assassin i tak się gra np. na MŚ. Natomiast w normalnej grze często się coś zmienia. Przykładowo teraz, w większości przypadków na solo idzie hunter. Tutaj nie ma jakieś odgórnej zasady czy przymusu. Jeżeli ogarniesz warriora magiem, to możesz sobie tym magiem iść na solo, droga wolna. Te pozycje (ogólnie przyjęte normy) są skonstruowane w bardzo przemyślany sposób, tak że każdy typ postacie znajduje swoje miejsce, ale też wykorzystywane są jego potencjały. Co przez to rozumiem? Przykładowy guardian (tank), gdyby został posadzony na solo, jego styl gry nie zostałby w żaden sposób wykorzystany. Dlaczego? Zadaniem tanków jest przytrzymanie, ustawienie przeciwnika tak, aby hunter mógł go dobić, a także branie na siebie ataku, aby hunter mógł zniszczyć np. wieżę, gdzie na solowej pozycji nic z tego nie będzie.

2. Pozycje wymieniłem już wyżej, a więc są to: support, solo, mid, adc i jungler. 

Support (z hunterem tworzy duo) - prawa ręka huntera, zazwyczaj jest to guardian (tank). Przebywa z hunterem na linii lewej lub prawej, w zależności od przydziału bazy, w każdym razie, na linii zewnętrznej, która jest najbliżej red buffa. Na mapie rozmieszczone są tabliczki, także nie ma problemu z doszukaniem się tego, co gdzie jest.

Mid - najczęściej mag, zajmuje środkową linię. 

Solo - głównie warrior, jak nazwa wskazuje, gra jeden na jednego na linii. Jego pozycja jest po przeciwnej stronie względem support, czyli lewa lub prawa linia zewnętrza najbliżej blue buffa.

ADC (z supportem tworzy duo) - hunter, cały czas jest przy tanku. Jak wcześniej wspomniałem, najbliższa linia zewnętrzna od red buffa. 

Jungler - przeważnie assassin, jego pozycja to cała jungla. Skupia się głównie na gankowaniu poszczególnych linii.

3. Zahaczyłem o temat wyżej, ale trochę dopowiem. Rola junglera ogranicza się do zachodzenia wrogów od tyłu, czyli gankowania. W odróżnieniu od pozostałych postaci, większą część gry spędza on wśród drzew, czyli w jungli. Doświadczenie otrzymuje z zabijania potworków, tj. exp campów, choć przez pierwsze minuty gry może przebywać na środkowej linii (mid). Poza tym zabija strażników buffów. 

4. Przedmioty buduje się pod przeciwników, np. grając z magiem bierzesz itemy pod obronę magiczną. Tego za bardzo nie da się wytłumaczyć, bo to trzeba po prostu zrozumieć. Na samym początku przygody ze Smite'em warto jest brać gotowce z neta (ale nie z pierwszej lepszej strony. Osobiście polecam Smitejunkies), a później sam zaczniesz je składać. Teoretycznie musisz wiedzieć, co dany przedmiot robi, aby zacząć go używać, także polecam sobie poczytać, ew. pograć na polskiej wersji. Poza tym, jak zostało wcześniej wspomniane, warto podglądać buildy profesjonalnych graczy i słuchać, dlaczego tak a nie inaczej. 

5. Wszystkie relikty są mocne, ale używa się w sumie tylko kilku. Podstawa to Purification, który jest nieraz ratuje skórę. Poza tym korzysta się z Sanctuary (tarczy), dzięki której można przetrwać np. ulta. To są dwie rzeczy, które przeważnie bierze każdy mag. Natomiast support najczęściej wybiera Meditation (na trybie Assault to podstawa i każdy gracz to bierze) i Curse, ewentualnie Blinkę. Zaś większość assassinów preferuje relikt Sprint, który dodaje szybkości poruszania na 6 sekund, a drugi to już w zależności od postaci. Natomiast podstawą bogami grającego na solo jest Teleport (chodzi o Conquest). Wszystkie opcje są dobre, bo każdy relikt coś poprawia.

 

 

Tak od siebie podrzucam ci jeszcze link do mojego, trochę starego, poradnika nt. trybów gry - http://www.mpcforum.pl/topic/1435556-mapy-w-%C5%9Bwiecie-bog%C3%B3w/#entry12170704. Może czegoś się z tego dowiesz. 

 

Teraz na solo nie chodzą hunterzy, a na pewno nie tak często, jak w sezonie drugim. Świetnymi bogami na tę linię są np. Chang'e, Loki, Aphrodyta, Amaterasu, Chronos... Właściwie na solo można upchnąć każdego. 

 

Może nie masz po prostu do nich szczęścia. :) Ja, mówię poważnie, widzę huntera na solo w co drugiej grze, także na tej podstawie tak twierdzę. Teraz jak mówisz, że w drugim sezonie byli, a ja osobiście ich nie spotykałem. Ale reasumując, hunter stał się popularny na solo, głównie na rankedach. Natomiast z ostatnim zdaniem się nie zgodzę, bo są postacie, które na solo nijak się nie sprawdzą, np. Sylvanus, bo jest on supportem i pod to ma umiejętności. Chociaż przyznam rację, 90% postaci bez problemu ogarnie tę pozycję. Loki to jednak, według mnie, najlepszy wybór. 

 

Sylvanus słaby na solo? Przecież on tam ma prawie zawsze first blood, na casualach tego nie spotkasz. Dopiero w late trochę odpada.

 

Sylvanus nie został stworzony z myślą pod solo i na tej pozycji jego potencjał się marnuje. Z przykładowym Lokim, co zrobi? Jego atak jest niewielki, jedynie ma trochę deffa. Wejdzie mu Loki z ulta i leży. To, że tank zdobywa frist blooda, nic nie znaczy. Szczerze, nigdy w życiu nie widziałem Sylvanusa na solo i zapewne nie zobaczę. 

 

Ja widziałam na solo Sylvanusa, który robił się pod atk speed. Był w enemy teamie i rozniósł naszego solo lanera. Pytanie tylko czy to przeciwnik był taki dobry, czy nasz gracz taki słaby. Sama chodziłam na solo Atheną, która też stworzona została jako postać supporująca, a jednak nadaje się do innych ról. Solo to jedyna linia, na którą możesz pójść każdym - kwestia tego, czy umiesz tym bogiem na tyle dobrze grać. ;]]

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...