Skocz do zawartości
  • 👋 Witaj na MPCForum!

    Przeglądasz forum jako gość, co oznacza, że wiele świetnych funkcji jest jeszcze przed Tobą! 😎

    • Pełny dostęp do działów i ukrytych treści
    • Możliwość pisania i odpowiadania w tematach
    • System prywatnych wiadomości
    • Zbieranie reputacji i rozwijanie swojego profilu
    • Członkostwo w jednej z największych społeczności graczy

    👉 Dołączenie zajmie Ci mniej niż minutę – a zyskasz znacznie więcej!

    Zarejestruj się teraz

Jak zmieniał się format item_proto i mob_proto?


Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Potrzebuję dowiedzieć się jak zmieniał się format plików klientowych item_proto i mob_proto na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Pamiętam, że często tu wspominaliście o konwerterach item_proto w nowym formacie, ale nie miałem okazji sam tego przetestować

arijh2.jpg

Opublikowano

Za czasów game2089m i game34k przykładowy wpis XML do konwerterów wyglądał tak:

<Item vnum="200517" name="Święty Granat Ręczny" gb2312name="Święty Granat Ręczny" type="18" subtype="0" weight="0" size="1" antiflag="0" flag="4" wearflag="0" immuneflag="" gold="1000000" buy_price="60000" limittype0="0" limitvalue0="35" limittype1="0" limitvalue1="0" applytype0="0" applyvalue0="0" applytype1="0" applyvalue1="0" applytype2="0" applyvalue2="0" value0="0" value1="0" value2="0" value3="0" value4="0" value5="0" socket0="-1" socket1="-1" socket2="-1" socket3="-1" socket4="-1" socket5="-1" refine_vnum="0" refine_set="0" magic_pct="0" specular="0" socket_pct="0" />
<Mob vnum="40017" name="JakisTamNPC" gb2312name="JakisTamNPC" type="1" battle_type="5" level="75" event_type="0" rank="5" mob_color="0" />
Czy teraz takie XMLe wyglądają inaczej?

arijh2.jpg

Opublikowano

Nowa binka po prostu czyta inne item_proto i mob_proto dlatego różni się np rozmiarem.

Głupoty piszesz.

 

 

Potrzebuję dowiedzieć się jak zmieniał się format plików klientowych item_proto i mob_proto na przestrzeni ostatnich kilku lat.

Pamiętam, że często tu wspominaliście o konwerterach item_proto w nowym formacie, ale nie miałem okazji sam tego przetestować

Nie wiele więcej zmieniał się format. Powiem Ci tak, jedynie co się zmieniło to pakowanie source'owego item_proto i mob_proto lecz można także spakować source'ewe item i mob_proto starą metodą z lat od game2089m. Mogę udowodnić jeśli tego wymagasz. Jachu napisał programik, który jest nawet spoko pod source. 

 

Pozdrawiam.

Pomogłem ? klik up to Like ;D ( Lubię to ! ) xD

300 postów-> 10.10.2013 godz. 9:00
400 postów-> 19.10.2013 godz. 9:00

 

Opublikowano

Za czasów game2089m i game34k przykładowy wpis XML do konwerterów wyglądał tak:

<Item vnum="200517" name="Święty Granat Ręczny" gb2312name="Święty Granat Ręczny" type="18" subtype="0" weight="0" size="1" antiflag="0" flag="4" wearflag="0" immuneflag="" gold="1000000" buy_price="60000" limittype0="0" limitvalue0="35" limittype1="0" limitvalue1="0" applytype0="0" applyvalue0="0" applytype1="0" applyvalue1="0" applytype2="0" applyvalue2="0" value0="0" value1="0" value2="0" value3="0" value4="0" value5="0" socket0="-1" socket1="-1" socket2="-1" socket3="-1" socket4="-1" socket5="-1" refine_vnum="0" refine_set="0" magic_pct="0" specular="0" socket_pct="0" />
<Mob vnum="40017" name="JakisTamNPC" gb2312name="JakisTamNPC" type="1" battle_type="5" level="75" event_type="0" rank="5" mob_color="0" />
Czy teraz takie XMLe wyglądają inaczej?

 

 

Nie używa się XML'ów. Wszystko robisz raz po stronie serwera, a później tylko wklejasz do klienta gry gotowe wygenerowane pliki.

Mniej więcej tak, techniki mogą znacząco się różnic, od tego jak kto sobie przygotował SRC.

 

ZMhKfLS.gif

 

307681428489538142351.png

Metin2 Balmora Staff

Opublikowano

Czyli pisanie własnego konwertera SQL - XML mija się z jakimkolwiek celem. Thx chłopaki

Własnego na pewno nie, skoro takowe możesz dostać już od dawna na Epvp czy też devie.

Opublikowano

Raczej zależało mi na napisaniu uniwersalnego konwertera, pod różne wersje struktur item_proto i mob_proto, ale

czytając Wasze posty wychodzi na to, że rozbieżność wśród klientów jest zbyt duża, żeby podejmować się takiego zadania.

arijh2.jpg

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...