Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Licencja TS3 na serwerze VPS (błędy z dołączaniem)


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Dziś miałem problem ze swoim serverem TS3 na moim VPS mam ustawione 32 sloty i team speak jest wyłącznie dla znajomych, siedzi na min do 15 osób lecz mój team speak miał problem z licencją po 2 dniach został wyłączony i w logach było coś o licencji lecz czytałem na internecie, że do 32 slotów nie potrzeba licencji.

Moje pytanie jak to jest z tymi licencjami, ostatecznie nie wiedziałem co zrobić więc przeinstalowałem server i wszystko działa tylko pytanie jeszcze jedno jak się ustrzec, żeby nie było tego samego problemu co wcześniej?

Opublikowano

Nie masz serwera na blackliscie?

Podaj dokładny log.

Do 32 slotów nie potrzeba licencji.

Opublikowano
2016-05-11 08:43:56.274768|INFO    |ServerLibPriv |   |TeamSpeak 3 Server 3.0.12.4 (2016-04-25 15:16:45)
2016-05-11 08:43:56.274943|INFO    |ServerLibPriv |   |SystemInformation: Linux 3.16.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.16.7-ckt9-3~deb8u1 (2015-04-24) x86_64 Binary: 64bit
2016-05-11 08:43:56.274974|INFO    |ServerLibPriv |   |Using hardware aes
2016-05-11 08:43:56.278850|INFO    |DatabaseQuery |   |dbPlugin name:    SQLite3 plugin, Version 2, (c)TeamSpeak Systems GmbH
2016-05-11 08:43:56.278908|INFO    |DatabaseQuery |   |dbPlugin version: 3.8.6
2016-05-11 08:43:56.279139|INFO    |DatabaseQuery |   |checking database integrity (may take a while)
2016-05-11 08:43:56.306202|WARNING |Accounting    |   |Unable to find valid license key, falling back to limited functionality
2016-05-11 08:43:56.807481|ERROR   |Accounting    |   |local accounting reports an already running instance, instance will shutdown
2016-05-11 08:43:56.807533|ERROR   |ServerLibPriv |   |Server() error while starting servermanager, error: instance limit reached

Server chyba nie jest na czarnej liście z tego co widzę.

Opublikowano

Gdyby serwer był na blackliście, to nikt wtedy nie może na niego wejść, ponieważ serwer wydaje komunikat zwrotny podczas łączenia się z serwerem. Myślenie ON, proszę.

Co do kwestii 32 slotów, to bez problemu możesz korzystać z serwera bez obawy o blokadę.

Opublikowano

Nie można było na niego wejść (nikt nie mógł) cały czas była informacja "Failed to connect to server" szukałem rozwiązania lecz nie znalazłem więc przeinstalowałem TS'a i aktualnie wszystko działa (cały czas wszystko na tym samym IP), ale nie chce aby sytuacja się powtórzyła.

Wcześniej miałem ustawione 20 slotów może dlatego (ale wątpię bo to jest chyba do 32 slotów a nie 32 sloty chyba że się mylę).

Opublikowano

 

2016-05-11 08:43:56.274768|INFO    |ServerLibPriv |   |TeamSpeak 3 Server 3.0.12.4 (2016-04-25 15:16:45)
2016-05-11 08:43:56.274943|INFO    |ServerLibPriv |   |SystemInformation: Linux 3.16.0-4-amd64 #1 SMP Debian 3.16.7-ckt9-3~deb8u1 (2015-04-24) x86_64 Binary: 64bit
2016-05-11 08:43:56.274974|INFO    |ServerLibPriv |   |Using hardware aes
2016-05-11 08:43:56.278850|INFO    |DatabaseQuery |   |dbPlugin name:    SQLite3 plugin, Version 2, (c)TeamSpeak Systems GmbH
2016-05-11 08:43:56.278908|INFO    |DatabaseQuery |   |dbPlugin version: 3.8.6
2016-05-11 08:43:56.279139|INFO    |DatabaseQuery |   |checking database integrity (may take a while)
2016-05-11 08:43:56.306202|WARNING |Accounting    |   |Unable to find valid license key, falling back to limited functionality
2016-05-11 08:43:56.807481|ERROR   |Accounting    |   |local accounting reports an already running instance, instance will shutdown
2016-05-11 08:43:56.807533|ERROR   |ServerLibPriv |   |Server() error while starting servermanager, error: instance limit reached

Server chyba nie jest na czarnej liście z tego co widzę.

 

Z tego co 'mówi' log to jakaś instancja serwera już działa na tym vps.

Jesteś pewien że nie uruchomiłeś kilku serwerów ts?

Opublikowano

Tak, w uruchomionych procesach jest tylko jeden.

Może gdzieś były pozostałości po starej instancji.

Poszukaj w topie (komenda: top lub htop) ID czegoś z ts/teamspeak oraz wpisz:

kill -9 ID

i zamiast id dajesz to id.

Opublikowano

Kurde przy htop jest sporo procesów ts3server da się jakoś wszystkie na raz wyłączyć czy tylko pojedynczo?

Jeden powinien zabić wszystkie inne.

Opublikowano

Tak zrobiłem, odpaliłem server na nowo i znów jest sporo tych procesów. Tak ma być?

Tak to wygląda: + do tego kilka porozrzucanych procesów pomiędzy innymi (tak wygląda po zabiciu i wznowieniu).

c43AFkP.png

Opublikowano

Tak zrobiłem, odpaliłem server na nowo i znów jest sporo tych procesów. Tak ma być?

Tak to wygląda: + do tego kilka porozrzucanych procesów pomiędzy innymi (tak wygląda po zabiciu i wznowieniu).

c43AFkP.png

Jest okej.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...